Zarządzanie bezpieczeństwem państwa
Zarządzanie bezpieczeństwem państwa to interdyscyplinarny kierunek drugiego stopnia, korzystający z dorobku takich nauk, jak ekonomia, politologia, prawo czy socjologia.
Program studiów uwzględnia zarówno najnowszy dorobek badań nad bezpieczeństwem narodowym i międzynarodowym, jak i trendy ewolucyjne oraz zmiany zachodzące w środowisku bezpieczeństwa i związane z tym potrzeby. Studenci poznają współczesne rozumienie bezpieczeństwa państwa, zdobywają wiedzę z zakresu szeroko rozumianego systemu bezpieczeństwa narodowego Polski oraz struktur sił zbrojnych i służb bezpieczeństwa wewnętrznego.
Dla kogo studia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem państwa
To kierunek dla osób zdyscyplinowanych i konkretnych, chcących w przyszłości działać dla dobra swojej ojczyzny.
Program kształcenia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem państwa
Na studiach spotyka się przedmioty z zakresu konfliktów społecznych, terroryzmu czy źródeł konfliktów o charakterze międzynarodowym. Można także wybrać przedmioty poświęcone konfliktom etnicznym w wybranych obszarach świata, współpracy międzynarodowej policji i służb specjalnych, faszyzmowi i neofaszyzmowi oraz polityce kryminalnej.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem państwa
Studia drugiego stopnia przeznaczone są dla absolwentów studiów licencjackich i magisterskich dowolnego kierunku.
Perspektywy pracy po kierunku zarządzanie bezpieczeństwem państwa
Absolwenci zarządzania bezpieczeństwem narodowym będą przygotowani do pracy w instytucjach realizujących zadania związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem publicznym i narodowym: w administracji publicznej, służbach mundurowych, organizacjach rządowych i pozarządowych, a także w podmiotach prywatnych współpracujących ze sferą publiczną i instytucjami państwowymi.
Opinie o kierunku zarządzanie bezpieczeństwem państwa