Ocena uczelni

Komentarze (278)
Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • paulina

  Hej! Czy ktoś tutaj uczęszcza, lub uczęszczał na kierunek twórcze pisanie? Jeśli tak, to chętnie bym się dowiedziała, jak trudno było się dostać oraz czy kierunek w ogóle spełnił oczekiwania.
  7/4/20
 • @Kam

  Z tego co kojarzę, było około 3-4 osób na miejsce, więc progi mogły wynosić około 450 pkt. W tym momencie jest już zarejestrowanych 55 osób na 30 miejsc, a do końca rekrutacji jeszcze 2 miesiące, więc podejrzewam, że próg może się utrzymać.
  7/3/20
 • Kam

  A co z produkcją teatralną i organizacją widowisk? Wysoki był próg w zeszłym roku?
  7/2/20
 • @Em

  W zeszłym roku był to jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów, na pewno powyżej 5 osób na miejsce, więc myślę, że progi mogą się wahać w okolicach 500 punktów. Tak jak niżej napisałem, o szczegóły można zapytać w dziale rekrutacji Wydziału Filologicznego. Co do samej uczelni, na pewno polecam, niestety studiuję inny kierunek, więc nie wypowiem się jak jest na tym.
  7/1/20
 • @Karo

  W zeszłym roku na filologię romańską było około 3 osób na miejsce, progi mogły wynosić około 400-450 punktów, o dokładne liczby możesz zapytać w dziale rekrutacji Wydziału Filologicznego.
  7/1/20
 • Em

  Jaki jest próg na filologię hiszpańską z angielskim? Czy ogólnie kierunek i uczelnia do polecenia? I tak btw czy ktoś się tam wybiera w tym roku?
  6/30/20
 • Karo

  Jaki był w tamtym roku próg na filologii romańskiej stacjonarne I stopnia?
  6/28/20
 • @Jan

  Cześć, bardziej prawdopodobne jest, że dostaniesz się na biologię niż na biotechnologię, ponieważ na biologię jest przeważnie mniej chętnych na 1 miejsce - około 2 osób. Jak zauważyłeś, wybór przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji jest szeroki, a to rozszerza grono potencjalnych kandydatów, nie muszą to być osoby tylko po bio-chem. Mimo wszystko uważam, że powinieneś spróbować, bo 350 punktów to nie tak najmniej, a nuż się uda ;) Trzymam kciuki!
  6/25/20
 • @Psychologia

  Super, w takim razie trzymam kciuki! Jak otrzymasz wyniki, daj znać czy się udało ;)
  6/25/20
 • Psychologia Odp.

  Cześć. Dziękuję za odpowiedź. Miałam spore wątpliwości czy warto próbować ze względu na taką dużą popularność tego kierunku. Jednak postanowiłam złożyć aplikację, może się uda. :)
  6/25/20
 • Do Psychologia

  Cześć, wszystko zależy od ilości kandydatów w tym roku, ponieważ w zeszłym było to ponad 11 osób na miejsce i progi zapewne były wyższe, mimo wszystko z taką ilością punktów powinnaś spróbować. Powodzenia!
  6/24/20
 • Psychologia

  Cześć! Mam pytanie odnośnie progu punktowego. Uzyskałam 437 punktów. Czy jest to wystarczająca ilość, abym mogła się zakwalifikować na kierunek psychologii?
  6/24/20
 • @ Pytanie o przedmioty

  Ogólnie - tak mają szansę tylko z dwoma przedmiotami. Ale to zależy od kierunku na jaki startujesz.
  6/22/20
 • Pytanie o przedmioty

  Czy osoby z dwoma przedmiotami w rekrutacji maja szanse się dostać ? Bo ten trzeci nie jest obowiązkowy..
  6/22/20
 • Jan

  Cześć! Wyliczyłem że mogę uzyskać około 350 punktów. Czy jest to wystarczające aby dostać się na biotechnologię albo biologię?
  6/19/20
 • Do kamiloo

  Cześć, system ze wszystkich przedmiotów maturalnych zawsze wybiera najkorzystniejszy wynik dla kandydata. Niestety przedmioty nie mogą się powtarzać w różnych grupach przedmiotów bez względu na poziom. Jeśli np. w pierwszej grupie przedmiotów jest wymagana matematyka i pisałeś ją na poziomie rozszerzonym i z rozszerzenia wychodzi ci więcej punktów niż z podstawy, to system bierze pod uwagę rozszerzenie, ale już podstawy z matematyki nie zaliczy np. do trzeciej grupy przedmiotów do wyboru, bo wtedy przedmiot powtórzyłby się. Powodzenia!
  6/19/20
 • kamiloo

  Cześć. Mam pytanko odnośnie procesu rekrutacji. Czy jeśli w pierwszej kategorii wybiorę matematykę rozszerzoną, w drugiej wybiorę angielski na poziomie rozszerzonym, to czy w trzeciej kategorii będę mógł umieścić podstawę z matematyki i angielskiego? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  6/18/20
 • Do Kacpra

  Hej, co do rekrutacji, mając 450-500 pkt. raczej nie powinieneś mieć problemu z dostaniem się na ten kierunek. Powodzenia :)
  6/18/20
 • Kacper

  Hejka, jakieś opinie o kierunku Analiza danych? Chciałbym się też spytać, jak z rekrutacją - czy jest się ciężko dostać? Ze wstępnych wyliczeń wychodzi mi 450-500pkt.
  6/18/20
 • Do Mateusza

  Teraz tak mi przyszło na myśl, że jedynym kierunkiem, na którym progi mogłyby przekroczyć 500 pkt. może być kierunek finanse i rachunkowość, ponieważ co roku jest tu najwięcej chętnych na miejsce - około 4-5 osób. Poza tym kierunkiem, tak jak wspomniałem w poprzednim komentarzu, z takim wynikiem dostaniesz się bez problemu.
  6/17/20
 • Do Mateusza

  Mając 500 punktów na 100% dostaniesz się na każdy kierunek na Ek-Soc. Pozdrawiam.
  6/17/20
 • Kacper

  Siemka, Mam pytanko o próg do Logopedie na UŁ.
  6/17/20
 • Mateusz

  Czy dostanie się na Finanse i Biznes międzynarodowy oraz ogólnie na kierunki ekonomiczne jest prawdopodobne, jeśli w najgorszym przypadku będę miał około 500 punktów?
  6/17/20
 • Do Pawła

  Szczegółowe progi nie są podawane publicznie, ale na kierunki, które wymieniłeś nie ma bardzo wielu chętnych, więc bez problemu powinieneś się dostać. Powodzenia!
  6/16/20
 • Ja

  Ktos sie wypowie na temat zdania informatyki na wydziale matmy i fizyki?
  6/15/20
 • Paweł

  Hejka! Szukam opinii o dwóch kierunkach studiów: etnologia i antropologia kulturowa oraz geografia. Czy ktoś mógłby napisać swoje wrażenia ze studiowania na tych kierunkach lub podzielić się opinią zasłyszaną od innych? Jakie były progi punktowe na te kierunki ?
  6/15/20
 • Do Jakuba

  Rozpisałem się wcześniej, a nie odpowiedziałem bezpośrednio na Twoje pytanie 🙃 360 pkt. to ani dużo, ani mało. Szansa na dostanie się na pewno jest, ale poprzez to, że uczelnia nie podaje progów z poprzednich rekrutacji, nie da się oszacować, czy to wystarczy. Więc tak jak napisałem w poprzednim wpisie, jedyne, co pozostaje, to złożyć papiery na oba kierunki i cierpliwie czekać :) jeszcze raz pozdrawiam i powodzenia!
  6/14/20
 • Do Jakuba

  Hej! Z zeszłorocznych danych w statystykach rekrutacji (już ich niestety nie ma) wynikało, że na rachunkowość na WZ ilość chętnych to ponad 2 osoby na miejsce, w przypadku FiR na Ek-Soc -ponad 4 osoby na miejsce, zatem jeśli te dane w tym roku będą podobne do zeszłego, to jak się domyślasz, na rachunkowość na WZ dostać się będzie łatwiej (w rzeczywistości część aplikujących na kierunek A wybiera kierunek B czy nawet C, D itp. w zależności, na ile kierunków aplikowali, więc część miejsc się zwalnia, przez co ilość osób na miejsce w rzeczywistości jest nieco mniejsza). Ostatecznie wszystko zależy od ilości chętnych na miejsce w tym roku, ponieważ to co roku może się zmieniać. Link do danych: https://rekrutacja.uni.lodz.pl/statystyki.php . Najlepiej zapisać się w systemie na oba kierunki, wtedy zawsze zwiększasz szansę dostania się. Pozdrawiam i powodzenia!
  6/14/20
 • Jakub

  czy z takimi wynikami matur 90% ang podstawa 55% matma podstawa 60% geo rozszerzenie (około 360 pkt) da radę dostać się na fir lub rachunkowość?
  6/14/20
 • @Gabi

  Hej! W zeszłym roku o ile dobrze pamiętam było coś około 150/200 osób chętnych na 80 miejsc, ale część z nich mogła wybrać inne kierunki, więc większość na pewno się dostała, ale czy wszyscy, tego nie wiem. Wiele zależy od ilości chętnych w tym roku. W statystykach rekrutacji są na bieżąco podawane dane, ile osób się rejestruje na dany kierunek, więc warto zajrzeć od czasu do czasu. Podejrzewam, że jeśli będzie to powyżej 200 osób przy założeniu, że połowa z nich wybierze inny kierunek to wtedy na pewno jakaś część osób odpadnie. Powodzenia!
  6/13/20
 • Do Gabi

  Na WZ na rachunkowość łatwo się dostać - zazwyczaj dostają się wszyscy, którzy rejestrują się na kierunek.
  6/13/20
 • Gabi

  hej! czy trudno dostać się na rachunkowość na wydziale zarządzania? ile mieliście punktów?
  6/12/20
 • ZAinteresowana

  Hej! Czy ktoś może wie jaki był ubiegłoroczny próg na filologię romańską? Albo ilość osób na jedne miejsce? Z chęcią przeczytałabym również opinie na temat tego kierunku :)
  6/12/20
 • Ania

  Cześć, czy jest tu ktoś, kto może się wypowiedzieć o produkcji teatralnej i organizacji wydarzeń artystycznych? Dużo było chętnych na ten kierunek w zeszłych latach? :)
  6/9/20
 • Do Gabrieli

  Witaj! Uczelnia nie podaje publicznie progów, ponieważ nie chce zniechęcać potencjalnych kandydatów do aplikacji na kierunki, na których im zależy, dlatego, że progi co roku i tak się zmieniają, więc jeśli na czymś ci zależy, po prostu aplikuj :) Co do kierunków, które wymieniłaś, progi nie powinny być wysokie - około 1-2 osób na miejsce, więc nie powinno być problemów z dostaniem się. Pozdrawiam ;)
  6/6/20
 • Do Zosi

  Cześć! Co do progów na kierunkach: marketing oraz nowe media i kultura cyfrowa, w zeszłym roku były to jedne z najbardziej obleganych kierunków - około 7-8 osób na miejsce. Ale pamiętaj, że większość chętnych aplikuje na więcej niż jeden kierunek, dlatego część osób rekrutujących np. na marketing może wybrać coś innego i wówczas cześć miejsc się zwolni. Podsumowując, jeśli ci zależy, to warto spróbować. Pozdrawiam ;)
  6/6/20
 • Do Patryka

  Cześć, co do ilości chętnych na turystykę, było to około 1-2 osób na miejsce. Zatem z dostaniem się raczej nie powinno być problemu. Pozdrawiam ;)
  6/6/20
 • Gabriela

  hej, bardzo chętnie zasięgnę opinii o kierunkach tj.: studia polsko-niemieckie, EkoMiasto oraz międzynarodowe studia kulturowe; ewentualnie o jakichś podobnych kierunkach czy warto:) i chciałabym zapytać czy gdzieś są dostępne progi punktowe z ubiegłych lat, ponieważ z tego co się orientuję na stronie uł nie są one zamieszczone. Z góry bardzo dziękuję
  6/5/20
 • Natalia

  Witam, Chciałabym zasięgnąć opinii na temat kierunku Pedagogika :]
  6/4/20
 • Zosia

  Hej orientuje się ktoś czy ciężko się dostać na Marketing albo Nowe media?? Lub orientacyjnie jaka była punktacja?
  6/4/20
 • PATRYK

  Chciałbym się dowiedzieć czy by w zeszłym roku i latach poprzednich było dużo chętnych na Turystykę?
  5/31/20
 • Marcin

  Witam, chciałbym się dowiedzieć czegoś o studiach leśnych w Tomaszowie Mazowieckim na zaocznych, czy warto, czy trudno potem znaleźć zatrudnienie? Może ktoś posłużyć radą?
  5/28/20
 • Do "Kuba112244"

  Cześć, w zeszłym roku przy rekrutacji na FiR miałem 603 pkt. i byłem, o ile dobrze pamiętam, 28. na liście na ponad 700 chętnych. Miejsc jest 180, ale trzeba pamiętać, że nie każdy ostatecznie złoży papiery na ten kierunek, bo nie ma ograniczeń co do ilości kierunków na jakie aplikujesz, a większość jednak aplikuje na co najmniej 2 kierunki jako "plan B". Myślę, że jak będziesz miał powyżej 500 pkt. to napewno się dostaniesz, ale to tylko takie moje spekulacje. Do co kierunku, bardzo dobry wybór. Pozdrawiam i powodzenia!
  5/22/20
 • Kuba112244

