Quantitative finance
Studia na kierunku Quantitative finance opierają się na analizach i badaniach w zakresie funkcjonowania instytucji finansowych. Student zostaje wyposażony w wiedzę teoretyczną z dziedziny finansów ilościowych oraz w wiedzę praktyczną uwzględniającą najnowsze trendy we współczesnym systemie finansowym.
Studia umożliwiają również zdobycie licencji: CFA, Maklera Papierów Wartościowych lub Doradcy Inwestycyjnego.
Są to studia II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (wieczorowe) prowadzone w języku angielskim.
Dla kogo studia na kierunku quantitative finance
Studia na kierunku mogą podjąć kandydaci posiadający tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub równoważny dowolnego kierunku. Są adresowane do osób, które chciałyby swoją przyszłość zawodową związać z instytucjami finansowymi, organami regulującymi i sprawującymi nadzór nad rynkiem finansów oraz innymi organizacjami funkcjonującymi w środowisku finansowo-bankowym zarówno w kraju, jak i zagranicą.
Program kształcenia na kierunku quantitative finance
W programie studiów znajdziemy przedmioty z zakresu:
- Advanced Microeconomics
- Statistics & Econometrics
- Macroeconomics for Finance
- Mathematical Methods in Finance
- Ethical Standards and Financial Law
- Derivatives Markets
- Computational Finance
- Empirics of Financial Markets.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku quantitative finance
Postępowanie kwalifikacyjne odbywa się na podstawie:
- dwóch przygotowanych przez kandydata projektów - Research Experience Letter - opis doświadczeń, związanych z dziedziną studiów, potwierdzonych przez opiekunów projektów,
- punktów przyznanych za przedmioty, zrealizowane w dotychczasowym toku studiów, kandydaci muszą przedstawić dokument dotyczący przebiegu studiów (suplement).
Perspektywy pracy po kierunku quantitative finance
Absolwent tego kierunku dysponuje przygotowaniem merytorycznym i językowym do budowania kariery w sektorze finansowym na stanowiskach analitycznych i wykonawczych.
Znajdzie zatrudnienie w:
- instytucjach finansowych,
- instytucjach regulujących i kontrolujących rynek finansowy oraz przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk związanych z finansami ilościowymi.
Przykładowe obszary to: Risk Management, Financial Engineering, Financial Products Development, Quantitative Asset Management.
Opinie o kierunku quantitative finance
Osoby zainteresowane studiami na tym kierunku powinny zajrzeć na stronę: