Retoryka stosowana

Retoryka to sztuka wymowy, umiejętność dobrego i rzetelnego przekonywania słuchaczy, czyli przekazywania treści perswazyjnych. Aktualnie obszary kultury opierają się na formach komunikacji językowej, które pochodzą od sztuki retoryki.

Retoryka stanowi najbardziej podstawowe, sprawdzone narzędzie służące poznaniu i rozszerzaniu kultury słowa. Studia z retoryki stosowanej odkrywają praktyczne znaczenie umiejętności, które budują podstawy uniwersalnego wykształcenia na bazie retoryki, gramatyki, logiki.

Retoryka stosowana odkrywa metody funkcjonowania retoryki w wiodących kulturowo obszarach komunikacji: przemówienia, prezentacje, promocje, krytyka i analiza wystąpień i publikacji, reklama, public relations oraz wskazuje dziedziny zastosowań retoryki na tle różnych obszarów kultury i życia społecznego. Studia kształcą specjalistów w dziedzinie perswazji komunikacyjnej.

Absolwenci retoryki stosowanej mogą aplikować na stanowiska: mediatorów, terapeutów, animatorów kultury językowej, specjalistów do spraw kształtowania wizerunku osobistego i instytucji, sprawozdawców, rzeczników prasowych specjalistów do spraw kształtowania dyskursu społecznego i zawodowego, ekspertów i analityków w zakresie perswazji komunikacyjnej, osób zajmujących się organizacją debat, widowisk i dyskusji publicznych, trenerów komunikacji interpersonalnej w obszarze biznesowo-społecznym.

Jakie uczelnie oferują kierunek Retoryka stosowana
W których miastach można studiować Retoryka stosowana

Lublin

Lublin
Uczelnie: 10
Kierunki: 263
Komentarze (1)
  • Pablo Gądeque

    Jestem studentem Retoryki Stosowanej na KUL-u. Zapewnia się nas, że to unikatowe studia, które wniosą do naszego życia coś unikalnego. Zderzenie z rzeczywistością jest Bolesne jak Tajemnica. Nie uczymy się Nietzschego, co mogłoby być wartościowe. Studia polegają na odbębnieniu kilku mów improwizowanych i kilku przygotowanych, a komentarz prowadzących nie wnosi więcej niż jednoręki kurier. Dodatkowo poziom żenady podnosi fakt, że studenci, którzy studiują tylko ten jeden kierunek, mają wrażenie, że złapali Boga za nogi, ponieważ łatwiej wylecieć w kosmos, niż z Reto na KUL-u. Polecam wszystkim, którzy chcieliby wpisać w CV wykształcenie wyższe, a nie chce im się go zdobywać.
    8/9/18