  Zna ktoś próg punktowy z zeszłych lat na kierunek finanse i rachunkowość?
  5/16/20
 • Sylwia

  Czy było dużo chętnych w poprzednim roku na Filologie Włoską? Czy jest ktoś kto tam studiował/studiuje i mógłby udzielić mi więcej informacji?
  5/9/20
 • filologia angielska lub międzynarodowe studia kulturowe

  Szukam opinii osób, którzy studiują te kierunki. Czy na filologii angielskiej jest bardzo trudno? Czy muszę zdawać rozszerzony język polski, aby mieć szansę się dostać? Czy wystarczy wysoki wynik z podstawowego? Polecacie ten kierunek na UŁ? Jaki jest mniej więcej próg punktowy? :-) A co do międzynarodowych studiów kulturowych to przede wszystkim czy warto, czy polecacie i czy to jest trudny kierunek? I czy trudno się dostać
  4/27/20
 • Była studentka

  Studiowałam filologię hiszpańską na wydziale filologicznym w Łodzi. Wymienie plusy : - nowoczesny budynek, takze jest miejsce zeby posiedziec, wypic kawe, odpoczać - młode grono pedagogiczne jest bardzo w porządku, podchodzi naprawde profesjonalnie gdy ktos czegos nie umie i chyba na tym koniec plusów :) co do minusów: Odradziłam ten kierunek moim znajomym, rodzinie i ogolnie wszystkim. Osoby ktore chca tam studiowac musza miec na uwadze iz nie bedzie ani lekko, ani tez wiekszosc absolwentów nie bedzie oswojona z jezykiem na te b2 czy c1 gdy skonczy studia. Jeszcze pierwszy rok to spoko, ale od 2 r to od hiszpańskiego jest p. Swendi i Raul, tzn definicje na pamiec ze slownikow Rae to bedzie dla was norma, jak nie oddasz pracy na czas grozi ci uwalenie semestru, oboje niby sa ekspertami a maja inne opinie na dany aspekt jezykowy/gramatyczny, testy to wyciete fragmenty kserówek do tłumaczenia z pl na hiszp, lub wstawianie preposiciones we fragmenty zdan, niewazne ze teks archaiczny :) i malo uzytkowy, prawie wszystkie osoby pod koniec 3 r mialy co najmniej 1 warunek za soba na tym kierunku, takze bardzo uroczo - slabo tlumacza, u p Swendi jedna poprawa na semstr, jak wiecej to piszesz semestralny i jak nie zdasz to zegnasz sie z kierunkiem, nieobecna tez za bardzo nie mozesz byc bo cie zje, niewazne ze masz usprawiedliwienie, kogo to obchodzi, mozna uslyszec od p Swendi smiechy, komentarze o braku wiedzy, smieszki o akcencie etc Głównie zajecia byly dostosowywane do osob ktore juz wczesniej uczyly sie hiszpanskiego i byla widoczna roznica miedzy osobami ktore sa od zera i osobami które juz miały wiedze z poprzednich szkol , czego tak naprawde nie dalo sie zatrzec. Zawsze bylo widac odstawanie tych osob. - co do drugiego jezyka jakim jest tam j ang wcale nie jest lepiej ale to zalezy tez kto bedzie wykładał, najlepsza jest p Naze, niestety mi sie trafila p Słodkowicz z wydziału eko-soc, ale tez uczy na wydziale zarzadzania, ona jest ze Studium Jezykowego, to byl dramat, nic nie nauczyla, bylo tylko ready, study, go! niewazne ze tam to juz nikt nic nie umial, angielski z poziomu b2 po maturze spadl na b1 chyba, mimo iz zadania nyly robione z c1 poziomu, byly nawet plany by ją zmienic bo nic nie wniosla do zajec by nauczyc, poprawki tez byly kilkukrotne i na innych wydzialach, pol grupy musialo sie poprawiac u niej po kilka razy by zaliczyc przedmiot i przyjezdzac na inne wydzialy by w ogole napisac poprawe :) - co do wyjazdów na Erasmusa, tez bajka, chcesz jechac do Malagi czy tez do Andaluzji? dostaniesz Galicję bo tak:) niewazne nawet ze masz dobre wyniki, musisz sie odwolywac i moze ci sie uda pojechac tam gdzie chcesz, ale i tak bierzesz ,,resztki,, wolnych miejsc po 2,3,4,5 r gdy jestes na 1 r i tu juz niewazne nawet wyniki, takie zasady, nie pojedziesz tez na Erasmusa gdy masz choc jeden warunek na koncie bo znow sie powtorze takie zasady i dodam ze te zasady dotycza tylko tego kierunku :) jest to zalezne od tego kto zarządza wyjazdami Erasmus Jeszcze na sam koniec dodam ze kierunek zaczeło ze mna 167 osob a skonczylo 33 Pozdrawiam i powodzenia
  4/5/20
 • Do "H"

  Co prawda nie studiuję inwestycji i nieruchomości, ale jestem na ekonomii, też na Ek-Soc. Jeśli chodzi o wydział, to zdecydowanie polecam, wyniesiesz stąd dużo wiedzy, jeśli będziesz oczywiście chciał/-a ;) Co do kierunku, jest on wyspecjalizowany, nabędziesz konkretną wiedzę z konkretnej dziedziny, a że jest to jedyny taki kierunek w Polsce, z góry masz mniejszą konkurencję, a tym samym większe szanse na znalezienie pracy w zawodzie. Polecam przejrzeć sobie plan studiów i zobaczyć, czy takie przedmioty mogłyby cię zainteresować https://www.eksoc.uni.lodz.pl/mobile/oferta-ksztalcenia/kierunki-studiow-20202021/studia-i-stopnia-licencjackie/inwestycje-i-nieruchomosci/#nav ( Na samym dole masz link do planu, przez telefon nie działa, musisz podejrzeć na komputerze ^^). Pozdrawiam
  3/12/20
 • H

  Hej, studiował ktoś kierunek inwestycje i nieruchomości i chciałby się podzielić opinią?
  3/2/20
 • a

  ktoś z filologii angielskiej chciałby się może podzielić opinią? :)
  2/13/20
 • Student

  Polecam kierunek finanse i rachunkowość na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Wysoki poziom nauczania, świetna kadra, wysokie wymagania wobec studentów. Wydział zadbany, bardzo przyjemnie spędza się tu czas. Istnieje wiele kół naukowych, w których można się rozwijać. I najważniejsze - perspektywy pracy po tym kierunku są w Łodzi bardzo dobre. Zdecydowanie polecam.
  2/5/20
 • LINGWISTYKA

  Ja też przeglądałam tę lingwistykę dla biznesu i właśnie pierwsze, o czym pomyślałam, to, że mógłby tam być hiszpański do wyboru. Ale ciężko przewidzieć, czy w ogóle mógłby być w tym roku, więc bardziej nastawiam się na filologię angielską...
  2/1/20
 • gabrysia.zuzia@gmail.com

  prosiłabym o opinie psychologii, bankowość i finanse cyfrowe , dziennikarstwo i komunikacja społeczna , zarządzanie zasobami ludzkimi , Rachunkowość, Rachunkowość i zarządzanie finansami, Kulturoznawstwo, Matematyka, Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami, Twórcze pisanie. w tytule maila proszę podać kierunek. za wszystkie opinie będę bardzo wdzięczna, ponieważ nie wiem co ze sobą zrobić
  1/28/20
 • LINGWISTYKA DLA BIZNESU - jakie opinie?

  Chcę iść na filologie angielską lub LINGWISTYKĘ DLA BIZNESU .... no i tutaj pytanie o ten drugi kierunek: jak oceniacie te studia - LINGWISTYKA DLA BIZNESU??? Jak wyglądają one w praktyce? czy specjalność to jest inaczej wybór drugie języka? widzę że jest niemiecki, francuski, rosyjski i słoweński - czy jest szansa na hiszpański lub włoski? Jesteście zadowoleni z tych studiów?
  11/12/19
 • obiektywnie

  szkoda czasu w Łodzi, kierunek nastawiony na zyski z warunków. Odebrano uprawnienia diagnosty laboratoryjnego,Studia ciężkie, a perspektywy finansowe po ukończeniu niższe od kasjera w biedronce.... perspektywa zostania po tak ciężkich studiach przedstawicielem medycznym nie powala. Zdecydowanie odradzam Łodź.
  10/8/19
 • 123

  Jest ktoś ze studiów magisterskich z wojskoznawstwa? Albo w ogóle z wydziału filozoficzno historycznego?
  8/25/19
 • Marketing

  Hej czy ktoś studiował marketing na UŁ ? Chciałabym pójść ale nie wiem czy warto ?
  8/20/19
 • Paulina

  Wybiera się ktoś na twórcze pisanie na UŁ?
  7/4/19
 • Trewq

  Hej, czy jest ktoś coś w stanie powiedzieć na temat informatyki ekonomicznej?
  6/23/19
 • Apaczq

  Jaki poziom na logistyce? Trudno jest?
  6/16/19
 • Tomasz

  Witam ! Chcialbym isc na prawo na UŁ, czy wie ktos jaki jest próg
  5/28/19
 • Manna

  Studiowałam filologię angielską na UŁ. Jestem naprawdę zadowolona. Jeżeli chodzi o nauczycieli to miałam szczęście trafić na wielu naprawdę dobrych, rzetelnych i z pasją (chociaż nie powiem, że tyczyło się to wszystkich). Nauki było sporo, trzeba przyznać. Nie wiem jak jest na innych wydziałach, ale mój był przyjazny i przychylny studentom. Przynajmniej takie są moje wrażenia.
  5/18/19
 • Damian

  Hejka mam pytanie ile mniej więcej trzeba mieć punktów by dostać się na logistykę i czy jest ciężko
  4/25/19
 • Informatyka Stosowana

  Witam, mysle o magisterce na Wydziale Fizyki na kierunku Informatyka Stosowana. Moze ktos sie wypowiedziec?
  3/5/19
 • administracja

  wybiera się ktoś na magistra z administracje?jakie macie opinie odnośnie tego kierunku?
  8/21/18
 • klon

  Gdzie szukacie mieszkania na wynajem w Łodzi? ale tak, żeby tanio było?
  8/15/18
 • Andziu

  Witam, mam pytanie odnośnie nowego kierunku na tym uniwersytecie, mianowicie Biomonitoring i biotechnologie ekologiczne. Czy warto iść ? Jak wyglądają zajęcia i jacy są wykładowcy ?
  7/28/18
 • olaa

  Ludzie, jak sama nazwa wskazuje OPINIE O UCZELNI, czego nie rozumiecie. Zamiast czytać opinie o się czegoś dowiedzieć to czytam same głupoty , jeśli macie pytania zachęcam o skontaktowanie się z osobami, które już tam uczęszczają.
  7/16/18
 • Tedo

  Słyszał ktoś, że ma być kierunek Inspekcja Weterynaryjna?
  7/15/18
 • gospodarka przestrzenna

  Kierunek fajny, ciekawy, nie jest jakoś bardzo trudno, niektóre zajęcia są prowadzone w interesujący sposób. Dużym minusem są wysokie koszty wyjazdów na ćwiczenia terenowe. Na początku informowali, że uczelnia pokrywa większość kosztów związanych z wyjazdami ( padło nawet w dziekanacie, że 3/4 kosztów) prawda okazała się być inna i bolesna gdy dowiedzieliśmy się, że za nasze ćwiczenia terenowe uczelnia dopłaciła tylko 20 zl na dzień za 1 ucznia, a resztę musimy pokryć sami.
  7/10/18
 • PRAWO

  Co powiecie na temat studiowania prawa, czy ciezko jest sie dostac , jaki poziom nauczania
  5/23/18
 • Mikro

  Hej :) Co powiecie na temat analityki biznesu? Nie moge znaleść progów punktowych z tamtego roku więc nie wiem czy ciężko się dostać...
  5/7/18
 • Do maturzystów

  Możecie nie pisać żałosnych pytań jak jest na uczelni? Tu maja być opinie innych a nie wasze głupie pytania czy dostanę się na to czy tamto.. zastanów się
  5/2/18
 • Filologia angielska ; )

  Hej :) chciałabym zasięgnąć opinii od kogoś kto miał do czynienia z kierunkiem filologia angielska na UŁ. Czy jest trudno tzn czy od studentów wymagana jest bardzo dobra znajomość języka? Nie mam problemu z rozumieniem ze słuchu, jednak przez nauczyciela w szkole średniej mam pewne niedociągnięcia w gramatyce, ale dałabym radę to ogarnąć tylko nie wiem czy w ogóle jest sens porywać się na filologię.. Jednakże bardzo lubię języki, chciałabym znać angielski bardzo dobrze i być z tym językiem na co dzień. Z gory dziękuję za każdą odpowiedź!
  4/30/18
 • Informatyka

  Hej, proszę o jakiekolwiek informacje na temat Informatyki na UŁ. Czy warto wybrać te studia?
  4/23/18
 • Pr

  Jeśli chodzi o prawo jak wyglada? Trudno jest? Jak wykladowcy? Czy trudno się dostac? Czy Łódź jest przyjazna studentom?
  4/17/18
 • Analiza danych

  Ja jestem zainteresowana tym kierunkiem, ale raczej ciężko się dostać, tak mi się przynajmniej wydaje.
  4/4/18
 • Analiza danych

  Ktoś się wybiera na analize danych( inżynierskie)?
  4/3/18
 • analityk

  Studiuje ktoś analizę danych ? Mam kilka pytań odnośnie tego kierunku? Jak wrażenia?
  3/17/18
 • Wiktoria

