Ocena uczelni

Komentarze (196)
Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Absolwent studiów pisarskich

  Reply for the comment of Studia pisarskie from date 10/22/20
  Ja akurat jestem zadowolony z tych studiów, poznałem fantastyczną literaturę, do której w życiu bym nie zajrzał. Atmosfera na studiach zależy oczywiście od grupy i podobnie jak ty na nią nie narzekam. Samo studiowanie na jakimkolwiek kierunku nie czynią z Ciebie specjalistę tylko przygotowują do pracy. Dzięki studiom poznałem podstawy literatury oraz redakcji tekstów, jeżeli ktoś interesuje się tematyką literatury i chce się rozwijać - to uważam, że warto :)
  10/26/20
 • Studia pisarskie

  Podjęte, posmakowane, porzucone. Jeśli nie potrafisz żyć bez literatury, jesteś wrażliwy na słowa, piszesz, masz swój styl i sposób przeżywania, przedstawiania świata...niewiele z tych studiów wyniesiesz. Sprawdzą się w przypadku osób, które myślą o studiowaniu w kategorii hobby: pracują, założyli rodzinę lub studiują coś konkretniejszego i chcą zacząć pisanie albo miło spędzić czas. Plus za przyjazną atmosferę, czyli sympatyczne koleżeństwo na roku. Minus za to, że prowadzący zajęcia są środowiskiem wzajemnej adoracji (wzajemne przerzucanie się tymi samymi nazwiskami czasem budziło we mnie niesmak). Niektóre zajęcia z perspektywy gryzipiórka kradły czas i niewiele wnosiły, choć aby oddać sprawiedliwość dodam, że były też takie, przez które się płynęło zapominając o wyświetlaczu zegara. Same studia pisarzem nie czynią (najwyżej pomogą wejść na tę drogę, wyrobić w sobie nawyk regularnej pracy czy bardziej świadomego posługiwania się słowem). I na odwrót, można też z powodzeniem pisać zarobkowo bez edukacji na tym kierunku.
  10/22/20
 • absolwent psychologii

  Jest co roku po kilka osób na 1 miejsce, jeden z bardziej obleganych kierunków na tej uczelni. Dostać się to jeszcze nie problem, tylko trzeba się utrzymać podczas egzaminów (procesy poznawcze, rozwojówka, psychometria). Na pierwszym roku dużo teorii. Najcięższy jest 2 i 3 rok, potem już lżej, bardziej seminaria i praktyczne aspekty. Z praktykami trudniej, bo niby z uczelni przyjmują na praktyki w kliku miejscach, ale np. kliniczni mieli obowiązek robić tylko w służbie zdrowia, a nie wszyscy się zmieszczą w wakacje, więc warto sobie wcześniej "zaklepać" miejsce lub odbyć praktyki w zimowej przerwie międzysemestralnej. Jak porównuję US z tym, co robią znajomi na tym samym kierunku na innych uczelniach publicznych, to nie mam powodów do kompleksów. Porównanie nawet na korzyść US, bo tu sporo zajęć było na zasadzie rozmów, porządkowania wiedzy (moim zdaniem powinny wyglądać studia), a nie, że na ćwiczeniach leci prezentacja ze slajdów jako powielenie wykładu. Jak ktoś wie, czego chce, to nie będzie żałował wyboru :)
  10/20/20
 • kama

  Witam. Jest ktoś kto studiuje matematykę komputerową?
  8/27/20
 • Neta

  Ile pkt tzeba miec, by się dostać na psychologie na us?
  8/21/20
 • zgermanizowana19

  Wie ktoś jakie progi na germanistykę? Tak mniej/więcej, albo jakie były w tamtym roku? Cokolwiek!!
  8/14/20
 • Olaa

  Orientuje się ktoś w progu na Finanse i Rachunkowość z tamtego roku?
  8/14/20
 • psychologia

  z iloma punktami ktoś tutaj dostał się na psychologie? mam 57 i nie wiem czy to jest wystarczające😔
  8/11/20
 • M

  Próg na genetykę i biologię eksperymentalną nie powinien być wysoki. Wszystko zależy od ilości chętnych, ale raczej jest ich mało. Łatwo się dostać, ale trudnej utrzymać bo studia nie są łatwe.
  7/24/20
 • kama

  Witam. Ponawiam pytanie -jak z dostaniem się na ekonomię -analityka gospodarcza.
  7/22/20
 • Julia

  Może mi ktoś powiedzieć czy trudno się dostać na prawo? Bede mieć około 60/65 punktów i nie wiem czy jest sens w ogóle składać papiery. Jaki był w zeszłym roku próg na ten kierunek?
  7/10/20
 • Norbert Gierczak

  Czy progi na genetykę i biologię eksperymentalną są wysokie jak na innych uczelniach?
  7/5/20
 • Xyz

  Interesuję mnie kierunek Italianistyka na US. Ktoś może się na ten temat wypowiedzieć? Czy trudno się dostać, przedmioty wymagane itd.?
  7/2/20
 • kama

  Witam, a jak z kierunkiem Ekonomia? -analityka gospodarcza.
  7/2/20
 • Matematyka

  Nie ma problemu z dostaniem się na kierunek Matematyka. Są to trudne studia dlatego też niewiele osób decyduje się, by wybrać właśnie "Królową Nauk". W poprzednim roku była prowadzona rekrutacja uzupełniająca na ten kierunek.
  6/26/20
 • kama

  Witam. Jak z dostaniem się na kierunek matematyka?
  6/26/20
 • Maturzystka

  Hej! Proszę o opinie dotyczące filologii germańskiej (zarówno dziennej jak i zaocznej) Z góry dziękuję :)
  5/30/20
 • Mm30

  Jest ktoś może na psychologii nie zdając matury rozszerzonej z polskiego?
  5/18/20
 • Oli

  Pytania dotyczące filologii hiszpańskiej - czy ciężko się dostać?+ czy idąc na te studia trzeba mieć jakąś znajomość hiszpańskiego, czy można zacząć od zera?
  4/26/20
 • Oliwia

  Studiuje tutaj dwa kierunki i jestem bardzo zadowolona- Psychologia i dziennikarstwo i zarządzanie mediami
  4/23/20
 • abc

  trudno jest sie dostac na psycholigie? orientuje sie ktos jaki byl prog punktowy w zeszlym roku??
  3/6/20
 • Mati

  Trudno jest się dostać na filologie norweska w Szczecinie?
  2/18/20
 • Patrycja

  Orientuje się może ktoś jaki był próg punktowy na psychologie w 2019/2020? A może ktoś studiuje i napisze ile miał punktów i się dostał? :)
  1/30/20
 • Pedagogika jest OK

  Reply for the comment of Ania from date 1/28/20
  W tym roku akademickim limit miejsc na pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną wynosił 180 miejsc, warto więc aby w każdej grupie wśród kryteriów kwalifikacji był przedmiot. Ogólnie ciekawy kierunek i co najważniejsze - praktyczny.
  1/29/20
 • Alicja

  Reply for the comment of Karolina346 from date 1/28/20
  Przy wyborze kierunku Finanse i Rachunkowość warto byłoby się zastanowić nad wyborem specjalności. Kierunek realizowany przez praktyków zarówno w dziedzinie finansów jak i rachunkowości. Na pierwszym roku zajęcia ogólne t.j.: mikroekonomia, makroekonomia, podstawy prawa, podstawy zarządzania, matematyka, w późniejszym bardziej specjalizacyjne.
  1/29/20
 • Karolina346

  Jestem zainteresowana kierunkiem Finanse i Rachunkowość, czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat tego kierunku?
  1/28/20
 • Ania

  Czy ciężko jest się dostać na pedagogikę, na studia jednolite magisterskie?
  1/28/20
 • kot

  kierunek ochrona środowiska II stopnia czy ktoś studiuje ten kierunek ?
  1/5/20
 • Ff

