Filologia ukraińska z językiem rosyjskim

Studia na kierunku Filologia ukraińska z językiem rosyjskim dają studentom szereg możliwości.

Pozwalają nauczyć się dwóch języków od podstaw: ukraińskiego do poziomu C2 (nearly native-speaker) oraz rosyjskiego w rozszerzonej ilości godzin.

Jako absolwent opanujesz język specjalistyczny prawa, biznesu, ekonomii oraz medycyny. Będziesz doskonalić język pod okiem native speakerów.

Zdobędziesz wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne w jednej z trzech specjalizacji: translatorskiej, językoznawczej, literaturoznawczej oraz opanujesz sztukę przekładu specjalistycznego, konferencyjnego oraz literackiego na zajęciach prowadzonych przez tłumaczy przysięgłych oraz znanych w Polsce tłumaczy współczesnej literatury ukraińskiej.

W ramach studiów na kierunku Filologia ukraińska z językiem rosyjskim będziesz mógł podjąć studia w ośrodkach w Czechach, Chorwacji oraz Ukrainy w ramach wymiany ERASMUS + i spędzić pół roku w Kijowie zdobywając stypendium MEN realizowane w ramach współpracy z Uniwersytetem w Kijowie.

Mając dobre wyniki w nauce otrzymasz Stypendium im. B. Łysiaka przyznawane studentom UJ.

Jako specjalista znający doskonale język ukraiński i rosyjski masz szerokie możliwości zatrudnienia jako tłumacz, nauczyciel, specjalista filolog, a także wszędzie tam, gdzie w handlu i biznesie potrzebna jest umiejętność posługiwania się językami obcymi.

Jakie uczelnie oferują kierunek Filologia ukraińska z językiem rosyjskim
Total 1 item.

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

31-007 Kraków, ul. Gołębia 24
+48 (12) 663 14 01, 663 14 08,
W których miastach można studiować Filologia ukraińska z językiem rosyjskim

Kraków

Kraków
Uczelnie: 29
Kierunki: 512
Komentarze (0)
No comments found