  Hej mam pytanie niewiem na jakie studia startować politechnika czy jakiś uniwersytet. Ciężko jest na politechnice?
  3/12/18
 • Mateusz

  Cześć) Interesuję się waszej opinią o Stosunkach międzynarodowych oraz Prawie na Uniwersytecie Łódzkiemu. Czy są to perspektywiczne kierunki і jaki jest poziom ich wykładania na tej uczelnie? Czy jest Łódź dobrym miastem dla życia i znalezienia pracy? Bardzo chcę usłyszeć wasze zdanie o tych kierunkach i uniwersytecie
  2/18/18
 • Mateusz

  Cześć) Interesuję się waszej opinią o Stosunkach międzynarodowych oraz Prawie na Uniwersytecie Łódzkiemu. Czy są to perspektywiczne kierunki і jaki jest poziom ich wykładania na tej uczelnie? Czy jest Łódź dobrym miastem dla życia i znalezienia pracy? Bardzo chcę usłyszeć wasze zdanie o tych kierunkach i uniwersytecie
  2/18/18
 • Filologia

  Hej :D Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaka jest filologia angielska na UŁ? Jaki jest poziom i jaki próg punktowy?
  2/16/18
 • studentsm

  Odradzam studiowania politologii w instytucie politologii. Wykładowcy o bardzo prawicowych poglądach i tak z wykładu się dowiemy, że wszystkiemu jest winne gender i Tusk.
  2/9/18
 • paulina

  czy ktoś studiuje studiował na kierunku Dziennikarstwo z językiem i kulturą francuską?
  10/11/17
 • maturzystka2-17

  czy wie ktoś kiedy pojawia się plan lekcji na wydziale wfiis?
  9/24/17
 • pola

  Polecam tę uczelnię :) Jedna z najlepszych psychologii w kraju, obok UJ i UW :)
  9/18/17
 • Anna

  Który według Was uniwersytet jest lepszy: lódzki czy wrocławski? kierunek bezpieczeństwo narodowe/wewnętrzne
  7/14/17
 • Maturzystka 2017

  Planuje studiować dziennikarstwo na UŁ, nie zdawałam polskiego rozszerzonego Ale wyniki z języka i innych przedmiotów mam bardzo dobre. Czy jest szansą ze się dostanę? Jak z filologia angielska? Czy ogolnie progi na tym uniwersytecie sa wysokie?
  7/6/17
 • Przyszła informatyczka

  Czy jest tu ktoś kto uczy się na UŁ na kierunku informatyka? (inżynier). Co możecie powiedzieć i czy to polecacie?
  7/2/17
 • przyszła studentka :)

  Hej :) Czy studiuje ktoś informatykę i ekonometrię i mógłby powiedzieć, że warto wybrać ten kierunek? Składam papiery właśnie na IiE, FiR oraz bankowość i finanse cyfrowe. Matura poszła mi dobrze, więc prawdopodobnie dostanę się na wszystkie te kierunki. Wobec tego, który da mi największe możliwości? Chciałabym wybrać IiE, ale próg jest tak niski, że nie wiem czy warto (skoro mało osób się na to decyduje). Zdecydowanie trudniej dostać się na FiR (więc może to lepszy kierunek?). No i co myślicie o bankowości i finansach cyfrowych? Czy to dobry kierunek dla osób o zdolnościach raczej matematycznych niż humanistycznych? Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ mam ogromny dylemat :)
  7/1/17
 • Martyna

  Hej. Wiecie może jaki był próg na filologię włoską lub hiszpańską?
  7/1/17
 • Fredek

  Na WZ jest ok ale są też pomyleni wykładowcy mimo że opinię o nich są straszne to ciągle tam są czy coś z tym można zrobić
  6/27/17
 • chemia kosmetyczna

  Jedyną uczelnią w Polsce, która prowadzi studia na kierunku chemia kosmetyczna jest szkoła w Warszawie - Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia. Wystarczy porównać sobie programy. Inne uczelnie prowadzą studia chemiczne ze specjalnością chemii kosmetycznej a to nie to samo co kierunek
  6/27/17
 • Chem. Kosmetyczna

  Nie popełniajcie tego błędu i wszyscy, którzy zastanawiają się nad tym kierunkiem, nie wybierajcie go! Program zajęć kompletnie nie odnoszący się do tego kierunku i zero przygotowania do zawodu. To są studia chemii ogólnej a nie kosmetycznej.
  6/27/17
 • Filologia

  Potrzebuje opinii o filologii angielskiej! Pilne
  6/22/17
 • Lulu88

  Cześć. Orientujecie się może jaki jest mniej-więcej próg na psychologię?
  6/22/17
 • Lilia

  Cześć. Ktoś się wybiera na PSYCHOLOGIĘ ? :)
  6/17/17
 • Misia

  Witam, chciałabym zapytać się o opinie na temat filologii angielskiej. Czy trudno było się dostać, czy warto tam studiować i jak to wygląda na UŁ? Lubię języki obce, rozumiem i zastanawiam się nad tym właśnie kierunkiem :) Dziękuję za każdą opinię
  6/12/17
 • natalii97

  Hej, jest ktoś kto wybiera się na informatykę (inż)? Jak już mówili z kimś zawsze raźniej. Jakie macie zdanie o tym kierunku tutaj?
  6/6/17
 • Ekonom

  Czesc co myslicie o wdziecznie brzmiacej nazwie kierunku bankowość i finanse cyfrowe. Czy znajdzie sie tutaj jakis student ktory moglby doradzic mi cos w tym kierunku?
  6/3/17
 • Magda

  Ja się wybieram od października na filologię polską :)
  6/2/17
 • Martusia

  ciekawy jest kierunek Nanobioinżynieria - połączeniu technologii, nauk przyrodniczych i medycyny daje szerokie możliwości ciekawej, świetnie płatnej pracy
  6/1/17
 • Ania

  Cześć! Czy jest tu ktoś, kto wybiera się od października na filologię polską? Chciałabym kogoś poznać. We dwójkę zawsze raźniej. :)
  5/25/17
 • pedagogika

  Nie polecam specjalności opieka i terapia pedagogiczna. Porażka. Przedmioty w ogóle nie związane ze specjalnością. Robią problemy o byle co. Nie wynosi się żadnej wiedzy do pracy...
  5/18/17
 • Daria

  Chciałabym usłyszeć jakieś opinie na temat filologii polskiej i logistyki na eko-soc. Z góry dziękuję za odpowiedź. :D
  5/14/17
 • administracja

  Siemaneczko ! Mógłby sie ktos wypowiedzieć o kierunku ADMINISTRACJA (stacjonarnie) ?? Jacy wykładowcy, klimat, trudności?? Z góry dziekuje 😚
  5/12/17
 • Asia

  Witam wybieram się od października na studia magisterskie na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość na UŁ. Czy jest może ktoś kto studiował ten kierunek? Martwi mnie wymagany przedmiot w języku obcym jak on wygląda? Ciężko zaliczyć?
  5/11/17
 • Dzina

  Hej, czy ktos moglby powiedziec cos o kierunku CHEMIA KOSMETYCZNA NA UŁ. Interesuje mnie ten kierunek 1stopnia. Ktos studiuje badz studiowal? O co chodzi w programie studiów z "komwers."? Jak to wygląda?
  5/7/17
 • Matura2017

  Hej, moglibyście powiedzieć mi cos o kierunku Analityka chemiczna i czy cięzko się dostać bo z tego co widziałam to tylko 50 miejsc i o kierunku logistyka i jak wyglądają progi jesli chce się iśc zaocznie?
  4/27/17
 • Kandydatka

  Czy mógłby ktoś powiedzieć coś o kierunku biologia w zakresie nauczania na wydziale biologii?
  4/19/17
 • kandydatka

  Może ktoś powiedzieć coś na temat kierunku - nowe media i kultura cyfrowa? Warto?
  4/18/17
 • Marysia

  Cześć :) Czy ktoś mógłby mi napisać, co może zrobić student, gdy uczelnia złamie prawo? Dzięki z góry :)
  4/8/17
 • MałaMiii

  Hmm... Prawie zgadzam się z BabyDoll, chociaż skończyłam Kulturoznawstwo uważam, że wybranie tego kierunku to strata czasu, a wykładowcy bywają stronniczy – czasem irytująco bardzo. Jak na moje oko niektórzy zostali tam zatrudnieni dzięki "kolesiostwu", bo swoim nauczaniem reprezentują żenująco niski poziom. Po tych studiach poszłam jeszcze na kolejne i na każdych kolejnych utwierdzałam się w przekonaniu, że na UŁ straciłam wiele lat.Także nie polecam.
  4/8/17
 • Dorota

  ostatnio prężnie rozwija się przemysł Nanotechnologiczny, warto więc wybierać takie kierunki jak Nanoinżynieria
  4/1/17
 • BabyDoll

  Nie polecam Kulturoznawstwa. Dyskryminacja pełną gębą :( Zawiodłam się. Wykładowcy (w większości) w ogóle nie interesują się, czy swoimi teoriami – często domniemaniami z kosmosu – krzywdzą studentów... Mają to w nosie, bo liczy się jedynie to, by zaciekawić większość.
  3/27/17
 • aga

  Co moglibyscie powiedziec o filologi germanskiej na tym uniwersytecie? Czy z podstawa niemieckiego na maturze da się rade? Jak profesorowie?
  2/21/17
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  2/10/17
 • Przemek

  Czy jest tu ktoś, kto może studiuje inwestycje i nieruchomości? czy ciężko sie dostać? czy z rozszerzonym angielskim i geografią i podstawą z matematyki napisanymi na przyzwoitym poziomie idzie sie dostać?
  11/29/16
 • Louise again

  A, i jeszcze odnośnie filologii angielskiej - wykładowcy byli bardzo sympatyczni, także wyrozumiali. Z pewnością nie byli to stereotypowi profesorzy, którzy olewają studentów, albo ich straszą. Nie, jeśli też było się miłym, rzetelnym i przykładającym się do nauki, oni także byli mili i docenili to. Niektórzy byli aż zbyt pobłazliwi, alebyła jednak osoba, która tak stresowała na zajęciach, że tylko siedziałam i modliłam się, by mnie nie spytała. Nauczyciele to raczej loteria i zmieniają się co semestr, więc da się radę, nieważne z kim te zajęcia będą. Ale naprawdę wykładowcy bardzo fajni. :) Też ludzie, jak to mówią. Co do specjalizacji to zaczynają się od drugiego roku, na translatoryce jest taki plus, że jest mniej zajęć i pewnie przez to są też łatwiejsze niż nauczanie, ale więcej nie mogę powiedzieć, bo nie doczekałam :) A jeśli chodzi o anglistykę (czyli angielski bez drugiego języka obcego), to obowiązkowe są lektoraty; w 1. semestrze jest to łacina, w 2. do wyboru (ale wybór zwykle niewielki, bo to studenci tworzą grupę i jest tworzona taka, na którą jest najwięcej chętnych = zwykle hiszpański). Chociaż nam udało się jakoś zebrać osoby i powstał lektorat z rosyjskiego. Co do nich, bardzo przyjemne zajęcia, łacina nie taka straszna i z początku byłam sceptycznie do niej nastawiona, bo niby po co mi? Ale okazała się ciekawa. Ogólne moje wrażenie o tym kierunku jest pozytywne, na pewno niezbyt pracochłonne, czasu ma się na wszystko. Choć znam osoby, które się bardzo starały, a nie szło im jakoś bardzo dobrze. Ale to już indywidualny czynnik. :) Myślę, że nawet z odrobinką chęci poradzi sobie praktycznie każdy.
  8/6/16
 • Louise

  Studiowałam przez rok filologię angielską na UŁ. Jeśli chodzi o poziom, to jest on zależy od komputerowego testu, który wykonuje się w domu. Na jego podstawie przydzielają do odpowiedniej grupy (jeśli chodzi tylko i wyłącznie o PNJA). Reszta zajęć, czyli historia, kultura, literatura itd. są w języku angielskim. Początkowo rzeczywiście ma się czasem problemy ze zrozumieniem, ale po kilku tygodniach jest się tak osłuchanym, że rozumie się praktycznie wszystko (choćby z kontekstu). Poziom nauczania jest ok, choć jeśli chce się zostać tłumaczem, czy nauczycielem, to oprócz PNJA niewiele się przyda. A jeśli chodzi o sam praktyczny język, to wszystko zależy na kogo się trafi. Są kosy, które cisną, a są wykładowcy, którzy są dość pobłażliwi (szczególnie natywni użytkownicy angielskiego, wszyscy byli łagodniejsi niż Polacy). Podsumowując wszystko jest względne, a to, czy sam/a się przyłożysz też ma znaczenie. Tempo nauki nie było (przynajmniej dla mnie) horrendalne, bo taka to też filologia, że zaczyna się już od wyższego poziomu i przez 5 lat nauki przechodzi się z ok. B2/C1 do C2. Poszłam tam z nadzieją na intensywną naukę angielskiego, ale jak mówię, tempo jest raczej spokojne. Oczywiście nie uczy się tylko w sesji, bo po drodze są kolokwia, ale wszystko na spokojnie da się zaliczyć. Jeśli Ci zalezy, to dasz radę. Najgorsze przedmioty wg większości to wstęp do językoznawstwa (choć to jest zależne od wykładowcy) i gramatyka opisowa (to już rzeczywiście nieraz skomplikowane). Ale czasem wystarczyła godzina, czy dwie przed kolosem, żeby zaliczyć na 4 czy 5. Czasem są wolne dni z powodu jakichś uroczystości, albo odpadają jakieś godziny, ale ogólnie nawet jak ma się w planie 2x45 minut, to trzeba iść. Mam nadzieję, że komukolwiek pomogłam. :)
  8/6/16
 • niezdecydowana_paula