  Poziom nauczania poniżej krytyki, na to co wykładowcy wyrabiają mogłabym napisać książkę, a do tego nie akredytowana dla stowarzyszenia księgowych. Mam tu mgr i w skwp musiałabym zaczynać od II stopnia mimo że na wneiz i w skwp Szczecin wykladaja ci sami ludzie a za czasów certyfikatu do usługowego prowadzenia ksiąg niby była akredytowana xD
  12/22/19
 • Alicja

  Reply for the comment of Adi from date 12/5/19
  Obecnie na uniwersytecie nie ma już Wydziału Filologicznego. Kierunki filologiczne prowadzone są teraz na Wydziale Humanistycznym. Obecnie jestem studentką filologii germańskiej i nie uważam to za stratę czasu. Zajęcia prowadzone są przez praktyków i duży nacisk w pierwszym roku kladzie się na słownictwo oraz gramatykę. BARDZO POLECAM!
  12/9/19
 • Alicja

  Reply for the comment of Pytający from date 11/25/19
  Kierunek ekonomiczno- prawny jest realizowany zarówno przez pracowników wydziału ekonomicznego i wydziału prawnego, zajęcia prowadzone są w dużej mierze z praktykami dzięki czemu treści są dostosowane do potrzeb rynku. Absolwenci kierunku ekonomiczno- prawnego pracują w urzędach, agencjach państwowych, instytucjach sprawujących nadzór nad rynkiem finansowym, firmach ubezpieczeniowych, przedsiębiorstwach transportowych, bankach i domach maklerskich.
  12/6/19
 • Adi

  Wydział Filologiczny - odradzam, strata czasu. Wszechobecny bałagan, niski poziom. Do tego są kierunki, na których przepuszcza się praktycznie każdego. Lepiej wybrać się do innego miasta w celu zdobycia rzetelnej wiedzy.
  12/5/19
 • Harald

  Odnośnie filologii norweskiej - kierunek cały czas się rozwija, z roku na rok jest coraz lepiej
  12/5/19
 • Pytający

  Chcę się dowiedzieć o kierunku "ekonomiczno-prawny" I stopień: trudność/efektywność na rynku pracy/relacja wykładowców do studentów. Pytam bo słyszałem, że to jest raczej łatwy kierunek, po którym prawie nie ma pracy, bo ani się nie ma pełnego wykształcenia prawniczego ani ekonomicznego, czy ta opinia to prawda? Proszę o odpowiedź.
  11/25/19
 • Gabriel

  Planuję wybrać się na anglistykę, ciężko jest się dostać? Troszkę się stresuję maturą ale mam nadzieję, że pójdzie super i bez większych problemów. Jak to w ogóle wygląda, jakie są zajęcia, czy długo trwają, ile dni w tygodniu są, mam na myśli dzienne oczywiście.
  11/25/19
 • Alicja

  Reply for the comment of Kaja from date 11/6/19
  Na US na studiach I poziomu oferowany jest kierunek optyka okularowa na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Podczas studiów nabywa się wiedzę z obszaru optyki geometrycznej i falowej, anatomii i fizjologii oka oraz podstaw optometrii.
  11/8/19
 • Kaja

  Ciekawi mnie optometria. Czy ktoś studiuje ten kierunek? Polecacie na US?
  11/6/19
 • Student

  Jeżeli chodzi o pytania na temat Iberystyki to cóż nigdy się chyba tak pozytywnie nie zaskoczyłem. Widząc opinie na temat US myślałem, że to będzie jakaś tragedia ale nie. Kierunek jeżeli ktoś się fascynuje tym językiem super, świetni wykładowcy, 3 naszych Hiszpanów nauczy chyba każdego mówić po Hiszpańsku. Nie wiem skąd się wzięła opinia jakoby tylko po roku był jakiś progres. Fakt jeżeli ktoś się nie uczy i ma spore problemy nawet z językiem polskim to się nie dziwię, że potem takie opinje chodzą XD Większość moich znajomych ze starszych roczników która się uczyła, po 3 latach mówi płynnie totalnie.
  10/10/19
 • Filo

  Jak oceniacie poziom nauczania na filologi norweskiej? Czy jest to kierunek godzien uwagi czy raczej dać sobie spokój? Słyszałem tylko tyle, że sam uniwersytet nie cieszy się dobrą opinią
  10/5/19
 • pola

  Jak oceniacie optometrię? Czy lepiej wybrać uczelnię medyczną? Na niektórych jest ten kierunek.
  10/1/19
 • Dom

  Kiedy należy wznieść opłatę o legitymację i indeks i kiedy się je dostaje?
  8/21/19
 • Baarteekk

  Witam Mógłby ktoś wypowiedzieć się o kierunku Wychowanie Fizyczne.Czy dużo wymagają ? Jaki jest poziom ? itp
  7/30/19
 • Quba

  Witam mam pytanie do osób po filologi ang na USzczecinskim. Jestem zainteresowany rozpoczeciem nauki na tym kierunku (NIESTACJONARNIE) i się zastanawiam czy moj poziom ang jest wystarczający (matura z ang na 4 i 5 ustna). Bez problemu pogadam na kazdy temat w tym języku gorzej z pisownią... Od jakiego poziomu zaczynana jest edykacja za tym kierunku. Pozdrawiam
  7/28/19
 • Informatyka

  Mógłby ktoś wypowiedzieć się o kierunku Informatyka w Biznesie lub o Informatyka i Ekonometria? Jak z przedmiotami z programowania? Jaka atmosfera? Czy dużo wymagają i naprawdę fajne projekty się tworzy?
  7/23/19
 • Studia pisarskie

  Hej, opłaca się iść na studia pisarskie? Kadra w porządku, możliwy rozwój i czy jest nacisk na praktykę?
  7/12/19
 • ckwx

  Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o filologii germańskiej na I stopniu zaocznie? Interesuje mnie też próg punktowy na ten kierunek w poprzednich latach.
  7/8/19
 • mikamika51656

  Czy ktoś może coś powiedzieć o kierunku Administracja na II stopniu zaocznie? Chciałabym się dowiedzieć jaki jest poziom, jacy wykładowcy ogólnie, czy są mega wymagający?
  7/2/19
 • Zażenowana

  Iberystyka - filologia hiszpańska Poziom nauczania słaby. Jedyne rezultaty jakie były widoczne to jedynie po pierwszym roku, reszta czasu to strata czasu. Porównując opinie innych studentów z innych uczelni w Polsce na tym kierunku polecam każdą tylko nie us. Nie dajcie zmarnować sobie czasu i nerwów!!
  7/1/19
 • kicia007

  Witam :) Jaki był pułap punktowy na psychologię w zeszłym roku?
  6/6/19
 • marika27

  Czy trudno dostać się na logistykę inżynierską?
  5/21/19
 • Marta

  Czy mogę się dostać na "dziennikarstwo i komunikację społeczną", jeśli nie zdawałam żadnego przedmiotu typowo humanistycznego (zdawałam chemię i ang) na poziomie rozszerzonym? Czy warto w ogóle iść na ten kierunek? :)
  5/19/19
 • Student

  Filologię norweską jak najbardziej polecam. Z roku na rok poziom i atmosfera polepsza się
  5/12/19
 • Kaszub

  Bardzo interesujace studia i przyjaźni wykładowcy na logistyce! Super infrastruktura, nowoczesna, z najlepszymi laboratoriami. Przekazują nam wiedzę na europejskim poziomie. Miałem iść do Gdańska, bo mam tam najbliżej, ale na UG nie ma logistyki! Sam Szczecin jako miasto jest super. Widać że Niemcy budowali go na dużą metropolię - szerokie aleje w centrum, potężne gmachy, wspaniałe parki o wszechobecna zieleń. Nie ma porównania z takim na przykład zabetonowanym, małym Poznaniem. Logistyka to jest to! Wymagają, ale mają w sobie amerykański luz i zrozumienie dla słabości studenckich :) polecam
  5/4/19
 • Bartek

  Mam pytanie do studiujących Finanse i Rachunkowość. Czy mając w liceum matematykę tylko podstawową można sobie poradzić na tym kierunku? Zakładam że zdam podstawę z matematyki na około 50%, więc nie jestem z niej zbyt dobry. Wiem że typowa matematyka jest tylko na 1 semestrze studiów, ale bardzo obawiam się tego przedmiotu
  4/30/19
 • Maria

