European politics and economics
Studia na kierunku European Politics and Economics skupiają się na procesie integracji europejskiej w wymiarze ekonomicznym. Przedmioty realizowane w trakcie studiów mają dostarczyć wiedzy o zagadnieniach ekonomicznych, społeczno-politycznych i prawnych oraz o wszystkich wymiarach integracji europejskiej. Umożliwiają analizowanie przebiegu integracji w Europie oraz kontekstu powstania Wspólnot Europejskich.
Są to studia I stopnia w trybie stacjonarnym prowadzone w języku angielskim.
Dla kogo studia na kierunku european politics and economics
To kierunek studiów dla osób zainteresowanych funkcjonowaniem Unii Europejskiej, pragnących poznać zasady integracji europejskiej w kontekście ekonomiczno – politycznym.
Z uwagi na specyfikę kierunku odnajdą się na nim osoby konsekwentne, sumienne, komunikatywne, otwarte na pracę zespołową.
Program kształcenia na kierunku european politics and economics
W programie studiów znajdziemy przedmioty z zakresu:
- Studies on State and Politics
- Introduction to Law
- Sociology
- History of European economic and political integration
- European Political Systems
- Philosophy
- Microeconomics
- Macroeconomics
- European Cultures and Societies.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku european politics and economics
Przedmioty brane pod uwagę w konkursie świadectw to przede wszystkim:
- język polski
- matematyka
- jeden język obcy do wyboru: j. angielski, j. francuski, j. niemiecki, j. włoski, j. hiszpański, j. rosyjski, j. portugalski, j. słowacki, j. szwedzki
- jeden przedmiot do wyboru: język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, filozofia, język łaciński i kultura antyczna, język grecki i kultura antyczna, biologia, chemia, fizyka i astronomia/fizyka, informatyka, historia muzyki, historia sztuki.
Perspektywy pracy po kierunku european politics and economics
Studia przygotowują zarówno pod względem merytorycznym jak i językowym do pracy w różnych podmiotach na terenie Unii Europejskiej.
Absolwent kierunku znajdzie zatrudnienie w firmach lobbingowych i konsultingowych, administracji publicznej szczebla rządowego i samorządowego, instytucjach i agencjach unijnych, organizacjach pozarządowych, mediach oraz instytucjach kulturalnych podejmując działania o charakterze marketingowym.
Opinie o kierunku european politics and economics
Więcej o studiach: