Ocena uczelni

Komentarze (341)
Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • UKW

  Reply for the comment of Szymon from date 9/27/20
  Dzień dobry, możemy polecić naszych wykładowców, którzy są merytoryczni oraz pomocni. Część z nich to praktycy, którzy podczas zajęć przedstawiają przykłady wykorzystania przepisów prawnych w swojej codziennej pracy. Każdy student może liczyć na wsparcie, służą temu m.in. dyżury, czyli godziny wyznaczone przez nauczycieli akademickich, podczas których student może umówić się na indywidualną konsultację. Polecamy nasz najnowszy filmik https://www.youtube.com/watch?v=_raMVH8aGyM&t=3s
  9/28/20
 • UKW

  Reply for the comment of Ola from date 9/27/20
  Dzień dobry, terminarz zjazdów na kierunku psychologia jest dostępny na stronie Wydziału Psychologii UKW w zakładce "STUDENT". https://psychologia.ukw.edu.pl/jednostka/wydzial_psychologii_/niestacjonarne_psychologia
  9/28/20
 • Ola

  Dzień dobry, chciałbym zapytać co ile weekendów odbywają się wykłady na kierunku psychologia niestacjonarnie?
  9/27/20
 • Szymon

  Witam. Chcę studiować administrację na UKW. Czy ktoś ma doświadczenie po tym kierunku. Szczególnie chodzi mi o podejście wykładowców czy są pomocni i ogólnie o studiach czy można się porządnie nauczyć z wykładów czy człowiek pozostawiony jest sam sobie. Będę wdzięczny za odpowiedź email ssylas@interia.pl
  9/27/20
 • Aleksandra

  Dzień Dobry, Chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda wstępny sprawdzian predyspozycji kandydata na kierunek logopedia.
  9/25/20
 • Sara

  Ile ćwiczeń jest na pierwszym roku pedagogiki chodzi mi o studia stacjonarne?
  9/22/20
 • UKW

  Reply for the comment of Vkv from date 9/15/20
  Dzień dobry, zajęcia na kierunku ekonomia odbywają się w budynku przy pl. Weyssenhoffa 11. Pozdrawiamy!
  9/16/20
 • Vkv

  W jakim budynku odbywają sie zajęcia na kierunku ekonomii? Na jakiej mieści się to ulicy? :)
  9/15/20
 • Izka

  Jakie maci opinie o Administracji II stopnia Niestacjonarnie?
  9/14/20
 • UKW

  Weroniko zapraszamy na stronę rekrutacja.ukw.edu.pl/info/ustalenie-zdolnosci-kierunkowej tam dowiesz się jak sprawdzić, czy na wybrany kierunek masz możliwość dostać się po ukończonych studiach. Pozdrawiamy!
  9/10/20
 • UKW

  Odpowiedź na komentarz nick1234: w tym semestrze na II roku informatyki będą prowadzone zajęcia zdalne. Indywidualna organizacja studiów jest możliwa za zgodą wszystkich prowadzących zajęcia - wtedy też ustala się formy zaliczenia przedmiotów. Zapraszamy na stronę rekrutacja.ukw.edu.pl
  9/10/20
 • Weronika

  Witam, czy na niestacjonarne studia pedagogiczne z modułem logopedia można rekrutować po kierunku z zupełnie innego obszaru ? (Ukończony kierunek finanse i rachunkowość) z góry dziękuję za odpowiedź :)
  9/10/20
 • nick1234

  Jak wygląda przejście na 2 rok z innej uczelni na profilu informatyka?. Czy aktualnie zajecia bedą prowadzone zdalnie?. Jak wyglądają zajecia indywidualne.
  9/9/20
 • UKW

  Reply for the comment of Basia from date 9/3/20
  Dzień dobry, Studium Języków Obcych zapewnia wybór języków: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego. Każdy z wybranych przez kandydata na studia języków powinien stanowić kontynuację nauki języka obcego z niższych stopni edukacji.
  9/4/20
 • UKW

  Reply for the comment of Ewa from date 9/2/20
  10 września zostaną ogłoszone wstępne wyniki rekrutacji. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na studia, muszą dostarczyć komplet dokumentów na UKW. Zalecamy wysłanie ich za pomocą tradycyjnej poczty na adres: Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich UKW ul. Łużycka 24 (DS 1 Romek) 85-096 Bydgoszcz Dokumenty przesłane pocztą muszą dotrzeć na UKW do 17 września, do godz. 14:00. Kandydaci, którzy chcą dostarczyć dokumenty osobiście, mogą to zrobić w terminie 15-16 września w godz. 9 -13 w budynku Collegium Copernicanum UKW – ul. Kopernika 1, aula 02 (niski parter). Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa po wejściu do budynku, użycie płynu dezynfekcyjnego i utrzymywanie bezpiecznego dystansu w auli.
  9/4/20
 • Basia

  Mam pytanie o lektoraty na politologii. JAkie języki można wybrać?
  9/3/20
 • Ewa

  Do kiedy można dostarczyć dokumenty? Do 15/16 wrzesnia czy do 20?
  9/2/20
 • UKW

  Odpowiedź na pytanie P4E: Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą Uczelnią. Przyjęcie kandydatów na I rok studiów pierwszego stopnia na Wydziale Edukacji Muzycznej odbywać się będzie na podstawie wyniku egzaminu praktycznego, przeprowadzonego w formie zdalnej lub tradycyjnej (w siedzibie Uczelni). Wszystkie zasady dot. egzaminu znajdują się pod linkiem: https://rekrutacja.ukw.edu.pl/oferta/studia-pierwszego-stopnia/edukacja-artystyczna-w-zakresie-sztuki-muzycznej
  9/2/20
 • UKW

  Reply for the comment of Viola from date 9/1/20
  Dzień dobry, tak można studiować dwa kierunki od I roku. Pozdrawiamy :)
  9/2/20
 • P4E

  Czy potrzeba wykształcenie muzyczne II stopnia by dostać się na edukacje artystyczną w zakresie sztuki muzycznej i jakie przedmioty są brane pod uwagę jeżeli chodzi o maturę czy liczy się tylko egzamin wstępny?
  9/2/20
 • Viola

  Dzień dobry, czy można studiować jednocześnie dwa kierunki od pierwszego roku?
  9/1/20
 • UKW

  Reply for the comment of Magggie from date 8/31/20
  Dzień dobry, oba kierunki bez wątpienia cieszą się dużą popularnością. Wszystko zależy od tego, na jakim poziomie zdała Pani maturę. Trudno jest wyrokować, kto się dostanie, a kto nie. Każdy rocznik jest inny. Zawsze zachęcamy Kandydatki i Kandydatów, by próbowali swoich sił. Wystarczy do 2.09 zarejestrować się i dokonać opłaty rekrutacyjnej. Można rejestrować się na więcej niż 1 kierunek studiów jednocześnie (opłata obowiązuje na każdy kierunek oddzielnie). Pozdrawiamy i zachęcamy do rejestracji :)
  9/1/20
 • UKW

  Odpowiedź na pytanie DS: "Dzień dobry, mam pytanie odnośnie filologii angielskiej. Co w wypadku gdy mój drugi język z liceum nie jest na liście języków do kontynuowania na filologii angielskiej ? Czy nadrobię ten materiał jeżeli wybiorę jakiś język?". Lektorat języka obcego na studiach I stopnia powinien być kontynuacją nauki że szkoły średniej. Jednak w przypadku studentów filologii angielskiej dopuszczamy możliwość, aby wybrali język, którego nie uczyli się w szkole średniej i w grupie mniej zaawansowanej, przy większym nakładzie pracy osiągnęli wymagany poziom znajomosci języka obcego. Pozdrawiamy :)
  9/1/20
 • Magggie

  Dzień dobry czy ciężko dostać się na studia stacjonarne 1 stopnia na kryminologię i psychologię?
  8/31/20
 • UKW

  Odpowiedź na komentarz Marta: Decyzja odnośnie sposobu prowadzenia zajęć zapadnie w pierwszej części września. Proszę śledzić komunikaty na stronie ukw.edu.pl. Pozdrawiamy serdecznie :)
  8/28/20
 • UKW

  Odpowiedź na komentarz PAT: Dzień dobry, nie obowiązują u nas progi punktowe. Każdy rok jest inny, trudno opierać się na wynikach i wyborach poprzednich Maturzystów. Obowiązuje u nas po prostu ranking dot. wyników egzaminów maturalnych. Zasady rekrutacyjne dot. każdego kierunku są opisane na naszej stronie rekrutacja.ukw.edu.pl. Dziękujemy za zainteresowanie UKW!
  8/28/20
 • UKW

  Reply for the comment of Sebek from date 8/26/20
  Dzień dobry, nie obowiązują u nas progi punktowe. Każdy rok jest inny, trudno opierać się na wynikach i wyborach poprzednich Maturzystów. Obowiązuje u nas po prostu ranking dot. wyników egzaminów maturalnych. W przypadku inżynierii techniczno-informatycznej jeżeli kandydat na egzaminie maturalnym lub na egzaminie dojrzałości zdawał matematykę*, fizykę (fizykę i astronomię), chemia lub informatykę to liczbę przyznanych punktów za wymienione przedmioty podwyższa się o 20%. Pozdrawiamy serdecznie :)
  8/28/20
 • UKW

  Reply for the comment of Mervin from date 8/25/20
  W pierwszym i drugim semestrze informatyki na I roku wypada po 24 godziny zajęć. Pozdrawiamy :)
  8/28/20
 • Mervin

  Mógłby ktoś mi przybliżyć ile godzin zajęć tygodniowo mniej więcej jest na 1. roku informatyki na studiach dziennych? Dzięki bardzo za info. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
  8/27/20
 • Sebek

  Jakie są +/- progi punktowe na kierunek inżynieria techniczno informatyczna ? Albo gdzie mogę szukać informacji na ten temat :)
  8/26/20
 • Mervin

  Mógłby ktoś mi przybliżyć ile godzin zajęć tygodniowo mniej więcej jest na 1. roku informatyki na studiach dziennych? Dzięki bardzo za info
  8/25/20
 • PAT

  Czy ktoś wie, gdzie znajdę progi punktowe z poprzednich lat? Zależy mi bardzo na psychologii i ekonomii
  8/23/20
 • UKW

  Reply for the comment of Mk from date 8/12/20
  Dzień dobry, egzaminy wstępne są przewidziane na 4 kierunkach: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Humanistyka drugiej generacji, Logopedia i Pedagogika resocjalizacyjna (studia dualne o profilu praktycznym).
  8/17/20
 • DS

  Dzień dobry, mam pytanie odnośnie filologii angielskiej. Co w wypadku gdy mój drugi język z liceum nie jest na liście języków do kontynuowania na filologii angielskiej ? Czy nadrobię ten materiał jeżeli wybiorę jakiś język?
  8/14/20
 • Mechatronik

  Ktoś po mechatronice? Jakie wrażenia,opłaca się iść?
  8/13/20
 • Mk

  Na jakich kierunkach są egzaminy wstępne?
  8/12/20
 • Marta

  Czy jest taka możliwość że zajęcia będą się odbywać zdalnie? Kiedy możemy spodziewać się informacji na ten temat?
  8/12/20
 • Praca?

  Jest praca czy nie ma pracy po inżynierii materiałowej = inżynieria techniczno - informatyczna ? ;-) O to jest pytanie ? ;-) Absolwent
  8/9/20
 • UKW

  Reply for the comment of . from date 8/3/20
  Na kierunku kryminologia nie ma egzaminu wstępnego. Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywa się na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”). Jeżeli kandydat zdawał historię lub wiedzę o społeczeństwie, to liczbę przyznanych punktów za wymienione przedmioty podwyższa się o 20%. Wszystkie zasady rekrutacji można znaleźć przy wybranym kierunku na portalu rekrutacja.ukw.edu.pl Zapraszamy!
  8/4/20
 • .

