Bezpieczeństwo militarne

Studia na kierunku Bezpieczeństwo militarne adresowane są do maturzystów zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa i obronności. Celem studiów jest dostarczenie wiedzy oraz umiejętności praktycznych pozwalających na podjęcie pracy w służbach i instytucjach oraz podmiotach prywatnych działających na rzecz budowania bezpieczeństwa militarnego i obronności państwa.

Absolwent kierunku Bezpieczeństwo militarne zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw dowodzenia i taktyki, współczesnej techniki wojskowej i policyjnej, budowy broni, stosowania technologii informatycznych w obronności, a także działań sił zbrojnych w warunkach konfliktu z użyciem broni masowego rażenia. Studenci odbędą również szkolenie strzeleckie.

Zdobyte kompetencje teoretyczne i co najważniejsze praktycznie rzetelnie przygotowują do pracy w siłach zbrojnych w charakterze zawodowego żołnierza lub cywilnego pracownika w instytucjach sektora bezpieczeństwa.

Oferowane specjalności na Bezpieczeństwie militarnym:

 • obronność państwa
 • obrona terytorialna

Absolwent specjalności obronność państwa posiada wiedzę z zakresu kompleksowego funkcjonowania sił zbrojnych, pracy sztabowej, podstaw dowodzenia, metodyki szkolenia sił zbrojnych oraz stosunków cywilno-wojskowych. Jest przygotowany do podjęcia pracy w siłach zbrojnych oraz instytucjach cywilnych wspomagających ich działanie.

Absolwent specjalności obrona terytorialna posiada wiedzę z zakresu systemów obrony terytorialnej państw NATO, zasad obrony terytorialnej kraju, współczesnej techniki wojskowej oraz metodyki pracy szkoleniowej. Jest przygotowany do pojęcia pracy w strukturach Obrony Terytorialnej.

Jakie uczelnie oferują kierunek Bezpieczeństwo militarne
No results found.
W których miastach można studiować Bezpieczeństwo militarne
No results found.
Komentarze (2)
 • ionvaoenbperb

  komes6 - Nie.
  7/14/18
 • komes6

  a nie lepiej wybrac taka specjalnosc na BN na wyzszej szkole bezpieczenstwa?
  4/1/18