Ocena uczelni

Komentarze (267)
Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Joanna Laskowska, Uniwersytet Śląski

  Reply for the comment of Paulina from date 1/17/21
  Progi punktowe są ustalane co roku w trakcie opracowywania przez komisje rekrutacyjne list rankingowych i są niezależne od progów w latach ubiegłych. Ich wysokość zależy bowiem między innymi od liczby kandydatów, osiągniętych przez nich w danym roku wyników egzaminu maturalnego oraz ustalonych kryteriów kwalifikacyjnych. Bardziej miarodajna informacja to ilość kandydatów na jedno miejsce: https://us.edu.pl/kandydat/rekrutacja-na-studia-krok-po-kroku/progi-punktowe-liczba-kandydatow-na-1-miejsce/
  1/20/21
 • Kaś

  Ile mniej więcej przypada kandydatów na 1 miejsce na kierunku psychologia?
  1/20/21
 • Paulina

  Czy ktoś wie czy miałabym szanse dostac się na Prawo jeśli zdałabym na poziomie rozszerzonym Wos na Ok.60% i j.angielski na Ok.80-90%
  1/17/21
 • Anonim

  Witam, czy studiował ktoś może filologię słowiańską i może mi o niej coś więcej powiedzieć? W szczególności interesują mnie języki słoweński i chorwacki. Najbardziej zastanawia mnie, czy w ostatnich latach właśnie te grupy językowe zostały utworzone oraz czy poziom nauki jest wysoki i mogę nauczyć się języka od podstaw
  12/19/20
 • Anonim

  Witam, czy może ktoś się wypowiedzieć o kierunku filologii angielskiej z językiem japońskim ? Ciekawi mnie ten kierunek, lecz trochę naczytałam się i przeraziło mnie ile osób nie poleca tej uczelni a szczególnie na wydziale filologicznym. Boje się , że nie poradzę sobie z japońskim. Powiedzcie jacy są wykładowcy. Ile trzeba mieć procent z matury aby dostać się? Dziękuje.
  11/22/20
 • Dorian G

  Skończyłem Etnologię i Antropologię Kulturową w Cieszynie.... Studia teoretycznie oferują piękną przygodę, w trakcie której poznaje się różnorodność kultur i ludzkiego życia. Jednak Program jest przeładowany bezsensownymi przedmiotami - o niczym - na których wiedza przekazywana jest poprzez prezentacje multimedialne. Mało praktyk zawodowych, które mogą przygotować absolwentów do poszukiwania pracy, lub kreacji własnego miejsca zarobkowania. Istotne przedmioty, stają się marginalizowane i prowadzone są przez 1 semestr, co zrównuje je z wieloma przedmiotami które "są na zaliczenie poprzez obecność". Szkolenie praktyczne najczęściej odbywa się w trakcie wakacji, co jest absurdalne biorąc pod uwagę miejsce położenia - Cieszyn - w którym studenci nie są w stanie funkcjonować ucząc się i pracując. Wielu z nich pracuje sezonowo w okresie wakacyjnym (np w Holandii itp.). Brak organizacji i przestarzały program nauczania - znam opinie innych naukowców na temat Cieszyna, mówiące że tak się robiło Etnologię w latach 70 XX wieku - powodują że studentów jest tam jak na lekarstwo. Oczywiście zamiast zmienić miejsce prowadzenia zajęć np na Katowice, lepiej siedzieć na pograniczu i udawać że problem jest wśród ludzi nie chcących studiować bezrobocia. Celowo użyłem słowa bezrobocie, gdyż na Etnologii znajdujących sie na innych uczelniach, absolwenci mają wiadomości od wykładowców, gdzie akurat szukają etnologa, wywieszone są ogłoszenia o prace, a czasami nawet absolwenci są polecani poszczególnym placówkom kultury. Cieszyn radzi skończyć studia i zadzwonić po otrzymaniu wakatu. NIE POLECAM STRATA CZASU....
  10/11/20
 • Anna

  W tym roku skończyłam licencjat z języków stosowanych - język rosyjski z językiem angielskim. Jeśli ktoś wybiera się na ten kierunek z myślą, że nauczy się tu rosyjskiego i angielskiego na podobnym poziomie, to może się rozczarować, tak jak ja. 2/3 przedmiotów jest związana z rosyjskim. Jeśli chodzi o angielski, to jest to tylko praktyczna nauka niepodzielona na konwersacje, fonetykę itd. (w odróżnieniu od rosyjskiego), a oprócz tego kilka przedmiotów z tłumaczeń angielskich i wiedzy o krajach anglojęzycznych po około 1-2 zajęciach na semestr. Rosyjskiego można nauczyć się tutaj na dobrym poziomie całkiem od zera w ciągu 3 lat, ale angielski jest na poziomie licealnym. A jeśli zależy wam tylko na papierku o ukończeniu studiów z dwóch języków, to też można się zdziwić - mimo że 3 lata chodziłam do grupy C1 z angielskiego, w suplemencie do dyplomu jest informacja, że mój poziom rosyjskiego to C2, a angielskiego B2. Dodam, że nigdzie nie dało się uzyskać tej informacji na temat poziomu języków itd., więc wszystko okazuje się dopiero przy odbieraniu dyplomu.
  9/16/20
 • pytanie.

  Witam, dostałem się na pojazdy samochodowe i mechanikę i budowę maszyn . Są to kierunki dość zbliżone do siebie. Słyszałem , że na Politechnice , jak na większości uczelni technicznych jest ogromny hardkor i przesiew studentów , szczególnie z fizyki , matematyki itp. Dostałem się jeszcze do Tarnowa na elektronikę ( wykładowcy tam są z AGH ) , NIESTETY obawiam się wykładowców z AGH, mój kolega zrezygnował z kierunku Elektronika (studiował na AGH) , bo byli bardzo ciężcy do przejścia i przeniósł się na Politechnikę Krakowska na wydział mechaniczny na automatykę i robotykę i nie narzeka. Myślę jeszcze nad mechatroniką u mnie na uczelni w Sączu, ale słyszałem , że kierunek jest hardkorowy (super trudny, super ciężki do skończenia), a też perspektywy pracy są różne, tak samo jak po automatyce i robotyce. proszę o kontakt na nr 505 894 829, e-mail szewczykkmarcin@o2.pl lub na facebooku Szewczyk Marcin , jeśli ktoś coś wie i potrafiłby mi doradzić.
  8/25/20
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach

  Reply for the comment of Karol from date 8/16/20
  Zgodnie z przyjętymi kryteriami kwalifikacji, żaden z kierunków studiów prowadzonych w Uniwersytecie Śląskim, nie wprowadził ograniczenia w postaci wymaganych progów punktowych. W związku z czym nie podajemy kandydatom do wiadomości wysokości progów punktowych osiągniętych w ramach przyjęć na studia w ubiegłorocznej rekrutacji. Progi punktowe są ustalane rokrocznie w trakcie opracowywania przez komisje rekrutacyjne list rankingowych i są niezależne od progów w latach ubiegłych. Ich wysokość zależy bowiem między innymi od liczby kandydatów, osiągniętych przez nich w danym roku wyników egzaminu maturalnego oraz ustalonych kryteriów kwalifikacyjnych. Informacja dostępna na stronie https://us.edu.pl/kandydat/rekrutacja-na-studia-krok-po-kroku/progi-punktowe-liczba-kandydatow-na-1-miejsce/
  8/17/20
 • Karol

  Jaki był liczba punktów (próg rekrutacyjny) na kierunek filologia rosyjska z językiem angielskim w zeszłym roku?
  8/16/20
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach

  Reply for the comment of Krzysiek from date 8/11/20
  Zgodnie z przyjętymi kryteriami kwalifikacji, żaden z kierunków studiów prowadzonych w Uniwersytecie Śląskim, nie wprowadził ograniczenia w postaci wymaganych progów punktowych. W związku z czym nie podajemy kandydatom do wiadomości wysokości progów punktowych osiągniętych w ramach przyjęć na studia w ubiegłorocznej rekrutacji. Progi punktowe są ustalane rokrocznie w trakcie opracowywania przez komisje rekrutacyjne list rankingowych i są niezależne od progów w latach ubiegłych. Ich wysokość zależy bowiem między innymi od liczby kandydatów, osiągniętych przez nich w danym roku wyników egzaminu maturalnego oraz ustalonych kryteriów kwalifikacyjnych. Informacja dostępna na stronie https://us.edu.pl/kandydat/rekrutacja-na-studia-krok-po-kroku/progi-punktowe-liczba-kandydatow-na-1-miejsce/ W ustalonych kryteriach przyjęć wydział nie wprowadził dodatkowej punktacji za poziom rozszerzony. Natomiast w przypadku zdawania przedmiotu na poziomie podstawowym i rozszerzonym, w postępowaniu kwalifikacyjnym brany jest pod uwagę wynik korzystniejszy dla kandydata.
  8/12/20
 • Krzysiek

  Ktoś zna progi z tamtego roku na kognitywistyke? Dlaczego rozszerzenia nie są lepiej punktowane niż podstawa??
  8/11/20
 • Maja

  Chciałabym przestrzec wszystkie osoby myślące o studiach na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Piszę to jako absolwentka tego kierunku z kilkoma latami doświadczenia na rynku pracy. To, o czym uczą na tych studiach to sterta masakrycznych i totalnie nieprzydatnych bzdur. Rzeczywistość jest zupełnie inna i można obudzić się z ręką w nocniku. Prowadzący nie mają pojęcia o tym, jak obecnie wygląda praca w bibliotece szkolnej, o tym, że na głowie bibliotekarza jest dotacja podręcznikowa i chodzenie na zastępstwa. Nie dowiecie się tam niczego o fundrisingu, który będzie podstawowym narzędziem w zdobywaniu pieniędzy na nowości, na które szkoły nie mają pieniędzy. Nikt Wam nie powie też o tym, jak pracować z dziećmi z orzeczeniami, a takich w szkołach jest coraz więcej. Napakują Wam za to głowę wiedzą o SIW czy innych dziwnie brzmiących tezaurusach, których nigdy więcej już nie zobaczycie. Do dziś pamiętam zajęcia z pewnym panem, który wykładał zarządzanie biblioteką, ale dumny był z tego, że nie przepracował w niej ani jednego dnia. Uważam, że te studia to zmarnowany czas w mojej karierze naukowej.
  7/13/20
 • Ala

  Wypowie się ktoś na temat Kultury mediów bądź Zarządzania zasobami ludzkimi?
  6/26/20
 • Emilia

  Witam. Czy ma ktoś jakieś opinie o kierunku pedagogika na studiach 1 stopnia? Dokładnie chodzi o pedagogike resocjalizacyjną:)
  6/22/20
 • Karolina19

  Ile jest miejsc na kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna? Macie jakieś opinie o tym kierunku?
  6/14/20
 • Nina

  MAm pytanie o rekrutację na arteterapię. Jest napisane, że nie jest wymagane przygotowanie artystyczne, jednocześnie odbywa się sprawdzian kompetencji muzycznych. Jaki jest poziom tego egzaminu. Czy faktycznie nie trzeba się szczególnie przygotować?
  5/27/20
 • Psychologia wieczorowa

  Hej, studiuje ktoś psychologie wieczorową ? Jeżeli tak to ile mieliście punktów, że się dostaliście ?
  5/25/20
 • Marta

  Wypowie się ktoś na temat filologii hiszpańskiej? Warto czy lepiej wybrać się gdzie indziej?
  5/25/20
 • Agata

  A czy warto studiować na UŚ filologie angielską ? Jak wygląda atmosfera i poziom nauczania ? Warte polecenia ? Ciężko się dostać ?
  5/23/20
 • Ania

  Dzień dobry, czy jest szansa na dostanie się na psychologię w trybie stacjonarnym, jeśli jedynym przedmiotem zdawanym na poziomie rozszerzonym jest biologia?
  5/23/20
 • -Lolog

  Jako asolwent UŚ oraz w późniejszym czasie innej katwoickiej uczelni jestem w stanie obiektywnie spojrzeć na pewnio sprawy. Studia filologiczne to jakaś masakra, może i stuent wychodzi po nich obkuty, ale to za sprawą wkładu własnego i mocnego ciśnięcia wykładowców, którzy dużo w zamian nie dają. Ci najbardzij oddani profesjonaliści to niestety wykładowcy takich przedmiotów jak literatura czy historia, a nie oszukujmy się, nie o to chodzi, szczególnie gdy jest się na profilu np. tłumaczeniowym. Dowiedziec się czegos o programach ułatwiających życie tłumaczowi? Zapomnij! Przygotowanie do napisanie pracy? Nie ma opcji! Weź się za to sam, a jak? Ogarnij. I takie w głównej mierze jest podejście Wydziału Filologicznego. Ciężkie studia wymagają cięzkiej pracy... właśnej. Na studia za granicą też sie jest ciężko dostac, miejsca pryzynawana są wg ilości studentów, a FIlologia nie ma ich zbyt dużo, w dodatku ranking średnich... serio? Na filologii od 75% to dopiero dostateczny. Nie zawaham się nawet porównac stopnia trudności wyżej wymienionych studiów do Prawa (a mam odniesienie). Przemyślcie proszę zatem dziesięć razy zanim się tam wybierzecie.
  5/5/20
 • Psychologia

  Czy jest ktoś kto studiuje psychologię zaocznie ? I mógłby się podzielić swoją opinią na temat Tego kierunku na UŚ ? Jqk wygląda rekrutacja ?
  5/4/20
 • Marta

  Hej, szukam opinii na temat zarządzania, bądź psychologii na UŚ. Przyznam, że jeśli chodzi o zarządzanie biorę pod uwagę jeszcze Uniwersytet Ekonomiczny i AWF i mam mętlik w głowie co wybrać i gdzie. Chciałby może ktoś pomóc w decyzji i podzielić się opiniami ?
  5/2/20
 • Alina

