Opole - uczelnie, kierunki, studia
Uczelnie w Opolu
Opole to niewielki ośrodek akademicki. Dwie uczelnia publiczna oraz dwie niepubliczne szkoły wyższe oferują różnorodne typy studiów. W Opolu można zatem studiować kierunki humanistyczne, pedagogiczne, techniczne, ekonomiczne, społeczne, prawnicze czy medyczne.
Zastanawiacie się, jakie konkretnie wybrać kierunki w Opolu? W zamieszczonym poniżej pełnym wykazie uczelni oraz studiów w Opolu znajdziecie informacje rekrutacyjne, szczegóły związane z naborem, a także opinie i komentarze studentów i przedstawicieli poszczególnych uczelni w Opolu.
Lokalizacja
Kierunki w Opolu
Opole, reprezentowane na rynku edukacyjnym przez kilka tyko uczelni, oferuje wiele typów studiów. Dostępne są filologie, kierunki prawnicze, społeczne. Dużą grupę stanowią studia techniczne, inżynierskie, związane z energetyką i ochroną środowiska. Tylko w Opolu studiować można Orientalistykę chrześcijańską czy Turystykę i kulturę śródziemnomorską.
Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich kierunków studiów w Opolu. W ich opisach znajdziecie m.in. informacje na temat rekrutacji, perspektyw zawodowych, dostępnych specjalności czy kierunków pokrewnych.
Kierunki studiów wg typów kształcenia
Studia w Opolu
Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy serię artykułów, zawierających treści pomocne na etapie przystępowania do matury, wyboru ścieżki kształcenia, procedur rekrutacyjnych i samych studiów. Dowiecie się z nich m.in. jakie są dostępne typy studiów i kierunki w Opolu i regionie, jak walczyć ze stresem egzaminacyjnym, jakie są najpopularniejsze studia, jak wygląda życie studenckie i rynek pracy w Opolu, ile naprawę kosztują studia. Poniższe treści będą przydatne, gdy będziecie decydować, które uczelnie w Opolu wybrać.
Zaciekawiła Was oferta kształcenia w tym regionie? Wybierzcie studia w Opolu.
Jakie studia wybrać?
Studia filologiczne w Opolu i woj. opolskim
Studia geograficzne w Opolu i woj. opolskim
Studia prawnicze w Opolu i woj. opolskim
Studia logistyczne w Opolu i woj. opolskim
Rekrutacja uzupełniająca na studia - wszystko o drugim naborze
Gdzie i za ile mieszkać w Opolu?
Progi punktowe na studia
Architektura w Opolu
Lokum dla studenta
Ochrona środowiska w Opolu
Informatyka w Opolu
Politologia w Opolu
Najczęstsze błędy kandydatów przy wyborze studiów
Studia dziennikarskie w Opolu i woj. opolskim
Stypendia dla studentów
Fizjoterapia w Opolu
Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
Studia pedagogiczne w Opolu i woj. opolskim
Energetyka w Opolu
Studia architektoniczne w Opolu i woj. opolskim
Zimowy nabór na studia - jak wygląda rekrutacja w lutym?
Studia teologiczne w Opolu i woj. opolskim
Jaki kierunek studiów wybrać? - dylematy maturzysty
Matematyka w Opolu
Studia sportowe w Opolu i woj. opolskim
Studia turystyczne i hotelarskie w Opolu i woj. opolskim
Studia inżynierskie w Opolu i woj. opolskim
Psychologia w Opolu
Automatyka i robotyka w Opolu
Kosmetologia w Opolu
Studia chemiczne w Opolu i woj. opolskim
Najpopularniejsze uczelnie w rekrutacji 2020_2021
Kierunek lekarski w Opolu
Nie dostałeś się na wymarzone studia - co zrobić?
Budownictwo w Opolu
Studia historyczne w Opolu i woj. opolskim
Oblana matura, słabo zdana matura - co robić?
