Gdzie studiować? Studiuj w Radomiu
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych w Radomiu. Poznaj kierunki studiów oferowane przez publiczne i niepubliczne radomskie uczelnie.
Radom leży w centrum Równiny Radomskiej, w widłach Wisły i Pilicy, w województwie mazowieckim. Miasto położone jest tylko o 100 km od Warszawy, 135 km od Łodzi oraz o 192 km od Krakowa.
W Radomiu mieszka ponad 220 tysięcy osób, co plasuje miasto na 14 miejscu w kraju. Miasto ma do zaoferowania ciekawą ofertę edukacyjną.
Największą uczelnią w mieście jest Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego. Chociaż uczelnia pod obecną nazwą występuje dopiero od 2012 roku, to jej historia sięga lat 50 ubiegłego stulecia. Obecnie jest jedyną publiczną wyższą uczelnią w regionie radomskim. Uniwersytet kształci specjalistów w zakresie nauk technicznych, ekonomicznych, pedagogicznych, artystycznych i humanistycznych. UTH składa się obecnie z 8 wydziałów, a dodatkowo posiada trzy Zamiejscowe Ośrodki Dydaktyczne: w Białej Podlaskiej, Nisku i Tomaszowie Mazowieckim. Uniwersytet kształci około 7000 studentów i może pochwalić się blisko 60 000 absolwentów.
Kierunki jakie można studiować w Radomiu to:
artystyczne
biologiczno-przyrodnicze
humanistyczne
prawnicze
psychologiczne
rolnicze, leśne
społeczne
techniczne
turystyczno-sportowe
wojskowe i morskie
Uczelnie niepubliczne w Radomiu:
- Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu
- Radomska Szkoła Wyższa
- Europejska Uczelnia Społeczno - Techniczna w Radomiu
- Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu
- Wyższa Szkoła Biznesu im. Biskupa Jana Chrapka
- Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu
Radom to miasto dla osób, które docenią bogatą tradycję i historię. W licznych muzeach na terenie miasta można dowiedzieć się o różnych wydarzeniach z dziejów miasta, zachwycić się malarstwem Malczewskiego, czy zobaczyć sztukę współczesną. W Radomiu siedzibę mają dwa teatry i dwa kompleksy kinowe. Jest także filharmonia. Z miastem związany był Jan Kochanowski. W odległości 40 km od miasta, w Czarnolesie znajduje się muzeum poświęcone temu poecie.
Radom jest też miejscem wielu cyklicznych wydarzeń kulturalnych takich jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Festiwal Muzyki Dawnej imienia Mikołaja z Radomia, Rafa - festiwal piosenki żeglarskiej, Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Radom AIR SHOW oraz Radomski Festiwal Jazzowy.
Zachowane zabytki, np. unikatowy w skali kraju zachowany dawny układ urbanistyczny od wczesnośredniowiecznego grodziska do XIX-wiecznego centrum, wpływają na unikalny klimat miasta. W poznaniu atrakcji turystycznych miasta pomagają wyznaczone szlaki piesze i rowerowe.
Studenci po zajęciach mogą w pubach, kawiarniach i dyskotekach lub w jednej z licznych w tym mieście szkół tańca.
Zajrzyj także na: https://opinieouczelniach.pl/studia-radom/