Zoofizjoterapia

Na kierunku Zoofizjoterapia studenci poznają zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy ze zwierzętami, zachowaniem zwierząt towarzyszących, hodowlanych i dzikich. Kierunek zoofozjoterapia jest realizowany na stacjonarnych 7-semestralnych studiach inżynierskich.

W programie studiów przewidziano zajęcia z genetyki, cytologii, biochemii, anatomii i fizjologii zwierząt. Wśród przedmiotów nauczania na zoofizjoterapii znajdą się: biomechanika, fizjologia aparatu ruchu, terapie manualne i fizykalne. fizjologia behawioralna, sporty hippiczne, psychologia zwierząt

W ramach przedmiotów "do wyboru" studenci mogą wybrać między innymi: rybactwo śródlądowe i wędkarstwo, dogoterapię, hipoterapię, terapeutyczne oddziaływanie zwierząt, ogrody zoologiczne, genoterapię, ogrody zoologiczne, gatunki ginące i zagrożone, łowiectwo, zwierzęta jadowite i toksyczne.

Dzięki temu student poszerzy wiedzę o liczne gatunki zwierząt i zdobędzie praktycznych umiejętności w pracy z nimi, np. specjalistyczne żywienie zwierząt, chów zwierząt amatorskich, ornitologia, kynologia, podstawy chowu i hodowli zwierząt monogastrycznych i przeżuwaczy.

Specjalności w ramach Zoofezjoterapii:

 • fizjoterapia zwierząt towarzyszących
 • fizjoterapia zwierząt nieudomowionych i egzotycznych

Absolwenci kierunku zoofizjoterapia znajdą zatrudnienie w klinikach, lecznicach i przychodniach weterynaryjnych jako zoofizjoterapeuta, w zespołach terapeutycznych przygotowujących programy treningowe zwierząt użytkowanych sportowo.

Będą mogli pracować w ogrodach zoologicznych, centrach rehabilitacji dzikich zwierząt, schroniskach dla zwierząt oraz organizacjach działających na rzecz poprawy jakości życia zwierząt. W grę wchodzi także własna działalność gospodarcza z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii zwierząt.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

Komentarze (6)

 • :(

  Oszczędzcie sobie czasu i nerwów. Absolutne dno. Zmarnowane lata i nic w zamian.
  04.01.2019
 • totalna porażaka

  nie polecam, brak osób, które mogą nauczyć czegoś związanego z zoofizjo, łatwo się dostać, łatwo skończyć. Nie ma żadnego sprzętu, zajęć praktycznych. Wymagane kursy, aby mieć uprawnienia do wykonywania zawodu (koszt jednego to prawie rok utrzymania się w Bydgoszczy, jeśli ktoś nie jest stąd)- opłaca się pod względem finansowym i czasowym. Wykładowcy mają śmieszne podejście- wymagają tylko tego, co jest na zajęciach, żadnego wiedzy z książki, liczy się tylko to, co było na slajdach w czasie wykładów bądź ćwiczeń. Multum przedmiotów zapychaczy,do których trzeba się bardziej przygotować niż do np terapii manualnych. Nie polecam nikomu.
  05.06.2018
 • Gość

  A łatwo się dostać?
  25.03.2018
 • Porażka

  Nie polecam kierunku. Strata czasu, dosłownie nic o rehabilitacji. Magisterki nie ma, chyba, że zootechnika chcecie robić. Mówili nam, że nikt tego nas nie nauczy, bo w Pl nie ma takich osób. Jeśli myślicie, że po tym będziecie wiedzieć cokolwiek o rehabilitacji to jesteście w wielkim błędzie.
  03.08.2017
 • nie polecam

  zrezygnowałam po pierwszym roku, nikt nie traktuje tego kierunku poważnie, żeby zdobyć odpowiednią wiedzę trzeba chodzić na różnego typu kursy i wydać na to kupę kasy, bo na tych studiach nie da się niczego nauczyć. Wykładowcy specjalnie wyrównują poziom do najsłabszych, żeby tylko każdego przepchnąć...
  05.06.2017
 • rozczarowana

  jestem na 3 roku i nadal nic nie wiem o fizjoterapii zwierząt. zajęcia prowadzone bez polotu, brak specjalistów i sprzetu...
  24.05.2017