Slawistyka

Slawistyka to interdyscyplinarna dziedzina nauki, obejmująca badanie i opis najogólniej pojmowanych kultur, krajów, narodów i języków słowiańskich.

Kierunek studiów nawiązuje do formuły studiów kulturoznawczych, gdyż łączy ogólną wiedzę humanistyczną z kulturoznawczą refleksją slawistyczną. Program zakłada naukę przynajmniej jednego języka słowiańskiego: czeskiego, słowackiego, słoweńskiego, bułgarskiego, chorwackiego, macedońskiego, serbskiego, rusińskiego, białoruskiego, ukraińskiego.

Studenci poznają zagadnienia z zakresu języka, literatury i folkloru, co prowadzi do poznania innej kultury. Tematyka przedmiotów, zarówno tych historycznych, jak i społecznych, dotyczy krajów słowiańskich. W trakcie studiów studenci poznają charakterystykę poszczególnych krajów Europy Środkowej, Europy Wschodniej, Morza Śródziemnego i Bałkan.

Specjalności oferowane na kierunku slawistyka:

  • turystyczno-kulturowa
  • białorutenistyczno-rusycystyczno-bohemistyczna
  • bułgarystyczno-rusycystyczno-ukrainistyczna
  • serbska

Absolwent slawistyki jest przygotowany do pracy w instytucjach upowszechniania kultury, w administracji publicznej, placówkach dyplomatycznych, firmach międzynarodowych, biurach tłumaczeniowych.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

Razem 2 rekordy.
00-927 Warszawa , ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
+48 (22) 552 40 41,
80-309 Gdańsk , ul. Bażyńskiego 8
+48 (58) 523 25 31, 523 25 32,

Komentarze (0)

Brak komentarzy