Przedsiębiorczość
Studia na kierunku przedsiębiorczość są adresowane do tych, którzy chcieliby prowadzić własną działalność gospodarczą. Celem studiów jest przygotowanie absolwenta do podjęcia takiej działalności lub też do podjęcia pracy na samodzielnym stanowisku związanym z zarządzaniem i organizacją w cudzym przedsiębiorstwie.
Kształcenie obejmuje zagadnienia z zakresu zawierania umów w obrocie gospodarczym, odpowiedzialności cywilnej i karnej przedsiębiorcy oraz zarządzania przedsiębiorstwem, z elementami niezbędnymi dla praktyki obrotu, takimi jak: prawo podatkowe, prawo pracy, z uwzględnieniem niezbędnych w środowisku gospodarczym kwestii ubezpieczeń oraz zarządzania strategicznego, badań marketingowych i rynkowych, zarządzania projektami, pozyskiwania funduszy unijnych, zarządzania zasobami ludzkimi, podstaw rachunkowości i logistyki.
Dla kogo studia na kierunku przedsiębiorczość
Studia o takim profilu wybierają kandydaci posiadający zmysł analityczny, predyspozycje biznesowe, umiejący zarządzać czasem.
To kierunek dla osób dynamicznych, przedsiębiorczych, komunikatywnych, nie bojących się wyzwań, radzących sobie ze stresem.
Program kształcenia na kierunku przedsiębiorczość
Program nauczania przedsiębiorczości obejmuje głównie przedmioty prawnicze, których znajomość jest niezbędna przy prowadzeniu własnej firmy. Są tak dobrane, by absolwent posiadał szeroką wiedzę dotyczącą różnych aspektów działalności gospodarczej, co pozwoli mu na trafne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji. Nacisk jest położony jednak na praktyczne zastosowanie uzyskanej wiedzy, czemu służyć będą warsztaty, obowiązkowe praktyki oraz duża liczba przedmiotów fakultatywnych. Zapewni to różnorodność zajęć, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku przedsiębiorczość
Podczas rekrutacji pod uwagę brane są trzy przedmioty zdawane na maturze w części pisemnej.
Wyżej punktowany jest poziom rozszerzony.
Perspektywy pracy po kierunku przedsiębiorczość
Absolwenci kierunku są przygotowani do:
- pracy na stanowiskach menedżerskich, kierowniczych
- zajmowania stanowiska analitycznych
- prowadzenia własnej działalności gospodarczej
- udziału w zespołach zadaniowych i projektowych
- prowadzenia obsługi prawnej przedsiębiorstwa
- pracy w strukturach organizacji pozarządowych.
Opinie o kierunku przedsiębiorczość
Studenci kierunku mają możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów, np. w zakresie arbitrażu, inwestowania czy zarządzania biznesem.
Korzystają z wyjazdów w ramach program Erasmus+ czy MOST.
Szczególny nacisk położony jest na kształcenie praktyczne - bogata oferta praktyk dotyczy przede wszystkim ostatniego semestru studiów.