Informatyka i ekonometria w Rzeszowie
Informatyka i ekonometria – studia w Rzeszowie
Studenci Informatyki i ekonometrii zdobywają wiedzę z zakresu szeroko rozumianej ekonomii, zarządzania i finansów, informatyki ekonomicznej – w szczególności projektowania, programowania i wdrażania systemów informatycznych oraz administrowania sieciami komputerowymi.
Poznają metody i narzędzia matematyczne, statystyczne i ekonometryczne niezbędne do analizy zjawisk gospodarczych w skali mikro- i makroekonomicznej. Uczą się podejmować optymalne decyzje działając we wszelkiego rodzaju podmiotach i organizacjach gospodarczych.
Informatyka i ekonometria realizowana jest w Rzeszowie na poziomie pierwszego stopnia.
Informatyka i ekonometria – specjalności
Kandydaci mogą wybrać ścieżki kształcenia:
- systemy informatyczne w zarządzaniu
- analiza danych społeczno – gospodarczych.
Czym zajmuje się specjalista z zakresu informatyki i ekonometrii?
Specjalista analizuje dane ekonomiczne, finansowe, rynkowe lub operacyjne, aby wyciągać z nich wnioski, identyfikować wzorce i przewidywać przyszłe trendy.
Tworzy modele ekonometryczne, które pozwalają prognozować przyszłe zjawiska, na przykład wzrosty cen, zmiany na rynkach finansowych, czy trendy w sprzedaży.
Specjalista z tej dziedziny tworzy algorytmy do analizy danych, modelowania procesów biznesowych czy automatyzacji zadań. Przykładem może być automatyczne podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie analizy danych rynkowych.
Informatyka i ekonometria – przedmioty na studiach
Program nauczania obejmuje m.in. przedmioty: mikroekonomia, makroekonomia, podstawy zarządzania, podstawy finansów, elementy rachunkowości, informatyka ekonomiczna, analiza matematyczna, algebra liniowa z geometrią, matematyka dyskretna, metody numeryczne, systemy operacyjne, algorytmy i struktury danych, bazy danych, technologie internetowe, aplikacje internetowe, sieci komputerowe, programowanie urządzeń mobilnych, inżynieria oprogramowania, a także przedmioty specjalnościowe, np.: ekonomia matematyczna, podstawy kryptografii, metody i narzędzia sztucznej inteligencji, projektowanie aplikacji biznesowych.
Informatyka i ekonometria – rekrutacja w Rzeszowie
Podczas naboru na Informatykę i ekonometrię punktowana jest matematyka i informatyka, dodatkowym kryterium jest wynik z języka obcego.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Informatykę i ekonometrię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje kształcenie z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Informatyka i ekonometria – praca po studiach
Osoby, które ukończyły studia na tym kierunku posiadają kwalifikacje do podjęcia pracy przykładowo w:
- przedsiębiorstwach branży IT
- firmach świadczących usługi z zakresu analityki danych oraz outsourcingu
- jednostkach samorządu terytorialnego
- agencjach rządowych
- organizacjach i instytucjach, w których wymagane jest stosowanie narzędzi matematycznych, statystycznych, ekonometrycznych i informatycznych
- przestrzeni Internetu.
Czy warto studiować Informatykę i ekonometrię?
Dowiedz się więcej o kierunku:
Informatyka i ekonometria – opinie
Studia przeznaczone są dla osób ambitnych, pragnących zdobyć umiejętność samodzielnego formułowania i rozwiązywania problemów ekonomicznych, z wykorzystaniem zaawansowanych metod ilościowych oraz specjalistycznych narzędzi informatycznych. Kształtowane w trakcie studiów kompetencje są poszukiwane przez pracodawców.
***
Czytaj więcej o studiach ekonomicznych.
Zajrzyj do opisów kierunków ekonomicznych.
Może zainteresują Cię również kierunki:
Ekonometria i analityka danych
Rachunkowość i analityka ekonomiczna
Modelowanie matematyczne i analiza danych
Fot. Freepik