  Hej! :) Słuchajcie, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat FILOLOGII WŁOSKIEJ na UŁ? Za kilka dni składam papiery na studia, a bardzo waham się pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a UŁ... Z góry dzięki!! :D
  7/16/16
 • Luq

  Jakie opinie o informatyce na UŁ?Szczególnie interesuje mnie wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki i Informatyki
  7/15/16
 • x

  Czy ktoś z was studiował na Uniwersytecie Łódzkim kierunek analityke biznesu lub marketing? czy ciężko tam jeśli chodzi o matematykę?
  7/15/16
 • Dominik

  Cześć, zamierzam iść na biologię zaoczną na UŁ lecz widzę, że w piątki są wykłady co nie ma opcji abym na nich uczestniczył ze względu na pracę. Są one obowiązkowe?? Łatwo się dostać na biologię zaoczną czy jest duża konkurencja? Słyszeliście coś może?
  7/13/16
 • Łodziak

  Gdyby ktoś potrzebował mieszkania w okolicy ;) http://olx.pl/oferta/mieszkanie-lodz-radiostacja-obok-uniwersytetu-wynajme-CID3-IDgu18W.html
  7/9/16
 • Now

  Mam pytanie odnośnie filologii angielskiej, logistyki oraz administracji - czy ktoś z was mógłby udzielić mi informacji na temat tego, czy w planach zajęć są jakieś dni wolne/dni, w których jest wyjątkowo niewiele zajęć? I ogólnie, polecacie te kierunku, czy może stanowczo z jakichś powodów je odradzacie?
  6/27/16
 • WRW1908Łódź

  MATURKOWA2016 Co masz na myśli mówiąc źle?? Na rusycystyce zaliczyłem pierwszy w życiu semestr bez poprawki, a na głównym miałem zawsze;p Pozdrawiam!
  6/23/16
 • sara

  Hej :) Interesuje mnie filologia polska na II stopniu, specjalność komunikowanie publiczne. Jaki jest poziom? Jak jest w ogóle z tymi specjalnościami, bo jest sporo, ale na pewno wszystkie się nie otwierają? Na stronie napisali, że musi być 30 osób. Jak duże jest zainteresowanie?
  6/17/16
 • Maturkowa2016

  Hej, szukam opinii o wydziale rusycystyki na uni łódzkim. Serio jest tak źle od podstaw? Którą filologię najbardziej polecacie?
  6/5/16
 • Patrycja

  są już pierwsze wyniki badania losów absolwentów wyższych studiów na rynku pracy, największego w Polsce i bardzo rzetelnego badania prowadzonego przez Ministerstwo Nauki. Pokazują one niezbicie, że opłaca się przede wszystkim studiować kierunki informatyczne. Branża IT zapewnia najwięcej dobrze płatnych miejsc pracy i bardzo szybko się rozwija. Zdecydowanie najwięcej bezrobotnych jest natomiast po kierunkach przyrodniczych.
  5/30/16
 • Patrycja

  są już pierwsze wyniki badania losów absolwentów wyższych studiów na rynku pracy, największego w Polsce i bardzo rzetelnego badania prowadzonego przez Ministerstwo Nauki. Pokazują one niezbicie, że opłaca się przede wszystkim studiować kierunki informatyczne. Branża IT zapewnia najwięcej dobrze płatnych miejsc pracy i bardzo szybko się rozwija. Zdecydowanie najwięcej bezrobotnych jest natomiast po kierunkach przyrodniczych.
  5/30/16
 • Bunia

  Szukam opinie odnośnie filologii włoskiej. Głównie chodzi mi o studia II stopnia. Zajęcia prowadzone są po włosku? Ktoś coś?
  5/26/16
 • italia

  Hej. Proszę o informację na italianistyki na UŁ. Ważne są dla mnie warunki i jakoś kształcenia oraz rzeczywiste możliwości wyjazdu na uczelnie zagraniczne. Pozdrawiam i z góry dziękuję :)
  5/25/16
 • Aa

  Skończyłam turystykę i rekreację, obecnie studiuję jeszcze filologię słowiańską, więc mogę trochę powiedzieć o dwóch różnych wydziałach i podejściach na uniwersytecie. Turystyka to kierunek bardzo specyficzny, nietuzinkowy i interdyscyplinarny. Na zajęciach łączy się różne dziedziny: geografię, ekonomię, marketing, zarządzanie, psychologię, socjologię, języki obce, sport i rekreację, kulinaria, statystykę, informatykę i inne. Dzięki temu zyskuje się szeroki obraz otaczającego nas świata, otwiera nam to też później wiele różnorodych drzwi w karierze zawodowej. Ogromnym plusem tych studiów są praktyki zawodowe, niespotykane w takim wymiarze chyba na żadnym kierunku. Co roku po 6-8 tygodni. Zresztą te studia mają dosyć praktyczny charakter. Drugim wielkim plusem są wyjazdy. Można zjeździć na tych studiach całą Polskę i kawał Europy, niestety jest też pewien mankament - trzeba za to samemu zapłacić. Ale nie może być tak super kolorowo :-) Dzięki wyjazdom grupa jest zżyta nie tylko między sobą, ale też z wykładowcami. Na wydziale istnieje koło naukowe, które rzeczywiście ma sporo pomysłów i inicjatyw: rajdy górskie, prelekcje podróżnicze, konkursy i quizy o świecie. Można korzystać z Erasmusa studiów i praktyk, więc tu znowu kolejna okazja do zwiedzania. Turystyka to studia dla ludzi otwartych, ciekawych świata, mających pomysły i nie bojących się je realizować. Po studiach można pracować w wielu miejscach, w zależności od tego, co nas najbardziej kręci: jako pilot, rezydent, przewodnik po mieście, muzeum, w biurze podróży na róznych stanowiskach (sprzedawca, centrala, kreator oferty turystycznej), w hotelach, obiektach sportowych, centrach fitness, siłowniach, basenach, jako animator, w gastronomii, w centrach informacji turystycznej, urzędach gmin czy miast w departamentach kultury i turystyki, ale też w branży informatycznej przy tworzeniu map czy w korporacjach jako specjalista ds podróży biznesowych. Możliwości jest mnóstwo, trzeba tylko się nieco wykazać i umieć po to sięgnąć. Filologia to za to zupełnie inna bajka. Plusem napewno jest nauka języków obcych, dosyć nietuzinkowych, słoweński i bułgarski lub serbski. Zajęcia raczej są teoretyczne, na całym toku studiów przewidziany jest tylko miesiąc praktyk. Można wyjechać na Erasmusa do Bułgarii lub Słowenii, miejsc jest całkiem sporo, chętnych mniej, więc łatwo się dostać. Dzięki temu poznaje się kulturę i język kraju w nieco przystępniejszy sposób niż tylko teoretycznie na zajęciach. Grupy są małe, więc atmosfera jest rodzinna. Raz na jakiś czas są organizowane spotkania kulturowe, gdzie poznaje się kuchnię, folklor, religię i ludzi z danego kraju, co z pewnością jest też cenne. Natomiast nie ma żadnych wspólnych wyjazdów i każdy raczej wszystko sobie sam organizuje. Perspektywy pracy są średnie. Potencjalnie można być tłumaczem, ale to naprawdę trzeba super znać język i dużo nad nim pracować poza uczelnią, najlepiej zagranicą. Same studia dają średnią znajomość języka. Można pracować w turystyce, Bułgaria i cały region Bałkanów (Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia) jest dosyć popularny. Mozna też próbować swoich sił w korporacji znając niszowy język, ale mało jest firm, które potrzebują ludzi z bułgarskim, już szybciej ze słoweńskim. No i do tego oczywiście bardzo dobra znajomość angielskiego, którego nie ma wcale, więc po maturze nieużywany język przez pięć lat studiów zamiera. Raczej jest to kierunek do studiowania jako drugi kierunek, hobbystycznie i uzupełniająco, bo po skończeniu tylko tej filologii oprócz mgr przed nazwiskiem chyba niewiele będzie.
  5/23/16
 • majkoska

  Jestem tegoroczną maturzystką i myślę o złożeniu papierów na następujące kierunki: - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność: dziennikarstwo 
z językiem i kulturą francuską (francuskiego nie umiem w zasadzie w ogóle, można zacząć naukę tego języka od podstaw?) - Dziennikarstwo międzynarodowe - Filologia, specjalność: filologia hiszpańska + język angielski (hiszpańskiego uczyłam się w liceum dwa lata, ale umiem kiepsko, natomiast angielski umiem płynnie w mowie i piśmie, poziom mocno zaawansowany) - Marketing - Lingwistyka dla biznesu Nie jestem jeszcze na 100% zdecydowana. Czy jest tutaj ktoś, kto mógłby mi powiedzieć coś o tych kierunkach? Każda opinia jest dla mnie istotna. :)
  5/22/16
 • majkoska

  Jestem tegoroczną maturzystką i myślę o złożeniu papierów na następujące kierunki: - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność: dziennikarstwo 
z językiem i kulturą francuską (francuskiego nie umiem w zasadzie w ogóle, można zacząć naukę tego języka od podstaw?) - Dziennikarstwo międzynarodowe - Filologia, specjalność: filologia hiszpańska + język angielski (hiszpańskiego uczyłam się w liceum dwa lata, ale umiem kiepsko, natomiast angielski umiem płynnie w mowie i piśmie, poziom mocno zaawansowany) - Marketing - Lingwistyka dla biznesu Nie jestem jeszcze na 100% zdecydowana. Czy jest tutaj ktoś, kto mógłby mi powiedzieć coś o tych kierunkach? Każda opinia jest dla mnie istotna. :)
  5/22/16
 • filologia angielska spec. translatoryka

  Cześć, mógłby mi ktoś powiedzieć coś o filologii angielskiej na UŁ? Podstawowe informacje np. poziom języka angielskiego, stosunek wykładowców do studentów, ogólnie czy polecilibyście studiowanie filologii angielskiej na specjalizacji tłumaczeniowej na UŁ. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
  5/10/16
 • Bunia

  Szukam opinie odnośnie filologii włoskiej. Głównie chodzi mi o studia II stopnia. Ktoś coś?
  5/5/16
 • Studentka

  Jakie były progi na WMI w zeszłym roku na informatykę? Proszę o pomoc ;)
  5/4/16
 • fil.klas.

  Hej. Może ktoś się wypowiedzieć na temat filologii klasycznej (ten kto studiuje)
  5/2/16
 • kandydatka

  Wydział Matematyki i Informatyki - proszę o informację o kierunku Informatyka! polecacie? Kobieta po profilu mat-fiz-inf ma szansę pokonać ten kierunek? ;) Zależy mi na grafice komputerowej i projektowaniu gier. :)
  4/23/16
 • kandydatka

  Wydział Matematyki i Informatyki - proszę o informację o kierunku Informatyka! polecacie? Kobieta po profilu mat-fiz-inf ma szansę pokonać ten kierunek? ;) Zależy mi na grafice komputerowej i projektowaniu gier. :)
  4/23/16
 • Czarus

  Witam zastanawiam się nad logistyką na UŁ lecz pojawia się pytanie: Wydział Zarządzania czy eksoc? Czym się różnią? I ogólnie polecacie uczelnie?
  4/20/16
 • kandydatka

  Czy kierunek Bankowość i finanse cyfrowe został może uruchomiony? Jaki był próg? Czy warto na ten kierunek się wybrać? :) A może ktoś podzieli się opinią?
  4/18/16
 • wmi

  Informatykę na wydziale Matematyki i Informatyki wyobrażałem sobie trochę inaczej. Ogólnie polecam. Na 1 roku bedzie C++ i C, dużo matematyki więc osoby z niej słabe radzę nie startować. Wykładowcy zdarzają się znudzeni prowadzeniem zajęć albo tacy któzy myślą że poszedł na dzienne to juz to umie (błędne myslenie), ale w większości przeważają osoby umiejące dobrze przekazać wiedzę.
  4/13/16
 • corobiczzyciem

  Prawo. Powiedzcie mi coś o prawie. Jak to wygląda? Studenci, jesteście zadowoleni z wyboru ? Może ktoś się przenosi?
  4/7/16
 • Cinek

  Jestem studentem Informatyki na Uniwersytecie Łódzkim, wydział Ekonomiczno-Socjologicznego. Bardzo polecam ten wydział, zajęcia bardzo ciekawe, wykładowcy nie wszyscy dobrze tłumaczą ale jak to studia, sam musisz do tego usiąść bo inaczej nie zaliczysz. Panie w dziekanacie bardzo miłe ( podobno inni mieli inne doświadczenia) ale mi zawsze udawało się wszystko załatwić ;-)
  3/2/16
 • WW

  Obecnie jestem na III roku Gospodarka przestrzenna jest to kierunek międzywydziałowy WNG i WZ jestem bardzo zadowolona, owszem kierunek wymagający nie ma samej teorii jest dużo projektów do robienia ( dzienne nie do ogarnięcia z praca) + wyjazdy terenowe. Kierunek naprawdę godny polecenia :)
  2/24/16
 • Bunia

