Informatyka w Rzeszowie
Informatyka - studia
Studenci informatyki uczą się samodzielnego rozwiązywania podstawowych problemów informatycznych, przygotowania i realizacji oraz weryfikacji projektów informatycznych, praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi. Poznają techniczne aspekty obsługi sprzętu informatycznego i oprogramowania.
Studia są dwustopniowe. Po ukończeniu kształcenia na poziomie licencjackim/inżynierskim absolwenci mogą kontynuować edukację na magisterskich studiach II stopnia.
Informatyka - przedmioty na studiach
W programie studiów politechnicznych znajdą się m.in.: analiza matematyczna i algebra liniowa, języki, automaty i obliczenia, narzędzia dla programistów, algorytmy i struktury danych, architektura systemów komputerowych, elementy logiki i arytmetyki komputerów, metody numeryczne, algorytmy kombinatoryczne, matematyka dyskretna, bazy danych, sieci komputerowe, sztuczna inteligencja, programowanie aplikacji webowych, bezpieczeństwo systemów informatycznych.
Informatyka - specjalizacje
Rzeszowskie uczelnie oferują ścieżki kształcenia:
- inżynieria systemów informatycznych
- systemy i sieci komputerowe
- informatyka w przedsiębiorstwie
- aplikacje internetowe, bazy danych
- inteligentne systemy wspomagania decyzji
- technologie internetowe i mobilne
- programowanie
- inżynieria gier komputerowych
- technologie IoT - Internetu rzeczy
- inżynieria danych
Informatyka - rekrutacja
Rekrutacja na PR odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz do wyboru fizyki lub informatyki.
Nabór na UR obejmuje wyniki maturalne z matematyki i informatyki, dodatkowym kryterium w przypadku przekroczenia limitu miejsc będzie wynik z języka obcego.
W WSIiZ punktowany jest język polski, język obcy, matematyka oraz do wyboru fizyka lub informatyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Informatykę możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia informatyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Informatyce
Absolwenci informatyki pracują jako:
- testerzy oprogramowania,
- konsultanci,
- administratorzy serwerów,
- analitycy systemowi,
- programiści,
- graficy komputerowi,
- projektanci gier komputerowych,
- administratorzy baz danych,
- specjaliści ds. systemów mobilnych,
- administratorzy stron internetowych,
- specjaliści ds. pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych.
Ile zarabia informatyk?
Czy warto studiować informatykę?
Wiele osób wychodzi z założenia, że solidne kursy i samokształcenie pozwolą uzyskać wiedzę wystarczającą do zdobycia solidnego zawodu. O tym, że jednak warto ukończyć studia informatyczne przekonuje autor artykułu:
Informatyka - opinie
Studia na informatyce gwarantują solidne wykształcenie, pewną pracę i wysokie zarobki. Potwierdzają to analizy wynagrodzenia w poszczególnych branżach a także prognozy zatrudnienia w określonych zawodach.
Informatycy muszą być za pan brat z matematyką. Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia będzie pomocna przy tworzeniu projektów. U informatyków ceniona jest także kreatywność, zaradność w rozwiązywaniu niestandardowych problemów.
***
Może zainteresują Cię również kierunki:
Dowiedz się o innych kierunkach studiów technicznych
Czytaj więcej o studiach technicznych