  Hej, czy ktoś może wie czy w poprzednich latach był II i III nabór na filologię norweską? I czy przyjmują ludzi z listy rezerwowej, czy nie ma szans dostania się po zakończeniu pierwszego naboru? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek info :)
  4/29/19
 • Analityka gospodarcza

  Czy może mi ktoś powiedzieć jak wygląda analityka gospodarcza? Czy przedmiot Rachunek prawdopodobieństwa jest bardzo trudny, czy da się go ogarnąć
  4/24/19
 • Kasia

  Hej, chciałabym się dowiedzieć czegoś o global communication. Czy wszystkie zajęcia są prowadzone po ang czy tylko np. wykłady? i w ogóle czy warto iść na ten kierunek?
  4/13/19
 • YOKO

  Cześć wszystkim :) Chciałabym od tego roku zacząć naukę. Interesują mnie 2 kierunki. Iberystyka lub Germanistyka na US. Czy jest tu ktoś kto studiuje/ studiował te kierunki? I mógłby się podzielić swoją opinią i wrażeniami? :)
  3/19/19
 • M.G

  Jak z doktoratem z prawa na Uniwersytecie Szczecińskim?
  3/17/19
 • Norsk filologi

  Co do filologii norweskiej - polecam bardzo, od tego roku zwiększyli poziom, więc naprawdę dużo da się wynieść z zajęć. Co do wykładowców - jak na każdej uczelni bywa lepiej i gorzej, ale osoby odpowiadające za najważniejszy moim zdaniem dział filologiczny, tj. mówienie (ustne sprawności językowe i fonetyka) są naprawdę świetne i potrafią bardzo dobrze przygotować przyszłego filologa
  3/15/19
 • Martyna

  Hej ;) Potrzebne info na temat filologi ang i norweskiej ? Ktos studiuje, albo studiował?
  3/13/19
 • Pattt

  Dzięki za odpowiedź! :)
  3/11/19
 • Pat

  Kończę I stopień kierunku ekonomiczno-prawnego. Kierunek sam w sobie spoko, z wykladowcami bywa różnie. Jednak na II stopień się już nie wybieram :)
  3/4/19
 • Patt

  Czy ktoś był na kierunku ekonomiczno prawnym? Jak z wykładowcami na tym kierunku i poziomem nauczania?
  1/27/19
 • Anna

  Czy ktoś jest może na finansach i rachunkowości albo ekonomiczno-prawny kierunek? Ciężko się dostać?
  1/5/19
 • Wydział Biologii

  Bardzo pomocna kadra doktorów. Zajecia prowadzone w miłej atmosferze, godziny konsultacji itd. Polecam. Mikrobiologia
  11/28/18
 • Kawanos

  Absolutnie nie polecam studiów na Wydziale Humanistycznym tej uczelni. Brak możliwości rozwoju osobistego i niski poziom nauczania.
  10/25/18
 • Norge

  Hej! Prawdopodobnie w przyszłym roku rozpocznę studia; interesują mnie dwa kierunki: filologia norweska i pisarstwo. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ich temat? Warto?
  10/20/18
 • Humanistyczny

  Już ponad miesiąc z przyczyn prywatnych staram się przenieść na inną uczelnie kontynuując ten sam kierunek i ciągle jest problem! Na decyzję czekam i czekam... A to już ponad miesiąc nauki i zaległości. Miało to trwać tydzień czasu później dwa, teraz do 30 dni i jeszcze słyszę, że Pani dziekan ma co robić...
  10/19/18
 • grafika, animacja filmów, montaż

  rzucam pytanie otwarte do ludzi znających ofertę Szczecina - gdzie znajdę kierunek poświęcony animacjom filmowym, grafice komputerowej, obróbce filmów animowanych???
  10/5/18
 • ewelina

  na Anglistyce Panie w dziekanacie maja wiedze co i Janusz pod sklepem,biurokracja,anty pro- studencie podejscie ma maxa,ciagle robia problemy,Owszem zdarzaja sie mile rzeczy w formie wspanailych wykladowcow ale nie nadrabia to ogolnie Oceny uczelni,
  9/25/18
 • Informatyka i Ekonometria

  Moglby ktos powiedziec cos wiecej o kierunku IiE? Duzo przedmiotów dla programistow, a jak z wymaganiami? Duzo ucza i mozna rzeczywiscie jako programista znalezc prace?
  9/13/18
 • Julka

  Też jestem ciekawa magisterki z zarządzania, ciężko jest? Jak z matmą ?
  8/31/18
 • WZiEU czy WNEiZ

  Finanse i Rachunkowość II stopień gdzie lepiej studiować? Ktoś się wypowie na ten temat? Czym wie różnią wydziały?
  8/23/18
 • Hej

  Gdzieś jest lub zostanie opublikowana lista przyjętych? :)
  8/5/18
 • Kandydatka

  Co powiecie o kierunku FiR II stopnia na Cukrowej? Polecacie tą uczelnie? Jakie są plusy i minusy tam studiować? Poziom jest wysoki, ciężko jest? Jacy są wykładowcy? Bardzo prosiłabym o opinie ponieważ przede mną dużą decyzja wyboru uczelni
  7/30/18
 • Prawo

  Czy ktoś jest w stanie opowiedzieć mi troche o prawie na Uniwersytecie Szczecińskim?
  7/17/18
 • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - magisterka

  Chcę złożyć papiery na II stopień studiów na zarządzanie zasobami ludzkimi i studiować zaocznie. Czy ktoś ze studiujących bądź absolwentów mógłby się wypowiedzieć? Jak wyglądają zajęcia? Czy zajęcia związane z matematyką (jestem totalnym laczkiem) są trudne do ogarnięcia? Czy bez problemu da się łączyć te studia z pracą?
  7/17/18
 • FIR WZIEU CZY WNEIZ?

  Tak jak w tytule. Zastanawiam się nad studiowaniem FIR II st. na Wneiz, jednak ostatnio słyszałam wiele niemiłych opinii. Czy jest tutaj ktoś kto studiował na wneiz czy wzieu FIR i się wypowie?
  7/16/18
 • EKONOMICZNO-PRAWNY

  Studiuję na kierunku ekonomiczno-prawnym 3 rok i jeżeli miałabym wybrać ponownie, to poszłabym na inny kierunek, na FIR :) Uważam, że studiowanie tego kierunku nie jest aż taką stratą czasu, ale nie daje żadnych możliwości, jeżeli nie chcesz iść na II stopień. Ponadto na II stopniu masz mało możliwych specjalności. Często też ze względu na małą grupę studentów na 2 roku I stopnia musisz się dostosować do specjalności wybranej przez większość grupy.
  7/16/18
 • Maturzystka

  Czy ktoś studiował Economics and it application na US i może cokolwiek powiedzieć o tym?
  7/16/18
 • A

  Osoby które krytykują Szczeciński Uniwersytet są w stanie podać kierunek który studiują lub ukończyli??
  7/16/18
 • Nowa

  Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat studiów Global Communication ?
  7/14/18
 • Zielony

  Jeśli nie chcecie skończyć jako zrezygnowani ludzie, wyprani z energii zyciowej to nie idźcie na Usz. Traktują studentów jak g#wno, robią problemy przy każdej pierdółce, ważniejsze od człowieka jest to czy doniosło się milion papierów przy byle czym. Jest to jak koszmarny urząd komunistyczny z piękną, ale nieadekwatną nazwą "uniwersytet".
  7/12/18
 • He

  W Szczecinie to żadna psychologia tylko patologia. Aczkolwiek nie moźe być tak źle na każdym kierunku, ale żadnej psychologii i prawa to im nie polecajcie tutaj, potem taki człowiek całe lata marnuje.
  7/11/18
 • Kandydatka

  Ja miałam około 56 punktów i dostałam się na psychologię i media i cywilizacja ;)
  7/11/18
 • Kandydat

  Z iloma punktami ktoś się teraz dostał na psychologię i filologię angielską?
  7/10/18
 • Student

