Jakiego kierunku szukasz?
Menedżerskie studia ekonomiczno-prawne
Menedżerskie studia ekonomiczno-prawne przygotowują przyszłych menedżerów do pracy w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
Program studiów umożliwia zdobywanie wiedzy, umiejętności i kształtowanie postaw, niezbędnych do realizacji czynności zarządczych i doradczych oraz podejmowania decyzji w zakresie projektowania, realizacji, wsparcia i rozwoju procesów, zachodzących w otoczeniu prawnym i sferze gospodarczej.
Program kształcenia pozwala zdobyć kompetencje w następujących obszarach branżowych:
1) Menedżer usług publicznych
Przyszli absolwenci, którzy wybiorą moduł menedżer usług publicznych, uzyskują wiedzę i umiejętności w zakresie gospodarki komunalnej i organizacji usług publicznych, gospodarki przestrzennej, zarządzania kryzysowego i ochrony infrastruktury krytycznej, rachunkowości i sprawozdawczości finansowej jednostek sektora finansów publicznych oraz etyki i prawa urzędniczego. Absolwent potrafi stosować odpowiednie metody i techniki zarządzania, w celu rozwiązania konkretnych zadań, typowych dla organizacji należących do sektora publicznego (administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorstw państwowych i komunalnych). Studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę i umiejętności, odnoszące się do funkcjonowania, przekształcania, rozwoju oraz współdziałania organizacji należących do sektora publicznego.
2) Menedżer procesów biznesowych
Przyszli absolwenci, którzy wybiorą moduł Menedżer procesów biznesowych, uzyskują wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia modeli biznesowych i biznesplanów, opracowywania i wdrażania rozwiązań z zakresu systemów e-commerce, problematyki kadrowo-płacowej w przedsiębiorstwie, rachunkowości i sprawozdawczości finansowej małych i średnich przedsiębiorstw, etyki i form działalności gospodarczej. Absolwent potrafi stosować odpowiednie metody i techniki zarządzania, w celu rozwiązania konkretnych zadań typowych dla organizacji należących do sektora przedsiębiorstw. Studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę i umiejętności, odnoszące się do funkcjonowania, przekształcania, rozwoju oraz współdziałania organizacji należących do sektora przedsiębiorstw.
Dla kogo studia na kierunku Menedżerskie studia ekonomiczno-prawne
To propozycja kształcenia dla przyszłych kierowników, specjalistów, ekspertów, doradców, urzędników, funkcjonariuszy publicznych, krótko mówiąc menedżerów średniego i wyższego szczebla.
Perspektywy pracy po kierunku Menedżerskie studia ekonomiczno-prawne
Jednostki administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorstwa państwowe i komunalne jednostki budżetowe, spółki publiczne, jednostki administracji podatkowej, instytucje ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.
Przykładowe stanowiska pracy: kierownicy do spraw finansowych, kierownicy do spraw strategii i planowania, kierownicy do spraw reklamy i public relations, specjaliści do spraw administracji i rozwoju, urzędnicy do spraw podatków, urzędnicy do spraw świadczeń społecznych, urzędnicy organów udzielających licencji, kierownicy do spraw strategii i planowania.
Przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe i usługowe, instytucje finansowe, firmy doradcze, jednostki administracji publicznej, własna działalność gospodarcza.
Przykładowe stanowiska pracy: kierownicy do spraw marketingu i sprzedaży, kierownicy do spraw logistyki i dziedzin pokrewnych, kierownicy w instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych, kierownicy w handlu detalicznym i hurtowym, specjaliści do spraw zarządzania i organizacji, specjaliści do spraw public relations.
Kierunki pokrewne do kierunku Menedżerskie studia ekonomiczno-prawne
- ekonomiczna analiza prawa
- ekonomiczno-prawny
- kierunek prawno-ekonomiczny
- konsulting prawny i gospodarczy
- polski system prawny
- prawno-administracyjny kierunek
- prawno-biznesowy kierunek
- prawo
- prawo finansowe i skarbowość
- prawo kanoniczne
- prawo podatkowe i rachunkowość
- prawo urzędnicze
- prawo w administracji i gospodarce
- prawo w biznesie
- prawo w gospodarce
- prawo własności intelektualnej i nowych mediów
- studia menedżersko - prawne
- zarządzanie i prawo w biznesie