  Jak wygląda egzamin wstępny na kryminologię?
  8/3/20
 • UKW

  Reply for the comment of Humanistyka 2.0 from date 7/25/20
  Rozmowa dotyczy: planów zawodowych, znajomości rynku gier i problematyki groznawstwa. Jest prowadzona częściowo w j. angielskim, częściowo w j. polskim. Warto zapoznać się z cyklem produkcji w branży gier i znać zakres obowiązków różnych stanowisk w tym zawodzie. Jeśli ktoś dysponuje portfolio projektowym (grafika, pisanie kreatywne, wzornictwo, programowanie), można je wziąć na rozmowę.
  8/3/20
 • UKW

  Reply for the comment of Xxi from date 7/27/20
  Bardzo przepraszamy za ten błąd. Warto spróbować w miarę możliwości studiowania w formie dziennej - jest możliwa indywidualna organizacja studiów, akurat na biotechnologii zdarzali się studenci, którzy godzili pracę na etacie i studia dzienne.
  7/30/20
 • Łukasz

  Witajcie. Jest ktoś kto wybiera się na administracje stacjonarnie? :)
  7/29/20
 • Michał

  Jak oceniacie poziom na informatyce? Czy ciężko się dostać a potem utrzymać? Nie mam problemów z matematyką, ale wiem, że poziom akademicki to coś innego.
  7/28/20
 • Xxi

  Nie rozumiem, dlaczego można zapisać się na Biotechnologie niestacjonarnie II st., a w rzeczywistości ona nie istnieje. Jedyna uczelnia z moich okolic która mogłaby mi pozwolić na ukończenie studiow, aktualnie dostała mocnego minusa.
  7/27/20
 • Humanistyka 2.0

  Jak wyglądają studia z humanistyki 2.0. Czy są zajęcia związane z matematyką? I jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Jak się do niej przygotować?
  7/25/20
 • Agnes

  Tak wiem, ze wyniki po 11.08, ale chodzi o to ze kierunek nie jest jeszcze uruchomiony w irk nawet. I teraz rodzi się pytanie czy dawać sobie nadzieje, że będzie, czy też nie
  7/22/20
 • @Agnes

  brak informacji, bo wyniki matur dopiero po 10 sierpnia będą, więc spokojnie
  7/21/20
 • Agnes

  Ponowię pytanie kogoś z początku miesiaca, czy liczyć na uruchomienie fizjoterapii w tym roku? Bo mija powoli połowa rekreacji a tu żadnych wieści
  7/21/20
 • UKW

  Reply for the comment of Julia from date 7/9/20
  Julio, w „formularzach osobowych” w zakładce „wykształcenie” po wyborze rodzaju ukończonej szkoły należy dodać dokument -nowa matura. Następnie określić rok matury oraz kraj wydania. Po zapisaniu tego dokumentu wygeneruje się (po prawej stronie) możliwość edycji wyników egzaminu, w którym zaznaczamy (w pierwszej kolumnie – czy zdawany) odpowiedni przedmiot zdawany na maturze. Po wyborze przedmiotów będzie możliwość zapisania się na studia. Po odebraniu świadectwa należy pamiętać o uzupełnieniu wyników. W razie dalszych problemów zapraszamy do kontaktu z Działem Rekrutacji i Spraw Studenckich (rekrutacja1@ukw.edu.pl). Pozdrawiamy!
  7/14/20
 • Julia

  Gdy chcę wybrać dany kierunek to wyświetla mi się że mam brak wystarczających dokumentów. Mam dodać informacje o świadectwie ukończenia szkoły średniej czy o coś innego chodzi? Jeśli o to to jak mam to zrobić?
  7/9/20
 • UKW

  Reply for the comment of Piotr from date 7/5/20
  W przypadku kierunku matematyka liczba godzin na studiach niestacjonarnych 2 stopnia jest mniejsza od liczby godzin na studiach stacjonarnych. Zapraszamy na portal rekrutacja.ukw.edu.pl Pozdrawiamy!
  7/7/20
 • UKW

  Reply for the comment of Paulina from date 7/5/20
  Paulino, dokumenty będą przyjmowane w dniach 15-16 września (wszelkie informacje na temat harmonogramu rekrutacji możesz znaleźć w pliku do pobrania https://bit.ly/3iAb0BH). Jeżeli chodzi o blok zajęć do wyboru, to zostaje on uruchomiony decyzją większości studentów. Zapraszamy do rekrutacji! https://rekrutacja.ukw.edu.pl
  7/7/20
 • UKW

  Reply for the comment of Fizjo from date 7/4/20
  Dzień dobry, nadal czekamy na ostateczną decyzję. Prosimy o kontakt za 2 tygodnie przez nasz fanpage https://www.facebook.com/ukwbydgoszcz, postaramy się udzielić konkretnej odpowiedzi. Pozdrawiamy!
  7/6/20
 • UKW

  Reply for the comment of Daniel from date 7/4/20
  Danielu, zarówno na lingwistykę stosowaną angielsko-rosyjską (I st.) jak i filologię angielską (I st.) nie ma egzaminu wstępnego. Wszystkie zasady rekrutacji możesz znaleźć przy wybranym kierunku na portalu rekrutacja.ukw.edu.pl Zapraszamy!
  7/6/20
 • Paulina

  Do kiedy trzeba złożyć dokumenty na studia drugiego stopnia matematyka? Ile musi być osób na specjalności nauczycielskiej żeby została utworzona?
  7/5/20
 • Piotr

  Czy liczba godzin na studiach niestacjonarnych 2. stopnia, matematyka, jest taka sama, jak przy trybie stacjonarnym?
  7/5/20
 • Paulina

  Poproszę o opinie o studiach stacjonarnych 2stopnia matematyka specjalność nauczycielska? Czy są jakieś problemy ze zdaniem?
  7/5/20
 • Fizjo

  Czy wiadomo kiedy można się spodziewać fizjoterapii na irk?
  7/4/20
 • Daniel

  Czy na kierunki Lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska oraz Filologia angielska pierwszego stopnia są egzaminy wstępne ?
  7/4/20
 • UKW

  Reply for the comment of Agnieszka from date 7/1/20
  Agnieszko, na pedagogikę z modułem opieka nad dzieckiem i wczesne wspomaganie rozwoju nie ma egzaminu wstępnego. Zasady rekrutacji możesz znaleźć przy wybranym kierunku na portalu rekrutacja.ukw.edu.pl Pozdrawiamy!
  7/2/20
 • Agnieszka

  Czy jest egzamin wstępny na pedagogikę z modułem opieka nad dzieckiem i wczesne wspomaganie rozwoju?
  7/1/20
 • Agnieszka

  Czy jest egzamin wstępny na pedagogikę z modułem opieka nad dzieckiem i wczesne wspomaganie rozwoju?
  7/1/20
 • Karolina

  Czy trudno sie dostac na lingwistyke stosowana angielsko-niemiecka lub angielsko-rosyjska (bez znajomosci jezykow)? Czy poziom nauczania jest tam wysoki?
  7/1/20
 • @Naya

  Zależy na jakim poziomie jesteś aktualnie i ile jesteś w stanie zrozumieć. Licencjat z matmy robił tu mój kolega, z którym zawsze byłem w klasie i był słabszy ode mnie z matmy (był dobry na poziomie podstawowym, a rozszerzony 20-30%) i też dał radę. Skoro chcesz iść na matematykę to znaczy, że ją lubisz albo kochasz, więc dasz radę na pewno. Na necie w razie co dużo filmików, które Ci pomogą zdać
  6/30/20
 • Naya

  Czy mógłby ktoś opowiedzieć o poziomie na matematyce? Trzeba być orłem aby się utrzymać, czy z ogromnym samozaparciem i trochę mniejszą wiedzą też da rade?
  6/30/20
 • UKW

  Reply for the comment of Marta from date 6/26/20
  Dzień dobry, na nowo tworzonym kierunku "Edukacja dla bezpieczeństwa i wiedza o społeczeństwie" na studiach niestacjonarnych (tak samo jak na stacjonarnych) jest łącznie 150 godzin praktyk: 30 h praktyki pedagogicznej na I roku, 60 h praktyki nauczycielskiej (WoS) na II roku, 60 h praktyki nauczycielskiej (EdB) na II roku. Zapraszamy na portal rekrutacja.ukw.edu.pl Pozdrawiamy!
  6/29/20
 • Tomek

  Tom, tak jak pisałem poniżej polecam Matematykę na UKW, co prawda nie mam doświadczenia odnośnie Torunia... Na UKW możesz kierunkować się na nauczanie, lub matematykę w zespole badawczym. Ogólnie dróg jest wiele.
  6/26/20
 • Marta

  Ile godzin praktyk przewidzianych jest na kierunku Edukacja dla bezpieczeństwa i wiedza o społeczeństwie w trybie niestacjonarnym? :)
  6/26/20
 • Tom

  Czy ktoś studiował matematykę? Czy jest ok. Nie jestem wybitnym matematykiem ale lubię matmę. Myślałem o uczeniu w szkole. Biorę pod uwagę też Toruń
  6/24/20
 • UKW

  Reply for the comment of Pola from date 6/22/20
  dzień dobry, nie ma egzaminów praktycznych, ale jest wymagana umiejętność pływania. Przyjęcie na studia na podstawie rankingu średniej z egzaminu maturalnego. pozdrawiamy
  6/23/20
 • Pola

  Czy na wychowaniu fizycznym przewidziane są egzaminy praktyczne w tym roku? Różnie jest na różnych uczelniach.
  6/22/20
 • Ala

  Administracja zaocznie, jakieś opinie?
  6/22/20
 • Tomek

  Kierunki ścisłe to zawsze dobry wybór, a matematyka na UKW... łatwo nie jest, ale przynajmniej wiesz, że się czegoś uczysz - poziom bardzo dobry. Gdybym znów miał wybierać uczelnie, to wybrałbym UKW.
  6/22/20
 • Maja

  Myślę o studiowaniu matematyki na UKW. Czy ktoś może mi coś powiedzieć o poziomie i atmosferze. Zastanawiam się też nad Gdańskiem ale bliżej mi do Bydgoszczy
  6/22/20
 • reval

  biotechnologia - jest bardzo rozwojowa
  6/20/20
 • Adam

  Psychologię mogę z czystym sumieniem polecić, wykłady naprawdę ciekawe, a prowadzący wiedzą o czym mówią i widać, że to ich pasja. Z dostaniem się na zaoczne też nie powinno być problemu.
  6/8/20
 • Maciej

  Do poprzedniego komentarza jeszcze jedno pytanie. Czy te rozmowy odbędą się online, czy "fizycznie"?
  6/7/20
 • Maciej

  W jakim terminie odbędą się rozmowy kwalifikacyjne na Humanistykę Drugiej Generacji?
  6/7/20
 • Agata

  Czy ciężko się dostać na psychologię niestacjonarną? Polecacie?
  6/6/20
 • UKW

  Reply for the comment of ann from date 5/26/20
  Ann, praktyki na studiach niestacjonarnych realizowane są w mniejszym wymiarze godzin. Aktualnie ta proporcja przedstawia się tak: (720 h studia stacjonarne), (480 h studia niestacjonarne). Zapraszamy na portal rekrutacja.ukw.edu.pl Pozdrawiamy!
  6/3/20
 • Karola

  Alina zdecydowanie polecam podyplomówkę doradztwo i coaching na UKW - warsztaty są zdecydowanie lepszą formą nauki, w końcu trening czyni mistrza. Wybierając ten kierunek szukałam informacji na ten temat i większość specjalistów radzi, aby skupić się na ćwiczeniach i warsztatach, a nie tylko na słuchaniu wykładów.
  6/3/20
 • UKW

  Reply for the comment of Wojtek from date 6/1/20
  witam, nie podajemy progów punktowych, co roku są inne i kształtują je sami kandydaci:) pozdrawiamy zespół UKW
  6/2/20
 • Wojtek

  Czy można uzyskać informacje na temat tego jak uśredniając wygladały wyniki punktowe osób, które dostały się na Humanistykę 2.0?
  6/1/20
 • Alina

  Interesują mnie studia podyplomowe doradztwo i coaching. Z opisu wynika, że to bardzo praktyczne studia, z przewagą zajęć warsztatowych, ćwiczeń. Czy ktoś mógłby się podzielić swoją opinią, czy skorzystał ze tych studiów? Warto je wybrać?
  5/27/20
 • ann

  Chodzi o kryminologie poniżej
  5/26/20
 • ann

  Praktyki wygladaja tak samo na studiach zaocznych jak na dziennych ten sam wymiar?
  5/26/20
 • UKW

  Reply for the comment of Ann from date 5/20/20
  Dzień dobry, praktyki na kierunku Kryminologia w swym założeniu mają trwać 6 miesięcy i obejmować praktykę/pracę w takich miejscach jak: Policja, Sąd, Prokuratura, Straż Graniczna, Inspekcje, Straże, ale i Centra wsparcia uzależnień czy prywatny sektor ochrony ale i wiele innych. Nawiązaliśmy wiele cennych kontaktów np. z fundacją ITAKA. Student trafia na praktyki w okresach 1-miesięcznych, i tak jest z tejże praktyki rozliczany. Obecnie praktyki realizowane są również w formie zdalnej. Studenci biorą udział w szkoleniach online oraz wykładach z praktykami, np. specjalistami psychologii sądowej. Zapraszamy na kontakt rekrutacja.ukw.edu.pl
  5/25/20
 • Ann

