Agrobiznes

Agrobiznes to kierunek interdyscyplinarny, który łączy zagadnienia techniczne, rolnicze i biznesowe. Umożliwia zdobycie najnowszej wiedzy z zakresu prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz firm sektora rolniczego. Studenci uczą się jak konkurować na rynku wytworzonymi produktami, jak sprawić by były one konkurencyjne oraz jak szacować ryzyko w biznesie.

Studia na kierunku agrobiznes to studia stacjonarne inżynierskie i magisterskie. Przeznaczone są dla osób, które chcą poprowadzić gospodarstwo rolnicze.

Przykładowe przedmioty objęte planem studiów to: technologie informatyczne, komunikacja w biznesie, rachunek ekonomiczny, chemia rolna, prawo gospodarcze w agrobiznesie, marketing w agrobiznesie, ogólna uprawa roślin, funkcjonowanie rynku żywnościowego. Studenci odbywają także zajęcia terenowe i praktyki.

Absolwenci kierunku Agrobiznes oprócz zarządzania własnym gospodarstwem mogą się też zająć pracą w firmach sektora rolno-spożywczego oraz wszędzie tam, gdzie wspiera się rozwój lokalny i rozwój sektora rolniczego.

Zainteresowani agrobiznesem wiele ciekawych informacji znajdą na stronie agrofutures.info prowadzonej przez absolwenta studiów rolniczych i biznesowych.

Jakie uczelnie oferują kierunek Agrobiznes
Total 2 items.
W których miastach można studiować Agrobiznes

Lublin

Lublin
Uczelnie: 10
Kierunki: 263

Wrocław

Wrocław
Uczelnie: 27
Kierunki: 291
Komentarze (0)
No comments found