Chemia kosmetyczna

Kierunek studiów Chemia Kosmetyczna jest w całości związany z wytwarzaniem kosmetyków oraz ich oddziaływaniem na skórę, włosy i paznokcie.

Kierunek ten poza znajomością chemii oferuje wiedzę o roli związków chemicznych w produktach kosmetycznych. Pokazuje chemię związków chemicznych o korzystnym działaniu na organizm ludzki, zarówno w znaczeniu kondycjonowania skóry, włosów i paznokci jak też ich upiększania.

Chemia Kosmetyczna na Wydziale Chemii UMK oprócz wykształcenia chemicznego oferuje studentom możliwość zdobycia podstaw wiedzy i umiejętności z dziedziny chemii kosmetyków, budowy skóry a także roli poszczególnych związków chemicznych w kondycjonowaniu skóry, zdobycia wiedzy i umiejętności z dziedziny recepturowania kosmetyków, ich analizy sensorycznej oraz analizy przy użyciu nowoczesnych metod instrumentalnych.

Kierunek Chemia Kosmetyczna daje nie tylko wiedzę niezbędną do pracy w sektorze produkcji kosmetyków, ale również umiejętności, które mogą być wykorzystane w zainicjowaniu własnej działalności gospodarczej.

Jakie uczelnie oferują kierunek Chemia kosmetyczna

Total 3 items.

W których miastach można studiować Chemia kosmetyczna

Łódź

Uczelnie: 24
Kierunki: 277

Toruń

Uczelnie: 4
Kierunki: 104

Warszawa

Uczelnie: 71
Kierunki: 588

Komentarze (0)

No comments found