  Jak wyglądają praktyki na kryminologii??
  5/20/20
 • UKW

  Reply for the comment of George M. from date 5/17/20
  Dziękujemy za zainteresowanie naszą Uczelnią. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej cieszy się co roku popularnością. Oto zasady rekrutacji na ten kierunek: przyjęcie kandydatów na I rok studiów pierwszego stopnia odbywać się będzie na podstawie wyniku egzaminu praktycznego, który jest sprawdzianem jednej wymienionej sprawności do wyboru: gry na instrumencie (proponuje się wykonanie co najmniej dwóch utworów o zróżnicowanym charakterze);Proponuje się, aby kandydaci grający na fortepianie przygotowali sonatę lub sonatinę (przynajmniej jedną część), utwór polifoniczny, etiudę i utwór dowolny, śpiewu (wykonanie co najmniej dwóch utworów o zróżnicowanym charakterze, solo lub z akompaniamentem), UWAGA! Kandydaci na studia: instrumenty inne niż fortepian, inne urządzenia muzyczne np. wzmacniacze do gitar i wokalu, mikrofony wokalowe i akompaniatorów kandydaci zapewniają we własnym zakresie. W razie jakichkolwiek wątpliwości bądź zapytań bardzo prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji Muzycznej. oraz sprawdzenie predyspozycji muzycznych: słuchu muzycznego (sprawdzian ten opiera się przede wszystkim na rozróżnieniu i śpiewaniu interwałów, akordów i ćwiczeń zawartych w Solfeżu), sprawności manualno-głosowej (proponuje się, aby kandydat przygotował utwór bądź utwory wokalne lub wokalno-instrumentalne tzn. z akompaniamentem. Jednocześnie sprawdzian ten zawiera w sobie elementy taktowania na 2, 3 i 4), Osoby, które w sprawności do wyboru wybrały śpiew wykonują również w tym zakresie przygotowany przez siebie utwór wokalny,poczucia rytmu i sprawności rytmicznej (sprawdzian ten opiera się przede wszystkim na rozpoznaniu, powtarzaniu, zapisywaniu i odczytywaniu ćwiczeń rytmicznych zawartych w Solfeżu). Za każdą sprawność i umiejętność kandydat może uzyskać maksymalnie 10 punktów. Za egzamin praktyczny można uzyskać maksymalnie 40 punktów. Egzamin jest zdany, jeśli kandydat uzyskał co najmniej 24 punkty, nie mniej niż 6 za każdą sprawność i umiejętność muzyczną. Proszę więc dobrze przygotować się do egzaminu praktycznego, a niebawem na pewno zobaczymy się w murach UKW. Zapraszamy na portal rekrutacja.ukw.edu.pl. Pozdrawiamy!
  5/19/20
 • UKW

  Reply for the comment of Klaudia from date 5/15/20
  Na Humanistykę Drugiej Generacji liczone są wszystkie przedmioty z matury (.j polski, j. obcy, od 1 do 3 przedmiotów dodatkowych) i nie ma znaczenia, które Pani wybrała. To interdyscyplinarne studia i staramy się być otwarci na osoby utalentowane w różnych dziedzinach. Pierwszy etap rekrutacji to wyniki egzaminu maturalnego. Za wynik na egzaminie maturalnym przyznaje się punkty (z mnożnikiem 1,0 za poziom rozszerzony i 0,8 za poziom podstawowy). Drugi etap to rozmowa kwalifikacyjna. Komisja pyta na niej o zainteresowania, plany zawodowe, a także znajomość branży gier. Rozmowa przeprowadzana jest częściowo w j. angielskim, ponieważ na tym kierunku niektóre przedmioty odbywają się w całości w tym języku. Na rozmowie trzeba uzyskać co najmniej 30 pkt na 50 możliwych. Nie można określić progu "ile w sumie punktów trzeba mieć, żeby się dostać" - każdorazowo zależy to od tego, jakie wyniki mają osoby, które biorą udział w rekrutacji. Przyjmujmy 40 najlepszych. Życzmy, by znalazła się Pani w tym gronie. Jeśli chce Pani znać szczegóły podliczania punktów, znajdują się one pod tym linkiem: https://rekrutacja.ukw.edu.pl/oferta/studia-pierwszego-stopnia/humanistyka-drugiej-generacji#.XsOd6EQzbIU
  5/19/20
 • George M.

  Część jak wygląda zainteresowanie kierunkiem edukacja muzyczna? Ciężko jest się dostać? Ile miejsc jest na ten rok a ile zainteresowanych?
  5/17/20
 • Klaudia

  Chciałabym pójść na humanistykę drugiej generacji. Ciekawi mnie, jak wygląda rozmowa wstępna i jakie pojawiają się pytania. Chciałabym również wiedzieć, jakie przedmioty maturalne są wyżej punktowane oraz jakie są progi.
  5/15/20
 • UKW

  Paulino, Dzień dobry, kryminologia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród maturzystów. Co roku ze względu na zróżnicowany poziom matur oraz poziom wyników uzyskiwanych przez poszczególne roczniki, punkty procentowe wyglądają inaczej. Nie obowiązują u nas progi punktowe. Kwalifikacja odbywa się na na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym . Jeżeli będziesz zdawała historię lub wiedzę o społeczeństwie, to liczbę przyznanych punktów za wymienione przedmioty podwyższa się o 20%. Jednak nie musisz ich zdawać, by móc uczestniczyć w rekrutacji. Bądź dobrej myśli! Trzymamy kciuki za pozytywne wyniki na maturze i dziękujemy, że jesteś zainteresowana naszą ofertą, warto! Polecamy portal rekrutacja.ukw.edu.pl! Mamy nadzieję, że zostaniesz naszą studentką :-)
  5/7/20
 • UKW

  Reply for the comment of Paulina from date 5/7/20
  Dzień dobry, kryminologia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród maturzystów. Co roku ze względu na zróżnicowany poziom matur oraz poziom wyników uzyskiwanych przez poszczególne roczniki, punkty procentowe wyglądają inaczej. Nie obowiązują u nas progi punktowe. Kwalifikacja odbywa się na na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym . Jeżeli będziesz zdawał historię lub wiedzę o społeczeństwie, to liczbę przyznanych punktów za wymienione przedmioty podwyższa się o 20%. Jednak nie musisz ich zdawać, by móc uczestniczyć w rekrutacji. Bądź dobrej myśli! Trzymamy kciuki za pozytywne wyniki na maturze i dziękujemy, że jesteś zainteresowany naszą ofertą, warto! Polecamy portal rekrutacja.ukw.edu.pl!
  5/7/20
 • Paulina

  Dzień dobry czy trudno jest się dostać na kryminologie i jakie są mniej więcej progi punktowe?
  5/7/20
 • UKW

  Do Pawła: dzień dobry, lektorat z języka obcego wybierany jest jako kontynuacja języka obcego, którego uczysz się obecnie. Pozdrawiamy i zachęcamy do studiowania na UKW! :-)
  5/4/20
 • UKW

  Do Karoliny: Dzień dobry, na kryminologii prowadzone są następujące przedmioty: Lista przedmiotów Semestr I Kryminologia jako nauka Przestępczość i jej struktura Podstawy wiedzy o państwie i prawie Prawo karne Podstawy socjologii Patologie społeczne Komunikacja interpersonalna Organizacja i zarządzanie (przedmiot realizowany w ramach e-learningu) Ochrona własności intelektualnej Technologia informacyjna Język obcy Semestr II Technologia informacyjna Teorie kryminologiczne Postępowanie karne Prawo wykroczeń Instytucje ochrony prawa Historia przestępczości (przedmiot realizowany w ramach e-learningu) Podstawy psychologii Prawa człowieka Terroryzm i konflikty zbrojne Mediacje i negocjacje Język obcy Semestr III Wiktymologia Przestępczość zorganizowana Psychopatologie Prawo karne skarbowe Międzynarodowe i europejskie prawo karne Bezpieczeństwo imprez masowych Cyberprzestępczość Zarządzanie kryzysowe Uzależnienia Język obcy Semestr IV Przestępczość gospodarcza Przestępczość narkotykowa Przestępczość seksualna Przemoc w rodzinie Podstawy kryminalistyki Psychologia zeznań Język obcy Wychowanie fizyczne Moduł A: Ochrona osób i mienia Przestępczość powrotna (przedmiot realizowany w ramach e-learningu) Przestępczość kobiet Podstawy prawa konstytucyjnego Podstawy prawa cywilnego Moduł B: Usługi detektywistyczne Subkultury przestępcze (przedmiot realizowany w ramach e-learningu) Zabójstwa Podstawy prawa administracyjnego Podstawy prawa finansowego Semestr V Przestępczość nieletnich Prawo karne wykonawcze Suicydologia Bezpieczeństwo w komunikacji Handel ludźmi Media a przestępczość Wychowanie fizyczne Seminarium Moduł A: Przestępczość przeciwko mieniu Ochrona zwierząt i odpowiedzialność za nadużycia wobec nich Przestępczość przeciwko własności intelektualnej Podstawy filozofii Podstawy prawa pracy Moduł B: Przestępczość przeciwko środowisku naturalnemu Prostytucja Zbrodnie nazistowskie i komunistyczne Podstawy logiki Podstawy prawa gospodarczego Semestr VI Zapobieganie przestępczości Podstawy resocjalizacji Podstawy medycyny sądowej Dostęp do informacji i ich ochrona Środki przymusu bezpośredniego i broń palna Seminarium Moduł A: Przestępczość przeciwko dobrom kultury Biometria Korupcja Przestępczość w filmie Podstawy prawa rodzinnego Moduł B: Przestępczość przeciwko dokumentom Badania wariograficzne Przestępczość cudzoziemców Przestępczość w literaturze Odpowiedzialność funkcjonariuszy publicznych Studenci wybierają moduł A lub moduł B. Planowane jest uruchomienie obu modułów pod warunkiem właściwej liczby chętnych na każdy z nich. Więcej informacji na stronie rekrutacja.ukw.edu.pl
  5/4/20
 • Karolina

  Jakie lekcje są prowadzone na kryminologii?
  4/29/20
 • Ania

  Co powiecie o kryminologii? Trudno się dostać i czy ciężko jest na studiach na tym kierunku? Czy polecacie ogólnie ten kierunek? :)
  4/28/20
 • Paweł

  Jakie lektoraty są dostępne, czy to zależy od kierunku? Chodzi mi o fizykę.
  4/28/20
 • UKW

  Szymonie, my polecamy studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe! Jest to kierunek dla osób interesujących się sprawami bezpieczeństwa oraz kwestią militarnych i pozamilitarnych zagrożeń występujących we współczesnym świecie. Dzięki studiom na UKW zdobędziesz praktyczne przygotowanie w zakresie bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego. Na studiach dowiesz się, jak pełnić różne funkcje administracyjne i kierownicze w życiu społeczno-politycznym i gospodarczym kraju. Zapraszamy na nasz portal: https://rekrutacja.ukw.edu.pl/oferta/studia-pierwszego-stopnia/bezpieczenstwo-narodowe
  4/21/20
 • UKW

  Maju, my polecamy oczywiście turystykę i rekreację na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy! Turystyka i rekreacja jest kierunkiem interdyscyplinarnym. Program studiów skonstruowany jest we współpracy ze środowiskiem branżowym zawiera przedmioty pozwalające uzyskać niezbędną do pracy w turystyce i rekreacji wiedzę o świecie i człowieku. Od roku akademickiego 2016/2017 kierunek posiada profil praktyczny pozwalający zdobyć doświadczenie zawodowe tak potrzebne na dzisiejszym rynku pracy. Wejdź na portal REKRUTACJA.UKW.EDU.PL :-)
  4/21/20
 • Maja

  Polecacie turystykę na uniwersytecie czy np. AWF?
  4/14/20
 • Szymon

  Jaki jest poziom nauczania na Zarządzaniu Bezpieczeństwem Państwa? Czy są zajęcia z jakimiś osobami pracującymi w służbach?
  4/10/20
 • Progi

  Ile mieliście punktów na kryminologię?
  4/8/20
 • Dominika

  Czy ciężko się dostać na filologię angielską, kryminologię lub ekonomię? Ile mieliście punktów?
  4/7/20
 • Karola

  Reply for the comment of Zosia from date 4/1/20
  polecam, fajne tematy, fajni wykładowcy, ogólnie większość na plus :D
  4/7/20
 • Zosia

  Jakie macie opinie o kryminologii?
  4/1/20
 • SAndi

  Reply for the comment of jana from date 3/30/20
  Studiuję logopedię i mogę polecić. Wykładowcy znają się na rzeczy, dużo warsztatów, praktyk i aktywności. Tylko naprawdę trzeba wiedzieć, że chce się to robić...że chce się pomagać innym
  3/31/20
 • jana

  Myślę o logopedii. Jak oceniacie te studia??
  3/30/20
 • Ania

  Czy ktoś z Was studiuje lub studiował Dziennikarstwo i komunikację społeczną na studiach pierwszego stopnia? Bardzo zainteresował mnie ten kierunek i jestem ciekawa czy zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób? Jesteście zadowoleni z tego wyboru? Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
  3/30/20
 • Karolina

  Czy studiuje ktoś kryminologie? I czy mógłby opisać czy poleca kierunek?
  3/30/20
 • UKW

  Reply for the comment of Ala from date 3/23/20
  W pierwszej kolejności do akademików przyjmowani są studenci I roku, także proszę się nie niepokoić. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą niemal 60 kierunków studiów na stronie rekrutacja.ukw.edu.pl :-) Pozdrawiamy
  3/24/20
 • Ala

  Czy jest problem z miejscami w akademikach na tej uczelni?
  3/23/20
 • Slodko

  Inżynieria materiałowa = Materiały Współczesnych Technologii = Nowoczesne Technologie Materiałowe = brak pracy.
  3/12/20
 • Iza