  Ta uczelnia to dno dna pod każdym względem. Papier z jej ukończenia nic nie daje. Jeżeli ktoś ma wybór to niech ucieka jak najdalej od niej. Teraz studiuję gdzie indziej i jest o wiele lepiej. Osoby, które polecają Szczecin chcą chyba się pozbyć konkurencji z innych uczelni. Nie dajcie się omamić.
  7/10/18
 • karolm

  Zdecydowanie odradzam. niezależnie od kierunku, gdzie-niegdzie jest lepiej, gdzie-niegdzie gorzej, ale ogólnie mówiąc poziom śmieciowy. I organizacyjny i naukowy, mało kompetentni nauczyciele, często wręcz totalni olewatorzy, którzy oceny wstawiają chyba losowo, archaiczne metody nauczania, wszechobecny burdel, administracja tego bajzlu miałaby problem ze zorganizowaniem popijawy w gorzelni. Jedna z gorszych decyzji w życiu, omijajcie szerokim łukiem!
  7/5/18
 • rabarbar

  Ekonomiczno-prawny to takie kulturoznawstwo WPiA. Nie zostaniesz po tym prawnikiem, nie zostaniesz też ekonomistą. Poziom mizerny, odpada 50% (głównie sami rezygnują).
  6/29/18
 • FIR, EKONOMICZNO-PRAWNY

  Czy warto porzucić mało interesujący FiR na WZIEU dla Ekonomiczno- prawnego na WPIA?
  6/14/18
 • EKONOMICZNO-PRAWNY

  kto studiuje na kierunku ekonomiczno-prawnym i może sie pozielić swoimi doświadczeniami?? czy warto iść na to? jaki poziom i ile osób odpada po pierwszym roku?
  6/14/18
 • alicja

  czytam wpisy wcześniejsze i zastanawiam sie czy zadać kolejne pytanie - o Media i Cywilizację? dylemat, bo brakuje odpowiedzi od studentów USz, czy od Samorządu USz, czy od Działu Rekrutacji USz. ... w sumie to fajnie byloby posłuchać starszych kolegów z danego kierunku, tylko jak Was złapać ???
  6/8/18
 • Laura

  Czy na genetykę i biologię eksperymentalna dostane się bez 3 rozszerzenia? Pisałam biologię i język polski powinnam jeszcze 3 przedmiot ale tego nie zrobiłam czy stanowi to duży problem?
  5/18/18
 • Ponownie

  Czy bez rozszerzenia z polskiego przyjmą na prawo w Szczecinie?
  5/15/18
 • XD

  Czy ktoś może wie, czy zdając biologię i chemię na maturze przyjmą mnie na dziennikarstwo w Szczecinie?
  5/12/18
 • maturzystka

  Może ktoś powiedzieć coś o logistyce? Na stronie jest wymieniona inżynierka i licencjat, gdzie lepiej?
  5/11/18
 • Agata

  Czy może ktoś Przyblizyc mi jak wyglądają kierunek prawo? Zarówno wykładowców itd. Czy jest szansa ze dostanę się mając 54 punkty??
  5/9/18
 • Nikpik

  Hej mogłby mi ktoś przybliżyć jak wyglądają studia na kierunku stosunki-miedzynarodowe? Coś o wykładowcach, piozmie nauki i relanym wizerunku tego kierunku. Liczę na pomoc! :)
  4/29/18
 • Iberystyka

  Kto studiuje j. hiszpański, iberystykę na US? Dziennie lub zaocznie - proszę o opinię! Jaki poziom? Atmosfera? Wykładowcy? Jakie specjalności? Studiuję na innej uczelni już germanistykę, ale nie oferują hiszpańskiego - a ja go tak uwielbiam! Proszę o opinię i pozdrawiam.
  4/16/18
 • Olive

  Agato, na prawo nie ma wysokich wymagań, moj kolega dostal sie na nie w tamtym roku, a byl po matfizie, dostac sie jest latwo, tylko trzeba sie na nich utrzymac
  4/7/18
 • Agatka

  Czy trudno jest sie dostac na prawo na US Szczecin ?
  3/28/18
 • folologie

  mam pytanie o studia filologiczne dzienne, bo ktoś pisał o germanistyce, że zajęcia były po 16.00 do 21.00. Czy to dotyczyło grup dziennych??? Chyba niemożliwe .... gdzie na stronie można sprawdzić plany? czy w ogóle można, jeżeli się nie jest studentem (logowanie jakieś?). Możecie napisać, jak jest na dziennych filologicznych?
  3/5/18
 • Studentka

  Jak wygląda tutaj nauczanie na wydziale ekonomicznym?
  2/13/18
 • pytanko ważne mam

  jestem na stronie Uni Szczecin i szukam kierunku, który był stawiał na języki łaczone, np. lingwistyka stosowana, albo język obcy plus prawo...... i nic nie widzę takiego :-( czy nie ma w ofercie rzeczywiście takiej propozycji? a może coś polecicie dla osoby, która ma dobrą pamięć, łatwo uczy się języków, właściwie to z matmy i fizy też same piatki i szóstki, ale jakoś bardziej mi leżą studia humanistyczne. Poradźcie, jaki kierunek mogłabym wybrać?
  1/23/18
 • Studentka pisarstwa

  Odpowiadam na pytanie o studia pisarskie... Kierunek jest świetny, wykwalifikowana kadra, znani pisarze i nacisk przede wszystkim na praktykę. 😊
  1/15/18
 • Arek

  Cześć :) Czy może ktoś napisać jakie kierunki stoją tutaj na wysokim poziomie? Bo nie ukrywam, że słyszałem dużo złych opinii o tym uniwersytecie :/
  1/7/18
 • ciekawa:)

  Cześć, chciałabym spytać jak wygląda sprawa z psychologią na US-e. Zdawałam na maturze historię, polski i angielski. Polski i angielski zdałam na dość wysokim poziomie, jednak nie zdawałam matury z biologii, a to własnie ona jest wymagana w rekrutacji na psychologię Czy jednak mam jakieś szanse się dostać? Na stronie jest powiedziane, że nie zdawanie nie dyskwalifikuje z rekrutacji, ale niestety nie wiem jakie były progi.. myślicie żeby złożyć papiery i tak? czy trudno tu się dostać na ten kierunek?
  11/23/17
 • Maturzystka

  Jak pedagogika wczesnoszkolna na US?
  11/15/17
 • Maturzystka

  Witam. Chciałam dowiedzieć się jaki poziom jest na WNEIZ, a dokładnie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Czy jest godny polecenia?
  11/12/17
 • Maturzysta

  Jak wyglądają te nowe studia pisarskie? Jak są prowadzone? Jak profesorowie?
  10/16/17
 • Aldona

  Nie polecam kierunku studiów: "filologia germańska z dodatkowym językiem obcym". Godziny, w których odbywają się zajęcia to jest jakaś kpina, prawie codziennie od 16:15-21:00 - w semestrze zimowym to jest jakaś tragedia! Przyjmują nadmiar studentów, aby później "odwalić" sporą liczbę osób; jeżeli chodzi o język obcy do wyboru, to też jest jakieś nieporozumienie: na stronie mają ich jakąś ilość wypisaną, a w rzeczywistości otwierają sobie jakieś trzy grupy z danym językiem (zawsze jest grupa z językiem angielskim), a jeżeli ktoś chciałby np. nauczyć się języka chińskiego, to nie ma szans... Sami sobie ustalają jakie grupy językowe w danym roku utworzą... W tygodniu trzeba latać po Szczecinie, bo zajęcia odbywają się w 3 różnych miejscach! Tempo pracy dziekanatu po prostu tragiczne... Sami o niczym nie mają pojęcia, tak jak zresztą wykładowcy w sprawach organizacyjnych... Dodatkowego języka obcego ma człowiek marne szanse, że będzie mógł się nauczyć od poziomu A1 - startują już tam od A2/B1. Niby też filologia germańska od poziomu A1, ale człowiek naprawdę ma tam marne szanse przetrwać znając niemiecki na poziomie A1 lub w ogóle... Wykładowcy traktują ten kierunek studiów jak "normalną" filologie germańską, jakby mogli, to też by prowadzili wszystkie wykłady po niemiecku... Praktyczna nauka języka niemieckiego..., to na pierwszych zajęciach zabawy jak z przedszkola... Np. ustawianie się w kółku i powtarzanie słówek i gestów... Słaby kontakt pomiędzy nauczycielami od tego przedmiotu... Każdy zaczyna sobie co innego, mimo że to jest ten sam przedmiot, a później tworzy się dzięki temu niezły bajzel... Można byłoby długo wymieniać i wymieniać... Najbardziej chyba wkurzające są te godziny nauki... Studentów praktycznie na tym kierunku brak - same osoby, które już bardzo długo pracują oraz osoby, dla których jest to 1000 kierunek studiów... Dla osób, które myślą nad tym kierunkiem od razu po maturze jako pierwsze studia stanowczo odradzam! Sama się mega rozczarowałam... Wykładowcy widać, że naprawdę mają wiedzę, ale nie jestem pewna, czy chce im się ją tak w 100% studentom przekazywać. Pozdrawiam. :)
  10/14/17
 • Maturzystka

