Art & science
Art & Science to pierwsze w Polsce międzyobszarowe indywidualne studia artystyczne. Plan studiów pozwala na kreatywne łączenie sztuki współczesnej i designu z najnowszymi osiągnięciami nauki. Studentki i studenci wspierani przez indywidualnych tutorów mogą stworzyć swoje własne, zindywidualizowane studia realizując oryginalne pomysły interakcji pomiędzy dziedziną sztuki a szeregiem dyscyplin naukowych oferowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny.
Po ukończeniu studiów absolwent posiada pogłębioną wiedzę oraz umiejętności samodzielnego twórcy w zakresie sztuk plastycznych. Jest przygotowany do biegłego posługiwania się językiem sztuki w obszarze klasycznych i współczesnych dyscyplin artystycznych oraz działań międzyobszarowych na polu sztuki i nauki. Jest gotowy do prowadzenia własnej pracy badawczo - artystycznej oraz otwarty na eksperymenty metodologiczne, formalne i warsztatowe wynikające z łączenia umiejętności artystycznych i zdobytej wiedzy naukowej.
W zależności od wyboru kursu dokonanego w Module Science słuchacz uzyskuje wiedzę na temat kluczowych zagadnień i głównych tendencji rozwojowych nauk humanistycznych, społecznych, technicznych lub ścisłych i przyrodniczych. Absolwent uzyskuje wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do realizacji zadań w multidyscyplinarnych zespołach badawczych, instytucjach kultury i sztuki oraz podmiotach przemysłów kreatywnych i art-biznesu.
Dla kogo studia na kierunku art & science
Studia przewidziane dla absolwentów studiów licencjackich i magisterskich z zainteresowaniami artystycznymi.
Program kształcenia na kierunku art & science
Wybrane przedmioty na studiach:
- analiza dzieła sztuki
- animacja
- druk płaski
- rysunek
- malarstwo i działania wizualne
- rzeźba i działania w przestrzeni
- Sitodruk
- concept art
- Digital Design
- grafika edytorska
- programowanie
- projektowanie graficzne
- typografia
- grafika cyfrowa
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku art & science
Kryteria kwalifikacji opierają się o przegląd prac w dowolnej technice i rozmowa kwalifikacyjna online dotycząca zainteresowań kandydata oraz koncepcji połączenia podczas studiów dziedziny sztuki i wybranego obszaru naukowego.
Prezentację - portfolio - należy zamieścić w systemie rekrutacyjnym w formie pliku PDF (maksymalny rozmiar załącznika 100 MB).