  Czy program na zaocznym dziennikarstwie jest bardziej okrojony? Głównie chodzi mi o zajęcia praktyczne, warsztatowe.
  3/7/20
 • UKW

  Nuri zachęcamy do studiowania BHP w roku akademickim 2020/21 :-) rekrutacja rusza 8 czerwca! https://rekrutacja.ukw.edu.pl/info/harmonogram
  3/5/20
 • Nuri

  Czy studia inżynierskie a dokładnie kierunek BHP będzie w tym roku? + kiedy będzie rekrutacja na studia 2020/2021?
  3/5/20
 • Kluska

  Czy ktoś tutaj studiuje lub studiował BHP? Jeśli tak to proszę o odpowiedz jak na nich jest, czy polecacie
  3/5/20
 • UKW

  Do Eddy: na ten moment nie mamy informacji, by wymienione przez Ciebie kierunki były uruchomione. Zachęcamy jednak do studiowania na UKW, oferujemy niemal 60 kierunków! Wejdź na stronę rekrutacja.ukw.edu.pl i przejrzyj :-) Pozdrawiamy!
  2/13/20
 • Tom

  Ekonomia spoko. Studiujcie w Bydgoszczy.
  2/12/20
 • Eddy

  albo Materiały Współczesnych Technologii?
  2/7/20
 • Eddy

  Czy to prawda, że od tego roku otwieracie na studiach inżynierskich kierunek Nowoczesne Technologie Materiałowe?
  2/7/20
 • UKW

  Dzień dobry, postaramy się odpowiedzieć na ostatnio zadane poniższe pytania. Rekrutacja zimowa nie jest przewidziana. Zapraszamy do rejestracji w czerwcu :-) Tu pojawi się za jakiś czas nowy harmonogram: https://rekrutacja.ukw.edu.pl/info/harmonogram Nasza Uczelnia nie posiada w swojej ofercie zooterapii ani inspekcji weterynaryjnej, niemniej zachęcamy do zapoznania się z ofertą studiów: biologia, biotechnologia, ochrona środowiska, zarządzanie kryzysowe w środowisku: https://rekrutacja.ukw.edu.pl/oferta/studia-pierwszego-stopnia Co do kierunku energetyka - w obecnej chwili nie ma jej w naszej ofercie. Dziękujemy za sugestię, co roku bowiem staramy się poszerzać naszą ofertę o kilka kierunków - w sumie mamy już ich prawie 60 ;-) proszę sprawdzić: https://rekrutacja.ukw.edu.pl/oferta/studia-pierwszego-stopnia Jeśli zaś chodzi o komentarze - jako Uczelnia nie mamy dostępu do ich moderowania. Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do studiowania na UKW!
  1/20/20
 • Leo

  Dlaczego na UKW nie ma kierunku Energetyka, wielu moich znajomych z technikum byłoby nim zainteresowanych? Chodzi o kierunek który daje uprawnienia.
  1/18/20
 • Paulina

  Witam serdecznie Czy kogoś z państwa studiuje zoofizjoterapię lub inspekcje weterynaryjną?
  1/13/20
 • Slodko

  Widać, że często znikają komentarze na temat inżynierii materiałowej - ciekawe dlaczego?
  1/10/20
 • kandydatka

  Czy rekrutacja zimowa jest przewidziana na uczelni?
  1/2/20
 • Nowa

  Inżynieria materiałowa wow nie wiedziałam że jest tak ciężko z pracą po tym :-(
  12/6/19
 • Slodko

  Inżynieria materiałowa nie polecam - brak pracy brak
  11/5/19
 • UKW

  Reply for the comment of Ala from date 10/30/19
  dzień dobry, nie mamy jeszcze absolwentów kryminologii, te studia "ruszyły" w październiku tego roku...pierwsi absolwenci będą za 3 lata. pozdrawiamy
  10/31/19
 • Ala

  Absolwenci kryminologii! jak wygląda wasze życie zawodowe?
  10/30/19
 • fordonek

  Instytut inżynierii materiałowej ciekawa sprawa ciekawa a robota nie ma po tym kierunku hmmm bardzo logicznie .........
  10/7/19
 • UKW

  Dzień dobry, niestety nie prowadzimy ani kierunku z językiem włoskim ani zajęć z języka włoskiego. Zapraszamy Cię za to bardzo serdecznie do studiowania na UKW innych języków obcych, wszystkie kierunki oraz zasady rekrutacji tu: http://www.rekrutacja.ukw.edu.pl/oferta/studia-pierwszego-stopnia
  10/7/19
 • Lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka

  Mam pytanie do studentów z LINGWISTYKI :-) na stronie UKW jest kilka kombinacji - łączy się angielski z niemieckim, rosyjskim, arabskim czy chińskim. Ja obecnie uczę się angielskiego i niemieckiego, więc to połączenie jest całkiem ok ...ale. No właśnie - czy występuje połączenie z włoskim? Uwielbiam Włochy, często tam bywamy rodzinnie, znam podstawy, ale tam turystycznie, najprostsze zwroty i bardzo chciałbym się nauczyć włoskiego. Czy jest szansa że w 2020 roku może być takie połączenie? Albo czy student może zapisać się na osobny lektorat z włoskiego? czy jest ten język? Bardzo Was proszę o opinie.
  10/7/19
 • @Sasza

  Zależy co chcesz robić. Ja polecam bardziej Ekonomię, ale zależy jaka specjalność. W ekonomii jest duża ilość danych i ich analizy, a rośnie zapotrzebowanie na takich specjalistów. Wygląda, że ekonomia przeżywa drugą młodość
  9/15/19
 • Sasza

  Administracja czy ekonomia?
  9/15/19
 • monia

  ja na kryminologie zaocznie 2019 dużo chętnych ?
  9/10/19
 • fordonek

  Inżynieria materiałowa = inżynieria techniczno - informatyczna to jest to samo. Wystarczy spojrzeć na przedmioty. Po obydwu kierunkach prac brak i kadra o tym wiem doskonale :)
  9/6/19
 • Julia

  Ja również wybieram się na pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na ukw. Jeśli ktoś ma jakieś opinie czy warto to proszę o odpowiedz☺️
  9/4/19
 • Monika

  Hej. Wybieram się na kierunek pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Czy ktoś jest po tych studiach? Chciałabym poznać waszą opinię. A może ktoś również wybiera się teraz na studia ?
  9/2/19
 • Ola

  Z całego serca polecam psychologię na UKW! Świetna atmosfera, bardzo ciekawe i dobrze prowadzone zajęcia dydaktyczne. Jeśli chodzi o wykładowców to wiadomo, jak wszędzie - zawsze trafi się ktoś mniej sympatyczny, jednak z większością da się na spokojnie dogadać. Moja negatywna opinia będzie dotyczyła jedynie doktorantów, którzy naprawdę potrafią być okropni - oczywiście nie wszyscy. Dodatkowo Instytut Psychologii będzie modernizowany i rozbudowywany w najbliższych latach :)
  8/30/19
 • ładniak

  Ciekawe co z tą inżynierią materiałową - czy jest po niej praca? Czy kadrę to interesuje hmmmm ...........................nie :-)
  8/24/19
 • Dave

  Jak oceniacie filologię angielską? Są jakieś konkretne specjalizacje czy takie ogólne nic?
  8/11/19
 • UKW

  Karolu, Nie, stypendium rektora (dawniej naukowe) nie jest zawieszane. Studenci przebywający na Erasmusie jeżeli będą mieć przyznane stypendium Rektora dla najlepszych studentów otrzymują je co miesiąc. Pozdrawiamy
  8/9/19
 • Karol

  Czy stypendium naukowe jest zawieszane na czas wyjazdu w ramach Erasmusa?
  7/28/19
 • patrycja

  Jakie są wymagania językowe na studia anglojęzyczne? Jakieś certyfikaty konkretne?
  7/24/19
 • Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore

  No właśnie w moim przypadku okazało się, że język rosyjski to nie moja bajka, także od października zaczynam filologię angielską :) Ale tak jak pisałem, chiński jest bardzo ciekawy, profesorowie zdecydowanie w porządku, także ogólnie warto spróbować. Tylko budynek troszkę taki grobowy, ale da się przyzwyczaić.
  7/24/19
 • Pop

  Dziekuje! Rection na którym roku jesteś?
  7/24/19
 • Hugh G. Rection

  Rosyjsko-chiński jest bardzo fajny, o ile faktycznie interesują was te języki i nie przeszkadza wam mnóstwo nauki. Polecam bardzo serdecznie.
  7/24/19
 • Pop

  Ktoś coś o rosyjsko-chinskim
  7/24/19
 • fordonek

  ta inżynieria techniczno - informatyczna to jest kalka inżynierii materiałowej spójrzcie na przedmioty wow
  7/24/19
 • Asiek

  Kryminologia - warto studiować?
  7/19/19
 • Pati

  Opinie o pedagogika spec. resocjalizacja???
  7/13/19
 • seba

  Które specjalności polecacie na dziennikarstwie?
  7/11/19
 • hhhhhhhhhhh

  Nie wiem kto pisze te komentarze ale są zbyt optymistyczne :-)
  7/9/19
 • Aurora

  Studiuje ktoś lingwistykę stosowaną rosyjsko-chińską ?? Interesuję mnie głównie poziom języka chińskiego ?
  7/7/19
 • Adriano niezdecydowany

  Witam wszystkich !!Co powiecie o Turystyce i rekreacji licencjat , Lingwistyka stosowana język angielski bez znajomości języka rosyjskiego i filologia rosyjska również licencjat. Na co najlepiej iść z tych kierunków ,jak jest ,czy jest praktyka oprócz teorii i czy warto?
  7/6/19
 • Kk

  Ktoś na administrację?, :)
  7/6/19
 • kasia

  ktoś wie jaki był próg punktowy na informatykę w poprzednich latach?
  7/5/19
 • Nikt

  Kto na kryminologie w 2019?
  7/3/19
 • Hania

  Ukończyłam 3 lata temu administrację. Miło nawet wspominam te czasy. Dobra atmosfera. Niektóre egzaminy bardzo wymagające, szczególnie te dotyczące określonych gałęzi prawa. Niektóre na lajcie. Dużo nauki na pamięć. Praktyki jednorazowo u UM. W sumie po studiach zarówno ja, jak i moi znajomi mamy pracę. Albo w urzędach (np. ZUS, Skarbówka) albo w małych prywatnych firmach.
  7/1/19
 • Emix

  Biotechnologia - szczerze polecam, to teraz jeden z najlepszych kierunków, mnóstwo pracy w tej branży
  6/28/19
 • yyyyy

  "dzień dobry, nasi absolwenci pracują najczęściej jako kontrolerzy jakości i technologowie, takie firmy jak: Graform, Belma, SUWARY Bydgoszcz, Alligator Polska, Pol-elektra, Marmite, Ergis, Hanplast, AKSON." - żart?
  6/21/19
 • UKW

  dzień dobry, nasi absolwenci pracują najczęściej jako kontrolerzy jakości i technologowie, takie firmy jak: Graform, Belma, SUWARY Bydgoszcz, Alligator Polska, Pol-elektra, Marmite, Ergis, Hanplast, AKSON.
  6/19/19
 • dorudego

  Niestety to prawda po materiałowej inżynierii nie ma roboty w bydzi
  6/17/19
 • Rudy

  Inżynieria materiałowa hmmmm lipa
  6/5/19
 • As

  Interesuje mnie kierunek lingwistyki stosowanej angielski-niemiecki od podstaw/ rosyjski. Ma ktoś może więcej informacji? Opłaca się iść?
  5/15/19
 • Slodkapipka

  Inżynieria materiałowa - tragedia - brak pracy po tym kierunku - nie polecam.
  4/5/19
 • Hmm

  Bardzo zakrecona uczelnia. Dużo nerwów. Zwlaszcza z praktykami. Wcisna na 3 roku 90 h praktyk w semestrze, gdzie trzeba je połączyć z zajęciami i pisaniem pracy licencjackiej...
  2/23/19
 • Prawo w biznesie

  Jakieś opinie o Prawie w biznesie?
  11/28/18
 • Bezimienna

  Jakie opinie o edytorstwie?
  11/12/18
 • Mateusz

  Orientuje się ktoś jaki próg był w tym roku na administrację ?
  10/21/18
 • fizyk

  Ktoś pytał wcześniej o fizykę - kierunek raczej ciekawy, zwłaszcza jeśli ktoś się interesuje tą dziedziną. Według mnie UKW za mało ukierunkowuje na pracę, brakuje podejścia praktycznego umów z firmami na staże. Na to powinni położyc nacisk, bo dla studentów praktyka jest najważniejsza.
  9/18/18
 • Flafi

  My tu piszemy, zadajemy pytania, liczymy na odpowiedzi .... ale jest "echo", bo nikomu z uczeni się nie chce odpisywać. Miła nadzieję na ożywioną wymianę informacji, na opinie od studentów, zaś widzę, że przeważają kandydaci. Może jest jakieś inne forum, znacie? Bo ja szukałam ale nie natknęłam się na nic ciekawego. Tu w sumie najwięcej wpisów, tylko odpowiedzi brak.
  9/18/18
 • adele96