  Szukam opinie odnośnie filologii włoskiej. Głównie chodzi mi o studia II stopnia. Ktoś coś?
  2/2/16
 • do Gienek

  ale może jakieś konkrety; na jakim kierunku studiujesz? na którym roku jesteś? o wykładowcach których przedmiotów piszesz? no chba niemożliwe, żeby wszyscy byli do ........
  10/28/15
 • jola 77

  witam,w tym roku zaczynam studia zaoczne na uł wydz .zarządzania .PROSZĘ o info czy jest ciężko ,czy dużo trzeba zakuwać.Jak wyglądają zaliczenia i czy osoba pracująca sobie poradzi z nauką i jednocześnie praca,dom....
  10/18/15
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
  10/17/15
 • Codzienna_ Inspiracja

  Chciałabym się dowiedzieć jak jest na UŁ na administracji? Czy ciężko tam się dostać i czy trzeba spełnić jakieś szczególne wymagania. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
  10/11/15
 • Niezadowolona

  Wydział Zarządzania leży. Dogadać się tam z kimś graniczy z cudem, mimo usosa, który jest tak zachwalany wszystko trzeba i tak załatwiać osobiście stojąc w kolejkach jak w PRL-u. UŁ to moja druga uczelnia i jest całkowitym rozczarowaniem.
  10/9/15
 • iza

  Hej ! W tym roku zdaje maturę i zastanawiam się nad prawem na UŁ. Myślicie że to dobry pomysł ?
  9/12/15
 • Łodziak

  A co sądzicie o wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ
  9/7/15
 • Jakub

  Witam. Czy ktoś może podać jakieś informacje o biotechnologii? Jakie książki warto zakupić do tego przedmiotu, itp?
  8/26/15
 • Marcin

  Jeśli chodzi o matematykę to według mojej opinii jeśli nie miałaś realizowanego rozszerzenia z tego przedmiotu to raczej nie ma co startować. Oczywiście nie chcę Cię zniechęcać, ale na Twoim miejscu poważnie bym się nad tą decyzją zastanowił. Jeśli chodzi o próg punktowy, to nie musisz się martwić, przyjmą Cię. Z tego co wiem to ten kierunek nie jest bardzo oblegany. Wystarczy w miarę dobrze napisana podstawa z matematyki i jakiś przedmiot, który wlicza się do punktacji Jednak jeżeli interesują Cię kierunki ekonomiczne to polecam Rachunkowość, jest to ciekawy i konkretny kierunek, wykładowcy pomocni i w miarę przystępnie tłumaczą materiał.
  8/16/15
 • bafi

  jestem przypadkiem z kategorii - student zadowolony, Uczelnia jest spoko, wykładowcy różni, jak wszędzie, jak chcesz coś załatwić, raczej uda się bez więkwszych problemów, może jakby jeszcze więcej się działo w mieście w klimatach koncertowo - rockowych to nie miałbym już żadnych zastrzeżeń.
  8/16/15
 • Piotrek

  Premier Ewa Kopacz rozpoczęła kolejne już nowe otwarcie w Platformie Obywatelskiej. W związku z tym oficjalnie poznaliśmy listy partii rządzącej na zbliżające się wybory parlamentarne. Chciałbym jednak szczególnie skomentować listę w Łodzi, które nie tylko z racji urodzenia jest mi bliskie.Nie jest dla mnie niczym dziwnym, że pojawia się tam po raz kolejny skompromitowany nielegalnym posiadaniem broni Cezary Grabarczyk, czy Iwona Śledzińska-Katarasińska znana głowie z zamiłowania do alkoholu. Na owej liście pojawia się rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Włodzimierz Nykiel i tu zaczynają się schody. Platformerski Uniwersytet? Uniwersytety z założenia powinny być apolityczne. Jest to szczególne miejsce gdzie ścierają się różne poglądy nie tylko polityczne. Powinni tam pracować ludzie nieskazitelni, a więc nie współpracujący wcześniej z reżimem komunistycznym. Powinni być również apolityczni i nie brać udziału w kampaniach partyjnych. Rektor, a więc najwyższa władza uczelni kandydując z pierwszego miejsca Platformy Obywatelskiej łamie tą zasadę. Należy mieć na uwadze że Uniwersytet bierze również pieniądze z budżetu i nie jest to prywatna instytucja. Zostając jeszcze przy łódzkim Uniwersytecie niepokoi mnie również obsada tzw. Komitetu Honorowego z okazji 70 lecia owej uczelni. Znaleźli się tam m.in prof. Marek Belka, Jolanta Chełmińska, czy osoby związane z Platformą Obywatelską, a więc poseł Małgorzata Niemczyk, Stefan Niesiołowski czy już proszony do tablicy Grabarczyk. Dziwi natomiast brak osób związanych z szeroko pojętą prawicą. Czy twarzami Uniwersytetu może być tylko mainstream? Na to wychodzi. Łódzkim mediom regionalnym najwidoczniej cała sytuacja nie przeszkadza. Poza newsem na portalu Dziennika Łódzkiego próżno było szukać jakikolwiek informacji o tym. Co ciekawe w komentarzach przytłaczające przewagę miały te zniesmaczone decyzją rektora. Wysyłałem również list do władz UŁ i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi co sugeruje, że nic się nie stało. Lewicowy skręt Uniwersytecki? Przyglądając się Uniwersytetom w kraju coraz śmielej poczynają sobie ludzie dla których najważniejsze staje się nowy porządek świata i całkowite odwrócenie rół społecznych. Mam tu na myśli Gender studies, który jest wykładany już m.in na UŁ,UWr UMK, UW, oraz masie innych uczelnie nie tylko publicznych. Problem pojawił się również na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kiedy rektor uczelni ks. prof. dr. hab. Antoni Dębiński zgodził się na jednorazowy wykład o tematyce gedner. Nie będę już wspominał o kapłanach jak chociażby ks. prof. Alfred Marek Wierzbicki, który zapewniał, że gender nie jest nauką wrogą, bo szkoda na to czasu. Wydział filologiczny UŁ poszedł jeszcze dalej i w imię tolerancji pojawiły się tęczowe 6 kolorowe piętra. Nie dzieją się tutaj na szczęście sytuacji z Uniwersytetu Wrocławskiego z dobrze znanego zatrzymania i nie słusznie skazania patriotów, którzy nie zgodzili się na wykład komunisty i kata Żołnierzy Wyklętych Zygmunta Baumana, ale pokazuje jedną ważną rzeczy. O ile symbole Chrześcijaństwa są wykpiwane natomiast symbole tolerancji są wznoszone na piedestał. Podsumowując warto przypomnieć historie z kampanii prezydenckim prezydenta Andrzeja Dudy i histeryczne wręcz ataki mówiące o zajmowaniu etatu w katedrze katedrze Prawa i Administracyjnego UJ. Kiedy rzecznik Uniwersytetu Jagielońskiego poinformował opinie publiczną, że Andrzej Duda jest na bezpłatnym urlopie ataki się skończyły, ale nieprzyjemna atmosfera została. Ciekawostką w całej sprawie jest zajmowanie miejsca innym przez prof. Tomasza Nałęcza, a więc doradca byłe prezydenta Komorowskiego. Wtedy media reżimowe o tym nie informowały. Tak samo jest obecnie z rektor UŁ. Mogą sobie Państwo wyobrazić jakby sytuacja byłaby odwrotna i rektor państwowej j szkoły dostał miejsca na listach PiS. Na pewno nie byłoby tak spokojnie jak teraz. Widocznie Platforma Obywatelska może sobie pozwolić na więcej.
  8/11/15
 • Piotrek

  Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Włodzimierz Nykiel dostał 1 miejsce w wyborach parlamentarnych z list Platformy Obywatelskiej. Ktoś jeszcze ma jakieś aluzje, że to nie jest lewacki Uniwersytet? Nykiel nie ma wstydu i powinien podać się do dymisji.
  8/8/15
 • Ped2st

  Mogłabym prosić o jakieś informację na temat pedagogiki drugiego stopnia na UŁ?
  8/6/15
 • Ola

  Może podzielić się ktoś opinią na temat wydziału MiI kierunek informatyka?
  8/4/15
 • Administrator

  Komentarz usunięty.
  7/30/15
 • janniezbedny

  Czy ktoś studiuje MSG (II stopień)? jakieś opinie, rady.. Warto?
  7/24/15
 • gosik

  Witam czy ktoś studiuje Prawo zatrudnienia kadry i płace na Uniwersytecie Łódzkim? Jak wrażenia?
  7/23/15
 • Piotr

  Jest ktoś może po matematyce? Jest ciężko, polecacie? Pozdrawiam tegorocznych maturzystów ;)
  7/19/15
 • olaaa123

  Czy ktoś wie jak jest z matematyką na UŁ? Bardzo ciężko czy da się przeżyć ?
  7/6/15
 • piotr

  co sądzicie o psychologii na UŁ? chodzi mi o sam kierunek, atmosferę i cały wydział. z góry dziękuje ;)
  6/27/15
 • krolowakrow

  logistyka fajna na WZ, na eksocu za duzo zajec.
  6/25/15
 • wiola

  a co z logistyką?:)
  6/25/15
 • wiola

  Właśnie miałam wybrać się na WNoW na pedagogikę, ale jeśli tak piszesz, to wezmę pod uwagę przy rejestrowaniu... Naprawdę ciężko jest znaleźć coś co chce się robić i jeszcze kierunek, który by w miarę nam odpowiadał...
  6/17/15
 • Pedagog bez uprawnień

  Nie polecam wydziału WNoW to jedna wielka ściema. Ludzie nie otrzymują uprawnień po wielu kierunkach. Profesorowie nieprzyjemni, wręcz chamscy. Po sto skarg na dr Karkowską rocznie - na niej nie robi to wrażenia.. Z rozbawieniem odczytywała nam je na seminarium. Reszta kadry jest nie lepsza. Strata czasu! Wolałabym zapłacić już i iść na znacznie lepszą uczelnie. Jedynym plusem są miłe i pomocne panie w dziekanacie (np mgr. Zalasa)
  6/17/15
 • wiola

  piszcie o swoich wydziałach i kierunkach :) nam- wybierającym się na UŁ będzie o wiele łatwiej podjąć decyzję czy warto iść na dany kierunek :)
  6/11/15
 • TiR

  jestem bardzo zadowolona - III rok Turystyka i Rekreacja, pominmo konieczności zakuwania wielu informacji, penie nieprzydatnych pożniej, całość studiów oceniam wysoko, wyjazdy (choć nietanie) są świetną odskocznia od zajęć, klimat w porzo - jest fajnie :-)
  5/25/15
 • Munah

  Your post has lieftd the level of debate
  5/20/15
 • kuba

  wydział , a wydział to faktycznie różnica :) Filologiczny zamieniłem na informatyczny i to była bardzo dobra decyzja :)
  4/11/15
 • ali

  Polecam wydział ZARZĄDZANIA ponieważ przekazuje konkretną wiedzę i ma stosunkowo bardzo mało "zapychaczy". Prowadzący zajęcia są uprzejmi i traktują studentów z szacunkiem. Na wydziale panują klarowne zasady zaliczania etapów i o dziwo dziekanat jest pomocny w udzielaniu informacji, okienka są sporadyczne. Atmosfera jest miła, studenci kreatywni i na poziomie. Mając niestety rok styczność z wydziałem EKNOMICZNO-SOCJOLOGICZNYM muszę go stanowczo ODRADZIĆ KAŻDEMU, NAWET WROGOWI. Liczba zapychaczy typu podstawy socjologi na kierunkach nawet bardziej ścisłych to wręcz plaga, ale przecież jakoś trzeba zapewnić stołki swoim, prawda? Dziekanat to żart, osoby pracujące tam to typowe baby z dziekanatu z kawałów. Nieprzyjemne, opryskliwe, wulgarne. Skwaszone każdego dnia i naprawdę dziwie się zatrudnianiu tak nieobytych w społeczeństwie i odrażających osób. Okienka na eko socu to parodia 4-7 godzin okienka to co dzienna przyjemność, żeby odbębnić 5 godzin zajęć często musisz spędzić w mieście 10 godzin! bo tak ułożony jest plan, że studenci, którzy mieszkają daleko musza powłóczyć się po mieście od tak. Prowadzący w większości to osoby sprawiające wrażenie znudzonych życiem i swoim przedmiotem, często traktują studenta jak gówno, które przykleiło im się do buta. Na tym wydziale nie ma żadnej rekrutacji w imię mamony przyjmują każdego kto złoży papiery znacząco obniżając poziom. Studencik, który zdał matmę na 30% i ledwo jest w stanie policzyć swoje palce u dłoni, oraz taki, który z polskiego zdobył szalone 30%-40% i ledwo skleja pełne zdania to bardzo częste przypadki, co cóż tak się kończy podążanie za bożkiem pieniążkiem z całkowitym głębokim poważaniem czegoś tak archaicznego jak edukacja młodego pokolenia. UŁ nie jest zły sam sam w sobie tylko kolosalne znaczenie ma kultura organizacyjna poszczególnych wydziałów.
  4/10/15
 • Rozczarowanytymuniwerkiem