  Chciałabym wiedzieć cos o wydziale humanistyki, a dokładnie studia nad wojną i wojskowoscią na US. Czy jest polecany i jak tam jest? :)
  9/24/17
 • @maturzysta

  w poprzednich latach byly, ale NIE polecam zadnej skandynawistyki w szczecinie :)
  8/16/17
 • M.W.

  Finanse. Nie polecam. Przyjmują wszystkich jak leci (przyjęli ludzi którzy ledwo zdali maturę i miały po 15pkt łącznie z rekrutacji (najwyższa punktacja na liście to było ok 60pkt), intelektualna porażka, zarówno ze strony studentów (jak ktoś lubi cały czas plotkować i gadać o paznokciach to polecam ten wydział :)) jak i wykładowców (z małymi wyjątkami). Niektóre przedmioty, w tym uważane za najtrudniejsze na tym kierunku studiów były prowadzone na żałośnie niskim poziomie, aby wszystkich przepchać dalej. Przedmioty które na innych wydziałach są w planie jako "zapchajdziury" tutaj często okazują się być najcięższymi. Niektórzy prowadzący nie powinni prowadzić swoich przedmiotów, nie potrafią wytłumaczyć w miarę prostych zadań, na zaliczeniu wstawiają chyba losowe liczby z przedziału 2-4 jako oceny.
  8/4/17
 • Przyszła studentka

  Nie rób sobie krzywdy i idz na PUM
  8/3/17
 • psychologia

  Na psychologie biorą każdego, serio taki tu jest poziom xD
  8/3/17
 • Przyszła studentka

  Hej. Wybrałam dwa kierunki na US: biologię i genetykę eksperymentalną oraz oceanografię (ale jeśli dostałabym się na oba wybiorę genetykę). Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tych kierunków? Jaki jest poziom na uczelni, jeśli o nie chodzi? I czy rzeczywiście będzie tak źle, jak wiele osób pisze?
  6/30/17
 • Kandydatka

  Hej :) Czy ktoś się orientuje jaki jest próg punktowy na psychologie ?
  6/30/17
 • maturzysta

  Czy na Uniwersytecie Szczecińskim jest kierunek skandynawistyka-norweska w trybie niestacjonarnym ?
  6/29/17
 • xxxxx

  Lepiej działać we własnym interesie, I nie studiować na uesie :)
  6/22/17
 • Anonim

  Zgadzam się w 200% ze słowami ''Studentka prawa''. To co się dzieje w tym mieście, na kierunku ''prawo'' to całkowita porażka. Po prostu krew, pot i łzy. Wszystko tam kuleje, od strony internetowej, którą stworzył jakiś koleś po ledwo ukończonym technikum informatycznym, aż po sam budynek (zajęcia odbywają się w starych koszarach wojskowych XD). Dziekanat na tym ''cudownym'' Wydziale Prawa i Administracji ( jak ta nazwa cudownie wybrzmiewa, w potoku tego całego syfu) - to po prostu NIEPOROZUMIENIE. Osoby, które pracują tam nie nadają się nawet do sprzątania kibli w godzinach szczytu w McDonaldzie. Podejście do studenta? NIE MA ŻADNEGO! Dla nich jesteś tylko kimś, kto daje im zarobić właśnie na rekrutacji, warunkowych egzaminach lub na odpłatnym powtarzaniu semestru, (ale już chyba nikt się na to nie decyduje, bo każdy kto spędził tam choćby 1 semestr wie, że nigdy by się na to nie zgodził XD). Co do sytemu oceniania prac, poprawek, zdawania przedmiotu - tak, wszystko zależy od szczęścia, ''znajomości'', i od ''widzi mi się'' pseudo-wykładowców. Idąc na ten ''UNIWERSYTET'' po prostu dajesz zarobić ciężko zapracowane pieniądze Twoich rodziców, lub Twoje ciężko zapracowane pieniądze, które zbierałeś podczas wakacji, z myślą ''nowe miasto, nowa uczelnia, nowe możliwości - to musi się udać - OTÓŻ JESTEŚ W KOSZMARNYM BŁĘDZIE, a na pewno nie w Szczecinie na PSEUDO - WPIAUS. Stanowczo odradzam wszystkim przyszłym kandydatom przyjścia na TEN kierunek, w TYM mieście. Jeśli postąpicie inaczej, to czeka Was baaaaaaardzo duże rozczarowanie, żal i złość, że straciliście czas, pieniądze. Jeśli kierujecie się taką myślą, że '' lepiej iść na pierwszy rok studiów nawet do niżej ocenianej uczelni w rankingach, niż w ogóle nie iść, bo nie dostałem się tam gdzie chciałem'' - zaufajcie mi, NIE RÓBCIE TEGO ;). Przepracujcie sobie ten rok, poprawcie maturę, a za rok wybierzcie sobie jeszcze raz kierunek, bądź złóżcie i nawet papiery do Waszych wymarzonych uczelni, nie dajcie z siebie zedrzeć ostatniej złotówki. Pozdrawiam wszystkich przyszłych kandydatów i jednocześnie ostrzegam przed własnymi wyborami. Nie pozdrawiam WPIAUS, niech zamkną Wasz pseudo-uniwersytet jak najszybciej! :)
  6/22/17
 • xx

  zastanawiam się nad studiowaniem na tym uniwersytecie stosunków międzynarodowych bądź politologii jednak ciężko mi porozumieć się z kimś kto orientuje się w sytuacji dotyczącej tych wydziałów. czy jakiś student mógłby wydać opinię na ich temat? wysokie progi? przygotowanie do zawodu? wykładowcy? byłabym wdzięczna.
  6/20/17
 • qwertyuiop

  Potwierdzam historie ze studnetką tak było, wieszanie się na szyji profesora to norma.
  6/15/17
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  6/15/17
 • Studentka prawa

  Nie polecam tej uczleni! Tragiczny poziom nauczania! Uczlenia przyjmuje celowo nadmiar studentów by później wywalić większość z nich. Zarabia w ten sposób na warunkach. Niekompetentna, sfrustrowana życiem kadra wykładowcza wyżywająca się na studentach, ocenia na zasadzie widzi-mi-się. Na co drugim przedmiocie dochodzi do sytuacji w której połowa roku jest uwalana bo tak sobie wymyślił profesor. Na wglądzie do prac nikt nie potrafii wskazać błedów (czepianie się np. szyku zdania, czy użycia innego słowa niż sobie pan profesor wymyślił, profesor potrafi bezczelne odsyłać studentów z uśmiechem na ustach - dosłownie). Co roku ten sam cyrk z tymi samymi przedmiotami i nikt nie reaguje. Spouchwalanie się ze studentakmi (misiaczek na powitanie!!!), plotki o dziwnych meilach wysyłanych do studentek z dwuznacznymi propozycjami. Okłamywanie studentów, nie podawanie wyników egzaminów na czas i organizowanie popraw w tym samym dniu, co podanie wyników! Zdanie z przedmiotu zależy tylko i wyłącznie od szczęścia! Część ćwiczeniowców wstawia 3 za obecność inna uwala wszystkich, część potrafi robić nawet do 5 terminów popraw, inna nie dopuszcza do myśli nawet jednego! Nie masz ŻADNEGO wpływu na swoją ocenę! Możesz umieć wszystko i niezaliczyć, albo nie umieć nic, pokazać dekolt i zdać na 5! Myślę, że dowolny PWSZ reprezentuje wyższy poziom. Problemy z rekrutacją i zmuszanie studentów do osobistego przyjazdu, bo im zepsuła się strona internetowa. Przyjechałam taki kawał polski by zobaczyć na własne oczy to co słyszałam od starszych kolegów. Żałuję, że dałam im zarobić! Popytajcie dokładnie na osobności po znajomych, bo boję się coś więcej napisać!!! Szanujcie swój czas, zdrowie i pieniądze, wybierzcie inny uniwersytet!!!
  6/14/17
 • student