  Cześć. Jakie macie opinie na temat kierunku Turystyka i rekreacja (specjalność Obsługa ruchu turystycznego) II stopień?
  7/30/18
 • Wiknik

  Jak sie prezentuje jest na UKW kierunek wychowanie fizyczne ? Jakieś ciekawe wydarzenia są na tym uniwerku?
  7/23/18
 • Bergen

  Hej bioloszka3 lepiej pomyśl o Biotechnologii, jest ciekawsza, ale przede wszystkim łatwo po niej o pracę w zawodzie. Po biologi to jednak dość trudno coś znaleźć
  7/14/18
 • Bioloszka3

  Hej ^^ czy ma ktoś jakieś opinie na temat studiów Biologii I st.?
  7/13/18
 • Draco Malfoy

  Badania lekarskie chyba tylko na wychowanie fizyczne.
  7/13/18
 • Salamandra

  Czy na studia potrzebne są badania lekarskie? Czy tylko na wybranych kierunkach?
  7/12/18
 • Ratunku

  Jestem po biol-chemie, a ostatecznie zapisałam się na UKW, na studia informatyczne z samą podstawą z matematyki- 74%, myślicie, że uda mi się dostać? Bardzo bym chciała...a myślę, że szanse mam niewielkie ;/
  7/8/18
 • Common

  Kindly - wszystko jest raczej od początku, od podstaw więc powinieneś sobie poradzić. Programowanie Aplikacji Biznesowych to chyba taka luźniejsza specjalność, mniej przedmiotów ścisły, bardziej praktyczne społęczno-biznesowe. Jeśli chodzi o możliwości zawodowe to sądzę, że to fajne rozwiązanie.
  7/3/18
 • MP

  Jeśli chodzi o stosunki to bardzo bardzo dużo historii Polski, niedużo geografii w pierwszym semestrze i sporo nauki o unii i polityce. Takie wrażenia po pierwszym roku, a lingwistyka stosowana ang-ros bardzo trudna , dla tych którym nauka nie jest czymś przymusowym jest wciąż wymagającym kierunkiem. Dużo ćwiczyć i dużo uczyć się i już po pierwszym roku zajęcia prowadzone w drugim języku.
  7/2/18
 • Kindly

  Witam. Mam pytanie dotyczące informatyki. Chciałbym studiować informatykę o specjalności programowania aplikacji biznesowych, jednak jeśli chodzi o informatykę to na ten moment jest laikiem czy to jeśli chodzi o programowanie czy wiedzę teoretyczną i chciałbym się wówczas spytać, czy materiał jest tak prowadzony, żeby osoba, która nie miała wcześniej styczności z takimi zagadnieniami mogła sobie poradzić. (Czy materiał jest przerabiany od podstaw + programowanie/obsługiwanie wszystkich programów/języków jest nauczane również od podstaw?)
  6/30/18
 • Zbigniew Wodecki

  Studiuje ktoś lingwistykę rosyjski/chiński i mógłby napisać coś o poziomie/wykładowcach i ogólnych wrażeniach?
  6/28/18
 • Potencjalny student

  Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja na matematyce finansowej i bezpieczeństwu danych. Czy trudno jest się dostać, a także jaki jest tam poziom i jacy są wykładowcy
  6/25/18
 • Andzix

  Chciałabym się dowiedzieć o kierunek logopedii. Czy mógłby ktoś powiedzieć czy wart jest uwagi? Oraz przede wszystkim może nakreśliłby mi ktoś jak wyglądają egzaminy wstępne na ten kierunek?
  6/15/18
 • dxa

  Do wszystkich, którzy chcą studiować jakąkolwiek lingwistykę Angielski/inny język - przygotujcie się na nawał pracy, tylko osoby które serio mają jakiś talent do języków są w stanie się utrzymać na w miarę dobrych ocenach, są tacy którzy lecą na samych 3, ale na pewno długo to nie pociągnie. Nikt raczej na siłę nie chce nikogo oblać, ale widać, że UKW chyba nie bardzo zwraca uwagę na wyniki matur, bo pojawiły się osoby, które ledwo co po angielsku sobie radziły. Co prawda nieliczne przypadki, ale jednak. Jeśli są ludzie, którzy tak jak ja planowali bardziej skupić się na angielskim, a ten drugi język tak "żeby nie było, że ja tylko filologie angielską" - nie przeliczcie się. Ten drugi język weźmie górę i na pewno nie skupicie się na angielskim, tak jakbyście chcieli. (Chyba, że nie macie życia i cały czas siedzicie w książkach.) Mimo wszystko ja widzę efekty, polecam kierunki A/A/ AN/ AR tylko osobom, które naprawdę umieją angielski i mają go solidnie opanowanego na poziomie B2/C1 (rozszerzenie min 70%) w innym przypadku może być wam jeszcze ciężej niż mi i będziecie się męczyć.
  6/8/18
 • Salamandra

  Ktoś studiuje stosunki międzynarodowe? Warto?
  6/3/18
 • Tamara

  Z całą pewnością najlepsza jest Informatyka, to świetne przygotowanie do pracy w biznesie, międzynarodowych koncernach itd. Inżynieria techniczno-informatyczna też jest ciekawa i dobrze przygotowuje do zawodu, ale wydaje mi się, że jest to bardziej przygotowanie do pracy w szkole jako naucztciel np. informatyki itp. Najmniej korzystna wydaje się mechtronika i jest też chyba najtrudniejsza z tych kierunków. Ogólnie Informatyka jest dość łatwym kierunkiem, jest mało zajęć i studia dzienne bez problemu można pogodzić z pracą (znalozuenie zatrudnienia jesr bardzo łatwe bo studenci Informatyki są wprost rozchwytywani). Informatyko to imo zdecydowanie najlepszy wybór, idź - poradzisz sobie:-)
  5/30/18
 • Henry

  Hey. Czy któreś kierunki z zakresu Informatyki są warte uczęszczania na nie? Jeśli tak to czy pokrótce ktoś mógłby streścić mi co mniej więcej należy już wiedzieć jak się idzie na taki kierunek i na co tam stawiają (wiem, że są trzy kierunki, ale fajnie gdyby ktoś kto uczęszcza na któryś mógłby mi swój opisać.) Poza tym, czy uważacie że nie zdając żadnego z przedmiotów rozszerzonych branych pod uwagę w tych kierunkach dam radę się dostać? (Mogę teraz stwierdzić, że z polskiego podst. będę miał ok. 60%, matematyki też ok. 60%, a z angielskiego podst. ok. 100% ) Uczyłem się trochę na własną rękę programowania, ale z całą pewnością nie są to nawet podstawy tego co informatyk potrafi, więc lekko obawiam się czy sobie poradzę na tego typu studiach. (o ile się dostanę)
  5/28/18
 • Nico

  Na studia idzie się po to, żeby mieć dobrą pracę więc generalnie warto wybierać kierunki informatyczne
  5/21/18
 • Nastia

  Cześć, miałabym pytanie jak mniej więcej jest próg na ling : angielski-rosyjski? I jak przeliczać egzamin ustny z angielskiego,przez podstawę czy przez rozszerzenie? Z góry dzięki :)
  5/18/18
 • KINIA

  Trudno jest się dostać na pedagogikę ?
  4/28/18
 • Zuzanna

  Hej. Jak to wygląda z tą filologia angielska. Jak wygladaja zajęcia, czy poziom jest az tak trudny, czy trudno sie dostac? Zdania są na ten temat bardzo podzielone. Jako że jestem osobą nieśmiała boje się, że nie poradze sobie na tym kierunku a angielski idzie mi najlepiej, lubie go i filologia byla by najlepszą opcją. Dzięki za każdą pomoc :)
  4/4/18
 • Nicko

  na UKW polecam Informatykę, jest dość łatwa a z pracą naprawdę nieźle i płace są bardzo dobre
  3/22/18
 • mateusz

  Witam, Studiuje na UKW "innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną" Z w/w kierunkiem, tok studiów ma niewiele wspólnego. Jest to typowo polityczy kierunek, najważniejsze przedmioty to np Polityka społeczna, gdzie trzeba uczyć się na pamięc danych statystycznych (Np jakie bezrobocie było w 2008r), lub samorząd i polityka lokalna, gdzie należy uczyć się na pamięć ustaw zapisanych w konstytucji. Bardzo, bardzo mocno nie polecam
  3/22/18
 • ona

  Jakis czas temu ukonczylam LS ang +niem na UKW. BARDZO BARDZO BARDZO CIEZKIE STUDIA. zajecia zaczynaja sie o 7 30, trwaja min do 16. Nauki jest masa...liczba kolokwiow =kilka w kazdym tygodniu. Nie ma weekendu, kiedy czlowiek pomysli sobie, ze moze odpoczac.bo nie moze....musi przygotowac sie na kilka nastepnych kół w nastepnym tygodniu. POZIOM BARDZO WYSOKI.MAM DOBRA PRACE.DOCENIAJA TEN KIERUNEK.DOCENIAJA DYPLOM Z 2 JEZYKOW. Pomimo slumsu w ktorym odbywaja sie zajecia, psychicznej męki i ogromu zajec-dzis jestem dumna z tego co osiagnelam i szczyce sie wiedza..ktora stamtad wynioslam. SZKODA ZE PRZEZ PRYZMAT INNYCH SMIESZNYCH KIERUNECZKOW NA UKW- LS JEST WRZUCANY DO JEDNEGO WORA Z INNYMI I TAK MALO DOCENIANY. POWODZENIA!
  3/2/18
 • Przegryw

  co powiecie o fililogii angielskiej na ukw? warto?
  2/24/18
 • Bartek

  Odpowiedz do -grig. Jasne "grig" nikt tytulu za "free "nie da ale jesli wykladowca ma odpowiednie podejscie do studenta I mu zalezy na studentach to logiczne , ze studiowanie ma sens. Ja studiowalem na Politechnice, jestem inzynierem. I sie z tego bardzo ciesze, poniewaz jak slysze od studentow jak sa traktowani na filologii angielskiej oraz ciagle oblewani to im wspolczuje szczerze.Na Politechnice kazdy profesor - wykladowca dba o swoich studentow, pamieta o nich, motywuje nieustannie. Nie do pomyslenia zeby na Politechnice wykladowca probowal zniechecic studentow do studiowania badz namawial na rezygnacje ze studiow. Nigdy tez nie slyszalem, zeby student od profesora uslyszal slowa "Ty nedzo"(tak jak to mialo miejsce na Ukw na anglistyce za zle napisany test z gramatyki). Ale wiadomo profesor na Politechnice to poziom reprezentuje I kulture przede wszystkim, tam kultura I poszanowanie do wszystkich jest na porzadku dziennym. Dumny jestem z moich Profesorow z Politechniki, nauczyli mnie bardzo duzo, motywowali, zachecali, szanowali. Wielki szacun moim profesorom z Polibudy - sa najlepsi , ale inzynier ("umysl scisly" wiadomo!!!). Z przyjemnoscia wracam wspomnieniami do moich studiow z Polibudy, a moim kumplom z Ukw z anglistyki wspolczuje serdecznie( rowniez "grigowi").
  2/16/18
 • Nunu

  warto studiować Biotechnologię albo kierunki inżynierskie bo po nich jest dużo ciekawej, dobrze płatnej pracy
  2/14/18
 • grig

  Jakieś totalne lenie i nieroby piszą chyba poniższe negatywne posty. Do nauki!!! a nie wylewać żale na forum... depresja? Nikt wam tytułu magistra/inżyniera/licen za free nie da! pozdrawiam, student UKW
  2/6/18
 • Lucek

  studiowanie na Ukw to tragedia, zwłaszcza angielski, wykładowcy z gramatyki w ogóle nie motywują studenta, zniechęcają do nauki, nawet sugerują żeby zrezygnował, szkoda czasu i kasy. Niewiele można się nauczyć, energię stracić, plan podany często na ostatnią minutę w internecie, notoryczne "oblewanie"studentów na egzaminach anglistyki to już norma. Nie radzę. Studiuję w Poznaniu, dobrze, że nie poszedłem do Bydgoszczy na Ukw, koleżanki studiowały i po kilku miesiącach reygnowały, inne powtarzają do dziś studia, płacąc kasę niemałą, a i tak wsparcia od pań z gramatyki nie maja, biorą korepetycje i kują cały czas.
  1/26/18
 • gucio

  Moim zdaniem trochę zmienił się na niekorzyść klimat na uczelni, niewyobrażalne wymagania wobec studentów i ludzkie podejście od czasów nowych władz... :( Jak chcecie zachęcić rzesze potencjalnych studentów do uczenia się tutaj? Jak chcecie utrzymać rangę uniwersytetu szerokoprofilowego? To nie UW... tylko UKW. Prawda, że wzrosły kwoty za wpisy warunkowe?
  1/14/18
 • Studentka

