Medyczna biotechnologia molekularna
Studia na kierunku Medyczna biotechnologia molekularna obejmują zagadnienia biochemii i biologii komórki, mikrobiologii, genetyki i immunologii.
W toku nauki studenci pogłębiają swoje zainteresowania, uczestnicząc w wybranych wykładach i seminariach w języku polskim i angielskim. Poznają techniki inżynierii genetycznej i biologii molekularnej, od podstawowych aż do zaawansowanych, uczestniczą w realizacji projektów badawczych w różnych obszarach biotechnologii medycznej.
Dla kogo studia na kierunku medyczna biotechnologia molekularna
To studia dla osób, które chcą wiedzieć, jak na poziomie molekularnym, działają komórki i organizmy i interesują się biochemicznymi przemianami zachodzącymi w organizmie ludzkim oraz szukają odpowiedzi na pytania dotyczące praktycznego, medycznego zastosowania wiedzy w leczeniu chorób genetycznych, metabolicznych i nowotworowych.
Wybierz ten kierunek, jeśli interesuje Cię projektowanie nowych leków lub ich nośników, opracowanie nowych terapii i szczepionek, poszukiwanie nowych substancji o cennych aktywnościach biologicznych i udoskonalanie organizmów je produkujących.
Program kształcenia na kierunku medyczna biotechnologia molekularna
Informacji na temat programu studiów należy szukać na stronie wydziału.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku medyczna biotechnologia molekularna
Podczas rekrutacji punktowane są przedmioty:
- chemia
- biologia
- język angielski
- matematyka lub fizyka.
Przynajmniej dwa z nich muszą być zdane na poziomie rozszerzonym.
Perspektywy pracy po kierunku medyczna biotechnologia molekularna
Absolwenci kierunku będą przygotowani do realizacji projektów badawczych w firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych oraz w laboratoriach naukowych w kraju i za granicą.