Jakiego kierunku studiów szukasz?

Usługi społeczne

w opracowaniu ...

Dla kogo studia na kierunku usługi społeczne

Usługi społeczne stanowią coraz ważniejszy komponent polityki społecznej państwa, co związane jest z takimi procesami jak zmiany demograficzne i starzenie się społeczeństwa, przeobrażenia rynku pracy, wzrost liczby osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i osób z niepełnosprawnościami, przeobrażenia w obrębie rodziny, nowe formy wykluczenia społecznego, nowe ryzyka socjalne, w tym pandemii i zagrożenia ekologiczne. Usługi społeczne, które są udostępniane i organizowane w sposób profesjonalny, realnie wpływają na podniesienie jakości życia.

Program kształcenia na kierunku usługi społeczne

Poproś o listę przedmiotów i program kształcenia przedstawiciela uczelni.

Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku usługi społeczne

Zasady naboru na studia należy sprawdzać bezpośrednio w uczelni.

Perspektywy pracy po kierunku usługi społeczne

Po ukończeniu studiów jesteś przygotowany do pracy w instytucjach administracji rządowej i samorządowej organizujących i świadczących usługi społeczne, także w stowarzyszeniach, fundacjach i innych podmiotach realizujących zadania zlecone z zakresu pomocy społecznej, edukacji, rynku pracy, ochrony zdrowia, kultury, sportu i turystyki oraz szeroko rozumianych usług komunalnych związanych m.in. z ochroną środowiska i mieszkalnictwem. Absolwent może podejmować pracę doradczą w instytucjach świadczących kompleksowe wsparcie na rzecz osób nieporadnych i niesamodzielnych.

Do głównych miejsc pracy zaliczyć należy: urzędy miast i gmin, starostwo powiatowe i województwo samorządowe, a także: regionalne ośrodki polityki społecznej, centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej, centa usług społecznych, domy pomocy społecznej, instytucje ds. zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu, centra i kluby integracji społecznej, schroniska i noclegownie, placówki socjalne, edukacyjne, opiekuńczo-wychowawcze i resocjalizacyjne, ośrodki adopcyjno-opiekuńcze, adaptacyjne, ośrodki wsparcia dla osób potrzebujących pomocy i wykluczonych społecznie, zakłady opieki zdrowotnej, placówki edukacyjne, kultury, sportu i rekreacji oraz podmioty związane ze spółdzielczością mieszkaniową.

Opinie o kierunku usługi społeczne

Brak szczegółowego opisu…

Kierunki pokrewne do kierunku usługi społeczne

Jakie uczelnie oferują kierunek usługi społeczne

W których miastach można studiować kierunek usługi społeczne

Komentarze (0)

brak komentarzy…