Kreatywność społeczna

Studia na kierunku Kreatywność społeczna są adresowane do osób, które na podstawie interdyscyplinarnej wiedzy humanistyczno - społecznej (z zakresu wybranych dyscyplin filozofii, psychologii i socjologii), chcą wykształcić i rozwinąć umiejętności i kompetencje, które są wysoko cenione we współczesnych społeczeństwach demokratycznych oraz na współczesnym rynku pracy. Przede wszystkim chodzi to u takie aspekty, jak kreatywność w myśleniu i działaniu, nieszablonowość, nowatorstwo, konkurencyjność, krytycyzm, innowacyjność, przedsiębiorczość, skuteczność.
Absolwenci tego kierunku zdobędą wiedzę, kompetencje i umiejętności takie jak: znajomość mechanizmów funkcjonowania różnych obszarów kultury i sfery publicznej; interdyscyplinarną wiedzę na temat prawidłowości określających funkcjonowanie człowieka jako istoty jednostkowej i społecznej; wiedzę na temat wartości oraz systemów normatywnych, na których wspiera się sfera publiczna oraz życie jednostkowe i relacje interpersonalne; zasady skutecznego działania; interdyscyplinarną wiedzę na temat różnych teorii kreatywności; zdolność podejmowania działań skutecznych i efektywnych; umiejętność kreatywnego myślenia i działania w różnych obszarach życia społecznego; zdolność samodzielnej analizy sytuacji problemowych; umiejętność praktycznego wykorzystania nauk humanistycznych i społecznych w analizie, modelowaniu i ukierunkowywaniu potrzeb indywidualnych i społecznych; zdolność aktywnej współpracy w zespołach kreatywnych; wiedzę na temat różnych sposobów praktycznego wykorzystania logiki oraz innych rodzajów argumentacji oraz umiejętności w zakresie ich praktycznego stosowania; umiejętności językowe w zakresie wybranego języka obcego; doświadczenie praktyczne nabyte w trakcie zajęć warsztatowych; doświadczenie zawodowe nabyte w trakcie miesięcznych praktyk odbywanych w różnych instytucjach publicznych i kulturalnych.
Absolwenci mogą kontynuować kształcenie na wybranych studiach drugiego stopnia, w takich dyscyplinach humanistycznych i społecznych, jak: politologia, dziennikarstwo, kulturoznawstwo, animacja kultury, psychologia społeczna, socjologia życia publicznego, itd.
Gdzie do pracy po kierunku Kreatywność społeczna?
Absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie jako kreatorzy, organizatorzy i rzecznicy instytucji i relacji publicznych, animatorzy, liderzy i konsultanci ruchów społecznych i politycznych, zawodowi blogerzy, doradcy i konsultanci w tzw. przemysłach kreatywnych, pracownicy pokrewnych instytucji publicznych i kulturalnych. Mogą pracować także we wszystkich innych zawodach, w których stawia się na twórcze i innowacyjne postawy i działania.

Ceniona przez pracodawców umiejętność kreatywnego myślenia i działania wsparta na wiedzy humanistycznej i społecznej będzie wyznaczała konkurencyjną pozycję absolwentów na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Jakie uczelnie oferują kierunek Kreatywność społeczna
Total 1 item.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

20-031 Lublin, pl. M. Curie-Skłodowskiej 5
+48 (81) 537 51 22,
W których miastach można studiować Kreatywność społeczna

Lublin

Lublin
Uczelnie: 10
Kierunki: 263
Komentarze (3)
 • Obecna studentka kreatywności społecznej

  Jeśli chodzi o sam kierunek - FAKT, przez pierwsze trzy semestry zajmowaliśmy się głównie zagadnieniami związanymi z filozofią, było odrobinę religioznawstwa i psychologii. Jeśli chodzi o możliwości tego kierunku - są jak najbardziej do zrealizowania (mam na myśli kreatywny aspekt ), jednak to wymaga solidnego przemyślenia wybieranych fakultetów (dają bardzo dużą możliwość rozwoju). Jednak uprzedzam, że ludzie oczekujący ogroma psychologii na wydziale FILOZOFII i Socjologii mogą się nieco rozczarować. ;)
  1/13/19
 • Cykl krebsa

  Nie polecam! Czuje się w 1000% oszukana. Kierunek został opisany jako marketing, coaching etc. Nic bardziej mylnego. Uciekam z tej uczelni jak najszybciej, zdecydowanie wszystkim odradzam. Zmieniam studia i idę na inny uniwerek, co nie zmienia faktu, że na tak żałosnym wydziale nie obowiązują żadne zasady :) lepiej przyłożyć się na maturze i darować sobie studia humanistyczne...
  6/27/18
 • BYŁYstudentkreatywności.

  Zdecydowanie odradzam ten kierunek studiów.W większości jest to filozofia tak więc spodziewając się ciekawych przedmiotów niestety ich nie ma.Jest to połączenie filozofii ,religioznawstwa ,socjologii oraz bardzo małej ilości psychologii.Ogólnie rzecz ujmując filozofia pod inną nazwą urozmaicona delikatnie. A sam UMCS pozostawię bez komentarza.
  6/27/18