  Polecacie wybór Filologii włoskiej,a może lepiej jakiś inny rodzaj Filologii? W liceum mam podstawy włoskiego, ale są to tylko podstawy. Czy be problemu poradzę sobie właściwie bez znajomości tego języka? Czy egzamin na koniec taki jak np. matura ustna?
  4/28/20
 • Maja

  Jak się studiuje na historii sztuki na tej uczelni?
  4/24/20
 • EJ

  Nie polecam kierunek prawo US. Ja będę z tego miejsca uciekać. Profesorowie naprawdę bez jakiegoś podejścia ludzkiego do studentów. Traktują czlowieka jak a smiec . Kończę 2 rok i liczę dni żeby z tego kolchozu wyjść. Trzymajcie się z dala.
  4/18/20
 • Anonimus

  Filologia rosyjska na UŚ. Studia wywołują mieszane uczucia. Na kierunku są wybitni prowadzący, którzy świetnie potrafią zaciekawić przedmiotem, prowadząc go w sposób jasny, przyjemny, a do tego wymagając adekwatnie do przerobionego materiału. Szkoda, że dotyczy to głównie przedmiotów literaturoznawczych i językoznawczych. Nauka języka rosyjskiego leży (niewielu prowadzących potrafi dobrze przekazać wiedzę oraz wskazać drogę do samodzielnej nauki, co jest bardzo ważne, aby opanować język na wysokim poziomie, zbyt mała liczba godzin języka, nie zorganizowanie i nie dogranie przedmiotów w ramach PNJR - nie ma jasno ustalonego planu i weryfikacji jego realizacji, na pisaniu mało pisania) - badanie literatury, kultury i językoznawstwa rosyjskiego jest niemożliwe bez porządnej znajomości języka rosyjskiego, program studiów leży, nieadekwatne przedmioty do wybranej specjalności - specjalność biznesowa ma więcej przedmiotów tłumaczeniowych niż specjalność tłumaczeniowa. Szkoda, bo studia ciekawe, przydałaby się im reorganizacja, nowa siatka godzin i weryfikacja prowadzących i lepsza organizacja PNJR, który to przedmiot stanowi bazę do rozważań na tematy akademickie, a także jest głównym narzędziem, który przyda się w przyszłej pracy zawodowej.
  4/16/20
 • Anonim

  Do Patryk. Bezzasadnie? Oczywiście, że nie ma na to jasnych dowodów, ponieważ każdy anonimowo może sobię tę ocenę wystawić, natomiast widać, która uczelnia cały czas idzie w rankingu w górę, podczas gdy inne w jednym momencie lecą w dół. Ciekawe dlaczego jesteście teraz na 3-cim miejscu i coraz wyżej w rankingu, skoro niedawno było inaczej. Owszem, kilka miesięcy temu UŚ był na pierwszej stronie, ale ktoś zauważył, że oceny innych uczelni nagle poszły w dół, tylko nie ocena UŚ, i postanowił zrobić wam niespodziankę :). Dodawajcie sobię tę oceny, w porządku, ale nie obniżajcie ich innym uczelniom, bo to już nie jest fair play. A co ciekawe, oceny najwyżej ocenionych uczelni jak sgh, agh czy UJ jeszcze kilka miesięcy temu kształtowały się koło 9,20/30 a teraz jest to maks. 9,02..... ktoś wyjaśni to ciekawe zjawisko? Dodatkowo po dodaniu niższego komentarza przez autora o imieniu Patryk, znów wszystkie oceny innych uczelni poszły na łeb na szyję, i znów tylko ocena UŚ się nie zmieniła :) Czyżby znalazł się sprawca tego incydentu? Może administrator tym by się zajął? Może prawda zabolała? I masz rację, mój komentarz szkodzi waszej uczelni, ale raz, że widzę, co się dzieje, więc nazywanie mojego wcześniejszego komentarza bezzasadnym jest lekką przesadą i zwykłym odwróceniem uwagi, a dwa, przecież nie będę bezczynnie się temu przyglądał ;)
  4/8/20
 • Patryk

  Jako student Uniwersytetu uważam, że administrator powinien usunąć poniższy komentarz. Jest on dla całego gremium naszej uczelni szkodliwy i bezzasadnie stawia nas w złym świetle. Rozumiem, że mamy obecnie trudne czasy, ale nie warto dopatrywać się wszędzie spisku, a już na pewno pisząc,,jaki uniwersytet to robi '' nie należy oczerniać władz uczelnianych. Pozdrawiam.
  3/28/20
 • Anonim

  Mam wrażenie, że ktoś z tego uniwersytetu leci sobię ewidentnie w kulki i obniża wszystkim najwyższej ocenionym uczelniom oceny. Jakoś dziwnym trafem, gdy oceny wszystkich prestiżowych uczelni na pierwszej stronie pokolei naraz lecą w dół, Uniwerek Śląski idzie w górę :) . Ludzie, to widać i widać też, jaka uczelnia to robi i to nie jest w porządku, szanujmy się ;)
  3/19/20
 • Aga

  Czy ktoś studiuje pracę socjalną?
  3/7/20
 • Grafika gier

  Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat kierunku Grafiki 3d, projektowania gier?
  3/2/20
 • Ada

  Polecacie akademiki Uniwerku Śląskiego?
  2/25/20
 • Karla

  Jak oceniacie akademiki UŚ?
  2/17/20
 • Pedagogika zaoczna

  Koszty edukacji nieadekwatne do przekazywanej wiedzy. Mnóstwo zapychaczy. Na egzaminach wymagania z kosmosu, a sesja odbywa się co tydzień. W tygodniu od 8 praktyki, na wakacyjnie nikt nie chce przyjmować. Studia zaoczne są dla osób pracujących, a tutaj wszystko jest utrudniane. Ciekawe, gdzie znajdę pracę od poniedziałku do czwartku? Niby to studia zaoczne, a jest gorzej niż na dziennych (wiem, bo też studiowałam wcześniej w takim trybie). Ogólnie nie polecam pedagogiki, szkoda czasu, nerwów i pieniędzy. No, chyba, że ktoś może nie pracować tylko skupić się na nauce i zadowala go pensja rzędu 2700 to warto.
  2/6/20
 • Iza

  Jakie były progi punktowe na filologii angielskiej?
  1/20/20
 • natka

  Jak trudno jest się dostać na filologię angielską z japońskim? Wie ktoś ile mniej więcej trzeba mieć procent z matury z angielskiego?
  1/20/20
 • wiktoria

  Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat kierunku: filologia angielska- kultura, media, translacja? lub na temat którejkolwiek specjalności
  1/19/20
 • Gość

  Studia zaoczne - kontakt i przekazywanie jakichkolwiek informacji jest na poziomie zero, wykładowcy nie prowadzą zajęć tylko opowiadają o wspaniałych czas PRL-u po czym wymagają nie wiadomo czego na egzaminach. Koszty edukacji nie adekwatne do poziomu przekazania informacji i edukowania
  1/13/20
 • Paula

  Czy na jakieś kierunki biologiczne będzie nabór zimowy?
  1/10/20
 • Literatka

  Jak jest na filologii polskiej I stopnia? Ktoś może się podzielić opinią?
  1/2/20
 • Maja

  Wybieram się na biotechnologię gdzieś na Śląsku. To jedna z uczelni. Macie opinie o UŚ, ewentualnie innych szkołach, które realizują ten kierunek?
  1/2/20
 • Ala

  Rozważam sztukę pisania lub filologię polską. Podzielcie się opiniami o każdym kierunku. Czy część programu się pokrywa?
  12/17/19
 • Studentka pedagogiki

  Witam. Jak jest na pedagogice II stopnia? Myślę o tym kierunku, jako o uzupełniającym. Ktoś studiuje/ studiował i wie? Jaki jest poziom i jacy wykładowcy?
  12/13/19
 • Daria

  Chciałabym studiować biotechnologię, najlepiej gdzieś na Śląsku. Polecacie UŚ? Czy lepiej szukać gdzieś indziej?
  11/29/19
 • Student

  Magistrzy którzy uczą na FILOLOGI ROSYJSKIEJ nie mają nawet poziomu B2 ROSYJSKIEGO . Pani z Ukrainy która uczy rosyjskiego w biznesie powinna zmienić zawód (może zbieranie truskawek).
  11/27/19
 • Ala

  Jakie macie opinie o akademikach UŚ? Warunki, koszty itp?
  10/21/19
 • Aleks

  Czy ciężko utrzymać się na biofizyce?
  10/11/19
 • Jan

  Czy polecacie tu studia podyplomowe z administracji.
  9/30/19
 • Kognitywistyka

  Cześć, orientuje się ktoś może dlaczego tak mało (17) osób zapisało się na Kognitywistykę II stopnia?
  9/19/19
 • Iwo

  Podzielcie się opiniami o mechatronice. Czy jest ciężko, ogólnie jak studia.
  9/18/19
 • oski

  jakieś opinie nt. rzeźby prowadzonej na edukacji plastycznej?
  9/18/19
 • Laura

  Hej, co powiecie o pracy socjalnej (szczeg niestacjonarne) -dobre przygotowanie, atmosfera? Mile widziana bylaby odpowiedz, dzieki :)
  9/12/19
 • Michał

  Czy studia zaoczne standardowo co 2 tygodnie? Jeśli piątki to od której godziny?
  9/6/19
 • Uniwersytet Śląski

  Reply for the comment of nati from date 7/21/19
  Zgodnie z przyjętymi kryteriami kwalifikacji - żaden z kierunków studiów prowadzonych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach nie wprowadził ograniczenia w postaci wymaganych progów punktowych.
  8/29/19
 • Uniwersytet Śląski

  Reply for the comment of ala from date 8/23/19
  II nabór na studia potrwa do 12 września, do godz. 23:59.
  8/26/19
 • ala

  Do kiedy trwa II nabór?
  8/23/19
 • Przedsiębiorczość II st

  Jak oceniacie kierunek Przedsiębiorczość, stacjonarne, 2 stopnia? Dzięki z góry
  8/11/19
 • Kamil

  Kiedy są decyzje w sprawie akademików?
  8/9/19
 • nati

  Jakie były progi na inżynierię materiałową?
  7/21/19
 • maciej

  Jakie są szanse na akademik? Ile miejsc jest przewidzianych dla nowych studentów?
  7/20/19
 • Uniwersytet Śląski

  Reply for the comment of politologia from date 7/15/19
  Na kierunek politologia jest ok. 2 kandydatów na 1 miejsce. Decyzje o uruchomieniu dodatkowego naboru podejmuje komisja po zakończeniu naboru podstawowego i tylko w przypadku gdy nie został wypełniony limit miejsc. Informacja o II naborach publikowana jest na stronie Uniwersytetu najwcześniej na początku sierpnia.
  7/16/19
 • politologia

  Na ile popularna jest Politologia? czy jest opcja na drugi nabór i możliwość złożenia dokumentów w drugiej połowie sierpnia czy raczej bez szans?
  7/15/19
 • Do osoby, która studiowała kryminologię

  *do osoby, która studiowała kryminologię i chce się wybrać na pedagogikę* Hej, na jakiej uczelni studiowałaś kryminologię?
  7/11/19
 • słuchacz

  odradzam optometrie podyplomową na tej pseudo uczelni. Jeden wielki cyrk
  7/10/19
 • Iza

  jak oceniacie filologię słowiańską na US? który z języków oferowanych jest zazwyczaj wybierany przez studentow i daje pewność utworzenia grupy: bułgarski, chorwacki, czeski, macedoński, serbski, słowacki czy słoweński? kiedy się go wybiera, od razu na pierwszym semestrze? czy polecacie?
  7/5/19
 • ola

  Jakie są lektoraty na mediteranistyce.
  7/4/19
 • Ola

  Czy ktoś mógłby napisać jak wyglądają studia zaoczne z psychologii na UŚ? Ile jest zajęć w ciągu dnia, jak to godzicie z pracą, czy przyjechaliście do Katowic z daleka itd. Będę wdzięczna za pomoc! :)
  6/19/19
 • bezpieczeństwo narodowe II stopnia

  Hejka. Studiował ktoś bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe? jak oceniacie studia licencjackie i magisterskie? Jakie są wasze opinie na temat tego kierunku i uczelni?
  6/14/19
 • Filologia polska.

