Bezpieczeństwo militarne
Studia na kierunku Bezpieczeństwo militarne adresowane są do maturzystów zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa i obronności. Celem studiów jest dostarczenie wiedzy oraz umiejętności praktycznych pozwalających na podjęcie pracy w służbach i instytucjach oraz podmiotach prywatnych działających na rzecz budowania bezpieczeństwa militarnego i obronności państwa.
Absolwent kierunku Bezpieczeństwo militarne zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw dowodzenia i taktyki, współczesnej techniki wojskowej i policyjnej, budowy broni, stosowania technologii informatycznych w obronności, a także działań sił zbrojnych w warunkach konfliktu z użyciem broni masowego rażenia. Studenci odbędą również szkolenie strzeleckie.
Zdobyte kompetencje teoretyczne i co najważniejsze praktycznie rzetelnie przygotowują do pracy w siłach zbrojnych w charakterze zawodowego żołnierza lub cywilnego pracownika w instytucjach sektora bezpieczeństwa.
Oferowane specjalności na Bezpieczeństwie militarnym:
- obronność państwa
- obrona terytorialna.
Dla kogo studia na kierunku bezpieczeństwo militarne
Kierunek to propozycja dla przyszłych ekspertów w zakresie cywilnego zarządzania zagrożeniami i sytuacjami kryzysowymi, ochroną granicy państwowej oraz bezpieczeństwa ekonomicznego.
Program kształcenia na kierunku bezpieczeństwo militarne
Absolwent tego kierunku zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw dowodzenia i taktyki, współczesnej techniki wojskowej i policyjnej, budowy broni, stosowania technologii informatycznych w obronności, a także działań sił zbrojnych w warunkach konfliktu z użyciem broni masowego rażenia. Studenci odbędą również szkolenie strzeleckie.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku bezpieczeństwo militarne
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni realizującej studia.
Perspektywy pracy po kierunku bezpieczeństwo militarne
Absolwent specjalności obronność państwa posiada wiedzę z zakresu kompleksowego funkcjonowania sił zbrojnych, pracy sztabowej, podstaw dowodzenia, metodyki szkolenia sił zbrojnych oraz stosunków cywilno-wojskowych. Jest przygotowany do podjęcia pracy w siłach zbrojnych oraz instytucjach cywilnych wspomagających ich działanie.
Absolwent specjalności obrona terytorialna posiada wiedzę z zakresu systemów obrony terytorialnej państw NATO, zasad obrony terytorialnej kraju, współczesnej techniki wojskowej oraz metodyki pracy szkoleniowej. Jest przygotowany do pojęcia pracy w strukturach Obrony Terytorialnej.
Opinie o kierunku bezpieczeństwo militarne
Zdobyte kompetencje teoretyczne i co najważniejsze praktyczne rzetelnie przygotowują do pracy w siłach zbrojnych w charakterze zawodowego żołnierza lub cywilnego pracownika w instytucjach sektora bezpieczeństwa.