  Studiuję lingwistykę stosowaną (ang + ros) i po kilku już semestrach na tej uczelni, a konkretnie na wydziale na ul. Grabowej mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest TRAGEDIA! Budynek uczelni jest tak straszny, że student wchodząc automatycznie dostaje depresji i stanów lękowych. Poziom nauczania jest dobry, wykładowcy są wymagający w większości, wiadomo, zależy od człowieka. Godziny zajęć są absurdalne, zazwyczaj od rana do wieczora siedzi się na uczelni, od pon do pt (jeden z nielicznych kierunków, które nie mają żadnego dnia wolnego). Kilka kolokwiów tygodniowo jest normą (bez względu na to, że regulamin mówi bodajże o max 3). Generalnie na lingwistyce wytrzymują ludzie, którzy lubią siedzieć z nosem w książce 24/7. Z całego serca nie polecam tego kierunku i tej uczelni.
  1/9/18
 • Arek

  Witam, wydaje mi się że nowa oferta studiów MBA już w niedalekim czasie stanie się bardzo popularne. Sam się zastanawiam nad tym kierunkiem jako dodatkowym w mojej edukacji. http://studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/bydgoszcz/korzysci Warto dla maturzysty sprawdzić to kształcenie. W sieci czytałem wiele pozytywów. Perspektywa jest spora. Pozdrawiam
  12/6/17
 • Maria

  Uczelnia często niedoceniana, ale w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija i zyskuje w różnych rankingach ogólnopolskich np. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 za wzorową współpracę z otoczeniem biznesu i komercjalizację wyników prac badawczych oraz wkład w rozwój nauki w Polsce.
  10/30/17
 • Piotr

  Złodzieje! Zrobili dodatkową rekrutację na pedagogikę ogólną wiedząc, że i tak będzie za mało osób by utworzyć kierunek. Łącznie po dodatkowej rekrutacji chętnych było 5 osób. Ale nic nie mówili tylko kazali zapłacić wszystkie opłaty łącznie z legitymacja a potem na pierwszym wykładzie powiedzieli, że nie będzie kierunku. Jakaś kpina.
  10/21/17
 • Tyki

  Hahahaha... kto pisze te komentarze? UKW to według rankingów najgorszy uniwersytet w kraju.
  9/24/17
 • Karola

  Witam, zastanawiam się jak jest z poziomem lingwistyki oraz nauczycielami. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz :D
  8/28/17
 • Viesta

  Zdecydowanie polecam ekonomię na UKW, świetna kadra, student traktowany jak człowiek a nie jak bydło, wysoki poziom i w ogóle. Super uczelnia!!!
  8/27/17
 • tyci

  Zdecydowanie polecam fizykę na UKW!!! Najlepsza uczelnia pod słońcem. :) Pozdrawiam!
  8/6/17
 • opinia

  UKW to bardzo dobra uczelnia. Mając do wyboru UMK i UTP, lepiej studiować na uczelni Kazimierza. Kadra dydaktyczna moim zdaniem przewyższa konkurencyjne uniwersytety, poziom jest podobny, atmosfera o wiele wiele lepsza. Atutem są bardzo tanie "warunki" i fakt, że wykładowcom bardzo zależy. Nie oblejecie tutaj bez powodu i nie stracicie cennych 3 lat studiów.
  7/30/17
 • Milena

  Czy ktoś studiuję, studiował Pedagogikę o specjalności Logopedia i ma jakieś opinię?
  7/7/17
 • Przyszła studentka

  Czesc wszystkim, marzy mi sie ekonomia na UKW jednak maura nie poszła mi tak śpiewająco jak mogłabym się spodziewac. Moje pytanie brzmi, czy ciezko sie dostac na dzienne? I moze ktos sie wybiera?
  7/2/17
 • Adrian

  Witam, czy wie ktoś jaki jest poziom nauczania na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna ? :)
  7/2/17
 • Przyszła studentka

  Witam wszystkich, czy mógłby mi ktoś przybliżyć próg rekrutacyjny na UKW na kierunek lingwistyki stosowanej? Jaki jest poziom? Czy dużo chętnych?
  6/30/17
 • basia

  Fizyka jest moim zdaniem najbardziej przyszłościowym kierunkiem. Warto skończyć pierwszy stopień, a II realizować z kierunku inżynierskiego.
  6/28/17
 • kripPPi

  Fizyka jest bardzo uniwersalnym kierunkiem i otwiera wiele perspektyw. Kończąc owy kierunek możesz iść śmiało na mgr. inż. i dasz sobie radę. Na UKW się ją przyjemnie studiuje wi-ec warto. :P
  6/27/17
 • Marta

  Co powiecie o Fizyce I stopnia na UKW??
  6/26/17
 • trolle UMK

  Tutaj - na wydziałach nauk ścisłych - wykładowcom zależy na wiedzy słuchaczy, ale także na dobrej atmosferze. Nikt nie oblewa z powodu "widzi mi się" doktora... Uczelnia nie zarabia na studentach i nie oblewa bez powodu - stosunkowo mało ludzi ma warunki. Świadczy to o tym, że uniwerkowi zależy... A co tam w Toruniu?! Skończcie z tą falą hejtu, trolle UMK.
  6/26/17
 • TECHNICZNE

  Przyszłość to nauki ścisłe. :)) Mechatronika, Informatyka, BHP, Fizyka, Matematyka, Biologia... Naa tej uczelni je znajdziecie. Dodam, że prowadzone są one w ślicznych, odnowionych budynkach. ;)
  6/26/17
 • Paweł

  A na informatyce wykłada wybitny prof. Zbyszko Królikowski z Politechniki Poznańskiej. Wielu zacnych naukowców. Kierunki techniczne po UKW są cenione u pracodawców.
  6/24/17
 • Mechatronika

  Polecam mechatronikę na UKW!!! Świetni wykładowcy, genialne perspektywy i bajeczne warunki studiowania... Studia inżynierskie... Na pierwszym roku najtrudniejsza jest matematyka, lecz zajęcia prowadzi kobieta, dzięki której ten przedmiot da się polubić i... zrozumieć. Tylko UKW!
  6/24/17
 • Tomek

  Czy pójście do liceum o profilu humanistycznym jest lepszym wyborem od ogólnego pod względem przyjęcia na studia Historyczne ?
  6/4/17
 • turystyka i rekreacja

  TiR to chyba jeden z najprzyjemniejszych kierunków choć nauki nie brakuje, kierunek ten łączy dziedziny geografii, historii i sztuki i nauk społecznych (socjologia, marketing). Na TiR-ze poznasz dokładnie Polskę i cały świat, dowiesz się czym się charakteryzują różne rodzaje turystyki (enoturystyka, tanatoturystka itp). Na tym kierunku możesz się również spodziewać wielu wyjazdów i praktyk ;)
  5/21/17
 • Martyna

  ghj - zamiast biologii wolałbym studiować jakiś bardziej praktyczny kierunek, który daje realne szanse na pracę, wydaje mi się, że lepsza jest np. Biotechnologia albo Nanobioinżynieria
  4/28/17
 • Paulina

  Hej jakie są opinie na temat turystyki i rekreacji? :D
  4/15/17
 • ghj

  Witam :) czy mógłby ktoś udzielić informacji odnośnie biologii? czy trudno się dostać i opowiedzieć troszkę o tym kierunku? Nie mam pojęcia co robić po ukończeniu liceum.
  4/11/17
 • anglistyka

  interesuje mnie filologia angielska jako studia zasadnicze. Plus coś jeszcze, co da mi większe możliwości pracy. Podsuniecie pomysły na drugi kierunek? jak oceniacie szanse powodzenia, aby od II lub III roku ciągnąć dwa kierunki? Ktoś ma doswiadczenia w tym zakresie na UKW?
  3/27/17
 • fifi

  jeśli ktoś chce studiować w Bydgoszczy - to właściwie wybór jest między UKW a UTP, bo zakładam że opcja płatna na prv odpada. Na zachęte dodam, że naprawdę nie jest problem dostać się, a juz poźniej z górki.
  2/25/17
 • edukacja wczesnoszkolna

  mimo średnich zdolności plastyka i muzyka były moimi ulubionymi zajęciami, lekka i przyjemna forma, nie ma się czego obawiać
  2/21/17
 • studentka 2016

  Witam, czy ktoś chciałby podzielić się ze mną opiniami dotyczącymi pedagogiki wczesnoszkolnej? Jak wyglądają zajęcia plastyczne i muzyczne, głównie w jakim stopniu jest wymagany od studentów talent plastyczny i muzyczny ?Chciałabym dowiedzieć się coś więcej o tym kierunku. Polecacie ten kierunek ? z góry dziękuję za odpowiedź :)
  11/8/16
 • do Andrew

  1. Skoro tylu Twoich znajomych tutaj studiowało i byli tak niezadowoleni to dlaczego Ty również wybrałeś tą uczelnię? Coś mi tutaj nie gra... 2. Skąd informacje, że prowadzący zajęcia umawiają się kogo oblać? Sami Ci to powiedzieli?
  10/30/16
 • angielska fil.

  Chętnie poznam opinie na temat anglistyki w UKW. Słyszłam, że gramatyka jest nie do przejścia na egzaminach, że ulewają dla zasady. Czy to prawda?
  10/11/16
 • Mikacz

  Hej :) Jak jest z dostaniem się na psychologię i utrzymaniem, ciężko? Słyszałam, że przyjmują jak leci
  10/8/16
 • MICHAEL

  Jesli chodzi o studiowanie na Ukw to jest tak, że gdzie indziej est sekretariat tam gdzie zajecia. W innym miejscu dziekanat. Jak ktos chce cos zalatwic to musi udac sie do dziekanatu ktory nie zawsze jest czynny. Bo w sekretariacie nie podbija legitymacji, indeksu nie rozlicza. Mowie o filologii angielskiej zaocznych. Jak ktos pracuje to w weekend dziekanat tylki jest czynny w sobote do poludnia. A zajecia sa na Grabowej tez w sobote .Trzeba urwac sie z zajec i jechac na Jagiellonow.
  9/15/16
 • Jacek

  Matematyka na UKW jest na dobrym poziomie, łatwo nie ma. Jeżeli kiedykolwiek był tam słaby poziom to zdecydowanie "BYŁ".
  9/12/16
 • xxx

  Witam, mam pytanie.. Czy ktoś był na UKW na studiach podyplomowych na kierunku Matematyka? i czy może coś więcej napisać?
  8/10/16
 • przyszły student

  Witam. Czy ktoś wie jak wygląda dostanie się na studia zaoczne? Słabo zdałem maturę i zastanawiam się, czy pisanie ewentualnego odwołania coś daje.
  7/26/16
 • Sylwia

  Wybiera się ktoś może na Turystyke od pazdziernika? tak wogole to polecacie UKW czy nie bardzo?
  7/24/16
 • iwa

  Czy ktoś studiował biologię i może się podzielić opinią? :)
  7/17/16
 • paaaula

  @student a nieważne, dostałam się na UMK :D
  7/14/16
 • paaaula

  @student a Ty studiujesz na ukw, że tak wszystko wiesz? no widzisz ja będę pewnie skazana na ukw, z takimi wynikami... muszę się przeprowadzić ponad 300km (y)
  7/14/16
 • Student

  @paaaula z na pewno się dostaniesz z takimi wynikami I z utrzymaniem się na studiach też nie będziesz miała problemów :-) tylko jak chcesz się nauczyć języka lepiej iść na filologię niż na lingwistykie :-D studenci lingwistyki są tam trakowani z przymrużeniem oka bo mają dwa jezyki więc wtedy nie nauczysz się żadnego języka :-D
  7/10/16
 • paaaula

  @Student powiedz coś więcej mam 86% z rozszerzonego i 100% z ustnego i podstawy. Jest sens tam w ogóle składać?
  7/5/16
 • Student

  Mówicie, że filologia jest na dobrym poziomie, a jednak jakimś cudem udaje się ją skończyć studentą z gimnazjalnym poziomem znajomości angielskiego.
  7/2/16
 • Gość

  Brak organizacji, nikt nic nie wie. Przyjmują każdego jak leci. Ze zdaniem też nie ma większego problemu, każdego przepuszczą. Krótko mówiąc poziom zero.
  7/2/16
 • Patryk96

  Cześć wszystkim. Ktoś mi powie o studiach na UKW na kierunku Wychowanie Fizyczne? Z góry dziękuje ! :)
  6/26/16
 • zuzanna

  Cześć wszystkim.Wybiera się ktoś tym roku akademickim 2016/2017 na UKW na WNP studia II stopnia ? Polecacie tą uczelnię?
  6/18/16
 • Marta

  Hej, studiuje ktoś (lub chce studiować) logopedię dziennie? Rok akademicki 2016/17
  6/17/16
 • karmnick

  Studiował ktoś może resocjalizacje na UKW? Zastanawiam się czy mogę zostać po tym kier. kuratorem sądowym. Jak wykładowcy? Mam do wyboru KPSW jeszcze i nie wiem którą uczelnie wybrać. O co chodzi z tym całym egzaminem wstępnym?
  6/14/16
 • morbid_angel

