Agriculture (studia w języku angielskim)

Agriculture to studia rolnicze prowadzone w języku angielskim. Studia są płatne, zarówno dla Polaków, jak i studentów z zagranicy. Studia prowadzone według standardów UE i obejmują zakres wiedzy z rolnictwa i technologii rolnictwa. Studia zapoznają (głównie) obcokrajowców ze specyfiką pracy w polskim rolnictwie, a także z językiem polskim i kulturą naszego kraju. Studia trwają 3,5 roku.

Program bazuje na zagadnieniach z takich dziedzin jak: botanika, fizjologia rośli, chemia, ekonomia.

Przedmioty objęte programem studiów to m.in.: Interpersonal Communication and Extension, Botany and Genetics, Animal Physiology with Anatomy, Microbiology, Basics of Economics, Sustainable crop production, Plant protection, Animal husbandry, Veterinary and environmental problems of animal husbandry , Agricultural Policy and local development , Agriculture and food economics in Poland, Ecology of microorganisms Spatial planning

Plan studiów przewiduje także 8-tygodniowe praktyki.

Absolwenci kierunku są specjalistami w zakresie technologii produkcji rolniczej, mają praktyczne przygotowanie do samodzielnego prowadzenie gospodarstwa rolnego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Po ukończeniu studiów można nie tylko prowadzić własne gospodarstwo, ale także podjąć pracę w administracji rolnej (rządowej i samorządowej), w usługach i doradztwie rolniczym, przedsiębiorstwach zajmujących się skupem i obrotem produktów rolniczych.

Osoby zainteresowane kierunkiem Agriculture mogą zobaczyć krótki film promocyjny uczelni, na której studia są dostępne:

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

No results found.

Komentarze (0)

No comments found