Sztuki transmedialne
Studia na kierunku Sztuki transmedialne łączą zagadnienia z takich obszarów, jak gry komputerowe, aplikacje mobilne, glitch art, sztukę environment, memy i aktywizm wizualny, VR, AI, sound art, storytelling.
Studenci uczą się projektować interaktywne doświadczenia, tworzyć gry i aplikacje z przesłaniem, używać nowych technologii do opowiadania historii, łączyć różne media w spójną, osobistą wypowiedź artystyczną, pracować indywidualnie i w interdyscyplinarnych zespołach.
Dla kogo studia na kierunku sztuki transmedialne
Kierunek powstał z myślą o osobach, które chcą tworzyć własne media zamiast wybierać gotowe, nie boją się eksperymentować, kodować i miksować, myślą o sztuce jako narzędziu zmiany i opowieści.
Program kształcenia na kierunku sztuki transmedialne
Szczegółowych informacji szukaj na stronie uczelni.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku sztuki transmedialne
Rekrutacja odbywa się w oparciu o wyniki maturalne uzyskane z przedmiotów wskazanych przez uczelnię
Perspektywy pracy po kierunku sztuki transmedialne
Absolwenci kierunku sztuki transmedialne mogą pracować w szeroko pojętej branży kreatywnej, łączącej sztukę, media, technologię i komunikację. To kierunek dla twórców multimedialnych, artystów nowych mediów, projektantów i eksperymentatorów poszukujących własnego języka wyrazu w świecie cyfrowym. Przykładowe miejsca pracy i ścieżki zawodowe:
- sztuka i kultura (artysta multimedialny - instalacje interaktywne, sztuka generatywna, VR, AR, twórca projektów intermedialnych i performatywnych, kurator wydarzeń artystycznych lub wystaw z zakresu nowych mediów, animator kultury, edukator sztuki współczesnej)
- przemysły kreatywne i cyfrowe (projektant wizualny, grafik multimedialny, twórca treści cyfrowych, motion designer, twórca animacji komputerowych, projektant doświadczeń użytkownika - UX/UI z naciskiem na formy artystyczne)
- media, film, gry (reżyser projektów audiowizualnych lub interaktywnych, twórca sztuki wideo, animacji i gier artystycznych, artysta pracujący w branży VR, AR i XR, współpraca przy projektach filmowych, reklamowych, edukacyjnych i gier).
Opinie o kierunku sztuki transmedialne
Sztuki transmedialne to kierunek dla osób, które chcą pracować na przecięciu sztuki, technologii i mediów – elastyczny, nowoczesny i otwierający drogę do nietypowych, interdyscyplinarnych zawodów.
Kierunki pokrewne do kierunku sztuki transmedialne
Jakie uczelnie oferują kierunek sztuki transmedialne
W których miastach można studiować kierunek sztuki transmedialne
Komentarze (0)
Zobacz również

Studia artystyczne w Krakowie

Studia artystyczne w Poznaniu

Studia artystyczne w Toruniu, Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskim

Studia artystyczne w Warszawie

Studia artystyczne we Wrocławiu

Studia artystyczne w Gdańsku i województwie pomorskim

Studia artystyczne w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim
