Pedagogika medialna
Pedagogika medialna to unikatowe studia o charakterze e-learningowym. Większość zajęć można odbyć w domu. W trakcie edukacji studenci będą korzystać z profesjonalnie przygotowanych materiałów e-learningowych, uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych on-line oraz mieć stały kontakt z nauczycielami akademickimi przez Internet.
E-learning to najlepsza forma studiów, jeśli zamierzasz łączyć edukację z pracą zawodową i zdobywaniem doświadczenia i praktycznych umiejętności. W każdym roku akademickim planowanych jest ponadto około 40 dni zajęć stacjonarnych, co stanowi około 30% ogólnej liczby godzin.
Studenci mają do wyboru dwie specjalności:
- Nowe media w edukacji – specjalność stworzona z myślą o osobach pragnących podjąć pracę w sferze związanej z edukacją. Ukończenie kierunku umożliwi pracę zarówno w obszarze związanym z tradycyjną nauką, jak również formami komputerowymi.
- Edukacja on-line – specjalność skierowana do osób aktywnych w przestrzeni Internetu. Ukończenie kierunku gwarantuje zdobycie specjalistycznych kompetencji umożliwiających opracowywanie materiałów przeznaczonych między innymi do kształcenia zdalnego.
Pedagogika medialna jest kierunkiem, który łączy nauczanie pedagogiki na poziomie akademickim z kształceniem umiejętności pracy w środowisku medialnym z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi i technik. Studenci zdobędą kompetencje z zakresu projektowania i realizowania rozmaitych działań edukacyjnych w przestrzeni medialnej oraz tworzenia różnego typu zasobów edukacyjnych.
Dla kogo studia na kierunku pedagogika medialna
Studia pedagogiczne to propozycja dla kandydatów cierpliwych, empatycznych, lubiących pracę z dziećmi. Istotne znaczenie będzie miała łatwość korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych.
Program kształcenia na kierunku pedagogika medialna
Wybrane przedmioty w programie studiów:
- wprowadzenie do psychologii
- wprowadzenie do socjologii
- biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania człowieka
- etyka dla pedagoga
- teoria kształcenia
- teoria wychowania
- wprowadzenia do dydaktyki kognitywistycznej
- media w edukacji
- pedagogika medialna
- pedagogika rozwojowa
- podstawy prawa dla pedagogów.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku pedagogika medialna
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni realizującej studia.
Perspektywy pracy po kierunku pedagogika medialna
Absolwent kierunku Pedagogika medialna będzie przygotowany do podjęcia pracy jako wykładowca, animator, konsultant lub specjalista w dziedzinach pedagogiki i e-learningu. Znajdzie zatrudnienie w tradycyjnych i wirtualnych instytucjach edukacyjnych, kulturalno-oświatowych i samorządowych, w firmach, mediach, agencjach reklamowych, wydawnictwach czy organizacjach pozarządowych.