Zarządzanie w Opolu
Administracja w Opolu
Filologia germańska w Opolu
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Studia społeczne w Opolu i woj. opolskim
Rekrutacja na studia, listy rezerwowe, brakujące punkty - poradnik
Najczęściej wybierane uczelnie i kierunki podczas rekrutacji
Turystyka w Opolu
Biotechnologia w Opolu
Farmacja w Opolu
Studia ekonomiczne w Opolu i woj. opolskim
Życie studenckie w Opolu
Ile naprawdę kosztują studia?
Studia psychologiczne w Opolu i woj. opolskim
Jak walczyć z maturalnym stresem? Wskazówki dla maturzystów
Chemia w Opolu
Studia informatyczne w Opolu i woj. opolskim
Filologia angielska w Opolu
Ekonomia w Opolu
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Opolu
Prawo w Opolu
Studia medyczne w Opolu i woj. opolskim
Rolnictwo w Opolu
Pedagogika w Opolu
Lingwistyka stosowana w Opolu
Dietetyka w Opolu
Logistyka w Opolu
Studia rolnicze i przyrodnicze w Opolu i woj. opolskim
Bezpieczeństwo w Opolu
Opole - informacje ogólne
Na południu Polski w pobliżu granicy z Republiką Czeską i Niemcami leży Opole. Zajmuje powierzchnię 96 km2 i liczy 128 000 mieszkańców. Opole posiada dogodne i szybkie połączenia kolejowe, których gęstość dwukrotnie przewyższa średnią krajową. Również transport rzeczny jest ważną osią komunikacyjną Opola. Stanowi ona połączenie z Kędzierzynem Koźle i Kanałem Gliwickim.
Miasto Opole jest rozwiniętym ośrodkiem przemysłu, w którym działalność gospodarczą prowadzi około 19 000 mikroprzedsiębiorstw. W Opolu duży odsetek stanowią osoby czynne zawodowo (47 829 mieszkańców). Miasto posiada również duży potencjał intelektualny i ekonomiczny w postaci młodych ludzi, którzy stanowią prawie 40 procent ogółu ludności Opola.
Opole jest ponadto wysoce rozwiniętym ośrodkiem akademickim, w którym co roku kształci się 32 000 studentów na 6 opolskich uczelniach wyższych, które kształcą szeroką kadrę pracowników o wysokich kwalifikacjach w różnych profilach kształcenia.
Szkoły wyższe w Opolu to: Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski, Akademia Nauk Stosowanych Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, Uniwersytet WSB Merito.
Z racji dobrze rozwiniętej bazy dydaktycznej miasto rozwija się wielokierunkowo, a za jeden z najważniejszych kierunków rozwoju można uznać inwestycje, które zostały ulokowane w Opolu. Miasto stało się siedzibą inwestorów takich jak np. Zott GmbH, Nutricia Ovita, Remondis International, Ahlers AG, Kludi Armaturen oraz innych, które z powodzeniem działają na lokalnym rynku. Utworzona Opolska Podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stanowi zalążek przyszłego centrum gospodarczego i produkcyjnego miasta.
Opole rozwija się nie tylko na polu inwestycyjnym i ekonomicznym, ale jest także ośrodkiem kultury z ciekawą ofertą artystyczną. Odbywa się tu wiele imprez cyklicznych, do których zaliczyć należy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny, Konfrontacje Teatralne, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek oraz Dni Opola.
Opole jest miastem bardzo przyjaznym dla swoich mieszkańców. Oferuje im wiele obszarów "zielonych" i wypoczynkowych, z których mieszkańcy mogą korzystać w dni powszednie i w weekendy. Mieszkańcy Opola mogą wypoczywać aktywnie na zielonej i malowniczej Wyspie Bolko lub na Wyspie Pasiece. Szczególnie w weekendy Opolski Ogród Zoologiczny stanowi miejsce, w którym wielu mieszkańców Opola może nie tylko podziwiać różne gatunki zwierząt, ale także spacerować i odpoczywać wśród otaczającej zieleni rozległego parku.