  Co powiecie o filologii polskiej? Czy ciężko się dostać?
  5/27/19
 • I0

  Jaki poziom znajomości języka wymagany jest na folologiach obcych (germańska, angielska). Na wrocławskim wszystkich oprócz angielskiej uczą od podstaw. A tu?
  5/16/19
 • maturzystka

  ktoś tutaj orientuje się jak wygląda psychologia na uniwersytecie śląskim?:) czy może lepiej zrobić rok przerwy i starać się dostać na wrocławski?
  5/11/19
 • Międzynarodowe Studia Polskie - kandydat

  Cześć. Czy ktoś (głównie studenci tego kierunku) może co nieco o tym kierunku opowiedzieć? Opis brzmi świetnie i mnie zainteresował. Chciałam wybrać MSP z japońskim na UŚ. Czy warto? Jak to wszystko wygląda? Ciężko się dostać, a później utrzymać? Jak to jest ogólnie z tą atmosferą na UŚ-iu i organizacją? Jak sobie radzi wydział ww. kierunku w Sosnowcu, bo zakładam, że to właśnie tam będę musiała jeździć? Za każdą informację dziękuję. I czekam.
  5/9/19
 • PR

  Mam pytania do studentów prawa na Uś: *Ile mieliście punktów przy rekrutacji? *Czy ciężko się było dostać? *Jaka jest Wasza opinia na temat studiów? byłbym wdzięczny za odpowiedź
  5/1/19
 • opinie o pedagogice

  Hej. w tym roku będę kończyć licencjat na kierunku kryminologia. Z mojej obecnej uczelni jestem baaardzo niezadowolona. Jeżeli chodzi o magisterkę, myślałam o pójściu na pedagogikę resocjalizacyjną z profilaktyką społeczną do Katowic. Jak oceniacie licencjat z tego kierunku? Skończył ktoś z tego magisterkę? Bardzo zależy mi na obiektywnych opiniach :(
  3/10/19
 • Aneta Z.

  zgadzam się co do filologii rosyjskiej, całkowicie nie potrzebny kierunek. moja siostra studiowała jako drugi kierunek ale uciekła stamtąd. ja skończyłam matematykę na uś z poziomu licencjatu a na studia magisterskie pojechałam do Krakowa :) obie uczelnie są super, na us-iu może trochę organizacja leży, ale byłam zadowolona. przeniosłam się ze względu na propozycję pracy w Krakowie, gdyby nie to, pewnie zostałabym na uś. polecam!!!!
  2/3/19
 • absolwentka

  Studiowałam filologię rosyjską na UŚ. Wspominam miło, dużo ciekawych zajęć i fajnych wykładowców, ale dużo też takich do wyrzucenia. Wiem, że mój były wydział aktualnie jest zdesperowany bo mało studentów, przez co posuwa się do równie desperackich ruchów. Niż demograficzny, do tego ludzie zorientowali się, że niestety ale perspektywy zawodowe po tym kierunku są praktycznie zerowe, więc nawet jeśli przemawia przez nas pasja i zamiłowanie do języka rosyjskiego,lepiej wybrać coś, co da nam pracę. Sama nigdy nie pracowałam w zawodzie (jeśli założyć, że po tych studiach zdobywa się jakiś zawód). I płacę aktualnie za kolejne studia, żeby móc się rozwijać w innej branży. Cóż, generalnie te studia to był bardzo fajny czas. Gdybym mogła go cofnąć, po licencjacie uciekłabym na kierunek, który daje perspektywy zawodowe. Jedno mam zastrzeżenie - uczelnia faworyzowała biernych, miernych, ale biernych. Czyli takich, którzy nie mieli rzeczywistych umiejętności językowych, a takich, którym chciało się kuć na pamięć tekstów i pytań na egzaminy ustne (co jest absurdem!), wykładowcy z PNJR powinni stawiać na spontan, kontakt z żywym dialogiem, a nie kazać opowiadać na egzaminie ustnym o historii baletu, łącznie z datami. Rozumiem, że w ten sposób faworyzują "miernych ale wiernych", ale to filologia i powinno oceniać się rzeczywiste predyspozycje, a nie kucie na blachę. Studia jako całokształt (atmosfera, wykładowcy) w skali od 1 do 6 oceniam na 5-. Perspektywy zawodowe i przydatność tych studiów oceniam na 2. Jeśli nie macie pasji do rosyjskiego, idźcie gdzieś indziej. Nawet z trywialnych powodów, jakimi mogą być perspektywy pracy.
  1/16/19
 • Kp56

  Studiuję socjalkę i nie mam zarzutów.
  11/13/18
 • Anna

  Rafi tez nacioles sie na prace socjalna na WNS ?? Pozostaje tylko uprzedzic innych ze ten wydzial a kierunek w szczegolbosci to nieporozumienie.
  10/7/18
 • Amber

  Nie polecam polonistyki, sztuki pisania ani dziennikarstwa. Nie dość, że będziecie tam cierpieć i tylko czytać głupoty, to jeszcze nie znajdziecie po tym żadnej pracy w zawodzie.
  9/28/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  9/16/18
 • Osoba

  Czy jest wf na studiach niestacjonarnych (administracja)?
  8/31/18
 • Roksana

  Jakie są Wasze opinie na temat kierunków takich jak: filologia polska, sztuka pisania i dziennikarstwo na UŚ? Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś wypowiedział się rzetelnie i - przede wszystkim - szczerze. :)
  8/23/18
 • Kot

  Jakie są wasze opinie o psychologii na UŚ? Złożyłam tam dokumenty ale zastanawiam się nad przeniesieniem ich na Akademię Ignatinum (tyle że tu przeraża mnie katolickość uczelni)
  7/17/18
 • Rafi

  Generanie UŚ lata świetności ma za sobą ( niestety ). Studiowałem pracę socjalną na WNS i ten kierunek to jest porażka na całej linii. Teoretycy w większości nie mający pojęcia o czym mówią. Kierunek z czapy (tak jak i kadra).
  7/16/18
 • Pedagogika

  Jakie są wasze opinie o pedagogice na UŚ?
  7/12/18
 • Natalia

  Dzień dobry, proszę o opinię na temat studiów zaocznych, osoby studiujące, bądź osoby, które ukończyły studia niestacjonarne z pedagogiki w Katowicach.
  7/10/18
 • kandydat

  witam , mam pytanie odnośnie rekrutacji , w tym roku nie było rozmowy kwalifikacyjnej na kierunku projektowania gier i przestrzeni wirtualnej:grafika więc nie miałem jak się wybronić rozmową bo prace też nie za specjalne(robione na biegu i praktycznie same szkice na papierze ),mam zamiar ostro wziąć się do roboty żeby dostać się za rok ale nie wiem szczerze co robić w związku z tym chciałbym się zapytać kogoś kto już studiuje ten kierunek o jakieś wskazówki odnośnie przygotowania teczki ,czy więcej prac graficznych cyfrowych ,modele 3d itp czy chodzi głównie o warsztat ?
  7/5/18
 • języki stosowane ang-fr lub filologia ang z niemieckim

  jakieś opinie na temat tych kierunków? informacje na stronie umiem czytać, chodzi o jakieś doświadczenia z pierwszej ręki, wartość tych studiów i możliwości w praktyce :)
  6/25/18
 • Ana

  Hej! Czy ktoś wybiera się na administrację niestacjonarna licencjat?????
  6/13/18
 • Pytanie.

  Czy można zrobić magisterkę ze specjalizacji nauczycielskiej bez licencjatu z tego kierunku?
  6/13/18
 • Xhbtz

  Orientuje sie ktoś jaki trzeba mieć poziom angielskiego na filologie? B2, C1? Jest bardzo ciężko? Interesuje mnie specjalizacja "projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania"
  6/6/18
 • Filologia włoska

  Witam jakie progi były w ubiegłym roku na filologię włoską?
  5/31/18
 • Sandra

  Witam, czy ktoś mógłby mi co nieco powiedzieć o lingwistyce :) . Chodzi mi głównie o angielską z niemieckim ;) (ps. każda informacja) jest dla mnie cenna
  5/28/18
 • doktorant Historii

  Droga Pani ,,Zawiedziona (...)''. Kadra na wysokim poziomie, wielu profesorów z długoletnim stażem, o czym świadczą liczne publikacje wydawane z ramienia wydziału. Do tego autorski program studiowania i rzecz jasna specjalizacje, które moim zdaniem nie pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli mogę zapytać, który rok Pani studiuje? Czy aby nie jest Pani jedną ze studentek, której się nie powiodło?
  5/27/18
 • Olek

  Witam! Chcialbym sie dowiedziec jak jest na zarzadzaniu na Uniwersytecie Slaskim w Katowicach, chodzi mi o studia dzienne. Jest ciezko? Czy duzo osob chce studiowac ten kierunek? Macie tez przedmiot biznesowy Angielski?
  5/25/18
 • Zawiedziona kierunkiem HISTORIA na UŚ.

  Ja zdecydowanie jestem na NIE dla kierunku historia na UŚ. Program studiowania średni( w niektórych przypadkach bardzo nie jasne zasady), specjalizacje dające wiele do życzenia, kadra też (szczerze, to szału nie ma), acz są wyjątki(aż dwie osoby!)! Zdecydowanie radzę szukać innej uczelni, bo UŚ, to tylko stagnacja. Nic te studia w Katowicach nie rozwijają- szkoda czasu. Sama uciekam gdzie indziej na magisterkę z historii. Masz szanse studiowania gdzieś indziej, i wiesz, ze jest to sprawdzona uczelnia? Wybierz inne miejsce, by się rozwijać.
  5/14/18
 • lele

  czy ktoś mógłby mi powiedzieć co nie co o kierunku administracja. Zastanawiam się nad studiami niestacjonarnymi ktoś coś jakieś opinie?
  5/8/18
 • betti

  Czy mógłby ktoś wyrazic swoja opinię na temat lingwistyki? Konkretnie interesuje mnie z włoskim i angielskim.
  5/7/18
 • pyt.

  jeżeli rekrutacja rusza 1 czerwca, czy egzaminy ustne maturalne moga być po tym terminie? bo tak ktoś mi powiedział, ale wtedy robi się problem z aplikowaniem... na ile trzeba się spieszyć z rejestracją? jak to w praktyce wygląda?
  5/4/18
 • Maciek

  Oczywiście mowa o informatyce ;)
  4/12/18
 • Julia99

  Czy ktoś, kto studiuje psychologie pamięta ile miał punktów?
  4/7/18
 • Filologia Angielska

  Czy ktoś orientuje się ile procent mniej więcej trzeba uzyskać z języka angielskiego, by dostać się na którykolwiek kierunek filologii angielskiej?
  4/2/18
 • Natalia

  Studiuje psychologię i nie zgadzam się z tym, ze atmosfera jest koszmarna. Jestem na czwartym roku, zajęcia są niezwykle ciekawe i nie ma mowy o żadnym zastraszaniu. Nie wiem skąd takie doniesienia ale są fałszywe. Polecam Uś.
  3/17/18
 • NZStudent

  Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach. NIE POLECAM kierunku na studiach dziennych Informatyka Inżynierska. System oceniania z przedmiotu wprowadzenie do informatyki jest nie do zaakceptowania. Większość studentów nie daje sobie rady z tym. Przedmiot totalnie nieprzydatny, a są ludzie którzy mają napisaną pracą inżynierską, a nie mogą tego zdać. Niestety 80% na 3 to nieporozumienie z tak trudnego materiału.
  3/6/18
 • Pytanie kierunek: historia

  Cześć od października mam zamiar iść na studia licencjackie z historii. Czy ktoś może mi powiedzieć jak tam mniej więcej to wygląda jeżeli chodzi o wykładowców itd. niestety się już sparzyłam na jednym kierunku i nie chcę tego powtórzyć ;)
  3/5/18
 • Kierunek: psychologia

  Koszmarna atmosfera, ciągłe zastraszania niezaliczeniem, wymaga się od studenta ogromnej ilości niepotrzebnej wiedzy na niepotrzebne przedmioty (które na innych uczelniach są jedynie formalnością), wydaję się że tylko po to aby zrobić jak największy przesiew. Przez cały czas odnosi się wrażenie że uczelnia robi wielką łaskę że w ogóle pozawala studiować. Zdarzają się ciekawe zajęcia z zaangażowanymi prowadzącymi ale jest to rzadkość. Odradzam z całego serca.
  3/5/18
 • Pytająca

  Witam od października mam zamiar wybrać się na studia zaoczne magisterskie na kierunek Turystyka. Czy ktoś z was studiuje/studiował turystykę? Jak oceniacie ten kierunek, wykładowców, uczelnie, jakie są zajęcia ?. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi:)
  3/2/18
 • Do zaciekawiona

  Dużo nauki, ale kurs ciekawy. Ogólnie polecam. Z tym, że trzeba mieć opanowany angielski na przyzwoitym poziomie, inaczej trzeba będzie sporo nadrabiać.
  2/28/18
 • zaciekawiona

  Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat zaocznych studiów Filologia, specjalność: języki stosowane: język francuski i język angielski z programem tłumaczeniowym ?? będę wdzięczna :)
  2/24/18
 • Andrzej

  Do oburzonych na ranking ; przecież głosujemy my studenci a nie pijarowcy
  2/13/18
 • KFil

  Jestem doktoratem. Nie znam ani jednej osoby, która po nauce na UŚ-iu miała problemy natury psychicznej. To wierutne kłamstwa. Tylko po co i dlaczego insynuowane?
  2/12/18
 • Administrator

  Komentarz usunięy.
  2/12/18
 • Emily

  Siemanko ludziska, zechce ktoś coś więcej powiedzieć o kierunku "Filologia germańska, specjalność: język niemiecki od podstaw"? Trzeba już coś umieć po niemiecku mówić/pisać/czytać czy ten kierunek jest swego rodzaju kursem niemieckiego?
  2/7/18
 • Tomek

  Jeśli ktoś by chciał stracić status bycia człowiekiem i zostać nic nie wartym śmieciem polecam tą uczelnie . Po trzech latach za miast zawodu będą na was czekać długie wizyty u psychologa lub szpital psychiatryczny . Ależ też może być ciężko ponieważ na tej uczelni liczą się tylko pieniądze nic więcej . Myśli samobójcze na tej uczelni to codzienność
  2/3/18
 • ann

  Hejka, co powiecie o socjologii na tej uczelni? ;)
  1/31/18
 • niki

  Też jestem na kulturach mediów i nie zgodzę się. Są prace pisemne i egzaminy i PREZENTACJE USTNE, na które musisz się przygotować samodzielnie z tekstów kultury. Prócz tego poznajemy pojęcia z dziedziny reklamy, mediów, pr-u, komunikacji i szeroko rozumianej kultury multimedialnej. Kierunek dla pasjonatów i naprawdę rozwijający. Teksty są ciekawe. Jeśli użytkownikowi z dołu strony [komentarz] nie odpowiada, to zmień kierunek. ;) Obecnie piszę pracę licencjacką i jestem zachwycony. Jeśli ktoś się tym interesuje, to czytając zapamiętuje sporo ważnych informacji. UŚ 5/5
  1/30/18
 • Ola

  Jestem na pierwszym roku na UŚ na kierunku geografia i jestem bardzo zadowolona. W przeciwieństwie do koleżanki/kolegi z kierunku Kultura mediów (wypowiedź poniżej) nie mam poczucia zmarnowanego czasu. Wiem, że uczę się ważnych (i dla mnie interesujących) rzeczy, które będą mi potrzebne w przyszłości do wykonywania wymarzonego zawodu. Wiadomo, wykładowcy różni, jak wszędzie. Głównie są to osoby wymagające, ale sprawiedliwe i służące pomocą. Polecam wszystkim tę uczelnię.
  1/29/18
 • Ewa

