Data science

Studia licencjackie na kierunku Data Science to propozycja kształcenia, łącząca zagadnienia z ekonomii, informatyki oraz zarządzania.

W trakcie nauki zdobędziesz kompetencje związane z programowaniem oraz obsługą i konfiguracją informatycznych systemów wspierających proces zarządzania danymi big data.

Studia big data to także okazja do nabycia też szeregu kompetencji społecznych, które są niezbędne na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, szczególnie w sektorze gospodarki cyfrowej, gdzie łączenie kompetencji twardych z miękkimi jest dla pracodawcy wyznacznikiem wysokiego poziomu umiejętności, a dla pracownika jednym z kluczowych elementów prowadzących do sukcesu zawodowego.

Czego się nauczysz na studiach Data Science?

Nabędziesz kompetencje informatyczne w zakresie programowania w języku R i języku Python, uczenia maszynowego, systemów baz danych SQL i noSQL, big data, sztucznej inteligencji w połączeniu z wiedzą z obszaru ekonomii i zarządzania.

Umiejętności programowania nabędziesz pod opieką praktyków w nowoczesnych pracowniach komputerowych. Odbędziesz praktyki zawodowe i staże w wiodących firmach zajmujących się analizą danych oraz w instytucjach publicznych.

Poznasz i rozwiniesz umiejętności efektywnego prezentowania wyników swojej pracy, uzasadniania wniosków i dalszego procesowania rozstrzygnięć. Nauczysz się redagowania tekstów i opanujesz sztukę wystąpień publicznych. Zapoznasz się z podstawowymi zagadnieniami z psychologii w zarządzaniu i najistotniejszymi aspektami życia społecznego.

W programie studiów znalazł się kompleksowy program praktyk zawodowych, które będą odbywały się w instytucjach i firmach z branży data science. Kompetencje praktyczne rozwiniesz pod okiem mentora w firmach, dzięki czemu zostaniesz przygotowany do pracy w zawodzie. Ponadto w czasie praktyk stworzysz portfolio pod okiem uczelnianego opiekuna praktyk

Gdzie i jaka praca po kierunku Data Science?

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie na stanowiskach:

  • Analityk big data
  • Analityk data mining
  • Specjalista ds. big data
  • Data researcher
  • Data scientist
  • Konsultant ds. analizy danych
  • Specjalista ds. analizy danych
  • Statystyk biznesowy
Jakie uczelnie oferują kierunek Data science
W których miastach można studiować Data science

Poznań

Poznań
Uczelnie: 25
Kierunki: 341
Komentarze (0)
No comments found