  Ten uniwersytet to jedna wielka porażka.
  6/1/17
 • adziaa

  Hej :) Chciałabym zapytać czy jest ktoś kto studiował Przedsiębiorczość i inwestycje tutaj. Czy warto? Kierunek ciekawy? Moją uwagę szczególnie zwrócił fakt, że jest to kierunek o profilu praktycznym. Jest tutaj ktoś kompetentny aby wypowiedzieć się nt. tego kierunku? ;)
  5/20/17
 • Maturzysta

  Chciałbym rozpocząć studia na US, jakie są szanse na akademik?
  5/6/17
 • Monika

  Hej, pisze z pytaniami, czy próg dostania się na US jest wysoki? Co sadzicie o socjologii i pracy socjalnej?
  5/6/17
 • przyszły student

  jaki jest prób na uczelnie? Albo w ubiegłych latach ?
  4/29/17
 • student

  Poziom uczelni żałosny. W podstawowce był wyższy poziom. Na filologii zajęcia prowadzą wykładowcy nie mający pojęcia o wykładanym języku. Zdecydowanie nie polecam tej ucelni
  4/4/17
 • Nathalie

  Jestem zdziwiona ilością negatywnych komentarzy na temat tego uniwersytetu. Studiuję tutaj filologię romańską i jestem bardzo zadowolona z kierunku. Wykładowcy są wspaniali, otwarci na studenta, kompetentni i zaangażowani w swoją pracę. Wykłady z fonetyki, wstępu do literaturoznastwa, językoznastwa oraz kultura francuskiego obszaru językowego z prof. Weberem są czystą przyjemnością. Niektórzy wykładowcy są bardzo wymagający, inni mniej (jak wszędzie), aczkolwiek nigdy nie spotkałam się z przejawami wrogiego nastawienia do studenta, wszyscy są raczej nastawieni na to jak nam pomóc w zrozumieniu materiału i odnalezieniu się w gąszczu zagadnień oraz niuansów gramatycznych. Gorąco polecam!
  3/12/17
 • FiR Cukrowa V

  ale większość normalnych wykładowców, którzy nauczą rzetelnie podstaw. W tym samym czasie co ja studiowałem zaocznie na WZIEU moja dziewczyna studiowała na WNEIZ. Zakres materiału podobny an WZIEU i WNEIZ, często robiłem jej projekty, pomagałem w kolokwiach i stąd wiem że WZIEU nie odstaje od WNEIZ. Jednak na WNEIZ wykładowcy zachowują się strasznie i traktują studentów z góry. Polecam FiR na WZIEU.
  2/20/17
 • FiR Cukrowa IV

  Kilku super specjalistów, od których można dowiedzieć się super rzeczy (dr Bera, prof. Flejterski
  2/20/17
 • FiR Cukrowa II

  Witam, studiowałem FiR na cukrowej WZiEU (2008-2013). Ogólnie było kilku wykładowców, którzy robili problemy, ale większość przedmiotów było ok. Kilku super specjalistów, od których można dowiedzieć się super rzeczy (dr Bera, prof. Flejterski
  2/20/17
 • 'Michał

  Studiuję kierunek nazwany "Dziennikarstwo i komunikacja społeczna". Już teraz obawiam się o przyjęcie na magisterkę na poważniejsze uczelnie takie jak m.in. UAM, UJ, o UW nie wspominając. Dziekanat - nigdy nie uświadczyłem jakieś niekompetencji, traktowania jak zło konieczne ze strony pracowników dziekanatu, Wykładowcy - w większości nie mają jakiegokolwiek (!) paszportu, by uczyć na takim kierunku. Wiedza, którą dostajemy nie jest odkrywcza, możemy ją w większości książek przeczytać, wykładowcy w stosunku do literatury nie są dla nas wartością dodaną. Równie dobrze moglibyśmy nie przychodzić na zajęcia, a egzamin napisać z wcześniej zadanej literatury - nie zmarnowalibyśmy tyle czasu. Pomijając brak wiarygodności wielu wykładowców można nadmienić, że pewni ludzie (eee, tzn. wykładowcy) są dosyć chamscy, (będąc dosadnym) wycierają sobie nami twarz jak szmatami - nie wszyscy, są pewne jednostki. Czasem też, gdy piszemy do wykładowców na maila uniwersyteckiego (univ.szczecin.pl), to nam nie odpowiadają. Chcecie studiować dziennikarstwo? Nie na US. Poza pewnymi zajęciami zmarnujecie czas - trzy lata w d#$% dla nic nie znaczącego papierka, to chyba słaba perspektywa...
  2/18/17
 • Student usz

  Odradzam wydzial nauk o ziemi ! To co się tam dzieje to koszmar. Poziom=0. Perełki w postaci dość dziwnych wykładowców.
  2/3/17
 • 2016

  Szczególnie odradzam filologię germańską ! Jeśli chcecie iść na ten kierunek to nie na USZ. Brak organizacji, wykładowcy wyrzywający się na studentach. Widoczny podział na ulubionych studentów wykładowców i cała reszta! Traktują studenta jak śmiecia, oblewają nie wiadomo dlaczego. Praca dziekanatu okropna, kolejki kilometrowe, a Panie nic nie wiedzą, nie pomogą. Nie polecam !!!
  2/3/17
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
  11/12/16
 • Ania

  podzielę się opinią w kwestii studiów podyplomowych na WNEIZ, jeśli chcecie iść na jakąkolwiek podyplomówkę związaną z rachunkowością, a nie macie podstaw, wiedzy praktycznej i doświadczenia top szczerze ODRADZAM wykładowcy podchodzą do słuchaczy jak do osób, które już większość zagadnień, transakcji i ustaw znają "na pamięć", a na podyplomówkę przyszli po przysłowiowy "papier" studia kończą się (w moim przypadku) pracą pisemną, więc jeśli ktoś nie pracuje w biurze rachunkowym, księgowości, finansach to ciężko będzie sprostać wymogom promotorów, którzy oczekują analizy w pracy na poziomie studenta studiów 5-letnich co najmniej...
  9/13/16
 • Natalia

  Czy kognitywistyka jest bardzo wymagającym kierunkiem? Da się ją połączyć z filologią obcą?
  8/23/16
 • Lubuskie

  Mam pytanie, czy ktoś studiuje wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Szczecińskim ? Jak jest ciężko ? Warto ? CZekam na opisy dziekuje
  11/23/15
 • Michu

  Studiuje ktoś przedsiębiorczość i inwestycje? Jak tam jest opłaca się fatygować ponad 200km?
  11/7/15
 • studia podyplomowe na USz-u

  mam pytanie dnośnie studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki, czy ktoś robił takowe na Uniwersytecie w SZczecinie? jakie są Wasze doświadczenia? myslę o takim programie - Diagnoza i terapia pedagogiczna. Będę wdzięczna za opinie osób, które korzystały i mogą się wypowiedzień w temacie :-)
  10/27/15
 • ekonomiczno-prawny ???

  kto studiuje na kierunku ekonomiczno-prawnym i może sie pozielić swoimi doświadczeniami?? czy warto iść na to? jaki poziom i ile osób odpada po pierwszym roku?
  7/22/15
 • diks

  Czy studiujecie na Us moze DZIENNIKARSTWO? jakie są wasze opinie?
  3/24/15
 • bart

  Uniwersytet Szczeciński i niski poziom? a byłeś kiedyś na zajęciach jakiegokolwiek PWSZ? :P jesli nie to polecam, przekonasz się co to znaczy kiepski poziom...
  3/18/15
 • Student

  jak jest z W-F na studiach, czy jest obowiązkowy? Co ze studentami, którzy mają zwolnienie?
  2/27/15
 • ??????

