Inżynieria zarządzania w Bydgoszczy
Inżynieria zarządzania – studia w Bydgoszczy
Studia na Inżynierii zarządzania wyposażają w kompetencje niezbędne do planowania, sterowania i kontrolowania działalności produkcyjnej oraz projektowania i modelowania procesów produkcyjnych.
Studenci uczą się posługiwać się specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym i wykorzystywać je w zarządzaniu różnymi procesami produkcyjnymi i usługami. Poznają zasady rozwiązywania praktycznych problemów z zakresu inżynierii zarządzania.
Kierunek realizowany jest w Bydgoszczy na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Inżynieria zarządzania – specjalności
Kandydaci mogą na pierwszym stopniu wybrać ścieżki kształcenia:
- inżynieria automatyzacji i robotyzacji
- inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy
- inżynier urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
- inżynier zarządzania inwestycjami budowlanymi
- inżynier zarządzania procesami produkcyjnymi.
Na studiach drugiego stopnia dostępne są:
- automatyzacja i robotyzacja procesów
- inżynieria produkcji
- zarządzanie inwestycjami budowlanymi.
Czym zajmuje się inżynier zarządzania?
Do zadań osoby pracującej na takim stanowisku należeć może przygotowywanie dokumentacji technicznej, projektowanie układów automatyki i sterowników, wdrażanie różnorodnych technologii produkcyjnych, usprawnianie automatyki i robotyki w produkcji, realizowanie procedur zarządzania jakością.
Inżynierowie zarządzania zajmują się planowaniem, sterowaniem i kontrolowaniem działalności produkcyjnej, projektowaniem i modelowaniem procesów produkcyjnych.
Inżynieria zarządzania – przedmioty na studiach
W programie nauczania przewidziano: podstawy zarządzania, zarządzanie zasobami ludzkimi, wprowadzenie do logistyki, zarządzanie projektami, zarządzanie jakością, podstawy zarządzania strategicznego z elementami marketingu, grafika inżynierska, podstawy projektowania inżynierskiego, business inteligence, komputerowe przetwarzanie danych, języki i inżynieria oprogramowania, komputerowe wspomaganie prac inżynierskich, systemy informatyczne CRM i ERP, zarządzanie bezpieczeństwem systemów informatycznych, teoria i inżynieria systemów z elementami analizy systemowej, zarządzanie procesowe i projektowanie procesów.
Inżynieria zarządzania – rekrutacja w Bydgoszczy
Kandydaci przyjmowani są według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Sprawdź szczegółowe zasady rekrutacji na Inżynierię zarządzania w tym i innych ośrodkach akademickich. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia techniczne i ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Inżynieria zarządzania – praca po studiach
Po ukończeniu konkretnych specjalności absolwent może pracować przykładowo jako:
- menedżer procesów automatyzacji i robotyzacji
- specjalista ds. automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych
- inżynier utrzymania ruchu
- automatyk utrzymania ruchu
- kierownik działów produkcyjnych i logistycznych
- specjalista ds. zarządzania i nadzoru produkcji
- specjalista ds. rozwoju produkcji
- analityk kosztów budowy
- kierownik projektu budowlanego
- specjalista ds. rozwoju produkcji
- administrator danych produkcyjnych.
Zarobki po Inżynierii zarządzania
Młodszy specjalista może liczyć na pensję w wysokości około 5 200 złotych brutto, natomiast specjalista otrzymuje wynagrodzenie o średniej wysokości 7 030 złotych brutto.
Faktyczna wysokość zarobków zależeć będzie od zajmowanego stanowiska, posiadanego doświadczenia, formy zatrudnienia, wielkości firmy i jej lokalizacji.
Czy warto studiować Inżynierię zarządzania w Bydgoszczy?
W trakcie zajęć studenci korzystają z najnowszych narzędzi informatycznych, zastosowanych w przedsiębiorstwach w Polsce i na świecie. Realizowane są liczne projekty, warsztaty i case study, które umożliwiają przetestowanie różnych zagadnień w warunkach rzeczywistych.
Uczelnia współpracuje z partnerami biznesowymi, m.in. takimi firmami, jak Atos IT Services, Nokia Corporation, Sunrise Systems, Ivy Technology Poland, Project Management Institute, PKP Cargo, Kruszwica SA, gdzie studenci mogą odbywać praktyki zawodowe.
Inżynieria zarządzania – opinie
"Czy wiesz, że nowoczesne przedsiębiorstwa potrzebują osób przygotowanych do zarządzania technologią, procesami produkcyjnymi i projektami technologicznymi? Jeśli interesuje Cię rozwój techniki i technologii, to studia dla Ciebie. Obserwuję, że wdrażanie najnowszych osiągnięć zachodzi bardzo szybko, co oznacza, że zawód inżyniera jest szczególnie potrzebny na rynku pracy. Studia pomogą Ci zdobyć umiejętności przydatne w tym zawodzie przyszłości. Kładę szczególny nacisk na rozwiązywanie w trakcie zajęć realnych problemów, moi studenci uczą się poprzez działanie. Wspólnie z pozostałymi wykładowcami chętnie podzielimy się z Tobą swoimi doświadczeniami.
Wykorzystujemy na zajęciach aktywne formy nauczania, a program, który tworzę oparty jest na obecnych realiach rynku pracy. Uczymy naszych studentów, że jako osoby realizujące w przyszłości zadania z obszaru inżynierii zarządzania powinni, oprócz kompetencji menedżerskich, znać zagadnienia techniki, prawa, ergonomii i komunikacji. W programie studiów przewidzieliśmy zarówno zajęcia w laboratoriach automatyki, fizyki czy elektrotechniki, jak i ćwiczenia, podczas których będziesz używać specjalistycznego oprogramowania. Dodatkowo możesz brać udział w spotkaniach i wizytach studyjnych." - mgr inż. Grzegorz Osiński, menedżer kierunku
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się więcej o studiach technicznych
Fot. Freepik