Polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie

Polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie to studia stacjonarne prowadzone w języku polskim i niemieckim na Wydziale Humanistycznym UMCS oraz na Uniwersytecie w Poczdamie.

Kierunek ten ma charakter międzynarodowy i międzyuczelniany w ramach istniejącego partnerstwa między Uniwersytetem Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie a Uniwersytetem w Poczdamie. Oferta jest skierowana zarówno do studentów polskich, jak i niemieckich zainteresowanych odbyciem studiów kulturoznawczych oraz tłumaczeniowych w zakresie języka polskiego i niemieckiego, a także szeroko pojętej interkulturowości, chcących jednocześnie udoskonalić swoje umiejętności językowe oraz uzyskać docelowo kompetencje tłumacza w zakresie obu tych języków. Jednocześnie program kształcenia oferuje możliwość realizacji specjalizacji kulturoznawczej i translatologicznej w dziedzinach ważnych dla dzisiejszej kultury i wymiany międzynarodowej (media, turystyka, opieka nad dziedzictwem kulturowym, tłumaczenie literatury).

Polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie są realizowane w formule podwójnego dyplomowania. Realizacja programu kształcenia odbywa się dwutorowo w obu ośrodkach akademickich: zarówno w Lublinie jak i Poczdamie.

Jaka praca po Polsko-niemieckich studiach kulturowych i translatorskich?

Absolwenci będą mogli podjąć pracę w instytucjach administracji publicznej, jednostkach zajmujących się współpracą między Niemcami a Polską, w instytucjach kultury, firmach i organizacjach turystycznych oraz związanych z mediami i gospodarką. Moga pracować w biurach tłumaczeniowych lub prowadzić własną działalność gospodarczą jako tłumacz języka polskiego i niemieckiego.

Jakie uczelnie oferują kierunek Polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie
Total 1 item.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

20-031 Lublin, pl. M. Curie-Skłodowskiej 5
+48 (81) 537 51 22,
W których miastach można studiować Polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie

Lublin

Lublin
Uczelnie: 10
Kierunki: 263
Komentarze (1)
  • Aneta

    Trzeci rok studiuję na Uniwersytecie Poczdamskim i jestem bardzo zadowolona. Prawie od początku wynajmuję jednoosobowy pokój w prywatnym akademiku BaseCamp: basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/. Cena wwynajmu jest proporcjonalna do warunków. Mam tutaj wszystko, czego potrzebuję: miejsce do nauki, snu, przygotowania posiłku, spokój, ciszę i mnóstwo atrakcji w wolnym czasie.,
    1/19/20