Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami

Zielona energia, znikoma emisja spalin, czyste powietrze, krajobraz pozbawiony hałd śmieci - taki wizerunek małych i dużych społeczności marzy się każdemu z nas.Jednak realia dotyczące pozyskiwania ciepła czy utylizacji nieczystości nie zawsze wyglądają różowo.

Coraz więcej mówi się o ochronie środowiska, ekologii, pozyskiwaniu energii ze słońca, farm wiatrowych czy siły wody. Ogrzewanie mieszkań węglem odchodzi powoli do lamusa, stawiamy na ogrzewanie gazowe, olejowe, geotermię, inteligentne rozwiązania czerpiące z natury.

W obliczu tych wyzwań, gospodarka potrzebuje wysokiej klasy specjalistów, którzy zmierzą się z tematyką pozyskiwania z różnych źródeł energii oraz skutecznego zagospodarowania odpadów przemysłowych.

To właśnie na studiach o kierunku Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami kształceni będą tacy specjaliści. Jeżeli więc interesujesz się prezentowaną tematyką - opisywana propozycja edukacyjna może być dedykowana właśnie Tobie.

Podczas studiów nauczysz się interpretować normy prawa w zakresie gospodarki odpadami oraz odnawialnych źródeł energii. Poznasz mechanizmy działające na rynku lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Zaprojektujesz inwestycyjne i eksploatacyjne zadania związane z pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych. Opracujesz projekt dotyczący zagospodarowania odpadów. Poznasz możliwości pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych i stworzysz od strony technicznej odpowiednią instalację.

Dodatkowo zdobędziesz wiedzę z zakresu analizy rynku odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami, zasad postępowania z odpadami, regionalnej polityki energetycznej, zarządzania i organizacji produkcji oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Jaka praca po kierunku Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami?

Po ukończeniu studiów absolwent może pracować w instytucjach, które skupiają się na pozyskiwaniu źródeł energii odnawialnej oraz zagospodarowaniu odpadów. Może podjąć pracę w budownictwie ekologicznym, w instytucjach zajmujących się identyfikacją i rozwiązywaniem problemów prawnych związanych z klasyfikacją odpadów. Może występować jako ekspert ds. odnawialnych źródeł energii w ośrodkach na terenie Polski i Unii Europejskiej.

Inne możliwości to zatrudnienie w roli projektanta instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii, doradcy w przedsiębiorstwach zajmujących się pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych. Z wiedzą i umiejętnościami wyniesionymi ze studiów na kierunku Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami można także pracować w firmach przetwarzających lub utylizujących odpady pochodzenia rolniczego, w dystrybucji energii na rynkach lokalnych, czy jako przedstawiciel organizacji pozarządowych działających na rzecz ochrony środowiska.

Jakie uczelnie oferują kierunek Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami

Total 3 items.

W których miastach można studiować Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami

Kraków

Uczelnie: 28
Kierunki: 494

Rzeszów

Uczelnie: 5
Kierunki: 107

Wrocław

Uczelnie: 27
Kierunki: 274

Komentarze (0)

No comments found