  Co z historią na tym uniwersytecie?
  2/24/15
 • maturzystka

  Hej! Chciałam się zapytać czy ktoś z Was studiował bądź studiuje psychologię na US? Jaki poziom i czy warto tam złożyć papiery>
  2/13/15
 • Stanowiska pracy w Gdańsku!

  Absolwenci studiów Ekonomicznych, Prawa lub Księgowości! W Gdańsku otwiera się nowe centrum globalnej firmy konsultingowej PwC i szukamy Junior analityków AML. Wymagania: język angielski B2, studia ekonomiczne, prawnicze lub księgowe, finansowe. Chęć pracy w analitycznym zespole w dynamicznie rozijającej się na rynku polskim firmie z Big 4! :) kontakt: magiera@hays.pl
  2/11/15
 • Ema

  Czy studiuje ktoś bezpieczeństwo wewnętrzne na US? Jestem ciekawa czy warto składać tu papiery? Ciężko jest się dostać? Jesteście zadowoleni?
  2/1/15
 • ?

  uuu widzę, że dawno tu nikt nie zaglądał, czy uczelnia nadal istnieje? wszystkie kierunki są prowadzone?
  1/25/15
 • gaba

  ja mam odmienne zdanie, skończyłam tu biologię i na braki w wiedzy nie narzekam, jak się ktoś chce uczyć to w każdej szkole zdobędzie odpowiednią wiedzę...
  12/2/13
 • Zaba

  To już lepiej iść do jakiejś dobrej uczelni prywatnej w Poznaniu, niż uczyć się w takim kiepskim Uniwersytecie. Po 3 latach stwierdzam, że jestem kiepsko przygotowany.
  11/26/13
 • Bajcik12

  Od roku studiuję na Uniwersytecie Szczecińskim i żałuję,że wybrałam tą uczelnię. Poziom nauczania jest niski. W dziekanacie traktuje się studentów jak zło konieczne. Jednym słowem: nie polecam!
  9/8/13
 • bogna

  przeglądam sobie uniwersytety, czytam rózne wpisy, ale tutaj jest wyjątkoo mało odpowiedzi na pyatnia. Zastanawiam się, czy jest sens w ogóle je zadawać, spoko studentom Uniwerku Szczecińskiego nie chce sie na nie odpowiedzieć, ani nikomu innemu, chocoażby z samej rekrutacji uczelni ...
  7/27/13
 • Tomek

  Mnie się bardzo tutaj podoba. Swietna atmosfera, fajni ludzie, wykladowcy raczej ok. Nie ma się czego czepić, no chyba że ktoś naprawdę szuka dziury w całym.
  6/29/13
 • Radko

  Trudno dostać akademik na pierwszym roku?
  6/16/13
 • Krysia

  Mam pytanie, czy trudno się dostać na zarządzanie (wneiz)?
  5/13/13
 • Michał

  Potrzebujesz pomocy w napisaniu pracy? A może Twoja praca wymaga tylko korekty? Jesteśmy uczciwymi i twórczymi ludźmi! Na naszej stronie również porady dla maturzystów dot. kierunków studiów i wiele innych ciekawych informacji!!! Zapraszamy! www.written4you.pl e-mail : written4you@poczta.fm
  4/30/13
 • Krystian

  Uniwerek jak Uniwerek :P Prestiż jest, poziom jest, żyć nie umierać :D chociaż w sesji czasem można umrzeć :D
  4/18/13
 • kulturoznawstwo

  jak sie studiuje kulturoznawstwo na Uniwerku Szczecinskim? ja akurat slyszalam duzo dobrych opinii od osob z filologii, jasne ze kazdy ma swoje oczekiwania, niektorzy bardzo wysokie ambicje, moze te osoby powinny wybierac Oxford, Sorbone albo jakies inne uczelnie zagraniczne
  2/19/13
 • Pawcio

  W innych miastach znają poziom uniwerka w Szczecinie. Jestem jego absolwentem i w takim Poznaniu wstyd się do tego przyznać. A co dopiero w Warszawie?! Może lokalnie coś znaczy, szczególnie w mniemaniu tutejszych wykładowców, jednak poziom nauczania i klimat nie mają nic uniwersyteckiego, to tylko nazwa sztucznie utrzymywanego tworu bez wielkiej tradycji i wielkich nazwisk. Jednym słowem szczecińska dolina.
  2/8/13
 • zawiedziona

  eh, miało być pięknie, ale nie wyszło...niestety ta uczelnia nie reprezentuje sobą zbyt wygórowanego poziomu...prestiż raczej niski, poziom nauczania przynajmniej na WNoZ byle jaki ale to jeszcze nic..nic tak nie irytuje jak komuna komuna i jeszcze raz komuna jak a tam panuje!!!możesz byc ambitny, mieć w głowie naprawdę wiele a i tak wszędzie się słyszy: nie mam czasu (pomimo godz konsult.), niech przyjdzie jutro, albo przychodzisz po wpis i stoisz przed nimi, czekasz a oni nie dopuszczają Cię do głosu bo właśnie koleżance kolegi urodził się syn etc...dla mnie dno totalne bo te czasy się już skończyły i pora zacząc traktowac studentów jak klientów trochę bo świetlanej przyszłości niestety nie wróże...
  10/15/12
 • oksa

  któś idzie na ochronę środowiska?
  9/20/12
 • karol

  czy ktoś kto mieszka w akademikach uniwersytetu moglby opisacich standard, ceny i czy czasem nie lepiej poszukac pokoju na miescie
  8/22/12
 • zlotaera

  Hehe, w końcu wyjade z mojej wsi do wielkiego miasta. Już od dawna chciałam się stą wyrwać, ale rodzice stwierdzili że nie puszczą mnie do liceum do Szczecina, bo boją się o mnie. No cóż, rozumiem, wtedy też to zrozumiałam, ale teraz już nie mogą mnie w domu zatrzymać. Jadę na studia! Nie mogę się doczekać października. Wakacje od połowy maja to zdecydowana przesada, a ja już chciałabym wiedzieć jak wyglądają studia na Uniwersytecie Szczecińskim!
  8/12/12
 • luke

  Cześć. Działa w mieście albo przy uczelni coś takiego jak hotele studenckie? Chodzi mi o standard [i koszty] wyższe niż w akademikach i możliwość utrzymania miejsca przez każdego, a nie ze względów socjalnych. Wie ktoś coś może na ten temat?
  8/2/12
 • zaneta

  kolega z liceum jeszcze wczoraj skladal dokumenty na USZ na matematyke. Okazuje sie, ze sa wolne miejsca, nie tylko na matmie, na innych kierunkach tez. Byl zachwycony obsluga na miejscu, nawet nie musial pytac, babeczka mu sama powiedziala, co i jak ze stypendium, jakie warunki, dofinansowania i inne pierdoly. mam nadzieje, ze na administracji tez bedzie na tip top.
  7/26/12
 • polna

  jestem na nauce o rodzinie i bardzo mi się podoba. Jak szedłem na te studia to był ostateczny wybór i podchodziłem do tego sceptycznie, ale w trakcie okazało się, że to naprawdę była jedna z lepszych decyzji. Jeśli ktoś będzie w podobnej sytuacji jak ja to niech się nie martwi, nauka o rodzinie to naprawdę ciekawe studia ;)
  7/17/12
 • ewa

  czy osoby z tegorocznej rekrutacji mogłyby napisać progi? głównie intetesuje mnie wydział biologii ale na pewno i inni chętnie by się dowiedzieli czego oczekiwać za rok :)
  7/16/12
 • rachel

  niestety pewnie trafie na us... jestem z zachodniopomorskiego, z malej miejscowości i ludzie z mojego liceum idą na studia albo do szczecina albo do koszalina. nie brzmi to jakoś zachęcająco. ale niestety skopałam na maturze wos i pewnie nie przejdę rekrutacji na zarządzanie. szkoda, bo chciałam studiować w gdańsku.
  7/9/12
 • kami

  hej, mógłby mi ktoś napisać jak wygląda sprawa z akademikami? MIeszkam 100km od Szczecina i nie wiem czy dostanę akademik. no i jakie są standardy, da się wytrzymac w tych akademikach?
  7/3/12
 • you

  filologia germańska jest na naprawdę dobrym poziomie, tak jak to już ula wspomniała. to chyba dlatego że uniwersytet szczeciński znajduje się na pomorzu zachodnim, gdzie duży nacisk kładzie się na naukę niemieckiego. naprawdę nam cisną, jest niełatwo się utrzymać, także jak ktoś nie wie gdzie studiować germanistykę, to wg mnie us się nadaje.
  6/4/12
 • rygor