  A może ktoś podzieli się informacjami na temat inżynierii materiałowej? Zapraszam na maila olguss111@wp.pl
  1/24/18
 • alicja

  no wysoką mają ocenę, czy aż tak zadowoleni są studenci Uś???
  1/12/18
 • kultury_mediow

  Praktycznie na każde zajęcia trzeba być przygotowanym z tekstów, które trzeba przeczytać. Nie są to wymagające studia. Atmosfera jest miła. Część wykładowców jest uprzejma i prowadzą zajęcia w sposób interesujący, na większości niestety jedyne na co ma się ochotę to iść spać... Przez co odczuwamy, że marnujemy swój cenny czas. Na zaliczenie przedmiotów głównie są prezentacje, czego wręcz nie cierpię, bo w żaden sposób nie sprawdza to wiedzy, następnie mamy sesje i kilka egzaminów. Wiadomo jak to na każdych studiach mamy przedmioty tzw. zapchaj dziurę. Myślę, że jednak nie warto iść na kierunek kultury mediów.
  1/3/18
 • marco

  Kierunek "kultury mediów" na Uniwersytecie Śląskim - mam wrażenie, że dziekanat nie panuje nad tym, jak się odbywają wykłady i czy w ogóle się odbywają. Część wykładowców nie traktuje poważnie studentów i marnuje ich czas. Może ktoś z Dziekanatu zainteresowałby się, ile osób po licencjacie chce robić dalej magisterkę na tym kierunku.
  11/18/17
 • janusz

  Siema, widze ze otwierana jest rekrutacja zimowa, moze mi ktos polecic ktorys z tamtejszych kierunkow?
  10/18/17
 • Plan

  Informatycy!! Macie Plan?
  9/29/17
 • Yukata

  Hej, jakie są opinie na temat studiów stacjonarnych informacja naukowa i bibliotekoznawstwo II stopnia na UŚ? Ktoś coś? Czy to dobry wybór? Program studiów jest w opisie spoko, ale chciałabym poznać opinie studentów.
  9/20/17
 • Irka

  Podzielam opinię Agnieszki K. Super uczelnia i wspaniali ludzie, zarówno po jednej jak i drugiej stronie "katedry" ;-) A co do poniższej rady odnośnie WRiT, zapytałam znajomych i twierdzą, że poziom dość wysoki także jeżeli Ci to wystarcza to możesz śmiało aplikować :-)
  9/18/17
 • Pytanie

  Dzień dobry. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy warto iść na UŚ na Wydział Radia i Telewizji (kierunek - produkcja filmowo telewizyjna) czy lepiej składać papiery gdzieś indziej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  8/26/17
 • Agnieszka K.

  Jako absolwent z czystym sumieniem mogę polecić Uniwerek Śląski. Świetni ludzie, zarówno po stronie studenckiej jak i wykładowców, profesjonalne podejście. Jestem naprawdę zadowolona, nie wiem czy na innej uczelni byłabym równie usatysfakcjonowana.
  8/22/17
 • July19

  Cześć. Czy ktoś byłby tak miły i chciał się podzielić swoją opinią na temat kierunku "Matematyka". Czy było warto, jk jest z przepisywaniem się na inne zajęcia (planuję studiować dwa kierunki i chciałabym wiedzieć czy są duże problemy ze zmianami grup) oraz jak jest z wyborem specjalizacji, czy większość się otwiera???? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
  8/12/17
 • Pytanie

  Czy ktoś może podzielić się swoja opinią na temat kierunku Prawo niestacjonarne na UŚ?
  7/27/17
 • lid

  ktos wie cokolwiek o biologii zywnosci? czy ten kierunek w ogole ruszy?
  7/25/17
 • Nikola

  Położnictwo jest ok ale trzeba się uczyć ;)
  7/25/17
 • Aja

  A jak ma się położnictwo na ŚUM?
  7/10/17
 • Sztuka pisania - odpowiedź

  Jest i pisanie i teoria. Studia naprawdę się przydają! A wykładowcy wiedzą czego uczyć ;) zapraszamy
  7/6/17
 • Sztuka pisania

  Dzień dobry. Czy jest tu ktoś kto studiuje sztukę pisania? Zastanawiam się czy faktycznie jest na tym kierunku dużo pisania czy większość to tylko teoria?
  7/6/17
 • Coaching

  Prosze o opinie o kierunko Doradztwo filozoficzne i coaching
  7/3/17
 • Tosia Jaroszek

  Kadra i zajęcia Są ok. Mogę polecić bo to najlepsze lata mojego życia na usiu właśnie. Studiowalam pedagogike
  6/30/17
 • Zainteresowana, z dylematem.

  Ktoś coś o PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, DORADZTWIE FILOZOFICZNYM I COACHINGU, ZARZADZANIU ZASOBAMI LUDZKIMI? Z góry dziękuję bardzo =)
  6/29/17
 • Daniela

  Świetny uniwersytet! Wiadomo są lepsi i gorsi wykładowcy jak wszędzie. Ale poziom naprawdę dobry. Uniwersytet się rozwija!
  6/27/17
 • KK

  Właśnie kończę studia na WNS na Uniwersytecie Śląskim i również nie mam zbyt dobrych wspomnień, kilka wykładowców jest wspaniałych (o dużej wiedzy i fajnym podejściu do studenta - chcą przekazać wiedzę i zainteresować przedmiotem) Panie w dziekanacie też okej, ale cała organizacja tego wszystkiego to totalna porażka. Wiele razy zdarzało się tak, że przyjeżdżaliśmy na zajęcia, po czym okazało się, że ich nie ma (a nie zostaliśmy o tym w żaden sposób poinformowani) dodam, że dojazd na uczelnie zajmuje mi ponad godzinę. Plan ułożony tragicznie - tłumaczone to było dużą ilością studentów i brakiem sal, ale w rzeczywistości plan po prostu układany jest pod wykładowców i musieliśmy przejeżdżać specjalnie na jedne zajęcia, albo SZEŚĆ godzin okienka, aby czekać na jedne zajęcia. Ogólnie nie było najgorzej, ale patrząc na organizacje i ilość zmarnowanego czasu przez tą uczenie to ja na magisterkę na pewno tam nie pójdę.
  6/24/17
 • pola

  Gorąco polecam
  6/24/17
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  6/20/17
 • Blackkie

  Jeśli chodzi o filologię polską to gorąco polecam. Większość wykładowców jest wspaniała (chociaż oczywiście zdarzają się perełki, które przez pół semestru nie przychodzą na wykłady), ale to nie są studia na które idzie się dlatego, że "lubię czytać". Owszem, czytania jest sporo, ale do tego dochodzi jeszcze gramatyka, obecna w każdym semestrze i poetyka, która w takiej czy innej formie ciągnie się za studentami prawie do końca. Poza tym jest jeszcze dużo przedmiotów pobocznych typu leksykografia czy logika (I semestr). Przedmioty specjalizacyjne są ciekawie, można trafić na bardzo inspirujących wykładowców.
  6/16/17
 • Pancia

  Sztukę pisania studiuje się w Katowicach ,ponieważ w Sosnowcu są tylko i wyłącznie języki obce ;)
  6/3/17
 • magdalena

  Mam pytanie, rekrutuję na kierunek Sztuka pisania na UŚ, są dwa wydziały filologiczne w Katowicach i Sosnowcu? Gdzie studiuję się sztukę pisania? Nie mogę się w tym połapać.
  6/1/17
 • Ola

  Cześć, Co myslicie o filologii rosyjskiej 2 stopien na tej uczelni ? :) Ktoś sie wybiera w tym roku? Ktos to studiowal na tej uczelnni?
  5/30/17
 • Informatyka

  Hej! Mógłby mi ktoś powiedzieć coś na temat informatyki na Uniwersytecie Ślaskim? Aktualnie studuję na 1-wszym orku na Politechnice Czestochowskiej ale meczą mnie dojazdy pociągiem
  5/23/17
 • psychologia?

  Hej. Mógłby ktoś napisać coś o psychologii na UŚ? Jacy są wykładowcy, ćwiczeniowcy itp? Waham się między psychologią stosowaną na UJ dlatego bardzo zależy mi na opiniach studentów :D
  5/17/17
 • Human

  Czy ktoś mógłby powiedzieć coś o filologii polskiej na UŚ? Jestem zainteresowana specjalizacją nauczycielską. Kilku profesorów już poznałam i nie ukrywam, że jestem zainspirowana i raczej mile zaskoczona. Z góry dzięki.
  5/8/17
 • odp kierunek studiów - zainteresowania

  Studiuję tu psychologię. Wiele się nasłuchałam, że to nie jest przyszłościowy kierunek, że każdy kto nie umie matmy na to idzie i ogóle ludzie, którzy nie mają pomysłu decydują się na psychologię. Może i jest w tym trochę prawdy, jednakże jest jedno wielkie ALE. Nie każdy na psychologa się nadaje, nie każdy chce być psychologiem w przyszłości, niektórzy idą tylko na studia w tym kierunku, aby rodzice byli dumni. Jak już mówiłam jestem na tym kierunku i jestem baaardzo zadowolona, ponieważ jest to coś z czym wiążę przyszłość, czym od bardzo dawna się interesuję i przez to, że mam chęć zagłębiania się w tę dziedzinę szerzej niż przewiduje plan studiów, przez to, że CHCĘ to robić, wiem, że nie będę miała problemów ze znalezieniem pracy. Bo nie liczy się tylko zakończony kierunek, ale również (w sumie to głównie) PODEJŚCIE!!
  4/29/17
 • kierunek studiów - zainteresowania

  Wiem czym sie interesuje, ogólnie mam dosyć wg mnie szeroki wachlarz zainteresowań bo interesuje się kierunkami humanistycznymi (jestem humanistką od zawsze), społecznymi i psychologicznymi. Wiem, że tylko to bym mogła studiowac bo to mnie interesuje i w tym bym się spełniła zawodowo, posiadała wiedzę i wiem, że to nie byłyby nudne studia. Nie mam w ogóle zmysłu ścisłego i nie nadawałabym się na to...dlatego interesują mnie 3 kierunki studiów: psychologia, bezpieczeństwo międzynarodowe i narodowe; ew. wewnętrzne oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Jaki kierunek najbardziej z tych 3 możecie polecić? Po którym jest faktycznie największa szansa na rozwój zawodowy i jakąś świetlaną przyszłość? Oczywiście biore pod uwagę tylko UŚ w Katowicach bo mieszkam tu na miejscu a dalszy wyjazd nie wchodziłby w grę. Polecacie psychologię? Faktycznie można znaleźć pracę, rozwijać się w tym kierunku? Interesowałaby mnie sądowa aby potem móc pracować z więźniem bądź w sądzie i potem aby podyplomówkę to ruszyć w kryminologię :) Aktualnie robię tech. administracji, niby powiązania nie ma ale coś się przyda samo dla mnie. Bezp. tez mnie interesuje ale nie wiem czy faktycznie dostałabym się do policji... A jeśli chodzi o psychologię to nawet wyszło mi to z doradcą zawodowym i z psychologiem, że kierunki psychologiczne, społeczne, humanistyczne są dla mnie i warto by było pójść w tym kierunku aby nie zaprzepaścić PS. U mnie wchodziłyby w grę raczej tylko studia zaoczne
  4/9/17
 • DORADZTWO FILOZOFICZNE I COACHING oraz PSYCHOLOGIA

  Powiedzcie proszę ktoś coś o tych kierunkach, najlepiej jeśli na którymś z tych jesteś ☺ Chcialabym sie dowiedzieć, czy warto isc na te kierunki i dlaczego, jacy sa wykładowcy itd. Jak oceniacie przedmioty, praktyki, różne dodatkowe zajecia przygotowujące do pracy by zdobyc już troche doswiadczenia. I cokolwiek jeszcze wam sie przypomni =) Bardzo dziekuję z góry, bardzo ny mi zalezalona opini bo rozważam taką kwestie. Ps: Czy jest jakiś próg by się móc dostać, czy biorą okresloną liczbe osób od najlepszego wyniku? Oraz jak bylo w zeszlym roku czy w innym z progiem (podaj prosze rok) bo tego sie najbardziej obawiam ze moge sie nie dostac =/
  4/6/17
 • Klaudia

  Czy studiuje ktoś z Was biotechnologię i mógłby o tym kierunku trochę więcej opowiedzieć ? Jacy są wykładowcy ?
  4/4/17
 • abc

  Studiuje ktoś z was bezpieczeństwo wewnętrzne? Proszę o opinię, czy warto :)
  3/29/17
 • Links

  Super uniwersytet! Wykładowcy i zajęcia na poziomie
  3/28/17
 • Jadzia

  Psychologia jest ok na UŚl, warto, sama jestem po tych studiach. Nie polecam podyplomówki z oligofrenopedagogiki na UŚl.
  3/13/17
 • psychologia na UŚ

  planuje studia na kierunku Psychologia i chce złożyc dokumenty m.in na Uniwerek Śląski. Mam pytanie do studentów; jak ocenacie tutaj studia psychologiczne? czy macie porównanie z innymi uniwersytetami? może znacie opinie od innych, którzy studiowali w innych uczelniach? czy jesteście zadowoleni z psychologii w Katowicach i czy warto iść na takie studia?
  3/8/17
 • o filologii ang

  dziękuję za tak obszerny komentarz koleżanko, tylko takie merytoryczne wpisy mogą naprawdę pomóc w wyborze danego kierunku lub uczelni, po tym co przeczytałam już się nie zastanawiam i za rok wybieram się na angielski z chińskim!
  1/22/17
 • studentka 2 roku filologii ang z chińskim

