E-biznes
Studia na kierunku E-biznes opierają się na kształceniu w zakresie nauk o zarządzaniu i dziedzin pokrewnych. Student zostaje wyposażony w wiedzę o zasadach i problemach funkcjonowania organizacji na rynku internetowym oraz w gospodarce cyfrowej. Poznaje również ekonomiczne, społeczne, technologiczne i prawnych uwarunkowania e-biznesu. Duży nacisk kładziony jest na rozwijanie kompetencji służących pracy zespołowej oraz umiejętności kierowania zespołem.
Na kierunku proponowane są następujące specjalności:
- marketing internetowy,
- zarządzanie firmą w e-biznesie,
- zarządzanie informacją i technologią informacyjną.
Dla kogo studia na kierunku e-biznes
Studia na tym kierunku to propozycja dla osób, które mają szerokie zainteresowania. Odnajdą się na nim pasjonaci matematyki i informatyki, którzy są również obserwatorami zjawisk społecznych, gospodarczych i biznesowych oraz wiążą swoje plany zawodowe z przedsięwzięciami biznesowymi w gospodarce cyfrowej.
Program kształcenia na kierunku e-biznes
W programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak przedmioty:
- historia myśli ekonomicznej
- prawo gospodarcze
- ekonomia menedżerska
- gospodarka cyfrowa 4.0 lub przedsiębiorczość - perspektywa startupu
- podstawy analizy danych w e-biznesie
- strategie i modele e-biznesu
- zarządzanie kapitałem ludzkim w e-biznesie
- zarządzanie strategiczne
- Lifestyles and New Product Development
- Business Intelligence
- marketing z wykorzystaniem wyszukiwarek internetowych
- prawo e-biznesu
- rozwój aplikacji biznesowych
- start-up technologiczny.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku e-biznes
Zależnie od uczelni, postępowanie kwalifikacyjne na studia stacjonarne odbywa się w oparciu o wynik ze sprawdzianu kwalifikacyjnego z wiedzy o gospodarce oraz języka obcego lub na podstawie punktów uzyskanych na maturze z określonych przedmiotów.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia niestacjonarne polega na rejestracji w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym i weryfikacji złożonych wymaganych dokumentów. W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Perspektywy pracy po kierunku e-biznes
Absolwenci tego kierunku to poszukiwani specjaliści dysponujący wiedzą i kompetencjami umożliwiającymi podjęcie pracy zawodowej na stanowisku specjalistycznym i kierowniczym w firmach i instytucjach non-profit oraz w jednostkach administracji państwowej i samorządowej, w korporacjach i organizacjach międzynarodowych. Studia przygotowują również do prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej.
Opinie o kierunku e-biznes
„Uważam, że studia to genialne miejsce do rozwoju i łapania kontaktów. Nie samymi książkami człowiek żyje, a jeśli chodzi o pracę to mam taki pomysł - chcę być szefem sam dla siebie - własna firma, dlatego zdecydowałem się na e-biznes. Mam świadomość, że uczelnia da mi tylko podstawy, ale chce być dobrze przygotowany.”
„Studia to też sprawy około uczelniane, kontakty, nowe doświadczenia. Ja nigdy nie żałowałem wyboru kierunku i uważam, że chociaż studia to naprawdę tylko papierek, to warto je skończyć, jeśli poważnie podchodzi się do budowania jakiejś poważniejszej kariery zawodowej.”
Osoby zainteresowane kierunkiem mogą zajrzeć na oficjalny profil studiów: