Studia w Radomiu

Radom leży w centrum Równiny Radomskiej, w widłach Wisły i Pilicy, w województwie mazowieckim. Miasto położone jest tylko o 100 km od Warszawy, 135 km od Łodzi oraz o 192 km od Krakowa. W Radomiu mieszka ponad 220 tysięcy osób, co plasuje miasto na 14 miejscu w kraju. Miasto ma do zaoferowania ciekawą ofertę edukacyjną.

Kierunki jakie można studiować w Radomiu to:

administracja, architektura i urbanistyka, architektura wnętrz, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo wewnętrzne, budownictwo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja techniczno – informatyczna, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, energetyka, filologia angielska, filologia germańska, filologia polska, filologia rosyjska, fizjoterapia, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, grafika, informatyka, inżynieria bezpieczeństwa, kosmetologia, malarstwo, matematyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, ochrona środowiska, pedagogika, pielęgniarstwo, praca socjalna, prawo w biznesie, psychologia, stosunki międzynarodowe, techniki dentystyczne, technologia chemiczna, towaroznawstwo, transport, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, wzornictwo, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, zdrowie publiczne

Największą uczelnią w mieście jest Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego. Chociaż uczelnia pod obecną nazwą występuje dopiero od 2012 roku, to jej historia sięga lat 50 ubiegłego stulecia. Obecnie jest jedyną publiczną wyższą uczelnią w regionie radomskim. Uniwersytet kształci specjalistów w zakresie nauk technicznych, ekonomicznych, pedagogicznych, artystycznych i humanistycznych. UTH składa się obecnie z 8 wydziałów, a dodatkowo posiada trzy Zamiejscowe Ośrodki Dydaktyczne: w Białej Podlaskiej, Nisku i Tomaszowie Mazowieckim. Uniwersytet kształci około 7000 studentów i może pochwalić się blisko 60 000 absolwentów.

W Radomiu działają także uczelnie niepubliczne:

Radom to miasto dla osób, które docenią bogatą tradycję i historię. W licznych muzeach na terenie miasta można dowiedzieć się o różnych wydarzeniach z dziejów miasta, zachwycić się malarstwem Malczewskiego, czy zobaczyć sztukę współczesną. W Radomiu siedzibę mają dwa teatry i dwa kompleksy kinowe. Jest także filharmonia. Z miastem związany był Jan Kochanowski. W odległości 40 km od miasta, w Czarnolesie znajduje się muzeum poświęcone temu poecie.

Radom jest też miejscem wielu cyklicznych wydarzeń kulturalnych takich jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Festiwal Muzyki Dawnej imienia Mikołaja z Radomia, Rafa - festiwal piosenki żeglarskiej, Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Radom AIR SHOW oraz Radomski Festiwal Jazzowy.

Zachowane zabytki, np. unikatowy w skali kraju zachowany dawny układ urbanistyczny od wczesnośredniowiecznego grodziska do XIX-wiecznego centrum, wpływają na unikalny klimat miasta. W poznaniu atrakcji turystycznych miasta pomagają wyznaczone szlaki piesze i rowerowe.

Studenci po zajęciach mogą w pubach, kawiarniach i dyskotekach lub w jednej z licznych w tym mieście szkół tańca.

Zajrzyj także na: https://studia-radom.opinieouczelniach.pl/