  Przykro mi, że tak wiele ludzi ma tak złe doświadczenia z filologią w Sosnowcu. Ja uważam, że jest super. Może to kwestia kierunku, może na tłumaczeniówkach wykładowcy są lepsi. Jestem obecnie na 2 roku filologii angielskiej tlumaczeniowej z językiem chińskim i na razie większość prowadzących była przyjazna dla studenta, a jednocześnie pozytywnie wymagająca. Jeśli dobrze napisze się maturę rozszerzoną z angielskiego to z dostaniem się nie ma problemu, a przynajmniej tak było w 2015 ;) Co do utrzymania się i trudności. Trzeba uczyć się znaków systematycznie i to może wydawać się ciężkie, ale wg mnie jeśli ktoś chiński lubi lub polubi to nauka znaczków staje się przyjemnością, a im więcej ich znamy tym łatwiej uczyć się kolejnych. Gramatyka w chińskim, przynajmniej na początku, jest znikoma więc nie stanowi trudności. Najwięcej osób oblewa na angielskim przez nieznajomość słówek lub gramatyki, gdzie gramatyka akurat jest raczej prosta na 1 roku więc nie ma co się martwić jeśli jest się w miarę ogarniętym i nie ma się dużych braków z liceum. Serdecznie polecam ten kierunek, mnie na nim spotkały prawie same miłe rzeczy jak na razie, a świadomość że uczę się w końcu dla siebie i ta nauka jest dla mnie satysfakcją, jest przyjemną odskocznią od męczarni w liceum. Moją grupę wszyscy wykładowcy szanują i naprawdę odczuwam znaczną różnicę w traktowaniu ucznia na plus między studiami a gim, liceum itp. Oczywiście zależy to też pewnie od grupy. Moja zachowuje się normalnie, ale jeśli ktoś przychodzi i ma wywalone we wszystko i gada sobie itd to niech się nie dziwi że wykładowcy mogą stać się dla takiej grupki osób złośliwi. Gdy nie okazuje się komuś szacunku to nie powinno się go też wymagać ;P
  11/11/16
 • Rysio

  A jak tam sprawa tego wykładowcy, który na zajęciach powiedział do ziewającej studentki: "mój by tam się nie zmieścił"?
  11/9/16
 • Waldek

  Malino, odpuść sobie ten daremny kierunek sztuka pisania. To ładnie brzmi ale nic ci nie da. Pracy po tym, a w szczególności w dziennikarstwie nie znajdziesz. Ten kierunek, to chwyt marketingowy, żeby uczelnia miała klienta.
  10/26/16
 • malina

  SZTUKA PISANIA: Studiował/studiuje ktoś ,,sztukę pisania"? Warto jak wykładowcy, wartość merytoryczna? Cokolwiek? jest ktoś w stanie podzielić się wrażeniami i przemyśleniami na temat tego czy da się znależć jakąś prace po tym?np w dziennikarstwie bede bardzo wdzięcznaa :))
  10/25/16
 • Magiczna

  Omijajcie Wydział Nauk Społecznych a w szczególności kierunek pod kryptonimem Praca Socjalna. Socjologia świeci pustkami to nazwali sobie "małą socjologię" Praca Socjalną dorzucili kilka przedmiotów, które tylko z nazwy mają coś z wykładanym tematem wspólnego i są zadowoleni bo nabili studentów na fajna nazwę kierunku.
  10/16/16
 • Madzia

  Oczywiście chodzi mi o studia II stopnia Pedagogika resocjalizacyjna na UŚ . Dużo czytam opinii na temat UŚ stąd moje wątpliwości jaką Uczelnie wybrać . Czy UŚ Ped. czy Ped WSP. im. Korczaka . Napiszcie czyj jest stresówka związana z bardzo wysokim poziomem, a także jakie jest z traktowanie studentów przez wykładowców . Z tego co czytam UŚ to jedno wielkie g ...
  10/6/16
 • Madzia

  Proszę studentów rozwiać moje wątpliwości . Mianowicie dostałam się na Wydział Pedagogika -resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną, jednocześnie na WSP im .Korczaka w Katowicach i nie wiem co będzie dla mnie lepsze . Rozpocząć naukę na UŚ czy jednak wybrać WSP ? Ludzie podpowiedzcie jaki tam jest poziom,warunki nauczania ,wszystko co jest możliwe ,poniewaz do przyszłej środy mam czas na złożenie dokumentów .
  10/6/16
 • Lola

  Czy wie ktoś może jak odczytać plan zajęć? Czy jest on podzielony na jakieś grupy ? Ide na 1rok Pedagogiki i mam plan ale nie mam pojęcia na co patrzeć. I czy jak dzielą na grupy to w jaki sposób ?
  9/26/16
 • Ktosiosław

  A ja spróbuję Prawo na UŚ, jakby tak czytać wszystkie komentarze na temat każdej Szkoły Wyższej, to wniosek jest jeden, po co studiować, skoro wszędzie jest źle ? Za mną już jeden kierunek z kilka lat temu, (kompletnie nie związany z prawem) i w zupełnie innej części Polski, jakby miała się przejmować tym, co ludzie wypisują, to pewnie bym się nie zdecydowała, a wszystko było przeciwieństwem tego, co ludzie pisali w sieci, co prawda kierunek jak to kierunek i tak w nim nie pracuję, bo zajmuje się czymś, co de facto dotyczy Prawa, jaki los bywa przewrotny :) :) W każdym bądź razie, jestem optymistycznie nastawiona do UŚ i do zobaczenia ludzie ;)
  9/21/16
 • saas

  jaki jest Leszek Wilk jako promotor?
  9/19/16
 • zuzannacz

  Polecacie studia prawnicze na UŚ ? jeśli tak/nie to dlaczego ?
  9/16/16
 • Maggi_

  Czy jest tu ktoś kto studiuje lub studiował na Wydziale Prawa i Administracji na UŚ? Chodzi mi dokładnie o kierunek administracja, specjalizacja - bezpieczeństwo wewnętrzne. Jak wyglądają zajęcia? Jacy są wykładowcy?
  8/5/16
 • Andrzej

  Prawo na Uniwersytecie Śląskim, słaba kadra, na wykłady nie ma sensu chodzić, na ćwiczenia też nie, choć niestety trzeba .
  7/27/16
 • Karolina

  Czy posiada ktoś tutaj jakąś wiedzę na temat administracji na UŚ i mógłby się nią podzielić? :) czy warto studiować, jak i gdzie są prowadzone zajęcia?
  7/18/16
 • Dejzi

  moja siora jest zadowolona, ja też się wybieram na UŚ.
  7/18/16
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  7/16/16
 • Monika

  Na wydziale psychologii i pedagogiki jest zupełnie inny świat, miła atmosfera, ludzie przyjaźnie nastawieni. Słyszałam od studiujących historie na Uś, ze tam cieżko sie studiuje, kadra narzeka na studentów, takze to chyba prawda, ze coś nie tak jest z tym instytutem. Tyle tu negatywnych opinii i tym kierunku.
  7/16/16
 • psychologia

  co sądzicie o psychologii na tej uczelni?
  7/15/16
 • tri

  Jeżeli chodzi o traktowanie studentów przez kadrę dydaktyczną i administrację, to na Ochronie Środowiska na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska możecie zapomnieć o tym, czym jest godność osobista i szanowanie studenta jako człowieka :D. Studia trudne, ciężko się na nich utrzymać. Przez to, że są Międzywydziałowe trudno o jakąś jednolitość, spójność zdobywanej wiedzy... Nabędziecie sporo wiedzy biologicznej, chemicznej, trochę mniej fizykochemicznej, będziecie uczyć się cały semestr, a nie tylko przed sesją (w której można zarżnąć się z powodu ogromu materiału), a i tak nie zdobędziecie solidnego wykształcenia w kierunku ochrony środowiska. Mało kierunkowych przedmiotów, w zasadzie pierwsze dwa lata na biologii, biotechnologii i ochronie środowiska są podobne jeżeli chodzi o przedmioty. Dopiero na 3 roku na specjalizacjach jest trochę więcej konkretów, ale wciąż za mało, by wejść pewnie w rynek pracy... Więc jeżeli ochrona środowiska, to na pewno nie na UŚiu, chyba, że ktoś lubi poniżanie i cioranie przez wykładowców :D. Jedynym plusem są w sumie ciekawe zajęcia terenowe (których jest sporo). Z kolei na Wydziale Pedagogiki i Psychologii jest jakby inny świat, w porównaniu do WBiOŚ. Student psychologii jest traktowany z szacunkiem, z pewną wyrozumiałością, a kadra nie jest pozbawiona empatii, co sprawia, że atmosfera jest po prostu przyjazna (a w takich warunkach studiuje się po prostu lepiej i przyjemniej). O wiele mniej stresu, bez ubliżania, pełna kultura - również w dziekanacie. Co więcej, na psychologii na UŚ zdobędziecie solidne wykształcenie kierunkowe. Ciekawe, przydatne przedmioty, chętni do przekazywania wiedzy wykładowcy. Oczywiście też trzeba się uczyć, ale nie tyle co na studiach przyrodniczych i w spokojnej atmosferze... Polecam, jakbym miała wybrać jeszcze raz, to z chęcią przeszłabym kolejne 5 lat psychologii :) Nie żałuję zupełnie tych lat
  7/14/16
 • Nie dla kierunku HISTORIA

  Na szczęście już koniec, obroniłem tego licencjata na kierunku historia i uciekam do Krakowa. Studia historyczne na UŚ są mało ciekawe, program okropny, często powtarzane te same treści. Wykłady w większości marne, ćwiczenia też bez rewelacji, brak zajęć praktycznych, zwłaszcza w IPNie. Mogę szczerze powiedzieć, ze niczego (przez 3 lata na UŚ) nie wyniosłem nowego. Zbyt płytko albo i w ogóle ogólnikowo, byleby odbębnić zajęcia. Szukasz rozwoju, a nie stagnacji, ciekawych wykładów, profesorów, którzy zachęcają cię do zgłębiania danej epoki a nie zniechęcają? Instytut Historii omijaj szeroko na UŚ. Na te trzy lata, tylko jeden z profesorów mówił wykłady z głowy, ciekawie, nie przynudzał. Szkoda, bo miałem wielkie nadzieje co do tych studiów, myliłem się jednak. Dla osób ambitnych, chcących poszerzać swoje horyzonty myślowe i coś konkretnego umieć po studiach , zdecydowanie odradzam..... Uciekać do innych ośrodków. Ja podziękowałem juz IhUŚ.
  7/13/16
 • moniaa

  Witam, orientuje się ktoś czy na mgr adm jest obowiązkowy jezyk obcy?
  7/12/16
 • eMeM

  Filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem chińskim... warto? czy ciężko jest się dostać a później utrzymać?
  6/26/16
 • obecna studentka

  Ze względów osobistych przeniosłam się z krakowskiej uczelni na Uniwersytet Śląski. Szczerze nie polecam tej uczelni. Studia magisterskie na UŚ są stratą czasu. I samo podejście wykładowców oraz władz uczelni do studenta jest karygodne. Zero szacunku, poszanowania. Podczas trzech lat licencjatu nie odwiedziłam tyle razy dziekanatu co przez jeden rok magisterki. Sajgon w dokumentacji, z rozporządzeniach, a załatwienie czegoś (nawet takie głupoty jak zdanie i odebranie indeksu) wymaga dużej cierpliwości. Jeśli chcecie sobie oszczędzić nerwów wybierzcie inną uczelnie. I nie jestem studentką, która na uczelni bywa sporadycznie więc moja opinia jest rzetelna.
  6/23/16
 • milik7

  ja polecam, na uczelnię nie narzekam, pytanie tylko czy nie będziesz mieć problemu z przeniesieniem an 2 rok, dowiedz się dokładnie co i jak, bo słyszałam o różnicach programowych, ale dla chcącego nic trudnego!
  6/21/16
 • nowa

  sytuacja mnie zmusza przenieść się na śląsk i zmienić uczelnie -na 2 rok na prawo . Polecacie?
  6/16/16
 • Arminda

  Witam Jest ktoś z okolic BB albo Żywca kto tak jak ja będzie studiować administrację zaocznie? Jeśli tak proszę o kontakt : arminda999@outlook.com pozdrawiam ;)
  6/12/16
 • Były absolwent historii UŚ.

