Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna

Studia Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna to unikatowy, międzywydziałowy i interdyscyplinarny kierunek wyposażający absolwenta w szeroką wiedzę w zakresie chemii i fizyki, opartą na gruntownej znajomości matematyki oraz umiejętności pracy laboratoryjnej, a także znajomości przepisów prawa określającego stosowanie materiałów radioaktywnych i źródeł promieniowania jonizującego.
Studia na kierunku Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna przygotowują kadrę dla instytucji nadzorujących działalność z wykorzystaniem materiałów jądrowych i źródeł promieniowania jonizującego, monitorujących środowisko oraz warunki pracy w działalności technicznej, przemysłowej i medycznej, a także jednostek zajmujących się ochroną radiologiczną i bezpieczeństwem jądrowym, zwłaszcza w perspektywie uruchomienia energetyki jądrowej w Polsce.
Daje to możliwość zatrudnienia w jednostkach takich jak stacje sanitarno-epidemiologiczne, instytucje i firmy certyfikujące urządzenia stosowane m. in. w placówkach służby zdrowia, przedsiębiorstwach przemysłowych, laboratoriach diagnostycznych oraz kontrolnych.
Jakie uczelnie oferują kierunek Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna
Total 1 item.

Uniwersytet Gdański

80-309 Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8
+48 (58) 523 25 31, 523 25 32,
W których miastach można studiować Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna

Gdańsk

Gdańsk
Uczelnie: 16
Kierunki: 213
Komentarze (0)
No comments found