Edukacja kulturalna
Edukacja kulturalna to studia drugiego stopnia, przygotowujące do realizacji rozmaitych programów i działań kulturalnych z wielu dziedzin. Studenci uczą się projektowania, realizacji, ewaluacji i oceny działań społeczno-kulturalnych, w tym programów edukacyjnych, animacyjnych i mediacyjnych dostosowanych do charakteru instytucji kultury, środowisk oraz dostępnych środków.
Dla kogo studia na kierunku edukacja kulturalna
To studia dla twórczych, kreatywnych i samodzielnych humanistów.
Program kształcenia na kierunku edukacja kulturalna
Głównym celem programu jest przekazanie studentom kompetencji zawodowych do samodzielnego, refleksyjnego, krytycznego i twórczego funkcjonowania w obszarze szeroko pojętej kultury. Ten cel osiąga się poprzez realizację trzech bloków kształcenia. Są to:
- blok przedmiotów kierunkowych, który obejmuje przedmioty teoretyczne, związane z zagadnieniami kultury, w tym kultury współczesnej, edukacji kulturalnej, pracy z publicznością oraz zagadnienia z zakresu historii sztuki, filozofii a także z zakresu animacji społeczno-kulturalnej, mediacji i partycypacji
- blok skoncentrowany na zagadnieniach związanych z przygotowaniem do pracy w konkretnych środowiskach i instytucjach kultury - zajęcia te prowadzone są w formie kursowej, łączącej metody zajęć konwersatoryjnych, warsztatowych i ćwiczeń praktycznych. Studenci wybierają kursy spośród zaproponowanych do wyboru w każdym roku akademickim (np. teatr, taniec, film, muzyka, literatura, edukacja muzealna itp.)
- blok zajęć praktycznych, realizowanych jako zajęcia badawcze i warsztatowe we współpracy z wybranymi instytucjami kultury.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku edukacja kulturalna
O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się absolwenci innych studiów wyższych, najlepiej z dziedziny szeroko pojętej humanistyki, kultury i sztuki.
Perspektywy pracy po kierunku edukacja kulturalna
Absolwent edukacji kulturalnej jest przygotowany do realizacji zadań związanych z edukacją, animacją i mediacją kulturalną w różnych instytucjach kultury (w tym państwowych i samorządowych) organizacjach pozarządowych, instytucjach kulturalno-oświatowych i oświatowych, instytucjach wychowania pozaszkolnego i opiekuńczo-wychowawczych, a także innych podmiotach życia społecznego.
Opinie o kierunku edukacja kulturalna
Kierunki pokrewne do kierunku edukacja kulturalna
Jakie uczelnie oferują kierunek edukacja kulturalna

W których miastach można studiować kierunek edukacja kulturalna
Komentarze (0)
Zobacz również

Studia społeczne w Białymstoku i woj. podlaskim

Studia społeczne w Gdańsku i woj. pomorskim

Studia społeczne w Katowicach i woj. śląskim

Studia społeczne w Kielcach i woj. świętokrzyskim

Studia społeczne w Krakowie i Małopolsce

Studia społeczne w Lublinie i woj. lubelskim

Studia społeczne w Olsztynie i woj. warmińsko-mazurskim

Studia społeczne w Opolu i woj. opolskim

Studia społeczne w Poznaniu i Wielkopolsce

Studia społeczne w Rzeszowie i woj. podkarpackim

Studia społeczne w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim

Studia społeczne w Toruniu, Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskim

Studia społeczne w Warszawie i na Mazowszu

Studia społeczne w Zielonej Górze i woj. lubuskim

Studia społeczne w Łodzi i woj. łódzkim