  Potwierdzam, że kierunek historia na tym uniwerku wypada słabo. Specjalizacja archiwalna, też szału nie ma. Wykładowcy w Instytucie różni ale więcej osób prowadzących zajęcia raczej nie zachęca do zgłębiania meandrów historii. Atmosfera w IH też nieciekawa. Program studiów daje dużo do życzenia. Brak elastyczność wykładowców i zaangażowania (w niektórych przypadkach byle odbębnić). Wypada potwierdzić o pełnym braku objazdów naukowych ( przez 5 lat studiowania jeden wyjazd pod Opole), braku współpracy z IPN, zresztą sam starałem się o pracę w IPN i jasno dano mi do zrozumienia, że po IHuŚ nie zatrudnią nikogo. Czy poleciłbym ten instytut? Raczej zdecydowanie NIE. Szukasz rozwoju swej pasji, zainteresowania historią, ciekawych, twórczych wykładów, ćwiczeń? Szukaj innej uczelni. Zdecydowanie nie na UŚ z tym kierunkiem.
  6/9/16
 • studentka_US

  Jestem studentką Filologii Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Wykładowcy robią wszystko, żeby uprzykrzyć życie studentom, są niemili, chamscy, traktują studentów jak śmiecie - żeby uzyskać zaliczenie, bądź co gorsza przepisanie oceny trzeba się nieźle upokorzyć, nachodzić nabłagać, żeby z łaską je dostać (o ile wgl). O terminach 0. i komisach można zapomnieć - jest tylko 1 poprawa egzaminu, gdzie w moim przypadku w trakcie egzaminu robotnicy w auli przeprowadzali remont, egzaminator prowadził słuchanie ze zrozumieniem z telefonu, z którego w międzyczasie przychodziły SMSy, a panie w komisji tak głośno opowiadały o swoich problemach z dziećmi, że nie można było ich nawet przekrzyczeć z prośbą o spokój. Studenci tej uczelni nie mają żadnych praw, co dosadnie podkreślają wykładowcy w każdym możliwym momencie, nawet się z tym nie kryjąc - po prostu mówią to w twarz. Podsumowując, jeśli ktoś nie chce zmarnować sobie kilku lat życia, na podrzędnej uczelni, z której pracownicy na siłę starają się zrobić UJ, bardzo proszę wziąć sobie moją opinię do serca, bo jest to nie tylko moje zdanie, wystarczy zapytać jakiegokolwiek studenta Instytutu Neofilologii. Na koniec dodam tylko, iż jeśli ktoś (w przypadku filologii) nie jest rodowitym Anglikiem, bądź Niemcem, to nie ma po co składać podania, wykładowcy szanują tylko studentów z językiem na poziomie C1 - jeśli ktoś ma jakieś braki bądź niższy poziom, po prostu nie zdaje (średnio na grupę 30 osobową, co najmniej 10 osób odpada po sesji - jest to uniwersytet z najniższą zdawalnością na Śląsku (potwierdzone w Internecie). Jeśli ktoś chce iść na studia, żeby się czegoś nauczyć - niech nawet nie myśli o USiu w Sosnowcu.
  6/8/16
 • studentka_US

  MASAKRA !! Szczerze nie poleciłabym tego uniwersytetu nawet najgorszemu wrogowi! Jestem studentką Filologii Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu i z dnia na dzień przekonuję się, że jest to najgorsza uczelnia na śląsku. Wykładowcy robią wszystko, żeby uprzykrzyć życie studentom, są niemili, chamscy, traktują studentów jak śmiecie - żeby uzyskać zaliczenie, bądź co gorsza przepisanie oceny trzeba się nieźle upokorzyć, nachodzić nabłagać, żeby z łaską je dostać (o ile wgl). O terminach 0. i komisach można zapomnieć - jest tylko 1 poprawa egzaminu, gdzie w moim przypadku w trakcie egzaminu robotnicy w auli przeprowadzali remont, egzaminator prowadził słuchanie ze zrozumieniem z telefonu, z którego w międzyczasie przychodziły SMSy, a panie w komisji tak głośno opowiadały o swoich problemach z dziećmi, że nie można było ich nawet przekrzyczeć z prośbą o spokój. Studenci tej uczelni nie mają żadnych praw, co dosadnie podkreślają wykładowcy w każdym możliwym momencie, nawet się z tym nie kryjąc - po prostu mówią to w twarz. Podsumowując, jeśli ktoś nie chce zmarnować sobie kilku lat życia, na podrzędnej uczelni, z której pracownicy na siłę starają się zrobić UJ, bardzo proszę wziąć sobie moją opinię do serca, bo jest to nie tylko moje zdanie, wystarczy zapytać jakiegokolwiek studenta Instytutu Neofilologii. Na koniec dodam tylko, iż jeśli ktoś (w przypadku filologii) nie jest rodowitym Anglikiem, bądź Niemcem, to nie ma po co składać podania, wykładowcy szanują tylko studentów z językiem na poziomie C1 - jeśli ktoś ma jakieś braki bądź niższy poziom, po prostu nie zdaje (średnio na grupę 30 osobową, co najmniej 10 osób odpada po sesji - jest to uniwersytet z najniższą zdawalnością na Śląsku (potwierdzone w Internecie). Jeśli ktoś chce iść na studia, żeby się czegoś nauczyć - niech nawet nie myśli o USiu w Sosnowcu.
  6/8/16
 • Do karo95

  modlitwy przed zajęciami mogą się zdarzyć w zależności od wykładowcy i to akurat na teologii jest zrozumiałe. gorszy jest zaniżony poziom, tak jakby całe studia były prowadzone tylko pod katechizację w szkołach. część zajęć (nie wszystkie) była bardzo oderwana od poziomu akademickiego. W porównaniu do UP JPII wypada - w mojej ocenie - ten kierunek słabo.
  6/5/16
 • Do karo95

  modlitwy przed zajęciami mogą się zdarzyć w zależności od wykładowcy i to akurat na teologii jest zrozumiałe. gorszy jest zaniżony poziom, tak jakby całe studia były prowadzone tylko pod katechizację w szkołach. część zajęć (nie wszystkie) była bardzo oderwana od poziomu akademickiego. Zdarzali się prowadzący z pasją, jednak wielu pracę na wydziale traktowało jak form kary (znowu podkreślę w moim odczuciu). W porównaniu do UP JPII wypada - w mojej ocenie - ten kierunek słabo.
  6/5/16
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Odkąd pamiętam marzyłam o studiach dziennikarskich. Wcześniej skończyłam kulturoznawstwo, które sprawiło, że jeszcze bardziej się w tym utwierdziłam. Fajnie jest poznawać historię kultury, sztuki i filmu. Miło wspominam ten kierunek studiów, bo dowiedziałam się mnóstwa ciekawostek. Znajomi do tej pory rozdziawiają buzie, kiedy opowiadam o pierwszych filmach, albo o sposobach montażu. Ale do rzeczy... Miałam bardzo duże oczekiwania jeśli chodzi o dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Nawet myślałam, że się na nie nie dostanę, ale udało się bez większych problemów. Przerosła mnie ilość kierunków związanych z polityką. Od samego początku miałam wrażenie, że studiuję politologię, nie dziennikarstwo. Zajęcia były ciekawe, ale dla kogoś kto interesuje się taką tematyką. Więc raczej nie dla mnie. Bardzo fajna socjologia, przedmioty związane z komunikacją i komunikowaniem się. Jeśli chodzi o mnie zbyt mało praktyki. Myślałam, że większa uwaga będzie przykładana na pisanie tekstów, wyrobienie sobie tzw. ,,pióra'', niestety troszkę się zawiodłam.
  5/30/16
 • nie zgadzam się z Jadzią

  Jadziu, wbrew temu co piszesz, absolwent o humanistycznym wykształceniu, szerokich horyzontach myslowych, kreatywny i z otwartym umysłem może zrobić karierę w wielu dziedzinach gospodarki, zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z sektorm usług. To nie jest tak, że dziś zatrudnienie jest tylko dla tych , co skonczyli studia techniczne, inżynierskie, czy ekonomiczne. Wcale nie, tylko nie trzeba się kurczowo trzymać dziedziny studiów. Absolwent studiów filologicznych, społecznych, pedagogicznych, nawet filozoficznych jeśli ma potencjał, wysoką inteligencję emocjonalną może odnieść sukces w wielu firmach, bądź założyć swoją (programów wspierających jest bardzo wiele, trzeba tylko poszzukać i pochodzić wokól tego). Problem polega na tym, że wielu młodym ludziom wydaje się, że nie uszą się starać. A prawda jest taka, że na Zachodzie już dawno odkryli, że uczyć trzeba się całe życie, zmieniać branże, firmy, wyjechać za pracę nawet do innego stanu, kraju, inwestowac w swój rozwój. Nasza mentalnośc jest tutaj mocno w tyle. POzdrawiam, zwlaszcza humanistow - polonistów :-)
  5/23/16
 • Jadzia

  Maturzysto, żadne historie, historie sztuki, polonistyki, politologie, sztuki pisania wszelakie, socjologie, filozofie, turystyki historyczne, doradztwa i infobrokerstwa historyczne i niehistoryczne, to bubel. Pracy po tym nie znajdziesz.
  5/20/16
 • Pedagogika w Katowicach

  Studiuje ktoś może pedagogikę w Katowicach ? Proszę o opinię :)
  5/18/16
 • Rado

  wybierajcie INFORMATYKĘ po tych studiach jest dobra praca
  5/17/16
 • Karola

  Co sądzicie o "sztuce pisania"? Warto to studiować????
  5/14/16
 • Angielski z japońskim w Sosnowcu?

  Mógłby ktoś napisać jak studjuje się na filologi angielskiej z japońskim w Sosnowcu? Ciężko jest? Warto iść na ten kierunek?
  5/1/16
 • jak było?

  ktoś byl na tych nocnych powtórkach z historii? Jak to przebiegało? czy dawali jakieś materiały? coś przydatnego? warto było? jestem skłonna zapłacić za kserokpie, jeśli coś sensownego w nich jest, Natalia
  4/29/16
 • karo95

  szkółka katechetyczna? co masz przez to na myśli? modlitwy przed zajęciami? :D
  4/28/16
 • teologia na Uś...

  śmiechu warte a nie studia, po prostu "szkółka katechetyczna"... nie polecam.
  4/27/16
 • Marcin

  Kierunek historia na UŚ (WNS) to 3x porażka, porażka, porażka. Program studiów tragiczny, nastawienie kadry do studenta okropny, wykłady nudne, ćwiczenia też żadnej rewelacji, podczas sesji jazda bez trzymanki by ubić. Zdecydowanie odradzam studiowanie historii na UŚ.
  3/29/16
 • karola

  hejka :) mógłby mi ktoś opisać mniej więcej jak wyglądają studia na filologii angielskiej z japońskim w sosnowcu? ciężko jest się dostać? dużo osób jest na tym kierunku? jak się studiuje? (chodzi mi głownie o atmosferę i poziom nauczania) ogólnie czy warto iść na ten kierunek?
  3/20/16
 • kucyk

  Studiowałam kulturoznawstwo, stacjonarnie, mgr. Kierunek świetny! Mega ciekawy i obszerny. Polecam dla osób, które interesują się literaturą, sztuką (w tym teatrem i filmem), filozofią, psychologią, socjologią, antropologią, nowymi mediami... Śmieszyło mnie kiedy ktoś pytał o jakiej kulturze teraz się uczę :D To są zajęcia bardzo ogólne i dostosowane do naszej rzeczywistości. Na teorii kultury są omawiane kultury tzw. prymitywne. Wykładowcy super: świetnie przygotowani specjaliści, pasjonaci. Co po studiach? A to już zależy do Ciebie. Musisz mieć pomysł na siebie i poza zajęciami duuuuzo robić np wolontariat, warsztaty, szkolenia - żeby poznać pracę w kulturze. Jest wiele prac, które można wykonywać po tych studiach. Ten kierunek to tylko "baza". Czy jest ciężko? Hmm.. zależy dla kogo. Jeśli czytasz książke naukową i wszystko Ci zostaje w głowie to będzie Ci mega łatwo, jeśli nie masz takiej pamięci- będzie Ci ciężko... Jest mase czytania! Na każde zajęcia a do egzaminu z literatury miałam ok 60 książek do przeczytania (proza). Polecam! :)
  3/17/16
 • Diana

  Jak Germanistyka na UŚ? Mam na myśli studia magisterskie.
  3/17/16
 • Doradztwo filozoficzne i coaching

  Witam, chciałabym się dowiedzieć opinii na temat kierunku: doradztwo filozoficzne i coaching - jak się studiuje, jak prowadzone są wykłady? Ktoś, coś? :)
  2/18/16
 • Historia wypada bardzo słabo. ODRADZAM

  Czołem, nie polecam HISTORII na tym uniwerku, studiuje dziennie. Wykładowcy nie dadzą ci możliwości rozwinięcia skrzydeł, raczej odwrotnie. Wykłady nie ciekawe, acz bywają wyjątki (niestety, mozna je zamknąć na palcach jednej ręki, tylko w obrębie trzech palcy, o dio!). Specjalizacje też dają wiele do życzenia. Jestem na specjalizacji archiwalnej z zarządzaniem i szału nie ma, specjalizacja ogranicza się tylko do wizyt w AP w Katowicach (zajęć w IPN, innych archiwach, brak!). Program studiów tez mało asertywny. Co mnie jako studenta mierzi, to to ciągłe narzekanie kadry IH na studentów. Brak porządnych zajęć np.: z NPH (wykłady oderwane od rzeczywistości), ze źródłami, wyjazdów, spotkań np. z pracownikami IPN, muzeów , wykładowcy mam wrażenie zatrzymali się w PRLu z swoją wiedzą. Moim zdaniem IH UŚ w ogóle omija szerokim łukiem IPN (zwłaszcza zakład archiwistyki oraz historii najnowszej), zresztą w IPNie też nie chcą absolwentów po historii do pracy :-(. Co do instytutu, to mam żal zupełny o to, jak wykładana jest historia najnowsza po 1945 r. (zarówno Polski jak i powszechna), to jakaś kpina (w pełnym tego słowa znaczeniu,!!) . Przecież to w jaki sposób prowadzone są te zajęcia, to woła o pomstę do nieba. Już nie wspomnę o merytorycznym przygotowaniu prowadzących. Ktoś tu już ponizej pięknie napisał, ze nic więcej nie dowiesz się studiując historię na uś, niż to, co dowiedziałeś się na historii w szkole średniej - potwierdzam! Mam wrażenie, ze rozwój tej dziedziny nauki zatrzymał sie dla tych pracowników na latach 80/90 XX w. Już nie chcę się czepiać ale mało publikują w tym instytucie, a jak juz opublikują, to w środowisko historyków zostaje to raczej mocno zjechane (nie będę tutaj przytaczał przykładów). Ja po obronie licencjatu znikam z historii na uś, i szczerze, nie polecam studiowania tego kierunku na tym uniwerku. Mam nadzieję, że w Krakowie czy Wrocławiu nie będzie problemu z dostaniem się na magisterkę na tym kierunku.
  1/15/16
 • Co z tym prawem?

