Informatyka przemysłowa

Studia na kierunku Informatyka Przemysłowa kształcą specjalistów w zakresie projektowania, eksploatacji, konserwacji i obsługi przemysłowych systemów informatycznych.

Kierunek daje solidne podstawy do podjęcia pracy w sektorach informatycznych oraz odpowiada na zapotrzebowanie rynku na specjalistów z zakresu przemysłowych zastosowań informatyki.

Absolwenci kierunku Informatyka Przemysława w zależności od wybranej specjalności posiadają umiejętności programowania, pracy w zespołach programistycznych czy obsługi sieci komputerowych oraz systemów informatyki i automatyki przemysłowej (w tym sieci czujnikowych, Internetu Rzeczy). Część zajęć praktycznych prowadzona jest przez specjalistów zfirm informatycznych izakładów przemysłowych.

Specjalności oferowane na kierunku Informatyka Przemysłowa:

  • Inteligentne systemy przemysłowe
  • Inżynieria oprogramowania (IO)

Co potrafi absolwent kierunku Informatyka Przemysłowa?

  • Samodzielnie rozwiązywać problemy inżynierskie w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji analogowych i cyfrowych układów, urządzeń oraz systemów informatyki i automatyki przemysłowej, w szczególności z wykorzystaniem nowoczesnych technologii
  • Podejmować samodzielnie przedsięwzięcia inżynierskie, aktywnie uczestniczyć w pracach zespołów jak również kierować zespołami ludzkimi
  • Projektować, realizować oprogramowania i eksploatować przemysłowe systemy informatyczne, takie jak systemy sztucznej inteligencji, systemy baz danych, sieci komputerowe, systemy multimedialne oraz kierować sieciami informatycznymi.

Jakie uczelnie oferują kierunek Informatyka przemysłowa

No results found.

W których miastach można studiować Informatyka przemysłowa

No results found.

Komentarze (0)

No comments found