  Hej, chciałabym dowiedzieć się trochę o filologii angielskiej na ukw, moje wyniki z matury z 2015 to 100% podstawa, 100% usnty i 80% rozszerzenie (które teraz poprawiałam i nadal czekam na wynik). Czy UKW się w ogóle opłaca? Mam jakieś szanse z tymi wynikami? Co lepsze: filologia angielska czy lingwistyka: angielski i niemiec od podstaw???
  5/25/16
 • Radek

  łatwo o pracę jest przede wszystkim po studiach typowo technicznych, na UKW dobrym kierunkiem jest przede wszystkim Informatyka oraz Mechatronika, filologie obce też są OK bo w korporacjach szukają ludzi z językami, zwłaszcza jeśli są biegli w sprawach IT, zdecydowanie najgorzej mają natomiast osoby po kierunkach przyrodniczych (biotechnologia, biologia, geografia czy ochrona śr. - po tym pracy brak)
  5/15/16
 • marta18

  Bardzo dziękuje Pani za odpowiedź :) Czy trudno było Pani znaleźć pracę związaną z językiem niemieckim ?
  5/1/16
 • ola

  Studiuję filologię germańską. Zawsze interesowała mnie kultura germańska, lubiłam uczyc się jęzka niemieckiego i uważam, że ten kierunek jest idealny dla mnie. Zdecydowania opłaca się iść na UKW! Uczelnia dobrze oceniana przez pracodawców, już zaczęłam swoją pierwszą pracę związaną z kierunkiem.
  4/30/16
 • marta18

  Witam, czy studiuje ktos filologie germanska ? Oplaca sie isc na UKW ? :)
  4/18/16
 • marta18

  Witam, czy studiuje ktos filologie germanska ? Oplaca sie isc na UKW ? :)
  4/18/16
 • Dorota

  Studiuje ktoś ekonomie? Proszę o opinie :) ciężko się dostać?
  4/16/16
 • maturzystka

  Czy studiował ktoś może kierunek: pedagogika wczesnoszkolna moduł kształcenia do wyboru: Innowacyjna edukacja muzyczna? Zastanawiam się na ile ma to związku z muzyką a na ile z pedagogiką? Jakie ma się uprawnienia po tym kierunku? Warto?
  4/12/16
 • Patryk

  super jest już informatyka magisterska w Bydgoszczy na UTP !!!
  3/13/16
 • Administrator

  komentarz usuniety - naruszenie regulaminu.
  2/24/16
 • rozczarowana

  NA uczelni panuje bałagan, na studiach 2 stopnia po pedagogice przedszkolnej student przez 5 lat studiów nie otrzymuje kwalifikacji do nauczania w przedszkolu, ewentualnie jako asystent, jeśli chcemy uzyskać zawód nauczyciela wychowania przedszkolnego należy płacić 1400 zł za semestr, a to są studia dzienne czaicie to?
  11/11/15
 • niki

  Moim zdaniem UKW prezentuję bardzo dobry poziom na lingwistyce, sama jestem na drugim roku i jestem zadowolona z tego wyboru ;)
  8/17/15
 • alexi0932

  Martix96 zastawiam sie tez nad tą uczelnia i nad tym samym kierunkiem. Czy warto iść na UKW ? :D Z góry dziękuje za odpowiedź jakąkolwiek :)
  7/24/15
 • matrix96

  Hej wszystkim! :) Mam pytanie.. czy ktoś studiuje filologie o spec. lingwistyka stosowana? Warto wybrać tę uczelnię o tym kierunku?
  6/16/15
 • patriota

  Witam, czy może ktoś opowiedzieć o studiach II stopnia niestacjonarnych politologia? Czy warto, czy może wybrać UMK?
  6/16/15
 • Rafaelo

  e-tam H 2.0, lepsza jest informatyka - przynajmniej coś konkretnego
  6/15/15
 • bambi

  Studiuje ktoś humanistykę 2.0 ? Warto ?
  5/19/15
 • marta

  zgadzam się z poprzednikiem, branża IT cały czas się rozwija, coraz więcej firm potrzebuje informatyków, ważne tylko żeby nie wypaść z obiegu bo w tej dziedzinie z dnia na dzień wiele się zmienia
  3/19/15
 • Jacek

  na pewno kierunek Informatyka jest tym, który warto wybrać
  3/13/15
 • Stanowiska pracy w Gdańsku!

  Absolwenci studiów Ekonomicznych, Prawa lub Księgowości! W Gdańsku otwiera się nowe centrum globalnej firmy konsultingowej PwC i szukamy Junior analityków AML. Wymagania: język angielski B2, studia ekonomiczne, prawnicze lub księgowe, finansowe. Chęć pracy w analitycznym zespole w dynamicznie rozijającej się na rynku polskim firmie z Big 4! :) kontakt: magiera@hays.pl
  2/11/15
 • m&m

  co powiecie o lingwistyce stosowanej? to chyba dość niespotykany kierunek, czy to daje duże szanse na rynku pracy? co mogę robić po jego ukończeniu?
  1/25/15
 • Adam

  "zatoka czerwonych świń' - jak czytam kto tam jeszcze pracuje a pamiętach ich sprzed lat to tylko taki stwierdzenie ciśnie się na usta. Prawie każdy po 50 to albo rasowy komuch albo sb-k
  12/17/14
 • ozon

  no nie załamujcie, ja miałam cały czas bardzo dobre wyobrażenie o UKW, słowo, co więcej moja kuzynka tam studiuje i na chwali się, jak może jaka to super atmosfera jest, ludzie, życie i w ogole, jak fajnie studiować,
  11/4/14
 • Patricia

  ostatnio się dużo mówi o tym, że UKW utracić status uniwersytetu bo nie spełnia wymogów ryzykowne jest więc podejmowanie studiów, lepiej już wybrać UTP, który ma stabilną pozycję i lepszą markę
  10/26/14
 • ola

  studiuje ktos administracje zoacznie ?
  9/9/14
 • japa

  się nie bójcie, przyjmują niemal wszystkich chętnych, jak leci, a poźniej naprawdę jest spoko, trzeba by sie mocno postarac, zeby nie zdac, więc luz
  7/25/14
 • Wyborca

  chyba już tylko sens ma studiowanie Informatyki, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak wiele różnych międzynarodowych koncernów inwestuje w Bydg. wbrew pozorom Informatyka to dość łatwy kierunek - przede wszystkim nie ma za dużo zajęć, więc łatwo połączyć naukę z pracą bez sensu są na to miast studia na Chemii czy Biotechnologii - bardzo trudne a szans na robotą w zawodzie praktycznie brak (zwłaszcza teraz jak zlikwidowali Zachem to takie osoby np. po technologii chemicznej to już w ogóle nie znajda pracy)
  5/16/14
 • stan99

  czyżby konkurencja z Bydgoszczy i tutaj dotarła??? wystarczy zobaczyc, gdzie jest nawięcej wpisów przy szkołach z Bydgoszczy i wszystko jasne, cha, cha, cha
  5/13/14
 • mechatronika

  jak jest na kierunku mechatronika? z jaka matura sie dostaliście i jaki jest poziom na pierwszym roku? czego mozna sie spodziewac, ile osób odpada po sesji?
  4/1/14
 • Mały

  jestem po ochronie środowiska - pracy brak
  4/1/14
 • aha

  Żal mi ciebie i twojego wpisu!
  2/9/14
 • Administrator

  Komentarz usunięty ze względu na naruszenie zasad regulaminu.
  11/27/13
 • Michał.

  I teraz uczepił się WST Włocławek. Będzie szukał coraz to nowszych rzeczy aby odstraszyć ludzi.
  10/28/13
 • Michał.

  Sami widzicie, że typ obserwator itp dba o najniższą ocenę WSG bo ciąglę o niej wspomina. Można zajrzeć na forum zobaczyć jakie zamieszanie robi. I tutaj też pisze na naszą uczelnię-ciekawe czemu. Nie ważne czy prywatna czy państwowa. Ważna jest wiedza. Pozdrawiam wszystkich normalnych studentów.
  10/28/13
 • Ja

  Oberwator jest "the best"
  10/23/13
 • Przecież WSG

  jako najgorzej oceniana szkółka musi się jakoś bronić...
  10/23/13
 • Średnia ocena

  W ciągu 2 tyg. ocena UKW spadła z 8,5 do 6,9 a liczba oceniających wzrosła o 300? Ciekawe...
  10/23/13
 • Absolwent Informatyki.

  Cała uczelnia to jedna wielka kpina z studentów. Administracja robiąca łaskę o w wszystko, niski poziom nauczania. Przedmioty związane z specjalizacją traktowane po macoszemu, a takie jak filozofia i matematyka jak by były sensem istnienia. Kilku naprawdę fajnych profesorów i wykładowców, ale mnóstwo skandalicznych leni i ludzi o boskim wręcz mniemaniu o sobie. Żałuję wszystkich lat spędzonych na tej uczelni i nigdy nikomu jej nie polecę. Absolwent Informatyki.
  9/25/13
 • Jak jest- róznie

  Jako student mogę napisać, że jestem zadowolony, ale szczerze mówiąc wpływa na to wiele czynników, ale są też pośród nich takie, które nie wzbudzają mojego zadowolenia, przykład zmniejszająca się ilość godzin z przedmiotów, które zdają się być przedmiotami ważnymi. Ogólny przerost papierologii, podobno komputery miały zaoszczędzić papier, ale jak widać nie tutaj.
  9/23/13
 • średnia wysoka

  ale UKW ma bardzo wysoka ocenę!!! czyli należy uznać, że studenci są tutaj bardzo zadowoleni, tak?
  9/20/13
 • Rektor to nieporozumienie

  Jak może być rektorem ktoś, kto wybrany był z przypadku. Poza tym ten człowiek "bywa" na UKW gościnnie, co zresztą zauważył w jednych z debat publicznych któryś z urzędników miejskich. Dlatego zbyt dużo władzy pozostaje w rękach kanclerza, który ma wiele naleciałości ze szkoły prywatnej. Szybko zatem można się spodziewać różnych krętactw i machlojek. Publiczna uczelnia to nie prywatny folwark.
  9/20/13
 • kajetan

  Nie polecam, stanowczo odradzam. Kazimierzowi Wielkiemu poszczają zwieracze ze śmiechu jak patrz z góry na ten kurnik. Kurnik w którym rządzą kwoki w dziekanatach. Studiowałem tam 2 lata pedagogikę i nie polecam nikomu. To jest cały czas WSP a nie uniwerek. Mam ponad 30 lat a traktowali mnie jak chłopca z zerówki, i to zarówno kadra profesorska jak i personel dziekanatu. A smród w kiblach, nie do opisania, od razu przypominają mi się szalety miejskie za komuny. Jedyny pozytyw na tej uczelni to stołówka, u Niny zjesz tanio, w miarę dobre jedzenie. No może nie kotlety de wolay, które potrafią mieć 2 cm panierki. Ukw nie polecam!!!
  9/20/13
 • pipi chyba jest niesprawiedliwa / y

  wszystkie uczelnie mają mniejsze nabory, to juz trwa od jakiegos czasu, bo po prostu jest mniej studentow, wiec akurat ten argument jest raczej słaby, bardziej mnie niepokoi wpis przedmówcy, o władzach, choc z pubktu widzenia studenta, to wyładowcy, a nie rekto czy kancerz, maja największe znaczenie, reasumujac, jeśi moglibyście pisać merytorycznie lepsze komentarze, z bardziej wyczerpującymi informajami, byłabym wdzięczna, chyba jak ja, wiekszośc osób wchodzi tutaj, aby dowiedzieć się, jak się studiuje, czego się spodzewac, jaki jest poziom, warunki na samej uczelni, itd.
  9/18/13
 • ryba psuje się od głowy

  kiepski to jest rektor zdominowany przez kanclerza cwaniaka, to gwarancja zjazdu w niebyt tej szkoły, szkoda ludzi którzy ją tworzyli.
  9/17/13
 • pipi

  Spadający nabór i ciągła rekrutacja najlepiej świadczą o marnej jakości kształcenia i miernej wartości dyplomu... ciągle odwoływane zajęcia, dziekanat w oderwaniu od studentów, wykładowcy z innej epoki...
  9/15/13
 • sznurek

  Może mi się zdaje, ale zalatuje tanią reklamą uczelni...;) Ja pytałem jak jest na bhp...?
  9/13/13
 • ja

  Jeżeli chodzi o Bydgoszcz, to aktualnie jest to najlepsza bydgoska uczelnia. Kształci się tam na naprawdę wysokim poziomie, wśród wykładowców jest wiele znanych na polskiej arenie naukowej wykładowców. Poza tym zawsze jest to państwowa uczelnia, a nie jakaś prywatna szkoła.
  8/31/13
 • sznurek

  Witam, a jest któoś może po studiach lub w trakcie o kierunku BHP? Trudno jest z tą chemią i matmą oraz fizyką? Ja orłem z tych przedmiotów nigdy nie byłem... więc napawa mnie to grozą i nie wiem czy nie przenieśc się czasami do prywatnej o tym kierunku ale za to uniwersytet ma lepszą renomę i lepiej nauczy...
  8/31/13
 • UKW jest spoko szkoła