  Jak się ma prawo na UŚ? Zarówno dzienne jak i niestacjonarne? Opłaca się tu przychodzić studiować ten kierunek? Jakieś przemyślenia odnośnie wykładów, wykładowców, zajęć praktycznych?
  1/5/16
 • k.k

  kierunku nie znam ale uczelnię jak najbardziej polecam, super kadra, miła atmosfera, brak problemów z załatwieniem czegokolwiek, zdecydowanie na plus
  1/2/16
 • Sztuka pisania

  Czy warto studiować tu ten kierunek? Polecacie tę uczelnię?
  12/14/15
 • UŚ CIESZYN ROZCZAROWUJE

  NIE POLECAM. Miałam wątpliwą przyjemność studiować pedagogikę w Cieszynie. Kadra dobierana z przypadku, w większości są to osoby, które lata świetności mają już dawno za sobą i po prostu im sie nie chce. Wykładowcy "nauczają" przedmiotów, o których nie mają pojęcia. Przestarzałe metody, zero innowacyjności - wyświetlanie podczas zajęć prezentacji sprzed 8-10 lat (2005rok !!). Dostęp do pomocy dydaktycznych (rzutnik, telewizor, komputer/internet) bardzo utrudniony, ponoć wykładowcy "zapisują się" na rzutnik długo przed planowanymi zajęciami - dla studentów jedynie pozostaje nosić ze sobą własne laptopy. Co do obron dyplomowych na tej uczelni, to mówiąc krótko: farsa - członkowie komisji przychodzą spóźnieni albo wcale nie przychodzą (akurat w tym czasie mają zebranie czy inne "ważniejsze" sprawy). W większości przypadków student traktowany jest w sposób przedmiotowy, a co "ambitniejsi" z wykładowców leczą własne kompleksy pokazując, że to "oni żądzą". Szkoda, że na taką farsę wciąż przeznaczane są pieniądze z podatków publicznych. Pedagogikę w Cieszynie powinni zlikwidować, natomiast skupić się na wydziałach artystycznych i podążać w tym kierunku.
  11/26/15
 • Kultury Mediów

  ODRADZAM! Unikać jak się tylko da. Totalna porażka naszego systemu edukacji, nawet nie warto zapisywać się dla legitymacji. Ci ludzie nie powinni w ogóle dostać, żadnych pieniędzy za studentów, no chyba, że karę jakąś. Generalnie poziom prowadzenia zajęć i kompetencje wykładowców graniczą z zerem. Większość to doktoranci, którzy dowiedzieli się tydzień przed pierwszym października, że za tydzień prowadzą jakiś tam przedmiot, o którym nie mają najmniejszego pojęcia, a ci "doktorzy" i "profesorzy" są jeszcze gorsi bo dostają za to jakieś pieniądze i już całkiem mają to gdzieś. Zajęcia dzielą się tu na trzy typy: 1. Przydatne (przekazują jakąś sensowną wiedzę) 25% 2. Nie wnoszące kompletnie żadnej wiedzy 60% i 3. specyficzne (wnoszące jakąś tam wiedzę specjalistyczną ale ciężko stwierdzic gdzie przydatną) 15%. Przejdźmy do tych pierwszych. Tutaj większość prowadzących to ludzie młodsi, którym jeszcze jakoś zależy i wywiązują się ze swoich zadań. Kategoria 2... są to osoby najczęściej prowadzące zajęcia po raz pierwszy nie mające kompletnie pojęcia jak te zajęcia prowadzić, nie posiadające żadnego pomysłu na te zajęcia ani nawet nie posiadające materiałów. Na tych zajęcia wykładowcy potrafią przez cały SEMESTR powtarzać jakieś trzy hasła albo mówić o swoim życiu (ten wariant dotyczy wyższego stopnia "naukowego") pozostali potrafią prowadzić zajęcia przez cały semestr opowiadając o tym co nas otacza i każdy wie jak np zajęcia o internecie. Gdyby tak skrócić ten cały bajzel do zdawania materiału to semestr trwałby 2 tyg. Kategoria trzecia to przedmioty dotyczące jakiś dziwnych specjalizacji, które rzadko mają rację bytu w dzisiejszym świecie. Jeszcze jest taka ciekawostka, że przedmioty najciekawsze i najbardziej przydatne są nie obowiązkowe i najrzadziej się odbywają natomiast te bzdetne są wciskane na siłę by tworzyć sztucznie miejsca pracy. Poziom żenujący, kompletne marnowanie czasu, brak realizacji programu zgodnie z założeniami, masa pustych haseł zachęcających do studiowania, a zero pokrycia z rzeczywistością. Ciężko mi uwierzyć czasami, że coś takiego może się dziać na publicznej uczelni ale tak jest i dalej dostają za to pieniądze (w mniejszośći bo mało kto tu jest na etacie ale jednak).
  11/17/15
 • Historia to porazka na tym uniwersytecie

  Potwierdzam, slabo wypada ten uniwerek na kierunku historia. NPH leżą na całego, nie wspomnę o zakładzie historii najnowszej gdzie zatrudniają mediewistów. Mało pasjonatów i praktyków. Zajęcia nie ciekawe. Odradzam. Inwestować w inny ośrodek akademicki, a Uś omijać wielkim łukiem dla tego kierunku.
  10/16/15
 • Ktooś

  Co powiecie na studiowanie na UŚ w Katowicach bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe ? jestem zainteresowana tym kierunkiem i chciałabym poznać opinie
  9/7/15
 • Turystyka historyczna i historia UŚ

  Czytam to forum i widzę, ze nie jestem sam. Ten instytut jest nic nie warty!! Jestem studentem turystyki historycznej, która prowadzona jest przez Instytut Historii UŚ. Po dwóch latach mogę powiedzieć jedno, odradzam studiowanie tego kierunku, to mało co wspólnego ma z turystyką. Wykładowcy tacy sobie, ogólnie słabi - nie zainteresują człowieka tematem, widać, że robią wszystko by mieć po prostu pracę a nas mają w głębokim powazaniu, powielający jedne i te same treści - ile razy można słuchać jedno i to samo? Kierunek mogę śmiało powiedzieć lipny :-(, brak specjalistów (praktyków), specjalizacji dodatkowych uprawnień np. przewodników i wycieczek po Polsce. Zwiewam gdzie pieprz rośnie jak tylko obronie tego nic nie wartego licencjata. Wielu studentów zarówno historii jak i turystyki narzeka na jakość w tym instytucie wydziału WNS.
  8/18/15
 • Kultura mediów

  Ktoś studiował/studiuje kulturę mediów na UŚ ? Jestem zainteresowana tym kierunkiem i chciałabym poznać opinie na jego temat
  8/15/15
 • Łukasz

  Zdecydowanie potwierdzam i odradzam studiowanie historii na UŚ. Chcesz mieć z głowy sieczkę, chodzić na zajęcia prowadzone w sposób wprost nudnawy, wykłady czytają z kartki :-) co mnie wprost śmieszyło od samego początku. Niczego głębszego w tym instytucie nie ani nie znajdziesz ani się nie dowiesz (niestety!). Mało kto, potrafi zainteresować swoim wykładem, ćwiczeniami. I te wieczne narzekania od kadry IH UŚ. Specjalizacje dają dużżżżżo do życzenia...oj tak... Jeśli masz pieniądze, to inwestuj w siebie i idź gdzieś indziej studiować ten piękny kierunek. W pobliżu Kraków, Wrocław. W IH UŚ nic się ciekawego nie dowiesz poza tym, co usłyszałeś na historii w szkole średniej. Jak dla mnie, IHistorii UŚ jestem mocno rozczarowany. Dobrze, że po licencjacie uciekłem na UJ. A tam o niebo lepiej - NPH świetne, specjalizacja nauczycielska rewelacja (nota bene musiałem sporo nadrobiać po UŚ :-(!!!), historia Polski po 1945 - znakomita (wreszcie nie zakłamana!) i właśnie coś, czego brakowało mi w IH UŚ, pracy na źródłach historycznych, które co rusz były na zajęciach NPH, historii Polski i powszechnej. Wybór należy do Ciebie! Ja jestem na NIE dla studiowania historii na UŚ.
  8/9/15
 • kacha

  jestem trochę zdziwiona tak negatywnymi opiniami o historii na UŚ, ale może nie każdy kierunek jest ich mocną stroną, ja studiowałam biotechnologię i byłam bardzo zadowolona ..
  8/8/15
 • Tylko nie HISTORIA na UŚ

  Wszystko tylko NIE historia na UŚ. Kierunek leży na całego. Na palcach jednej ręki można policzyć zajęcia, które człowieka wciągły, zainteresowały. Wieczne narzekanie wykładowców, prócz tego mało asertywny program, specjalizacje też dają wielllleeee do życzenia. Brak wyjazdów (objazdów) dla studentów. Zdecydowanie odradzam studiowanie na tym uniwerku tego kierunku.
  8/4/15
 • Ola

  Co powiecie o dziennikarstwie na UŚ? Bo zastanawiam sie czy sie tam nie przeniesc od nowego roku.
  6/22/15
 • Marcin

  Odradzam studiowanie historii na UŚ. Kadra mało ciekawa. Wykłady słabe, nieciekawe. Szkoda czasu. IHUŚ mało elastyczny dla studentów. I w dodatku ciągle narzekanie , że studenci są tacy czy inni, a nie patrzą na siebie wykładowcy. Ilu z tego instytutu moze sie pochwalić publikacjami minimum 2 na rok?? Mówie tutaj o publikacjach, które są akceptowane i cytowane w środowisku? NPH leży, XVIII w. - leży, XX wiek powszechna leży (dowiesz się ile sztachet mieści się na majtkach rozmaru XXXL albo o podbojach miłosnych w młodości dr hab. F.), specjalizacja archiwalna - to już fikcja. Jedynie Historia Śląska, Historia Polski Średniowiecza - dosyć dobra, choć mało ci ludzie publikują. Jednym słowy, chcesz studiować historię, to omijaj szerokim łukiem Instytut Historii UŚ - studia tam prowadzone są mało ciekawe i słabe. Ci ludzie tam nie motywują ale demotywują na zajęciach. Absurdem były ćwiczenia z gościem, który recytował podręcznik prof. Markiewicza do Historii Polski 1492 - 1795. Ten pan miał tytuł dr., co go zupełnie dyskwalifikuje
  6/16/15
 • romańska

  czy filologia romańska jst na UŚ jako studia pierwszego stopnia? bo mi wyskoczyło na ich stronie że tylko uzupełniające mgr!!! to chyba niemożliwe, musza mieć licencjackie?
  5/13/15
 • Doki

  na Uniwerku Wrocławskim też się spoźniają wykładowcy, to chyba plaga jakaś, albo nwy trend wobes studentów, co nie?
  3/9/15
 • biotechnologia

  czy warto iść na biotechnologię???? jakie studia - ciężkie? jak z pacą po studiach?
  3/2/15
 • Filozof

  Ludziom żądnym wiedzy, oczekującym od uniwersytetu wysokiej kultury osobistej, szacunku, poszerzenia horyzontów odradzam studiować historii w IHUŚ. Wykładowcy potrafią nie przyjść na wykład bez uprzedzenia, spóźnić się 30 min na zajęcia (potem mówią, że studenci są beznadziejni), wieczorem przed dniem wpisania zaliczenia uprzedzić o zmianie terminu. Obrażenie studentów (a także innych wykładowców!), prymitywne odzywki, zniechęcanie do studiowania są na porządku dziennym. Ta uczelnia nie poszerzyła mi horyzontów, nie wskazała, w jakim kierunku podążać, nie pomogła w zgłębianiu tak fascynującej nauki, jaką jest historia. Zamiast tego przyniosła mi wiele bólu, strachu, cierpienia, nerwów, które zaczęły trawić organizm od środka. Nie mam pośrednio dzięki tej uczelni połowy włosów, nie obejdzie się bez specjalistycznego leczenia. Ludzie zapaleni do nauki, omijajcie IHUŚ szerokim łukiem. Życie jest zbyt krótkie, żeby je marnować na niepotrzebne nerwy.
  2/17/15
 • trex

  Polecam biotechnologię na UŚ w Katowicach! Super wykładowcy, poziom wysoki, nauki sporo ale warto poświęcić swój czas i ukończyć tą uczelnię!
  1/26/15
 • study

  Ja osobiście polecam Uniwersytet Śląski, studiuje tam Organizacje Produkcji Filmowej i Telewizyjnej i jestem b. zadowolona! Poziom jest wysoki, zajęcia ciekawe, a kadra naukowa w pełni wykwalifikowana.
  12/9/14
 • Kamil

  Mnie również interesuje to pytanie.... Nie wiem ile osób ma podobny problem, ale nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych informacji, pomożecie?
  8/27/14
 • projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

  Czy ktoś z Was studiował/studiuje ten kierunek? Jak wrażenia? Czy zajęcia są tylko i wyłącznie w Cieszynie, nie w Katowicach? Tak mi zależało na tym kierunku, myślałam, że mogę go studiować w Katowicach, jednak dziś odkryłam smutną prawdę(?)... Bardzo zależy mi na Waszych opiniach.
  7/29/14
 • iberystyka

  jak wyglada filologia hiszpańska na Uni Śląskim? czy nabór jest każdego roku na ten kierunek? w jakim stopniu mieliście opanowany język rozpoczynajac studia?
  5/13/14
 • Agnieszka

  Niestety UŚ musi jeszcze dużo popracować by dorównać UJ lub UWr. Uczelnia ma przestarzałe programy mało elastyczne dla studenta (np. Historii). Kadra też słaba, choć mówią, że ciężko studiuje się w IH UŚ. Nie ma porównania, co do zaangażowania pracowników naukowych w prowadzenie zajęć. Przeniosłam się na UWr i tam dopiero widać prawdziwych historyków pasjonatów. Specjalizacje na UŚ też nie ciekawe i mało rozwojowe jeśli chodzi np. o archiwistykę, która wprost chyba leży na UŚ. Jak jesteś ambitny warto zainwestować i studiować w renomowanych uczelniach mających wiek wiekową tradycję takich jak UWr lub UJ. Jestem na UWr i teraz mi dobrze. Bez problemu mogę robić dwie specjalizacje na studiach licencjackich - zarówno archiwistykę z zarządzaniem dokumentacją jak i blok specjalizacji nauczycielskiej z WoSem i językiem angielskim, a nie tak jak na UŚ, że się nie da. Jak się chce i jest się otwartym na młodego człowieka to uczelnia winna dać taką możliwość. Uś niestety na tym punkcie poległ. Jestem już po drugim roku z średnią 4,7 a na UŚ bym już nie wróciła.
  10/13/13
 • j.

