Bezpieczeństwo wewnętrzne w Opolu
Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia
Kandydat na Bezpieczeństwo powinien wyróżniać się odpowiedzialnością, samodzielnością w podejmowaniu decyzji, zaradnością w poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań. Przydatna będzie również komunikatywność i umiejętność pracy zespołowej.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Absolwenci uzyskują odpowiednio tytuł licencjata i magistra.
Bezpieczeństwo wewnętrzne - przedmioty na studiach
Program kształcenia obejmuje m.in. przedmioty: nauka o państwie i prawie, prawo konstytucyjne, międzynarodowe prawo humanitarne, prawne aspekty bezpieczeństwa, bezpieczeństwo społeczne, biay wywiad, podstawy kryminologii, kryminalistyka, ochrona osób, obiektów i obszarów, analiza kryminalna, bezpieczeństwo energetyczne, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wywiad i kontrwywiad gospodarczy, zagrożenia bezpieczeństwa biznesu, systemy ratownicze, prawne aspekty ochrony radiologicznej.
Bezpieczeństwo wewnętrzne – specjalności
W tym mieście do wyboru macie specjalności:
- zarządzanie kryzysowe
- bezpieczeństwo personalne
- bezpieczeństwo publiczne
Bezpieczeństwo wewnętrzne w Opolu - rekrutacja
Rekrutacja na Uniwersytet Opolski przewiduje punkty z języka polskiego, języka obcego oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: historia, WOS, matematyka, geografia, chemia, biologia lub fizyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Bezpieczeństwo możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia związane z bezpieczeństwiem i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Bezpieczeństwo wewnętrzne – praca po studiach
Absolwenci kierunków związanych z bezpieczeństwem mogą pracować w:
- organach administracji publicznej
- małych, średnich i dużych podmiotach gospodarczych
- jednostkach organizacyjnych służb: Policja, wojsko, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczna, Biuro Ochrony Rządu, Straże Miejskie, CBŚ, CBA
- instytucjach oświatowych zajmujących się problemami bezpieczeństwa wewnętrznego, w tym bezpieczeństwa i zdrowia w pracy
- szkolnictwie
- własnych firmach świadczących usługi w zakresie bezpieczeństwa.
Czy warto studiować Bezpieczeństwo wewnętrzne?
Popularność studiów związanych z bezpieczeństwem wynika z rosnącego zapotrzebowania na profesjonalne kadry, realizujące zadania zawodowe w systemach, instytucjach i jednostkach przedsiębiorstw zajmujących się przeciwdziałaniem zagrożeniom.
Niebezpieczeństwa i zagrożenia pojawiają się w nieznanych wcześniej obszarach, mają nowy, zupełnie inny charakter. Ich przewidywanie, powstrzymywanie i usuwanie ich skutków to wyzwania, przed jakimi stają specjaliści z zakresu bezpieczeństwa.
Bezpieczeństwo wewnętrzne - opinie
W dzisiejszych czasach zagadnienia związane z bezpieczeństwem są niezwykle ważne, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Studiowanie tego obszaru pozwala zdobyć wiedzę na temat zagrożeń, ryzyka i sposobów zarządzania nimi. W miarę jak rozwija się technologia i zmieniają się zagrożenia, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów ds. bezpieczeństwa, co może wpłynąć na atrakcyjność tej dziedziny z punktu widzenia perspektyw zawodowych.
***
Może zainteresują Cię inne kierunki związane z tematyką bezpieczeństwa? Zobacz nasze propozycje:
Bezpieczeństwo i systemy ochrony
Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna
Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja
Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe
Bezpieczeństwo w biznesie i administracji
Bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną
Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej
Bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce
Zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej
Zobacz typy studiów społecznych.
Tutaj znajduje się wykaz kierunków społecznych.