Inżynieria danych

Inżynieria danych to kierunek studiów, który ma na celu wykształcenie wysokiej klasy specjalistów posiadających wiedzę i zaawansowane umiejętności w zakresie analitycznego podejścia do formułowania i rozwiązywania problemów technicznych, gospodarczych, ekonomicznych i społecznych.

Unikalny program nauczania na kierunki Inżynieria danych łączy ścisłą wiedzę z zakresu metod i narzędzi analitycznych oraz technik informatycznych z ich praktycznym wykorzystaniem w życiu społecznym i gospodarczym.

Absolwenci kierunku inżynieria danych z łatwością znajdą pracę w różnorodnych przedsiębiorstwach i instytucjach na stanowiskach wymagających umiejętności przetwarzania i analizy danych oraz wykorzystania metod matematycznych i technologii informacyjnych wspomagających decyzje zarządcze oraz ekonomiczne.

Po ukończeniu studiów na inżynierii danych absolwent będzie posiadał wiedzę w zakresie dostępnych narzędzi informatycznych wspomagających przetwarzanie i analizę danych, prognozowanie i wnioskowanie statystyczne. Jego podstawową kompetencją będzie umiejętność wyboru odpowiednich metod i oprogramowania w procesie rozwiązywania rzeczywistych problemów.

Absolwent inżynierii danych będzie gotowy podejmować zadania związane z gromadzeniem i przetwarzaniem danych dostępnych w systemie informatycznym firmy bądź w źródłach zewnętrznych, w celu dokonania analiz i tworzenia raportów. Będzie również posiadał wiedzę na temat dostępnych rozwiązań teleinformatycznych oraz środków zapewnienia bezpieczeństwa informacji.

Jakie uczelnie oferują kierunek Inżynieria danych

Total 3 items.

Uniwersytet Zielonogórski

65-417 Zielona Góra, ul. Licealna 9
+48 (68) 328 32 70,

W których miastach można studiować Inżynieria danych

Kielce

Uczelnie: 9
Kierunki: 108

Zielona Góra

Uczelnie: 3
Kierunki: 68

Komentarze (1)

  • Czy moglby jakiś student owego kierunku napisać opinie o tych studiach?
    12/4/14