  A co powiecie o bibliotekoznawstwie na UŚ? Jest tu ktoś z tego kierunku ? :-)
  10/10/13
 • Kaśka

  a mnie się podoba, i zajecia, i kadra, i klimat, i ludzie :-)
  9/27/13
 • Monika W

  Niestety uczelnia SŁABA. Przeniosłam się do Krakowa na UJ. Zwiałam z licencjatu na historii. Słaba kadra i mało asertywny program studiów. Specjalizacje też leżą. Instytut Historii UŚ zostawia wiele do życzenia, szkoda. Brak w ogóle zajęć w języku angielskim.
  9/27/13
 • O pedagogice w Cieszynie

  Za to w Cieszynie położenie uczelni przyjemne - park, wiewiórki, trawniczki, ławeczki, a ich do Czech blisko:) Wszystko w jednym miejscu - uczelnia, stołówka, kawiarnia, restauracja, akademik, biblioteka i Panop. Stancje tanie i duży wybór. Od tych, co po licencjacie poszli do Katowic wiem, że w Cieszynie wykładowcy bardziej przystępni i relacje cieplejsze, choć - jak wszędzie - zdażają się przypały, ale to wcześniej wiadomo, na kogo uważać (wywiad działa). Wadą jest dojazd z niektórych miejsc. Katowice, Bielsko, Kraków spoko, ale z Rybnika, Gliwic, Raciborza gorzej.
  8/13/13
 • O pedagogice (i PiPs w ogóle)

  O wydziale - dość mało przyjemne położenie, w starej podstawówce między blokowiskami, ale da się znieść, mimo ogarniającego strachu w zimowe wieczory. W środku 2 stołówki, 2 punkty ksero, kilka automatów z jedzeniem, sala gimnastyczna - całkiem przyzwoicie. A o samych zajęciach...Ci którzy przenieśli się z innych kierunków USia zachwalają, że im dużo lżej, ja porównania nie mam, ale zdawałam bez problemu mimo kompletnego pociągu do tej tematyki (temat na osobną historię :P). Wnioski pozostawiam Wam. Muszę jednak ponarzekać na ćwiczenia, bo w tym semestrze spora ich większość polegała na tym, że prowadzący siedzi z tyłu a grupa po kolei wygłasza prezentacje. Czyli każdy oprócz tych 4-5 osób, które mówią, siedzi i bazgrze po zeszytach czy gra na komórce. Super :P Wykładowcy są w porządku, może z dwoma były problemy. Panie z dziekanatu, o dziwo, też bardzo miłe i pomocne. Co mnie nieco dobijało to to, że pierwszy semestr jest po prostu napchany jak dziecko po obiedzie u babci. Naprawdę przedmiotów było w nadmiarze i na uczelni się siedzi od 8:00 do np. 19:30. Podsumowując - jestem na tak, ale to kierunek tylko dla pasjonatów, którzy pedagogiką myślą, jedzą i wydalają. Inaczej, najprawdopodobniej, braknie ci sił i jakiejkolwiek motywacji - ale czy nie z każdym kierunkiem tak jest? Nie wiem. Ale na pewno nie powiem, że to kierunek dla byle-kogo i każdy da radę.
  7/29/13
 • Wolti

  Odradzam studiowanie HISTORII na tym uniwerku. Studia nieciekawe, mało pasjonatów którzy tam wykładają (mierna kadra). Program mało elastyczny. Studia w porównaniu do Krakowa IH UJ w Katowicach IH UŚ są nijakie, mało ciekawe. Dobrze, ze uciekłem na UJ! Polecam UJ!
  7/21/13
 • Kerposz

  Ekonofizyka zajmuje się wykorzystaniem w ekonomii i naukach społecznych metod stosowanych przez fizyków. Przykłady to: metoda Blacka Sholesa wyceny opcji giełdowych, John Nash i jego badania dotyczące teorii gier do wykorzystania w podejmowaniu decyzji, metody statystyczne stosowane w medycynie i wiele innych. Wiecej informacji na www.ekonofizyka.pl.
  5/3/13
 • Lars

  Uniwersytet Śląski to dziadowska szkoła we wschodniej Europie, bardzo daleko od cywilizacji Jeśli masz w sobie potencjał wiedzy i umiejętności idź do Katowic tam na pewno go zaprzepaścisz Od nauczycieli zionie niewiedza połączona ze zwykłym chamstwem Marna PZPR-owska szkółka dla dzieci przydupasów Pracuje tam najwięcej byłych komunistycznych weteranów co stali się nagle propolscy Tak ogólnie mówiąc szkoda czasu i pieniędzy na edukacje w Katowicach
  4/19/13
 • MM

  Hej, czy ktoś studiuję anglistykę na UŚ? Czy poziom jest wysoki?
  3/23/13
 • Natkaaa

  Witam . Ktoś studiował kierunek '' Prawo '' ? Bo chciałabym kiedyś się dostać na UŚ . Jaki jest tam poziom ? Jaka jest szansa dostania się tam ?
  3/20/13
 • nnn

  jestem po biologi. jak wszędzie poziom rózny, niektóre zjecia supert ciekawe. najgorzej chyba prowadziła obecna dziekan z genetyki. nudne też były zajęcia z dr tokarska-guzk. okropne.
  12/21/12
 • zakwaterowanie dla zamiejscowych

  jak wyglada sprawa domow studenckich i dostepnosci miejsc w przypadku, gdy ktos ma ok. 140 km na uczelnie? jest szansa? dochod na osobe w rodzinie ponad 2 kola, orientujecie sie w temacie?
  10/9/12
 • krol lew

  Tez jestem na reżyserskich. Jak dla mnie to było warto, ale to trzeba naprawde lubić. nie jest latwo na tych studiach więc jak sie komus nie podoba to nie ma tez checi sie utrzymac. ale do wszystkich pasjonatow mowie ze warto. Uniwersytet Śląski w Katowicach ma dość ciekawy program tego kierunku.
  8/29/12
 • sd

  naprawdę ta reżyserka tak ciekawa? to nie jest z tym tak jak z aktorstwem? Bo ja też pisuję scenariusze, ale bardziej do szuflady albo na jakieś różne miejskie przedstawienia... Mówisz, że warto iść na takie studia?
  8/22/12
 • reż.

  przed dostaniem się na reżyserię pisywałem własne scenariusze, ale po rozpoczęciu studiów zauważyłem że to był jakiś żart. nie miałem dobrego przygotowania, planu, naprawdę amatorska sprawa. dużo nauczyłem się na studiach od świetnej kadry. wiem że cięzko będzie zaistnieć w branzy, ale naprawde chce sie nauczyc pisac scenariusze bo mam wiele pomyslów!
  7/23/12
 • joff

  Interesują mnie studia związane z geografią bo to mój ulubiony przedmiot, jednak obawiam się że turystyka oferuje zbyt słabe perspektywy, a geofizyka wiąże się z dużą ilością fizyki, za którą już tak bardzo nie przepadam. Czy geologia byłaby czymś pośrednim, bardziej perspektywicznym niż turystyka, ale nie tak trudnym jak geofizyka, czy może to raczej płonne nadzieje?
  7/21/12
 • otej

  Ja jestem już absolwentką, studiowałam tutaj chemię i w trakcie studiów zaszłam w ciążę. Uniwersytet bardzo mi pomógł, mogłam niektóre przedmioty zaliczać wcześniej bądź później, wykładowcy może nie dawali mi taryfy ulgowej w trakcie zaliczania, ale naprawdę pomogli poradzić sobie z tą strudną sytuacją i naprawdę dzięki temu skończyam studia :)
  7/17/12
 • lola

  Studiowałam tutaj socjologię. To kierunek dla prawdziwych pasjonatów. Ja chyba taką nie byłam, aczkolwiek było kilku takich wykładowców którzy zrazili mnie sympatią do niektórych przedmiotów. Poziom był różny na różnych kierunkach, ale tak jest wszędzie wszystko i tak zależy od wykładowców a także o decyzji z góry.
  7/11/12
 • runa

  ekonofizyka? :O pierwszy raz w życiu widzę taki kierunek, mógłby mi ktoś z ciekawości napisać o czym on jest?
  7/9/12
 • ela

  jak wyglądają zajęcia na etnologii? od zawsze sie tym interesowałam i teraz chcialabym iść na studia. Złożylam na kilka uczelni i zastanawiam się którą wybrać kiedy już się dostanę :).
  7/4/12
 • lena1199

  Kto studiuje geofizykę na UŚ w Katowicach? Jaki jest poziom kształcenia?
  6/9/12
 • angry

  Klasyka. UŚ jest mega świetnym miejscem do nauki, nie patrzcie na porąbaną średnią, bo mnie tylko denerwuje i nie wiem kto wystawia taką ocenę. Może do 10 mu jeszcze za daleko, chociaż dla mnie akurat, ale jakieś 9 to spokojnie można dać polecam
  5/30/12
 • ela

  Jestem z Jaworzna, więc Katowice to chyba najlepszy wybór, dojazd niezły a i miasto lubię. Za dwa dni Juwenalia, a że już mam wakacje, to wybiorę się i sprawdzę jak bawią że studenci na UŚ w Katowicach ;) Ogólnie znajomi mówili że poziom jest dość wysoki, wykładowcy dobrze wykwalifikowani, więc chyba nie ma sensu zastanawiać się nad czymś innym, nie mam ochoty wyjeżdżać na studia gdzieś dalej ;)
  5/19/12
 • Sprawdź Wykładowcę. PL

  Najlepiej sprawdźcie przyszłych wykładowców na sprawdzwykladowce.pl :)
  5/8/12
 • pool

  No o potędze i wielkości, a także kreatywności UŚ może świadczyć chociażby basen na budynku biblioteki - sick ! Nie wiem kto to wymyślił, ale jestem dumny, że studiuję na takiej uczelni !
  4/1/12
 • nie-inż

  Zdecydowanie prawda, Uniwersytet to jednak zawsze kojarzył mi się z humanem i tak jest, pomimo tego, że kiedyś to była medycyna, prawo, nauki teologiczne.. Niemniej ścisłe też nie kuleją jakoś bardzo, gorzej z tytułem inżyniera
  3/20/12
 • BIOTECHNOLOGIA

  kto studiuje biotechnologie? na Uniwerku Śląskim w Katowicach? czy to prawda ze uczelnia duzo lepiej realizuje ksztalcenie na blokach humanistycznych niz na scislych? takie doszly mnie sluchy? chetnie przeczytam cos wiecej o kierunku, ktory zamierzam studiowac z naciskiem na to, jak od strony praktycznej wygladaja studia, zajecia, jak sa przygotowani absolwenci biotechnologii do pracy i gdzie najczesciej ludzie sie zaczepiaja po studiach do pracy?
  3/11/12
 • do Kropki pytanie

  co studiujesz? jaki kierunek? na dziennych jestes czy na zaocznych? i na ktorym roku?
  3/11/12
 • biurokracja

  Prywatna uczelnia to słaby pomysł - nie nauczą Cię tyle, co państwowa, to nie stany. Co do organizacji, to jasne, że mogłaby być lepsza, ale nie ma co narzekać. Wystarczy sprawdzić dyżury albo pójść do dyrekcji i oni to ogarną, od tego są
  3/3/12
 • kropka

  Wczesniej myslalam ze to dobra uczelnia, teraz widze ze poziom niezbyt wysoki, robienie problemu z niczego, sama organizacja jak za komuny... bieganie z indeksami, kartami, nie wiadomo gdzie i kiedy kogo szukac;/ gdybym miala ponownie wybierac uczelnie to chyba szybciej wybralabym prywatna.
  2/27/12
 • streess

  Wiodąca uczelnia na śląsku. Liczne konkursy ogólnopolskie stwarzają szanse do wykazania się i pokazania przed headhunterami. Nie dziwi mnie więc liczba chętnych na uniwerek z roku na rok raczej rosnąca mimo niżu demograficznego.
  2/25/12
 • weryt

  Ogólnie najlepsza uczelnia na Śląsku, jednak zastanawia mnie np. Wydział Artystyczny.. moim zdaniem całkowicie niepotrzebny. Fajni ludzie i na pewno prestiż uczelni wyższy niż innego typu szkół w regionie. Zresztą sami się możecie przekonać i zweryfikować
  2/20/12
 • zawiedzony

  słaba uczelnia, porobili jakieś dziwne wydziały, poziom taki sobie, bez rewelacji. Ogólnie nie polecam. Lepiej uderzać do Wrocławia, Krakowa, Lublina czy Poznania
  1/20/12
 • Gryka

  Uniwerek Śląski jak najbardziej godny polecenia. Sama ocena mówi już za siebie, że jestesmy na najwyzszym poziomie. Jednak czasem musimy się użerac z nauka i zdawac tysiąć razy jedną rzecz ale warto
  12/14/11
 • Rolnik

  Uniwerek tehe best. Nie maco iśc na prywatne tylko jak możecie wybierajcie Uniwerki bo to przyszłość:) I w przyszłosci pracodawca bedzie mial wybór kogo wybrac czy z prywatnej czy z panstwowej bo bedzie tylko ludzi z dyplomami ;)
  12/7/11
 • Kecioł

  Ja studiuje kulturoznawstwo... Jest spoko, czasem dają popalić jak zbliżają się sesje! Ale tak wszędzie jest na uczelniach. Fajny jest ten kierunek - polecam. Dużo jest wydarzen kulturalnych. Jesli chodzi o kierunek to pasjonaci na sto procent znajdą coś dla siebie :)Fajne jest filmoznawstwo i wiedza o mediach. No to jest coś co mnie kręci :)
  12/7/11
 • rafa

  kto studiuje na ktoryms z kierunków miedzywydziałowych? glownie chodzi mi o humanistyczne miedzykierunkowe
  12/6/11