Inżynieria danych

Inżynieria danych to kierunek studiów, który ma na celu wykształcenie wysokiej klasy specjalistów posiadających wiedzę i zaawansowane umiejętności w zakresie analitycznego podejścia do formułowania i rozwiązywania problemów technicznych, gospodarczych, ekonomicznych i społecznych.

Unikalny program nauczania na kierunki Inżynieria danych łączy ścisłą wiedzę z zakresu metod i narzędzi analitycznych oraz technik informatycznych z ich praktycznym wykorzystaniem w życiu społecznym i gospodarczym.

Absolwenci kierunku inżynieria danych z łatwością znajdą pracę w różnorodnych przedsiębiorstwach i instytucjach na stanowiskach wymagających umiejętności przetwarzania i analizy danych oraz wykorzystania metod matematycznych i technologii informacyjnych wspomagających decyzje zarządcze oraz ekonomiczne.

Po ukończeniu studiów na inżynierii danych absolwent będzie posiadał wiedzę w zakresie dostępnych narzędzi informatycznych wspomagających przetwarzanie i analizę danych, prognozowanie i wnioskowanie statystyczne. Jego podstawową kompetencją będzie umiejętność wyboru odpowiednich metod i oprogramowania w procesie rozwiązywania rzeczywistych problemów.

Absolwent inżynierii danych będzie gotowy podejmować zadania związane z gromadzeniem i przetwarzaniem danych dostępnych w systemie informatycznym firmy bądź w źródłach zewnętrznych, w celu dokonania analiz i tworzenia raportów. Będzie również posiadał wiedzę na temat dostępnych rozwiązań teleinformatycznych oraz środków zapewnienia bezpieczeństwa informacji.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

Razem 2 rekordy.
25-314 Kielce , al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7
+48 (41) 342 44 44,

Komentarze (1)

  • licealistka

    Czy moglby jakiś student owego kierunku napisać opinie o tych studiach?
    04.12.2014