Elektronika i telekomunikacja w Rzeszowie
Elektronika i telekomunikacja w Rzeszowie – studia
Elektronika jest odpowiednia dla kandydatów o predyspozycjach technicznych, zainteresowanych zagadnieniami telekomunikacyjnymi, związanymi z układami cyfrowymi czy analogowymi, automatyką, sterowaniem czy miernictwem elektronicznym. Istotna będzie łatwość nauki przedmiotów ścisłych i obsługi różnorodnych specjalistycznych urządzeń czy aparatury.
Obecnie zastosowanie mikroprocesorów, programowanie i projektowanie systemów z ich użyciem znajduje zastosowanie w wielu bardzo dziedzinach, w tym w telekomunikacji, przemyśle 4.0, przemyśle internetu rzeczy i innych również nowatorskich, kreujących postęp przedsięwzięciach inżynierskich.
Studenci uczą się projektowania, wytwarzania, eksploatacji, testowania i serwisowania analogowych i cyfrowych układów, urządzeń czy systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych. Zapoznają się z nowoczesnymi technologiami mikro- i nanotechnologicznymi. Poznają zaawansowane programy komputerowe.
Kierunek realizowany jest na poziomie pierwszego i drugiego stopnia. Absolwenci uzyskują odpowiednio tytuł inżyniera i magistra.
Elektronika i telekomunikacja - specjalności
Na kierunku dostępne specjalności:
- elektroniczne systemy pomiarowe i diagnostyczne
- telekomunikacja
- urządzenia elektroniczne
Elektronika i telekomunikacja - przedmioty na studiach
Wśród przedmiotów kształcenia znajdą się m.in. obwody i sygnały, elementy elektroniczne, metodyki i techniki programowania, metrologia, analogowe układy elektroniczne, elementy elektroniczne, inżynieria materiałowa, miernictwo elektroniczne, automatyka i sterowanie, podstawy telekomunikacji, technika cyfrowa, elektroniczne przyrządy i techniki pomiarowe, cyfrowe przetwarzanie sygnałów biomedycznych.
Elektronika i telekomunikacja w Rzeszowie – rekrutacja
W procesie rekrutacji punktowana jest matematyka oraz do wyboru fizyka/fizyka i astronomia lub informatyka.
Jeśli chcesz poznać szczegółowe zasady rekrutacji na Elektronikę na innych uczelniach, możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Elektronika i telekomunikacja – perspektywy pracy
Różnorodne specjalności dostępne na kierunku gwarantują wykształcenie dające szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Absolwenci zatrudniani są przykładowo w:
- instytucjach naukowo-badawczych
- laboratoriach
- służbie zdrowia
- ochronie środowiska
- firmach produkujących aparaturę elektroniczną czy sprzęt telekomunikacyjny
- przedsiębiorstwach usług telekomunikacyjnych.
Czy warto studiować Elektronikę i telekomunikację?
Studiowanie Elektroniki i telekomunikacji może przynieść wiele korzyści i umożliwić rozwój zarówno zawodowy, jak i osobisty. Pozwoli zrozumieć technologie, które używamy na co dzień, takiej jak urządzenia elektroniczne, telefony komórkowe, komputery czy systemy wbudowane. Studia rozwijają umiejętności analityczne, programistyczne, projektowe, matematyczne i praktyczne.
Z uwagi na dynamiczny rozwój technologii, istnieje stałe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych elektroników w różnych dziedzinach przemysłu.
Zarobki po Elektronice i telekomunikacji
***
Jeśli interesujesz się studiami na Elektronice i telekomunikacji, poznaj również kierunki:
Inżynieria elektroniczna i komputerowa
Mikroelektronika w technice i medycynie
Automatyka i elektronika praktyczna
Przeczytaj więcej o studiach technicznych.
Zobacz bazę innych kierunków technicznych.