  Nie polecam wydzialu Ekonomiczno-socjologicznego, juz lepiej isc na wydzial zarzadzania czemu? Na eksocu nie wiem kto uklada plany ale okienka po 3h,5h a czasami 7h sa na porzadku dziennym. Wyobarazacie sobie co musza czuc osoby, ktore dojezdzaja, a ktorych to osob malo nie jest??(mam tu na mysli ludzi z takich miast jak pabianice, zgierz czy glowno). Dziekanat jednym slowem straszny, bardziej stresuje sie przed wejsciem tam niz egzaminem ustnym z angielskiego czy matmy. Co do progow -oczywiscie ich nie ma, tylko kasa kasa kasa, przyjmuja milion studentow, ktorzy i tak nie laza na zajecia i efekt tego jest taki, ze u nas na 2 semestrze zdaza sie, ze na cwiczeniach jest 4 czy 6 osob. Jednym z niewielu plusow jest lokalizacja, jeden z niewielu wydzialow polozonych w centrum miasta, a nie na jakims zadupiu czy uboczu jak np sale do wf. Jesli chcecie isc na jakas rachunkowosc czy logistyke to powtarzam raz jeszcze - wydzial zarzadzania ulica jaracza lodz.
  4/10/15
 • xxyzz

  Nie polecam tego uniwersytetu a napewno wydziału eksoc. Przyjmują wszystkich i to dosłownie. Inaczej się studiuje na uczelni gdzie jest jakis próg od którego jest się przyjmowanym i jest ograniczona liczba osob, a inaczej jak przyjmują wszystkich. Tu jest chyba tylko rekrutacja na prawo. Na eksoc jest chaos informacyjny, nikt nic nie wie albo każdy wie co innego, niekompetentne osoby, wykladowcy-studenci, problem z dziekanatami. Panie w bibliotece też niezbyt pomocne. Przedłużanie rekrutacji do polowy listopada na studia stacjonarne byle by tylko więcej studentów i wiecej pieniedzy, dotacji itp. Dziwnym jest również jeżeli wykładowcy śmieją się z kierunków typu wiedza o winie i inne? lecz jesli ich by nie było to oni też by nie mieli pracy. Poziom nauki jest średni, napewno nie wymagajacy. Atmosfera jest równiez srednia. Plany zajęc powinien ustalać dziekanat lub osoby, które od tego są a nie wykładowcy ktorzy wymyslają sobie sami przekladaja zajecia na godziny wieczorne kiedy sie pokrywaja z innymi zajęciami. Jeżdzenie pomiędzy wydziałami na zaliczenia przez pól miasta (pomimo wolnych sal) Skończenie tego wydziału oprócz papierku to chyba nic nie daje. Okolica brudna zaniedbana też nie zachęca do studiowania w tym miescie, chamscy i niemili ludzie na ulicy, szaro itp., zresztą jak całe to miasto. Ja odradzam.
  3/24/15
 • Marcelina

  jednak ochrona środowiska to b. kiepski wybór - stwierdzam z doświadczenia - o pracę niezwykle trudno, a same studia też są bardzo ciężkie
  3/20/15
 • Student

  Nie polecam wydziału Ekonomiczno-socjologicznego. Najgorszy wydział na UŁ, problemowi wykładowcy, panie w dziekanacie oraz dziekan. Z powodu iż jest to duży wydział za nic maja sobie studentów, nie liczą się z nikim. Sprawiają problemy z zaliczeniami, panie w dziekanacie są nieuprzejme, stwarzają problemy gdy przyjdzie się z jakimś problemem. Większość osób jest niekompetentna i nie powinna sprawować swoich funkcji.
  2/24/15
 • monikaa

  Studiowałam kilka lat temu na UŁ i muszę powiedzieć, że same studia były naprawdę ciekawe. Rok był podzielony na 2 grupy, ale zajęcia w drugiej (nie mojej) grupie były tak niesamowicie prowadzone, że w miarę możliwości czasowych chodziłam podwójnie. (w mojej też było fajnie :) Natomiast samo miasto było dla mnie tak przygnębiające i depresyjne, że po roku się przeniosłam do Warszawy.
  2/2/15
 • kaa

  a jak jest na matematyce II st?
  11/5/14
 • gospodarka przestrzenna

  jak mieliście zdaną maturę, żeby się dostać na kierunek Gospodarka przestrzenna na dziennych na Uni Łódzkim? orientujecie się, ile osób odstrzelą po pierwszych sesjach?
  10/8/14
 • specjalność na fil polskiej

  ktora z obecnie proponowanych specjalności na polonistyce na Uniwerku w Łodzi jest najsensowniejsza z punktu widzenia pracy? dodam, że na tzw. wszelki wypadek nauzycielską też wybiorę, no ale co jeszcze?
  9/19/14
 • daria

  Hej. W tym roku piszę maturę i chciałabym się wybrać na turystykę i rekreacją. Jakie są wymagania? I czy dużo jest chętnych?
  2/3/14
 • Ja

  Hey zdaje w tym roku maturę i chciałabym studiować lingwistykę dla biznesu i zastanawiam sie czy warto i ile mniej wiecej powinnam mieć punktów zeby sie dostać. Jesli ktoś w zeszłym roku rozpoczął naukę na tym kierunku byłabym wdzięczna za jakies informacje :)
  2/2/14
 • Oktawia

  Hej ;) W tym roku zdaje mature i chcialabym sie dostac na kierunek logopedia z audiologia? Czy moglby mi ktos przyblizyc jakie sa wymagania odnoscie matury? Pozdrawiam
  1/12/14
 • szalona aśka

  34. studiuję finanse i rachunkowość już na drugim roku i choć czasem jest ciężko ogarnąć specjalistyczne nazewnictwo czy zajęcia w których jest pełno matematyki, to nie żałuję swojego wyboru. ścisłe umysły są pożądane na rynku pracy, poza tym na studiach uczę się przydatnych rzeczy takich jak chociażby zaciągnięcie kredytu bankowego.. z korzyścią dla mnie
  12/2/13
 • d.t.

  filologia hiszpańska z dodatkowym językiem angielskim moim zdaniem jest świetnym kierunkiem ogólnie, ale na UŁ jest dobrze zorganizowana. Nie ma żadnych zapychaczy typu socjologia, za to są nawet życiowo przydatne przedmioty jak TI. Osoby nauczające języka świetnie przekazują swa wiedzę a na 2 roku i wyżej nauczają native speakerzy
  12/2/13
 • xXx

  Chciałabym się dowiedzieć jak wyglada sprawa z poetyka, z Pania Profesor O. G., czy cieżko jest zaliczyc ten przedmiot i co jeśli ktoś sobie u jej że tak powiem podpadnie... (filologia rosyjska ,UŁ)
  11/22/13
 • Przyszła_psycholoszka

  Mam pytanie kto tu studiował Psychologię na wydziale o wychowaniu niesstacjonarnie (zaocznie) , chcę iść na taki tryb i kierunek na tym uniwersytecie , jacy są profesorowie , jak wygląda cały rok na psychologii , chciałabym wszystko o tym kierunku wiedzieć , za odpowiedź ... dziękuję :)
  11/5/13
 • lena

  Hej, czy ktoś mógłby podać trochę informacji o studiowaniu italianistyki (lub filologii śródziemnomorskiej) na UŁ? Czy na te kierunki ciężko się dostać itp.?
  10/23/13
 • Nina

  Witam, w przyszłym roku chciałabym rozpocząć studia na wydziale Prawa i Administracji i w związku z tym mam pytanie do studiujących administrację: jak wyglądają zajęcia, ile jest osób na roku? a może lepiej wybrac administrację sądową? pozdrawiam
  10/18/13
 • magda

  Ja również jestem bardzo zadowolona z wyboru Uniwersytetu Łódzkiego, studiuję już na 2 roku turystyki i rekreacji i nie zamieniłabym tego kierunku oraz uczelni na żadną inną. Większość zająć jest bardzo ciekawa a przede wszystkim dobrze prowadzona co powoduje ze w salach nie ma śpiących studentów. Oczywiście zdarzają się wyjątki ale to zrozumiałe, że zapaleni turyści nie lubią słuchać o ekonomii czy statystyce bo i takie przedmioty mamy. Wydział Geograficzny jest bardzo dobrze przystosowany do nauki, posiada wiele sprzętów dydaktycznych oraz muzeum geologiczne. Jedynym minusem tego kierunku są dość spore koszty wyjazdów oraz ćwiczeń terenowych.
  10/2/13
 • marek

  `xxx z tego co wiem to wydział zarządzanie UŁ jest trochę odizolowany, ktoś miał tak jakiś konflikt i od tamtej pory zarządzanie kieruje się swoimi prawami. Widziałem gdzieś w necie reklamy tylko tego wydziału a o reszcie ani słowa... ciekawe czy to nie odbija się na studentów...
  10/2/13
 • asiulek

  Wydział ekonomiczno-socjologiczny jest jednym z naładniejszych i najlepiej wyposażonych wydziałów UŁ. Panuje tam bardzo przyjemna i luźna atmosfera. Można poznać wielu wspaniałych ludzi i z nimi zawsze jest co robić w czasie "okienek". Poza tym wydział ten charakteryzuje się wybitnymi wykładowcami, którzy chętnie odpowiadaja na wszelkie pytania i rozwiewają nasze wątpliwości ćwiczenia , które odbywają się w mniejszych grupach niż wykłady, także są bardzo dobrze zorganizowane i bardzo ciekawie prowadzone. jednak jak wszędzie tak i u nas jest parę specyficznych osób zarówno wśród kadry jak i wśród studentów, ale czym byłby świat bez takich przypadków i niespodzianek
  10/2/13
 • xxx

  Jestem studentką 2 roku na wydziale geograficznym i chciałabym dowiedzieć się dlaczego wydziału Uniwersytetu Łódzkiego są tak niespójne? dlaczego jeden wydział zaczyna zajęcia 2 dni wcześniej od innych? Dlaczego wydział zarządzania ma swoją osobną reklamę?
  9/30/13
 • justin

  Hej:) Czy ktoś mógłby się podzielić opinią na temat kierunku Gospodarka przestrzenna na UŁ. Chodzi mi o oba wydziały NG i ES, ponieważ zastanawiam się nad tym kierunkiem jako studia II stopnia i nie wiem czy to dobry wybór ;)
  9/27/13
 • kamcia

  Czy Ktoś studiował Zarządzanie na UŁ podyplomowo ? Chodzi o 6 egzaminów końcowych, czy są trudne ?
  9/4/13
 • zainteresowany

  a coś bliżej o kierunku analiza i zarządzanie w biznesie?
  7/30/13
 • wanda

  witam Czy ktoś studiował podyplomowo audyt i kontrola na wydziale socj-ekonom UŁ? Bardzo proszę o opinię? Zakres merytoryczny, praktyczne ćwiczenia, egzaminy.pozdr:) wanda
  7/15/13
 • PóncjuszPirat

  Wie ktoś może, jak stoi sprawa z przepisaniem się na inny kierunek w trakcie trwania roku? Czy można spróbować np. TiR, a potem zmienić na coś innego?
  7/14/13
 • kuba.kuba

  Studiowanie turystyki i rekreacji na Uniwerku jest bardzo ciekawe i dostarcza wielu perspektyw. Mamy kontakt z kompetentnymi wykładowcami, a atmosfera wśród studentów nie jest napięta. Liczne wyjazdy i ćwiczenia terenowe urozmaicają studiowanie tutaj :P
  7/12/13
 • matematyk

  Ale po tym kierunku masz bardzo duże szanse na znalezienie naprawdę świetnie płatnej pracy, przecież aktuariuszy w Polsce jest niewielu a zapotrzebowanie na nich się nie zmniejsza, więc chyba warto się pomęczyć na takich studiach.
  7/12/13
 • student93

  Studiuję matematykę finansową i aktuarialną i po pierwszym roku na tym kierunku mogę stwierdzić, że należy on do czołówki najtrudniejszych kierunków na Uniwersytecie Łódzkim. Nauki jest sporo, nie ma się co dziwić, szkoda tylko, że teorii jest dużo więcej niż praktyki a osobiście uważam to za zbędne.
  7/12/13
 • muniek

  Mógłby ktoś powiedzieć czy informatyka na wydziale E-S jest dobra? Czy może lepiej iść na coś innego?
  7/11/13
 • prawo na UŁ

  Adam słusznie zauważył, że przydałby się podział na wydziały, bo każdy pyta o cos innego, ja akurat także o prawo chciałem zagadnąć, własciwie decyzja podjęta, bardziej zależaloby mi na tym, by sie dowiedziec czego moge sie spodziewac na pierwszym roku, w pierwszym semestrze, jakiego poziomu, traktowania, podejscia do przekazywania wiedzy, wymagan na agzaminach
  5/21/13
 • ART

  Mam pytanie do osób studiujących na UŁ historię sztuki. Jaki jest poziom, jak wyglądają zajęcia, jacy są wykładowcy? Bardzo proszę o odpowiedź w komentarzu bądź na plaszczka@onet.pl
  5/15/13
 • Alicja

  Jestem zadowolona ze studiów na Uniwersytecie Łódzkim :) studiuję na wydziale Ekonomiczno - Socjologicznym. Budynek jest odnowiony, bardzo ładny, wykładowcy raczej w porządku, ludzie super, czasem ktoś sławny gościnnie wykłada :) tyle, że budynek jest ogromny, czasem nie można się odnaleźć :P szczególnie na początku miałam z tym problemy ;p
  5/8/13
 • Halinczak

  Jestem zainteresowana ofertą UŁ, a dokładnie wydziału Historyczno-Filozoficznego , czy mogłabym prosić o jakąś opinię ? :)
  5/7/13
 • adam351

  Cześć przeczytałem bardzo wiele opinii na temat uniwerku ale raczej niewiele z nich odnosi się do wydziału prawa moglibyście coś więcej o nim napisać
  5/5/13
 • Bartek

