Zarządzanie w Opolu
Zarządzanie - studia
Studia na kierunku Zarządzanie wyposażą Cię w narzędzia pracy przyszłego menedżera, poznasz koncepcje zarządzania, strategie gospodarowania, zdobędziesz wiedzę z dziedziny nauk ekonomicznych i o zarządzaniu.
Studenci uczą się zarządzać przedsiębiorstwem lub jego działami wykorzystując nowoczesne technologie informacyjne, podejmować racjonalne decyzje, planować, tworzyć strategie działania, analizować dane rynkowe i kondycję ekonomiczno-finansową firmy, motywować innych, kierować zespołami ludzi.
Studia na Zarządzaniu są dwustopniowe.
Zarządzanie - przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdują się m.in.: geografia gospodarcza, matematyka, ekonomia, finanse, marketing, statystyka, nauka o organizacji, zarządzanie jakością, rachunkowość finansowea, podstawy badań operacyjnych, zachowania organizacyjne, podstawy przedsiębiorczości, ekonometria, finanse przedsiębiorstw, metody organizacji i zarządzania, komunikacja interpersonalna, zarządzanie informacją, strategie marketingowe.
Zarządzanie - specjalizacje
Studenci mają do wyboru specjalności:
- menedżer marketingu i sprzedaży
- psychologia i komunikacja w biznesie
- zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem
- zarządzanie zasobami ludzkimi
- international business
- marketing menedżerski
- zarządzanie przedsiębiorstwem
- bankowość
- menedżer sportu i turystyki
- zarządzanie finansami i rachunkowość
- zarządzanie kryzysowe i pomoc humanitarna
- zarządzanie logistyczno-marketingowe
- zarządzanie personelem i psychologia w biznesie
- zarządzanie transportem
- zarządzanie przedsiębiorstwem
- zarządzanie w agrobiznesie
- zarządzanie bezpieczeństwem w biznesie i administracji
- zarządzanie w obrocie towarowym i usługach
- zarządzanie mediami społecznościowymi
- e-biznes
Zarządzanie - rekrutacja
Przyjęcia na PO odbywają się w oparciu o wyniki uzyskane na maturze z dwóch przedmiotów wybranych spośród: fizyka, geografia, historia, informatyka, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Nabór na UO obejmuje wyniki maturalne z matematyki, języka obcego oraz jednego przedmiotu wybranego spośród geografia, historia, wos.
Uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów według kolejności zgłoszeń.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Zarządzaniu
Absolwenci kierunku zatrudniani są jako specjaliści i menedżerowie w różnorodnych przedsiębiorstwach i instytucjach, jednostkach administracji publicznej i samorządowej. Zostają:
- właścicielami własnych przedsiębiorstw,
- pracownikami instytucji naukowo-badawczych,
- kierownikami wyższych i średnich szczebli w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych.
Ile zarabia menedżer?
Czy warto studiować Zarządzanie?
"Parafrazując słowa guru zarządzania, prof. Petera Druckera, nie ma organizacji złych lub dobrych, są tylko źle lub dobrze zarządzane.
Zarządzanie to jeden z najbardziej otwartych, interdyscyplinarnych kierunków studiów, o bardzo szerokim spectrum tematycznym. To wyjątkowy kierunek, dający możliwość naturalnej identyfikacji własnych zainteresowań i wykorzystania indywidualnej kreatywności.
Z punktu widzenia zwiększenia szans na rynku pracy zarządzanie na WE UO to najlepsze towarzystwo ludzi aktywnych, odpowiedzialnych i zaangażowanych w procesie wyboru ścieżki własnego rozwoju zawodowego. Kluczową rolę przypisuje się w nim umiejętnościom pracy zespołowej, komunikowania się, gospodarowania społecznym kapitałem i własnym czasem, wymaganym w każdej organizacji i na każdym stanowisku.
Wysoki poziom kompetencji, nabytych i doskonalonych na studiach pozwoli Państwu sprawnie zarządzać w komercyjnych przedsiębiorstwach wytwórczych i usługowych, w jednostkach sektora publicznego, jak również w organizacjach społecznych.
Bo własny wybór jest zawsze ważny, a może być też ekscytujący…"
Zarządzanie - opinie
Studia przewidziane są dla ludzi aktywnych, dynamicznych, zaangażowanych w proces własnego rozwoju zawodowego. Istotną cechą przyszłych menedżerów jest umiejętność pracy zespołowej, zarządzania czasem, łatwość komunikowania się, predyspozycje interpersonalne. Od kandydatów oczekuje się umiejętności analitycznych, odpowiedzialności, umiejętności podejmowania racjonalnych decyzji.
Chcecie dowiedzieć się więcej, co powinno cechować dobrego menedżera? Opowiada o tym doradca biznesowy:
***
Szukaj więcej informacji o studiach ekonomicznych.
Tu znajdziesz opisy kierunków ekonomicznych.
Może szczególnie zainteresują Cię kierunki:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i prawo w biznesie
Zarządzanie instytucjami służby zdrowia