Infotronika
Infotronika stanowi połączenie mechaniki i informatyki.
Studenci uczą się projektowania, konstruowania, prototypowania oraz eksploatacji systemów zawierających elementy o różnej naturze (elektrycznej, elektronicznej, mechanicznej, elektropneumatycznej, sensorycznej itp.) z intensywnym wykorzystywaniem środków i narzędzi informatycznych oraz profesjonalnych programów komputerowego wspomagania prac inżynierskich (pakietów wyspecjalizowanych oraz o charakterze multiphysics).
Studiując Infotronikę dowiesz się o konstrukcji robotów komputerowych i mikroprocesorowych układach sterowania a także o algorytmach chodu, sensorach dotyku, zbliżenia, siły detekcji przeszkód i śledzenia linii.
Studia realizowane są na poziomie drugiego stopnia.
Dla kogo studia na kierunku infotronika
To studia dla kandydatów o predyspozycjach technicznych, informatycznych, zainteresowanych także mechaniką.
O przyjęcie na studia na kierunku Infotronika mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł zawodowy licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera.
Program kształcenia na kierunku infotronika
Program studiów obejmuje zagadnienia:
- informatyki z elementami sztucznej inteligencji
- robotyki
- sterowanie systemami mechatronicznymi
- zarządzania procesami przemysłowymi
- szybkiego prototypowania i druku 3D.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku infotronika
Rekrutacja odbywa się na podstawie testu sprawdzającego efekty uczenia się.
Kandydat, który ukończył studia I stopnia na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej na kierunku Elektrotechnika lub Elektrotechnika i automatyka lub Informatyka lub Informatyka w inżynierii komputerowej ma prawo do rezygnacji ze zdawania testu sprawdzającego efekty uczenia się. Wskaźnik rekrutacyjny jest wówczas ustalony na podstawie średniej z przebiegu studiów, z zaokrągleniem do jednego miejsca po przecinku, według powszechnie przyjętych zasad.
Perspektywy pracy po kierunku infotronika
Absolwenci Infotroniki mogą pracować w innowacyjnych firmach i przedsiębiorstwach o wysokim stopniu komputeryzacji, automatyzacji i robotyzacji oraz z rozwiniętym sektorem naukowo-badawczym.
Opinie o kierunku infotronika
Absolwenci zdobywają unikatowe na rynku inżynierskim umiejętności.