  Studiuję turystykę i rekreację na Wydziale Nauk Geograficznych. Wykwalifikowana kadra i sympatyczni ludzie są chyba najlepszą zachętą do wybrania tej uczelni. Nie żałuję swojej decyzji i każdemu gorąco polecam UŁ :)
  3/29/13
 • BartekB

  Studiuję turystykę i rekreację na Wydziale Nauk Geograficznych. Wykwalifikowana kadra i sympatyczni ludzie są chyba najlepszą zachętą do wybrania tej uczelni. Nie żałuję swojej decyzji i każdemu gorąco polecam UŁ
  3/29/13
 • NN

  Witam, czy ktoś studiuje lub studiował na anglistyce z językiem niemieckim ? Czy poziom nauczania tych dwóch języków jest wysoki ?
  3/23/13
 • Student

  Ja studiuję na Uniwersytecie Łódzkim, Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym na kierunku Informatyka i Ekonometria. Wiecie co wam powiem nie wiem jak jest na innych wydziałach, ale u nas jest fajna atmosfera. Nasz wydział jest bardzo dobrze wyposażony w różnego rodzaju sprzęty udoskonalające nasze umiejętności. Powiem wam tak jak chcecie mieć jakąś przyzwoitą prace to studiujcie kierunki na których jest dużo Informatyki i Matematyki. Może się trochę pomęczycie ale będą tego efekty. Nie wierzcie w różne opowieści o kierunkach, że są trudne ja z własnego punktu widzenia wiem, że każdy jest wstanie skończyć dany kierunek tylko musi chcieć ponieważ wykładowcy też są ludźmi i potrafią zrozumieć wiele. Pozdrowienia z eksocu :)
  3/15/13
 • Ola

  Może nie każdy słyszał o wielkich wyczynach naszego Uniwersytetu, ale z pewnością jest to jeden z lepszych w Polsce, szczególnie pod względem kadry. Uniwersytety kojarzą się z maszynką do produkowania bezrobotnych, na naszej uczelni nikt z pewnością tego nie czuję, dzięki czemu rozwija się zdobywając wymagane umiejętności. Prawda jest również taka, że na SGH w Warszawie studenci korzystają z podręczników napisanych przez naszych wykładowców :)
  3/13/13
 • Bulba

  Uniwersytet Łódzki jest bardzo dobrym uniwersytetem :) moja siostra, moja kuzynka i mój przyjaciel wybrali tu studia, uczą się, zaliczają egzaminy, pracują w pocie czoła przez cały rok ;p poziom jest wysoki, wymagania również ale przecież nie chodzi o to, żeby iść na studia i się lenić ;p sama, jeżeli zdam dobrze maturę będę tu startować bo naprawdę warto!
  2/13/13
 • mogęCięZjeść

  chyba kojarzę przypadek tego pana z WNG :P ale z czystym sercem mogę stwierdzić, że to chyba jedyny mankament tego wydziału...no może jeszcze dość zawiłe korytarze, w których łatwo jest się pogubić na początku tak po za tym to UŁ wydaje mi się świetną uczelnia, spełniającą rzetelnie swoje zadanie, a to oczywiście za sprawą bardzo dobrych wykładowców serdecznie polecam tą uczelnię!
  1/6/13
 • anahi

  wszędzie zdarzają się ludzie nieuprzejmi i niegrzeczni. Niemiły szatniarz nie wpływa aż tak bardzo na opinię o Uniwersytecie Łódzkim. :) moim zdaniem jest to dobry uniwersytet, sama wybrałam studia tutaj i nie żałuje niczego :) przynajmniej nie ma takiego wyścigu szczurów jak w Warszawie
  12/19/12
 • Aaa

  Ogólnie uczelnia jest fantastyczna, wykładowcy (w większości) sympatyczni, a ludzie i atmosfera rewelacyjni :D Mam tylko jedno zastrzeżenie... Szanowny Pan Szatniarz w budynku przy ulicy Kopcińskiego 31... Jest zarozumiały, powolny, impertynencki i niezwykle chamski jak na stanowisko, które zajmuje ! Rzuca kurtkami i odnosi się zarówno do studentów jak i do pracowników naukowych w sposób niegodny. Prośba do władz uczelni: Proponuję zatrudnić osobę życzliwą, serdeczną i komunikatywną, a nie kogoś kto traktuje to zajęcie jak przykry obowiązek. Arogancji mówię stanowcze NIE.
  12/3/12
 • ann

  po 2 miesiącach edukacji na UŁ o kierunku Turystyka i Rekreacja z cała pewnością mogę stwierdzić, ze był to bardzo dobry wybór, mimo dość dużej ilości nauki(czego nie spodziewałam się po tym kierunku), praktycznie z wszystkimi wykładowcami można sie dogadać, zajęcia są prowadzone przyzwoicie, przez co są na tyle ciekawe, ze większość studentów chodzi na wykłady(oczywiście nie na wszystkie przedmioty :D )
  12/3/12
 • radek

  studiuję tu dziennikarstwo i komunikację społeczną, zajęcia są bardzo ciekawe, oczywiście zdarzają się te nudne i męczące, ale ogólnie czas na uczelni mija bardzo szybko, a zajęcia są bardzo rozwijające kreatywność i komunikatywność, bo chyba właśnie to jest ważną cechą dziennikarza. Niektóre zajęcia chwilami wydają się bezużyteczne w zawodzie dziennikarza, ale na każdym kierunku znajdziemy takie zajęcia. Ogólnie duży plus.
  11/8/12
 • marcin

  UŁ, uczelnia na której studiuje moja cała rodzina. Moich dwóch braci zaczęło właśnie edukację na uniwersytecie łódzkim, ja jestem właśnie na 3 roku i bez wahania mogę polecić tą uczelnie. Ja jako student 3 roku mogę bez żadnych wątpliwości polecić studia w łodzi.
  11/7/12
 • ślimi

  Generalnie rzecz biorąc to Uniwersytet Łódzki cieszy się dobrą renomą. Szeroka oferta edukacyjna, wysoki poziom nauczania. Po skończeniu studiów na pewno znajdzie się ciekawa praca :) jedyne co mnie zniechęca to samo miasto... Łódź zupełnie mi się nie podoba, jest szaro, ponuro... Ale pewnie można do tego przywyknąć :)
  10/28/12
 • ulcia

  ja studiuję turystykę i rekreację i jest ciężko ;d dużo wymagają i do tego ten wf.. ale cieszę się, że to studiuję, tym bardziej na UŁ, to świetna uczelnia i jestem pewna, że przygotuje mnie dobrze do życia zawodowego. Trochę lipa, że nie mam wszystkich zajęć w jednym miejscu, trzeba się trochę nabiegać w ciągu dnia ;) ale to kwestia przyzwyczajenia ;d
  10/20/12
 • kamil

  na matmie np jest bardzo ciężko...zastanawiam się nawet nad zmianą szkoły bo przeraził mnie trochę poziom ale z drugiej strony moze warto sie przemęczyć i ukończyć ta szkoła a nie jakaś gorsza...
  10/4/12
 • krzysiek

  to prawda, kierunek jest całkiem spoko ale wykłady tak nudne ze trudno jest nie zasnąć...i w bufecie drogo ;/
  10/4/12
 • mała

  po kilku dniach nauki na UŁ mogę stwierdzić, że to był dobry wybór, co prawda mam wielki misz masz przedmiotów (jestem na turystyce i rekreacji) ale to się unormuje w 2 semestrze, plusem tego kierunku jest bardzo duża ilość wyjazdów i ćwiczeń terenowych co bardzo mi odpowiada ;P
  10/4/12
 • legger

  Dużo mam wkuwania na prawie, no ale taki sobie kierunek wybrałam. Konieczna jest przecież znajomość przepisów, a nie wybiorcze zaznajomienie się z nimi! Ale po takich studiach będę miał świetny zawód, a uniwersytet łódzki całkiem dobrze do niego przygotowuje. Podoba mi się to jak prowadzone są zajęcia, kadra jest dobrze wykwalifikowana.
  9/1/12
 • soon to be

  Nie spodziewałam się nawet że uniwersytet łódzki swoi tak wysoko w rankingu, a tym czasem mieści sie on wg tej strony w czołówce najlepszych uczelni w polsce! wiadomo że nie jest najlepszy, ale średnia 8,1 świetnie o nim świadczy. bardzo mnie to oraz wasze opinie o uczelni podbudowuje przed rozpoczęciem studiów w zbliżającym się rokiem akademickim!
  8/27/12
 • do clock

  u nas też są bardzo ciekawi goście, głównie podczas jakiś węczania nagród itd. No i coś, w czym biorę udział od kilku lat, od liceum- Wielka Lekcja Geografi. Wtedy to odiwedzają nas naprawdę niesamowici ludzie!
  8/22/12
 • clock

  Zdarza się że uniwersytet łódzki odwiedzają jacys ciekawi ludzie? Mieszkam w Poznaniu, na UAM sie nie dostalem, ale wiem że w tamtym roku był tu Prezydent, później Prokop z Hołownią, super sprawa. Nie wiem czy po łodzi też mogę tego oczekiwać.
  8/6/12
 • vicky

  bardzo podoba mi się strona internetowa uniwersytetu łódzkiego. nowoczesna, przejrzysta, a co najważniejsze - przepełniona ciekawymi informacjami. bardzo fajne projekty podejmuje ta uczelnia, jestem pozytywnie zaskoczona!
  8/2/12
 • maciek

  Uniwersytet Łódzki, wydział Zarządzania Na zarządzaniu nie ma jakoś wybitnie dużo nauki, nie ma typowego wkuwania na pamięć (jak na przykład na prawie). Zajęcia skierowane bardziej na nauczenie niż wkucie na pamięć. Wykładowcy to jak wszędzie, zależy na kogo sie trafi, ale w większości są tacy, z którymi da sie dogadać i nie stwarzają większych problemów. Atmosfera jest spoko, ludzie są raczej skłonni do współpracy i pomocy. Poziom nauki, nie jest może na najwyższym poziomie, ale daje ogólny zarys wiedzy z kierunku.
  8/1/12
 • wiolka

  Uczelnia jest ok, mamy dość sporo nauki na architekturze, chociaż u nas są to przeważnie zadania projektowe. Sesja jest zawsze dość ciężka. Wykładowcy są w porządku, chociaż znajdą się tacy, którzy robią problemy. Jeśli chodzi o program to moim zdaniem mamy kilka przedmiotów, które są zbędne i brakuje zdecydowanie zajęć związanych z korzystaniem z programów komputerowych do wizualizacji. Chociaż z tego co wiem, już je wprowadzili dla młodszych roczników. Atmosfera w szkole jest bardzo fajna, bo dzięki temu, że mamy masę zajęć, na których rysujemy, projektujemy itp. to spędzamy ze sobą dużo czasu i wszyscy się znają i zawsze jest wesoło
  7/24/12
 • kriss

  studiuje psychologie i moim zdaniem to spoko szkoła, generalnie lajt, nauki dużo nie ma, poziom bez rewelacji, tylko na pierwszym roku były trudne ćwiczenia i więcej nauki, teraz to juz z górki, można powiedzieć od sesji do sesji
  7/21/12
 • babcia

  Jak wygląda sprawa kadry na wydziale nauk o wychowaniu? Studiuję już równolegle jeden kierunek, teraz dostałam sie na drugie studia, ale na pewno niektóre zajęcia będę musiała opuszczać albo zmieniać grupy. Czy wykładowcy robią problemy czy raczej idą studentom na rękę? A jak już ktoś jest konfliktowy, to czy da się odwołać do dziekana?
  7/21/12
 • tola91

  ja jestem na ekonomii i bardzo podoba mi się ta szkoła i kierunek, z wykładowcami można sie zawsze dogadać, atmosfera miła, poziom w miarę wysoki ale bez problemu można wszystko zaliczyć ;)
  7/19/12
 • niki

  dzięki Magda, dostałąm się na MISH i jestem bardzo zadowolona! Jeszcze rozwiałaś moje obawy więc jestem pewna, że zostanę tutaj i mi się spodoba ;)
  7/17/12
 • Magda

  Moja znajoma jest na studiach międzywydziałowych na uł tyle że na kierunku komunikacja społeczna i kulturoznastwo czy coś takiego. I ma mniej zajęć ode mnie, gdzie ja również studiuję na uł tyle że gosp. przestrzenna. Na pewno na kierunku matematyczno-przyrodniczym tych zajęc będzie więcej ale na uł organizacja jest na prawdę doskonała i na pewno nie będzie tak, że gdzieś się bie zdąży czy coś. Więc takie obawy radzę zostawić za sobą. Jeżeli Cie interesuje ten kierunek to na niego idź. Uł to uczelnia bardzo przyjazna studentom i zależy jej na nich.
  7/12/12
 • niki

  mam podobne pytanie co "lo", tylko dotyczące MISH, co po czymś takim? wydaje się to mega ciekawe, bo możesz wybrać te przedmioty, które akurat Cię interesują, ale jak to wygląda na końcu?
  7/9/12
 • lo

  jako że maturzyści niedawno odebrali swoje wyniki, a i mnie to za rok czeka, to stwierdziłam że warto się rozejrzeć po uczelniach. i zainteresowała mnie idea studiów międzywydziałowych, a konkretnie międzywydziałowych studiów matematyczno-przyrodniczych. myślę że to ciekawe, ale trudne. Czy ktoś z was podjął takie studia? Da się utrzymać? ;
  7/9/12
 • Matylda

  hej, pytanie do Kuby i innych studentów i/lub absolwentów filologii angielskiej: jakie umprawnienia nauczycielskie uzyskuje sie na specjalizacji nauczycielskiej? w jakich typach szkół mozna pozniej uczyc? bede mega wdziczna za odp. pozdrowionka :)
  7/8/12
 • Anka