  Jestem raczej sceptycznie nastawiona do US, ale dostałam się na prawo, jakoś sobie radzę, poziom raczej wysoki, kadra wykwalifikowana i dobrze przekazuje wiedzę, więc jednak póki co nie będę się przenosiła. Taki był plan początkowy. Nie wiem jak jest na innych kierunkach, ale wydaje mi się, że podobnie
  5/30/12
 • us

  Słyszałam ze w szczecinie bilety miesieczne nie obejmuja linii nocnych, co za bezsens;/ ale mimo to chyba i tak będę tu studiować ;p wiadomo – US to nie UW, ale i tak dobre wykształcenie oferują :D tak mi się przynajmniej wydaje. Myślę o jakimś kierunku związanym z ekonomią, cholernie długo zastanawiałam się jakie studia wybrać, ale skoro zawsze lubiłam matmę to powinno być ok ;)
  5/22/12
 • ela

  Ula: uważam, że Twój komentarz jest bardzo krzywdzący. Studiuję na tym uniwersytecie pedagogikę i jestem bardzo zadowolona! poziom jest dobry, wykładowcy są wymagający i znają się na rzeczy. Mam nadzieje, że dostaniesz się na wymarzony uniwersytet :) trzymam kciuki!
  5/16/12
 • ula

  Wiele znajomych udaje się na ten uniwersytet, bo... jest blisko. Ja mam wrażenie, że reprezentuje niski poziom i nie zamierzam nawet aplikować tu 'w razie wypadku'. Mam nadzieję, że uda mi się dostać do Gdańska, bo inaczej będę w kropce. Szczecin odrzuca nawet samą architekturą. No ale fakt faktem, znam kilka osób zadowolonych że tam studiują, podobno germanistyka prezentuje całkiem wysoki poziom. pozdro!
  5/16/12
 • jacenty

  brawo dla uczelni za czytelna strone internetowa, jasny podzial, wszystko widac, swietny pomysl na przesuwanie blokow informacyjnych, no i widac, co jest dla KANDYDATA, osobiscie mam nadzieje, ze dobrze zdam mature i wystraczy [punktow, by zaczac przygode z uniwerkiem na administracji
  2/15/12
 • olka

  Anglistyki nie polecam. Zajęcia nudne. wykładowcy jacys bez polotu
  1/7/12
 • Kalina

  Na szczescie mamy wiele znizek studenckich ;p To trzyma nas na jakimś poziomie, jakoś zyjemy;p nie ma co narzekac prawdziwe zycie nas jeszcze dopadnie :D
  12/9/11
 • ;p

  Poziom wysoki, ale sie jakos trzymam poki co. Nie ma jakiegos hardcoru ;) Zyj jakos sie zyje jak biedny studencik ;p
  12/8/11
 • Magdalka

  Prawo na wysokim poziomie na tym Uniwerku i chyba ogólnie jest na wysokim poziomie na wielu uczelniach. Ja chciałam iśc na prawo, lecz zrezygnowałam w ostatniej chwili. Przerażał mnie ogrom nauki i podobno trzeba było zakuwac po nocach. tak mi znajoma mówiła. Ciesze się, ze miałam alternatywny kierunek
  12/6/11
 • Maciek1000

  Studiuje prawo na tym uniwerku. Ogolnie polecam, zalezy kto co lubi. Prawo fajny kierunek, ale trudny i duzo zakuwania. Ja lubie najbardziej akurat logike z doktor Joanną Wieczorkiewicz-Kitą.
  6/2/11
 • Wiechu

  Wykłady to podstawa na niektórych przedmiotach , bez nich nie liczcie na to, ze pojdziecie dalej. Wykłady nieraz na wysokim poziomie i jak już wczesniej wspomniałem mozna z nich wyniesc bardzo dobre podstawy na egzaminy! nie zapomnijcie o tym
  6/2/11
 • Prawko

  Ja jestem na Prawie. Moja ocena jest na 5. Jedynie przedmiot doktryny-polityczno prawne bym wymienił bo nie daje nieraz rady... Z prawa karnego jak nie chodziłem na wykłady też było kiepsko więc warto jednak te wykłady zaliczac chciażby obecnością tam , zawsze się coś wyniesie.
  6/1/11
 • Biolog

  Ja jestem na wydziale biologii. Jak sama nazwa wydziału wskazuje studiuje bilogie. najbardziej lubie zajęcia z bioetyki. jak widzicie da się coś lubić także nie jest tak źle jak może się wydawać :)
  5/30/11
 • Imprezowicz

  stary znajomości od razu się znajdą. Wiesz ilu studentów tam będzie w takiej sytuacji jak Ty? Wszyscy szukamy tam znajomych, samo jakoś to wyjdzie. Zobaczysz , że już pierwszego dnia będziecie się umawiali na jakąś imprezke
  5/29/11
 • Janek

  Ja już wybrałem ten Uniwerek.Zostaje jeszcze kwestia domu studenckiego bo jakiś musze wybrac.Pewnie będzie to zalezne od ilości miejsc w pokojach itp.Jestem ciekaw czy poznam tam jakas fajna wiare. Boje sie , ze nikogo nie poznam i bede sam jak palec. Ale chyba nie jest tak zle z zawieraniem znajomosci? :D
  5/28/11
 • Kacper

  No pewnie wybierajcie Uniwerek :) Jest niepowtarzalna atmosfera studencka nie tak jak na prywatnych uczelniach gdzie wszyscy są nastawieni na siano. Tutaj jest spoko atmosferka i wiara też niczego sobie. Nawet nie nie zastanawiajcie co lepsze :) ja wam to mówie!
  5/25/11
 • Koperek

  Tak prawo wydaje mi się dobrym wyborem. Jesli chodzi o naukę to wiekszosci możesz się nauczyc z notatek . Książek lepiej w ciemno nie kupować , bo są bardzo drogie a mogą się czasem nie przydać . Wiele można się także nauczyć z ustaw. Nie jest cięzko , ale nie jest też lekko trzeba się troszkę przyłozyc
  5/24/11
 • Rencia

  Słyszałam wiele dobrego o tej uczelni . Aktualnie myśle aby tam iść na prawo . Może ktoś się wypowie czy jest wysoki poziom? Wolę Uniwerek , mam po prostu takie ambicje :)
  5/23/11
 • Mati

  Ja też studiuje finanse i rachunkowość na tej uczelni . Ogolnie to polecam ten kierunek jak i uczelnie , ja jednak najbardziej lubie wf . Zawsze można się troszkę rozerwać,wybralam sobie aerobik , chociaż cięzko było podobno z miejscami na tym przedmiocie u mgr Walkowiak :) Ale opłacało się , miła odskocznia.
  5/22/11
 • Mania

  Studiowałam finanse i rachunkowość , po pierwszym roku zrezygnowałam jednak. Stwierdziłam,że to nie dla mnie , nie kumałam połowy materiału . mikroekonomia, makroekonomia, podstawy finansów - te przedmioty do dzisiaj śnią mi się po nocach.
  5/21/11