Geodezja i planowanie przestrzenne
Geodezja i planowanie przestrzenne to studia przekazujące zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne w zakresie geodezji, kartografii, systemów informacji o terenie i zadań specjalistycznych oraz zagospodarowania przestrzennego.
W ramach kierunku prowadzone są dwie specjalności:
- geoinformatyka i geodezja inżynieryjna
- gospodarka nieruchomościami i planowanie przestrzenne.
Dla kogo studia na kierunku geodezja i planowanie przestrzenne
Kandydaci na studia z geodezji i planowania przestrzennego powinni posiadać wiedzę na poziomie szkoły średniej z matematyki, fizyki i informatyki.
Program kształcenia na kierunku geodezja i planowanie przestrzenne
Studenci uczą się stosowania metod i narzędzi z zakresu geodezji i planowania przestrzennego, jak również nowoczesnych technik pomiarów geodezyjnych, satelitarnych i fotogrametrycznych. Zdobywają wiedzę i umiejętności dotyczące pozyskania, przetwarzania i wykorzystania wyników tych pomiarów.
Poza tym na kierunku spotyka się też przedmioty dotyczące zagadnień z ekonomii, organizacji i zarządzania oraz prawa.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku geodezja i planowanie przestrzenne
W rekrutacji na studia I stopnia z geodezji i planowania przestrzennego uwzględnia się wyniki z matematyki, fizyki albo informatyki, oraz z języków polskiego i obcego na świadectwie dojrzałości. Poziom rozszerzony punktowany jest podwójnie.
Perspektywy pracy po kierunku geodezja i planowanie przestrzenne
Absolwent kierunku może (po spełnieniu dodatkowych, określonych w przepisach prawa wymagań), starać się o uzyskanie uprawnień zawodowych umożliwiających prowadzenie samodzielnej działalności w zakresie geodezji i kartografii, czy planowania przestrzennego.
Otwarty jest dla niego także zawód geodety i urbanisty.
Opinie o kierunku geodezja i planowanie przestrzenne