  Studiowałam Chemię na UŁ, przez rok. Wykładowcy są albo świetni albo tacy, z którymi naprawdę nie można się dogadać, przez co właśnie zdecydowałam się odejść. Klimat bardzo na +, ja osobiście spotkałam wspaniałych ludzi, ale to taka kwestia, którą ciężko jest ogólnie ocenić. Na Wydziale Chemicznym Panie z dziekanatu są ogarnięte i nie sprawiają absolutnie żadnych problemów, a nawet z tego co wiem od innych można się do nich zwrócić o pomoc w różnych sprawach. Co do samego kierunku to szczerze polecam, ja po prostu poczułam, że wolę studiować coś innego, ale jeśli pasjonuje Was chemia, nie boicie się matmy i fizyki (!), to czemu nie. Mnie zniechęcili trochę gadaniem w stylu "po tym kierunku to możecie co najwyżej uczyć", ale poziom nauczania jest wysoki, a na laboratoriach można zdobyć praktyczną wiedzę. Łódź i uczelnia ogółem? Ja w Łodzi się urodziłam i mieszkam od tego czasu. Nie jest to jakoś super ciekawe miasto, ale jeśli chodzi o kluby to myślę, że mamy się czym pochwalić. Dla chcącego nic trudnego, zawsze coś się tu znajdzie oprócz Manufaktury, zależy co kogo interesuje. A UŁ? Fakt, elegancka uczelnia, większość budynków wyremontowana, warunki do studiowania naprawdę dobre, ale patrząc na znajomych to widać, że niełatwo jest tu skończyć studia bez wykosztowania się na warunki, niezależnie od kierunku. Duży minus.
  7/8/12
 • Dżuuusti

  A zna/pamięta ktoś jaki był próg na FiR w poprzednich latach?
  7/6/12
 • sosek

  Ja studiowałem WFiZ i informatykę, strasznie różniły się te kierunki... WFiZ - super atmosfera, wykładowcy, niesamowici ludzie, a informatyka, to dno totalne, ludzie i wykładowcy strasznie sztywni, mało życzliwi i niski poziom, uczyli rzeczy kompletnie niepotrzebnych, ale mimo tego ogólnie uczelnię oceniam pozytywnie ;)
  7/5/12
 • kuba

  jeśli chodzi o filologię angielską na UŁ, to jestem bardzo zadowolony. Poziom kształcenia jest na naprawdę wysokim poziomie. W ciągu jednego roku poznałem wiele słówek nie tylko angielskich, ale nawet polskich ;d. Jest ciężko, to prawda, ale opłaca się systematycznie pracować, żeby potem nie płakać we wrześniu :).
  7/4/12
 • Matylda

  a ktos cos wie o filologii angielskiej? bede wdzieczna za wszelkie info :)
  6/27/12
 • !?

  tak naprawdę to nie byłam nigdy w łodzi, ale słyszałam że ładna jest tylko manufaktura, reszta to syf, nieładna architektura, a poza tym łódź słynie z antysemityzmu, prawda to wszystko? jaki poziom prezentuje kierunek ochrona środowiska, czy wykładowcy ciekawie prowadzą zajęcia?
  6/13/12
 • klara

  mógłby się ktoś podzielić opinią na temat kierunku: zarządzanie na tej uczelni?
  5/27/12
 • michalina

  co do pytania keto chciałam jeszcze dodać prośbę o info nt wfu, mianowicie: ile semestrów ma się zajęcia z wychowania fizycznego na kierunku administracja? i jaki jest limit miejsc na ten kierunek? nie chce pytać o próg, bo pewnie nikt nie pamięta, ale jeśli macie info na ten temat to możecie dać znać :D
  5/23/12
 • keto

  a czy są na uniwersytecie łódzkim święta typu dzień sportu albo jakieś konkursy sportowe o puchar dziekana? zajęcia wfu to trochę za mało sportu, a do sekcji się nie nadaję. z tego co wiem między- lub wewnątrzwydziałowe rozgrywki sportowe to dość powszechna sprawa, może na UŁ też?
  5/17/12
 • krzemień

  Również wielki plus dla uniwerku! Wszystko ogarnięte i działa jak nalezy, bezproblemowo. Swietni ludzie, atmosfera, na imprezach kierunkowych mozna napić się piwka z wykładowcami ;) Naprawdę to wszytsko sprawia, że chce mi się tu studiować. A jeśli chodzi o moje finanse i rachunkowość to no coż również polecam kierunek. Nauka głownie w sesji, czasem coś się trafi.
  5/8/12
 • nejt

  Tak tak, UŁ na prooopsie ! ŁDZ na prooopsie ! Bardzo mi się tutaj podoba, doceniam szarość ulic, modernistyczne zabudowania, zrujnowane kamienice. Jest tutaj klimatycznie. Nauka nie należy do łatwych, opinię jednoznaczną też ciężko wystawić, skoro studiuje się tylko jeden kierunek, ale polecam cały UŁ z perspektywy socjologii
  5/5/12
 • maga

  Jeśli chodzi o gospodarkę na polibudzie w Łodzi oczywiście to wiem tylko tyle, że jest tam bodajże od roku bądź dwóch oraz to, ze jak na razie można tam zrobić inżyniera a mgr już nie. A jeśli chodzi o mój kierunek na uł i wydziale ek-soc to uważam, że jest w porządku. Będąc na 1 roku nie bardzo mi się podobało, ponieważ praktycznie uczyliśmy się samej teorii co było bardzo nudne. Teraz jestem na 2 roku i jest coraz ciekawiej, mamy wyjazdy terenowe za które nie musimy płacić (na wydziale geografii ponoć płacą), a jeśli chodzi o naszą kadrę i wyposażenie wydziału to oceniam na 99%.
  3/19/12
 • miki

  A mogłabyś napisać co nieco o gospodarce na Twoim wydziale? Wiem, że jest również na polibudzie? Znasz kogoś kto tam to studiuję? Dzięki za wszystkie informacje ;)
  3/15/12
 • maga

  Ja zdawałam gere rozszerzona i mate rozszerzoną, obydwa na okolo 60% i sie dostałam. Tak, jest na 2 wydziałach. Ja studiuję na ekonomiczno- socjologicznym. Z tego co wiem róznica jest taka, że na wydziale gegrafii zajęcia są bardziej praktyczne, natomiast u nas więcej teorii. Czyli po naszym wydziale moża pracować w jakich urzędach, biurach a po tamtym praca w terenie ;)
  3/14/12
 • miki

  Hello, zdaje na maturze gegre roz a reszta na podstawie, czy dostane się na gospodarkę przestrzenna? Z tego co wiem jest na uniwerku na 2 wydziałach. Jaka jest wasza opinia, który z nich jest lepszy?
  3/14/12
 • Gośka

  Łódź - może się wydawać szare, brudne miasto, jednak jak się tu dłużej pomieszka da się odczuć klimat tego miejsca ;) Szczególnie wieczorami, spacerując np piotrkowską zapełnioną studentami. A jeśli chodzi o UŁ , moja opinia na temat tej uczelni jak najbardziej pozytywna. Sama studiuję tu już 3 rok, kompetentni wykładowcy, którym w większości zależy na studentach, szeroki wybór kierunków, każdy znajdzie coś dla siebie ;)
  3/13/12
 • Dorka

  Hej, w tym roku piszę maturę i w sumie czas najwyższy zacząć myśleć co dalej :p Wybrałam miasto Łódź, ponieważ mam całkiem niedaleko a poza tym ponoć są tu niedrogie koszty utrzymania. Jaka jest wasza opinia? Jak wam się mieszka w Łodzi? Czytając komentarze na temat UŁ, widzę że pozytywne. Sama myślę nad tą uczelnią..ale wszystko zależy od matury.. Ciężko jest się dostać?
  3/13/12
 • myszka

  Dokładnie. UŁ jest rewelacyjny!!!! Maturzyści, skorzystajcie z jego oferty, naprawdę jest w czym wybierać. Sama studiuję tutaj od 2 lat.
  2/15/12
 • Uniwerek Łódzki - The Best

  wlasnie przed chwila przeczytalem, ze Uniwerek Łodzki jest najlepszy, jelsi chodzi o komunikacje w mediach spolecznosciowych, typu Facebook, Toutube, Tweeter, itd. No to cóz? Cieszmy sie, wszak to NASZ uniwersytet. Moze i ma slabsze strony, ktorych my studenci zaoczni czasem doswiadczamy, ale grunt ze na polu komunikacji jest The Best!
  2/13/12
 • Paula19

  Wielki plus za zeszłoroczny informator. Jest świetny!
  2/1/12
 • majka

  Studiowałam na tym uniwersytecie. Jest wart zainteresowania. Według mojej opinii jedna z lepszych uczelni w regionie.
  1/22/12
 • !

  Świetna strona. Gratulacje. Widać że się władze przykładają a to wróży nowoczesną naukę. Przyjrzę się z bliska.
  1/18/12
 • Marta19

  Woow, jaki wybór kierunków
  1/16/12
 • Rafi

  Po samej www widać że to prężnie działająca uczelnia. Warto się przyjrzeć i ja to na pewno zrobię!
  1/16/12
 • uli

  na bank mają świetną bibliotekę :)
  1/16/12
 • Justyna

  Skończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim, Wydział Filozoficzno- Historyczny, kierunek: filozofia:) Kończyłam jeszcze w starym systemie, a więc studia jednolite magisterskie (bo teraz są najpierw licencjackie, a później magisterskie uzupełniające). Jestem bardzo zadowolona z poziomu kształcenia: wykładowcy świetni, z dużym zapałem, dający możliwości poszerzania swoich zainteresowań na różnego rodzaju spotkaniach w formie kółek zainteresowań lub projektów. Z resztą z tego co pamiętam filozofia na UŁ miała wysokie miejsce w kraju. Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Również jeśli chodzi o zaplecze administracyjne, a więc panie z dziekanatu- pełen profesjonalizm, zawsze pomocne i nie mogę powiedzieć złego słowa.
  5/29/11
 • Krzyś

  Jestem na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, tak naprawdę żeby wylecieć ze studiów trzeba się dobrze postarać a studiuję na jednym z trudniejszych wydziałów. Myślę że jak ktoś chce się uczyć to nie ma z tym problemu bo wykładowcy jak i prowadzący konwersatoria są chętni do pomocy i rozszerzania zagadnień na zajęcia. Ja jako osoba leniwa uczę się raczej żeby zaliczyć
  5/23/11
 • aleksandra

  Osobiście studiuję na Uniwersytecie Medycznym; tak z zewnątrz mogę powiedzieć,ze całkiem nieźle dbają o studentów, inwestują w nich kasę i wgl. dobrze wyremontowane i przygotowane budynki, wszystko sprawnie działa, bo każdy wydział ma zajęcia w jednym budynku i chyba zainwestowali tez w sprzęt i zaplecze naukowe. Poza tym spoko jest tez to, że maja dużo dni rektorskich i co jakiś czas organizowane jakieś imprezy, spotkania, dodatkowe kola naukowe itp. dla studentów. Z tego co słyszałam to wydział nauk geograficznych miał zorganizowany wolny wykład prowadzony przez Wojciechowska. Ale to jest taka opinia zebrana od znajomych, tyle tylko co słyszałam ;)
  5/23/11
 • artur

  osobiście nie studiuję na UŁ ale mam bardzo wielu znajomych, którzy tam studiują i nikt nie narzeka, sam zastanawiałem się nad tym miastem i studiowaniem właśnie tam, ale sytuacja finansowa i problemy z dojazdem zdecydowały, że wybrałem inne miasto i żałuję. dzisiaj wybrałbym Łódź.
  5/22/11
 • iga

  hmm...Wydział Prawa i Administracji UŁ kierunek: administracja stacjonarna.Jesli chodzi o uczelnie to mialam szczescie, ze studia rozpoczelam juz w nowym budynku WPiA ktory diametralnie rozni sie od starego. Moim zdaniem to swietny wydzial, zwlaszcza, ze ostatnio znajdowal sie na II miejscu w rankingu ministra sprawiedliwosci. zajecia odbywaja sie z wyksztalcona kadra, przebiegaja zazwyczaj w interesujacy sposob. Uczelnia kladzie duzy nacisk na znajomosc prawa, ale tez ogolnej oglady, a nawet wygladu studnetow, bo jak sie do nas zwracaja \"studia na takiej uczelni do czegos zobowiazuja\".
  5/22/11
 • dziennikarz

  Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UŁ, moim zdaniem to bardzo ciekawy kierunek, przygotowujący do pracy nie tylko przyszłych dziennikarzy, ale również przyszłych specjalistów Public Relation. Zajęcia odbywają się z aktorami grającymi na deskach teatru łódzkiego, pracownikami telewizji, radia. Jednym słowem osobami, które od wielu lat związane są z zawodem dziennikarza! Wybór należy do każdego z nas, ale jeśli myślisz o zawodzie dziennikarza to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!
  5/22/11
 • agata

  moja siostra jest na wydziale biologii i ochrony środowiska, chwali sobie ten kierunek, nie jest orłem ale daje sobie radę bez problemu, polecam
  5/21/11