Psychologia w biznesie w Bydgoszczy
Psychologia w biznesie – studia
Kierunek łączy wiedzę psychologiczną z zagadnieniami zarządzania i innych nauk społecznych. Studenci poznają procesy psychologiczne, wpływ ludzkich emocji na podejmowane decyzji, zdobywają kompetencje w zakresie komunikacji międzyludzkiej.
Co robi psycholog biznesu?
Przedmiotem zainteresowań psychologa biznesu są ludzie, ich emocje, relacje, motywy działań w przestrzeni zawodowej, biznesowej. Jego rolą będzie przykładowo analizowanie zachowań konsumenckich w celu poprawy sprzedaży, dotarcia do klientów. Zajmuje się zarządzaniem kadrami, doborem i motywowaniem pracowników, rozwiązywaniem konfliktów w zespole, prowadzeniem skutecznych negocjacji, komunikowaniem z otoczeniem, budowaniem pozytywnego wizerunku, reklamą.
Psychologia w biznesie – rekrutacja
Kandydaci przyjmowani są na studia według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów do wyczerpania limitu miejsc.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Psychologię w biznesie w innych ośrodkach akademickich możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z zakresu psychologii i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Psychologia w biznesie – specjalizacje
W Bydgoszczy kierunek ten można studiować w specjalnościach:
- coaching i mentoring w biznesie
- International business
- negocjacje i mediacje w biznesie
- psychologia menedżera
- psychologia pozytywna w biznesie
- psychologia zachowań konsumenckich
Psychologia w biznesie – program studiów
Wśród przedmiotów kształcenia znajdą się przykładowo: wstęp do psychologii, psychologia emocji i motywacji, psychologia poznawcza, biologiczne podstawy zachowań, psychologia społeczna, komunikacja społeczna, trening interpersonalny, badania społeczne, psychologia różnic indywidualnych i osobowości, psychologia pracy i organizacji, zarządzanie zasobami ludzkimi, psychospołeczne warunki pracy, podstawy zarządzania, podstawy prawa, statystyka opisowa, podstawy ekonomii, negocjacje w biznesie, procesy społeczne, marketing społeczny.
Praca po Psychologii w biznesie
W zależności od ukończonej specjalności, absolwenci mogą pracować w charakterze:
- menedżera komunikacji
- specjalisty ds. social mediów
- konsultanta biznesowego
- pracownika działu HR
- specjalisty ds. rekrutacji
- specjalisty w dziale sprzedaży
- lidera zespołów projektowych
- trenera rozwoju zawodowego
- specjalisty ds. szkoleń
- negocjatora
- mediatora (po spełnieniu dodatkowych wymogów)
Ile zarabia psycholog biznesu?
Średnia pensja na stanowisku psychologa biznesu przy umowie o pracę to ok. 3400 zł brutto, najlepiej zarabiający wskazywali wynagrodzenie w wysokości 8400 zł brutto.
Czy warto studiować psychologię w biznesie?
Na co dzień pracuję w biznesie – zarządzam działem sprzedaży, realizuję projekty szkoleniowe i coachingowe ukierunkowane na rozwój kompetencji. Nic nie daje mi takiej satysfakcji jak obserwacja ludzi, którzy rozkwitają, odkrywają siebie, spełniają marzenia, bo uwierzyli, że wszystko jest możliwe. Bycie coachem to dla mnie nie tylko praca. To sposób życia, pasja, bliskie mi wartości, które pragnę propagować.
Magdalena Kamińska, opiekun specjalności
Psychologia w biznesie – opinie
Nieprawidłowe podejście do konfliktu generuje dla przedsiębiorców wiele kosztów: absencje, spadek produktywności, utrata relacji itd. Właściwe podejście do konfliktów wymaga znajomości rządzących nimi mechanizmów oraz wykorzystania metod ich rozwiązywania. Osobiście rekomenduję stosowanie negocjacji i mediacji. Moim zdaniem, ich znajomość zwiększa szanse na konstruktywne podejście do sytuacji konfliktowych, a tym samym budowanie właściwej pozycji rynkowej oraz na skuteczną realizację celów biznesowych.
Irena Paczkowska, opiekun specjalności
***
Sprawdź inne kierunki, związane z tematyką psychologiczną. Może zainteresują Cię studia:
Zarządzanie – psychologia w zarządzaniu
Poznaj inne kierunki psychologiczne
Dowiedz się więcej o studiach społecznych