  Poziom "dostosowany" do wymogów studenta :-). Słaby punkt to rektor, no może bardziej kanclerz z tego co słychać próbują robić prywatny folwark.
  8/22/13
 • marko polonus

  na tej uczelni studiowalem pare lat temu. Nic bardziej miernego. Wykladowcy na tzw. zarzadzaniu to leniwi kretyni. Nie maja nic do powiedzenia ani przekazania. Taka jedna to wyjeta chyba z kawalow o blondynkach - tyle, ze sie na rudo malowala. I ksiazki o feministkach publikowala. Co za zalosna klika idiotow. Pozdro dla reszty z wydzialu dla bezrobotnych.
  7/7/13
 • Do Helci

  A po jakich kierunkach jest praca? Ostatnio gdzieś przeczytałem, że na jedno miejsce dla politologa przypadało ok 600 absolwentów tego kierunku. A jeśli się nie mylę to na brak kandydatów nie narzekają. Jedyny kierunek gwarantujący pracę to nepotyzm i koleśostwo.
  6/22/13
 • Helcia

  Biotechnologia BHP masakra po takich kierunkach nie ma pracy, dziś jedynie kierunki związane z komputerami gwarantują zatrudnienie
  5/18/13
 • ser

  super
  4/30/13
 • Paweł

  Potrzebujesz pomocy w napisaniu pracy? A może Twoja praca wymaga tylko korekty? Jesteśmy uczciwymi i twórczymi ludźmi! Na naszej stronie również porady dla maturzystów dot. kierunków studiów i wiele innych ciekawych informacji!!! Zapraszamy! www.written4you.pl
  4/29/13
 • Beata

  A jak to jest ze studiami zaocznymi? Czy są duże opłaty? Cięzko jest się dostać? Chodzi mi głównie o Biotechnologię lub Bezpieczeństwo i Higienę Pracy , ktoś może pomóc? :)
  4/18/13
 • Pat

  Cześć, zastanawiam się nad studiami w Bydgoszczy na kryminalistyce. Tylko nie wiem czy rozszerzona biologia i matma wystarczy na dostanie się? Proszę o poradę.
  4/9/13
 • Basia

  Może nie jest to najlepszy uniwersytet w Polsce , wiadomo, że są lepsze ale ten w Bydgoszczy wcale nie jest zły... jakąś wiedzę się zdobywa, czegoś się można nauczyć, nie olewają Cię wykładowcy, atmosfera w porządku więc generalnie jest dobrze :P
  2/10/13
 • ????

  dlaczego jak klikam na prezentacja uczelni to nie ma tam wiecej informacji???
  1/22/13
 • kazik

  Jasne, dobra szkoła jeśli chodzi o te w Bydgoszczy. wszędzie można się czegoś nauczyć, a Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy daje spore możliwości. Jeśli chodzi o mnie to byłem zadowolony bardzo i polecam :)
  12/19/12
 • darek

  może uczelnia nie należy do najbardziej prestiżowych, ale jeśli chcesz skończyć studia i coś umieć to polecam :)
  11/22/12
 • Rafał

  To nie prawda. Szkoła jest szkołą i wszędzie panuje podobny system nauczania. Ja studiowałem na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i było mi tam bardzo dobrze. Dogadywałem się z ludźmi z roku na 100% :) dlatego nie uważam, żeby była aż tak wielka różnica między uczelnią prywatną, a publiczną
  11/11/12
 • me

  Uniwersytet wydaje się spoko. Duży wybór jeśli chodzi o kierunki, słyszałem że poziom też mają niczego sobie. Ale to jest jednak prywatna uczelnia.. Nie wiem dlaczego ale mam takie przeświadczenie, że na tych państwowych studiuje się lepiej. Przede wszystkim nie trzeba płacić tyle kasy, poza tym ludzie na państwowych chyba lepiej się dogadują ;)
  10/30/12
 • edek

  JA nie wiem jak to się dzieje, ale co kogoś nie poznam ze studiów drugiego stopnia to właśnie z Bydgoszczy do POznania przyjeżdżają. Nie wiem na ile to opiniuje ten uniwerek, ale to moje spostrzeżenie
  10/28/12
 • anna

  no ale w Bygdoszczy nadal jest to najlepsza opcja i najlepszy wybor, jesli ktos chce tu studiowac, ma w miare swiadectwo, ze sie dostanie na panstowe, to tylko Uniwerek Kazika, oferta jest pokazna, tych kierunkow naprawde duzo, raczej kazdy ma sie w czym zakrecic, inna kwestia jest to, co ze studiow zostanie Ci w glowie, ile sam wyniesiesz, i ile bedziesz miec szczescia, zeby szybko zmnalezc prace, ale to na to nic ci nie poradzi zaden uniwerek, czasy sa takie jakie sa i tyle, powodzenia
  9/18/12
 • brzydgoszcz

  Miasto trochę się rozwinęło, ale i tak stoi w miejscu w porównaniu z innymi.
  8/23/12
 • sm

  a co powiecie o stosunkach międzynarodowych? widzę, że cały czas są miejsca i robią dodatkową rekrutację. dlatego trochę to podejrzane, czyżby SM miały tutaj słąby poziom?
  8/23/12
 • ally

  Heh, to pewnie głupie pytanie, ale ile czasu trwają tutaj zajęcia i przerwy? I w jakich godzinach są prowadzone zajęcia w trybie dziennym? Na pewno odbiega to od systemu w liceum, czy przerwy są np obwieszczane przez dzwonki? ;D
  8/2/12
 • Jadzia

  Siema! Wiem że w tym mieście na pewno są juwenalia, bo gdzie ich nie ma. Ale to nie jest raczej inicjatywa jednej uczelni, tylko wszystkich. Ale czy ten uniwersytet ma swoją imprezę? W Poznaniu jest wielkie grillowanie UAM, a tutaj?
  7/30/12
 • Kaśka

  Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej i poznać opinie ludzi będących na tym właśnie kierunku :)
  7/29/12
 • kami

  Akademiki są fajne, niedawno wyremontowane z dostępem do neta, wiec jest ok:) ja jestem na stosunkach międzynarodowych fajny kierunek, przyjaźni wykładowcy, ale trochę za dużo historii...ale jest ok:)
  7/27/12
 • lehrer

  Nauczyciel to pospolity zawód, ale ja stwierdziłam że chcę studiować geografię, po to żeby później nauczać jej w szkole. Zawsze lubiłam ten przedmiot, z chęcią podchodziłam do tematów rozszerzonych. Poza tym lubię pomagać innym w nauce. Lepiej robić co się lubi niż ugrzęznąć w znienawidzonej pracy :)
  7/22/12
 • ds

  Chciałam się dowiedzieć jak tutaj wygląda sprawa akademików? Jak siostra poszła na studia na UAM to na pierwszym roku dostała gorszy DS, bo ponoć pierwszoroczni lubią rezygnować albo niszczyć, ale już na drugi rok miała miejsce w lepszym akademiku. Tutaj też się coś takiego praktykuje?
  7/21/12
 • dziennikarstwo

  studiuję tu już dwa lata dziennikarstwo, teraz mi został ostatni rok i strasznie żałuję, że to tak szybko minęło. mam super ludzi na roku i naprawdę dużo się tutaj nauczyłam, zajęcia bardzo ciekawe, więc jeśli ktokolwiek się waha to zapraszam serdecznie :)
  7/17/12
 • koza

  piotr, co do lepszych uczelni i 3 za obecność. Żby się dostać na taką uczelnię musiałeś mieć coś w głowie i włąśnie uczęszczając na zajęcia też coś Ci w niej zostaje. To nie jest też sama 'obecność', ale głównie aktywność itd.
  7/9/12
 • Piotr

  Alex obrażasz uczelnie a nie wiesz jakie miernoty studiują na UJ i innych "lepszych". Są 3 za przychodzenie na wykłady albo śmieszne kolokwia.
  7/5/12
 • janek

  też słyszałem dużo złego o bydgoszczy. nazywali ją Brzydgoszcz, że zero perspektyw i nuda. A jednak mi się tutaj podoba. zarówno w mieście jak i na uniwerku. studiuję historię i naprawdę nie narzekam, jednak na magisterkę wybieram się do Torunia na UMK.
  7/3/12
 • monika

  jak ktoś nie jest z bydgoszczy, to nie wiem po co miałby tu przyjeżdżać na studia, a jeśli ktoś z bydgoszczy jest, to nie mam pojęcia po co tu na studia zostawać. na serio, moim zdaniem uniwersytet bydgoski to lipa, znam paru studentów, ale to zawsze byli średni uczniowie no i udali się na przeciętny uniwersytet, taka prawda.
  6/1/12
 • @alex

  Niestety musze się z tobą zgodzic. Dlaczego niestety? Bo sama wybrałam tę uczelnię dwa lata temu, a teraz mogę tylko żalować. Chyba skonce tu licencjat i postaram się gdzieś przeniesc. Mogłam myśleć o przeniesieniu wczesniej, ale za bardzo wsiąknęłam w środowisko. Ogólnie jest tu bardzo fajnie, ale poziom raczej śmieszny jak na uniwersytet, no i papierek jest niewiele wart. Uczucia co do UKW mam ambiwalentne, bo z jednej strony poziom raczej niski, ale za to atmosfera jest jak dla mnie świetna, ale to raczej kwiestia współstudentów.
  5/22/12
 • maciej

  Jaka jest wasza opinia o filologii polskiej na tym uniwersytecie ? Bardzo mi zależy, żeby studiować właśnie tutaj, a chcę się przenieść z innego miasta, jednak nie wiem, czy warto ..
  5/1/12
 • pierwsze wrazenie ok

  ogladam sobie strony uczelni w tego wojewodztwa i obiektywnie musze powiedziec, ze Uniwerek KWielkiego z Bydgoszczy ma bardzo czytelna strone internetowa, inne uczelnie moga sie uczyc, bo tu od razu widze blok dla kandydata czyli maturzysty, a teraz mam pytanie do kolegow i kolezanek z tego uniwersytetu; jak jest na socjologii??????
  3/21/12
 • nika

  jeżeli chodzi o wydziały humanistyczne - wykładowcy posiadają ogromną wiedzę i potrafią ją przekazać, dodatkowo mają na swoim koncie wiele osiągnięć naukowych szanownych w całej Polsce, katedra komunikacji językowej - myślę, że porządne podstawy, wiedza wykładowców na wysokim poziomie. ciężko tu ze sprzętem i nowymi technologiami - bardzo rzadko wykładowcy używają rzutników, laptopów itp. na kierunku dziennikarstwa dostępnych jest tylko 5 dyktafonów. UKW jest młodym uniwersytetem i na pewno nie można go porównywać z innymi, ale wszyscy starają się by było lepiej.
  2/22/12
 • alex

  buhahahahaha. to ma być uniwersytet? Faktycznie polskie szkolnictwo wyższe schodzi na psy jeżeli taka szkółkę niedzielną nazywa sie uniwersytetem. Poziom bardzo niski, uniwersytet kazimierza wielkiego to szkoła bez tradycji, bez klimatu, której dyplom jest źle postrzegany przez pracodawców. Nie oszukujmy się - w Polsce istnieje grupa dobrych uznanych uczelni jak UJ, UW, UMCS, KUL, Uniw Wrocławski, Łódzki, UMK, UAM ale istnieje także grupa uczelni o niskim poziomie powstałych stosunkowo niedawno do których zalicza się wlaśnie uniwersytet w bydgoszczy, uniw. opolski, zielonogórski, rzeszowski i tym podobne miernoty. No przykro mi bardzo, ale jak moze równac się 10 letnia uczelnia z uczelnią o 70 letniej tradycji, dziesiątkach tysięcy absolwentów, dobrej kadrze naukowej....Pewnych rzeczy się nie przeskoczy i UMK w Toruniu znacznie wyprzedza pod każdym wzgledem uniwersytet w byggoszczy. A co do Ewy - odejdź od komputera dziecko (neo)
  2/15/12
 • Lidzet

  skończyłem na UKW Geografię na ul. Mińskiej. Miejsce szczególne gdyż umożliwia wykonywanie wielu ćwiczeń nie koniecznie w miejsowych salach dydaktycznych. Kierunek jaki wybrał powoduje ze ciężko o prace, ale jeżli chodzi o wiedzę to ludzie tam pracujacy potrafią ją przekazać . Teraz dodatkowy duży plus za rewitalizację dróg wodnych :)
  2/13/12
 • Look

  Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki jest na wysokim poziomie. Bardzo i to bardzo polecam tym bardziej, że nazwiska prowadzących zajęcia górują w literaturze dotyczącej zakładu pracy, pedagogiki pracy, orientacji i poradnictwa zawodowego itp. Poza tym jako studentka bardzo cenie sobie atmosferę na zajęciach ;)
  2/13/12
 • ewa

  alex sam jestes pseudo kpiną
  2/13/12
 • alex

  według mnie to kpina ... Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jest znacznie znacznie lepszy
  1/20/12
 • justyna

  chciałabym poznać opinie studentów Geografii na Wydziale Nauk Przyrodniczych, jaki jest program i poziom nauczania oraz podejście wykładowców?
  6/2/11