Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami
Studia na kierunku Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami pozwalają na zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy i praktycznych doświadczeń związanych z uruchomieniem i prowadzeniem samodzielnej działalności gospodarczej. Studenci uczą się także zarządzania innowacjami, doradztwa w rozwoju biznesu oraz realizowania polityki przedsiębiorczości i programów unijnych przy wykorzystywaniu różnorodnych instrumentów, metod, technik i narzędzi.
Kierunek łączy wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, antropologii, ekonomii, filozofii, statystyki i innych obszarów. W jego ramach można zapoznać się z różnorodnymi aspektami przedsiębiorczości, zarządzania rozwojem firmy i innowacjami.
Celem studiów na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami jest kształcenie osób zdolnych do uruchomienia i prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej oraz wysokiej klasy specjalistów w zakresie przedsiębiorczości, innowacji, doradztwa w rozwoju firmy oraz realizowania polityki przedsiębiorczości i programów unijnych.
Dla kogo studia na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami
Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami to idealny kierunek dla wszystkich, którzy rozwój przyszłej kariery upatrują przede wszystkim w prowadzeniu własnego biznesu. Przyszli studenci powinni charakteryzować się biegłością w przedmiotach ścisłych.
Program kształcenia na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami
Przykładowe przedmioty wykładane w ramach przedsiębiorczości i zarządzania innowacjami to:
- innowacje w rozwoju biznesu
- język obcy w biznesie
- zarządzanie projektami innowacyjnymi
- źródła finansowania innowacji
- kreowanie zachowań przedsiębiorczych
- biznes plan
- eko-innowacje.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami
W postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunek Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami największą wagę ma wynik egzaminu maturalnego z języka obcego.
Obowiązkowy jest ponadto jeden przedmiot wybrany spośród matematyki, geografii, historii, WOSu oraz informatyki.
Dodatkowe punkty można zdobyć za dwa przedmioty nieobowiązkowe (mogą nimi być matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka, fizyka, biologia lub chemia).
Perspektywy pracy po kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami
Absolwent jest przede wszystkim przygotowany do uruchomienia i prowadzenia własnej firmy.
Studia otwierają ponadto perspektywy zatrudnienia w instytucjach transferu technologii, parkach technologicznych, instytucjach otoczenia biznesu, inkubatorach przedsiębiorczości, funduszach pożyczkowych i poręczeniowych jako:
- analityk biznesowy
- specjalista ds. konsultingu
- menedżer innowacji
- specjalista ds. pozyskiwania funduszy
- animator ds. przedsiębiorczości.