Gdzie studiować? Studiuj w Zielonej Górze

STUDIA W ZIELONEJ GÓRZE

Zielona Góra to miasto o historii sięgającej średniowiecza. Założona przez przybyszów z zachodniej części Europy w miejscu, które przez stulecia było źródłem wody i energii dla mieszkańców. Zielona Góra prawa miejskie otrzymała w 1323. Historycznie związana jest z Dolnym Śląskiem, chociaż obecnie leży w granicach województwa lubuskiego. Miasto jest kameralne i odznacza się łagodnym klimatem.

W mieście funkcjonują: Uniwersytet Zielonogórski wraz z Filią Zamiejscową w Sulechowie oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein.

Uniwersytet Zielonogórski jest największą państwową uczelnią w województwie lubuskim. Kształci się tam około 13 tysięcy osób. Uczelnia oferuje studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, doktoranckie i podyplomowe w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Na uczelnię składa się 11 wydziałów: Artystyczny, Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Ekonomii i Zarządzania, Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji, Fizyki i Astronomii, Humanistyczny, Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, Mechaniczny, Nauk Biologicznych, Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu, Prawa i Administracji. Uczelnia posiada nowoczesna bibliotekę oraz Park Naukowo – Technologiczny oraz rozbudowaną bazę dydaktyczną i obiekty sportowe m.in.: stadion lekkoatletyczny, halę sportową i ośrodek jeździecki. Przy uczelni działają media studenckie: Akademickie Radio INDEX, Gazetę Studencką „UZetka” i portal Wzielonej.pl i Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego.


Kierunki studiów w Zielonej Górze:

administracja, architektura krajobrazu, architektura wnętrz, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo narodowe, biologia, biotechnologia,biznes elektroniczny, budownictwo, coaching i doradztwo filozoficzne, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, europeistyka kulturowa, filologia angielska, filologia germańska, filologia polska, filologia romańska, filologia rosyjska, filologiczna obsługa internetu i e-edytorstwo, filozofia, fizyka, fizyka techniczna, grafika, historia, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, informatyka, informatyka i ekonometria, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria biomedyczna, inżynieria danych, inżynieria środowiska, jazz i muzyka estradowa, kierunek lekarski, kosmetologia, kulturoznawstwo, literatura popularna i kreacje światów gier, logistyka, malarstwo, matematyka, mechanika i budowa maszyn, ochrona środowiska, pedagogika, pedagogika specjalna, pielęgniarstwo, politologia, praca socjalna, psychologia, socjologia, wychowanie fizyczne, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, zdrowie publiczne.


Atrakcje Zielonej Góry

Zielona Góra to miasto zielone i posiadające wiele zabytków. Spacerując w wolnym czasie można podziwiać kościoły w różnych stylach architektonicznych, przedwojenne wille, czy ratusz. Wieczorem można udać się do teatru, kina lub filharmonii.

Zielona Góra słynie także z winobrania. Ze względu na lokalny, sprzyjający klimat uprawiane są tu winorośle, z których powstaje polskie wino. Raz do roku w mieście organizowane jest święto winobrania. Rządy w mieście przejmuje Bachus, a mieszkańcy i studenci bawią się na różnych imprezach przez tydzień.

Zielona Góra to też z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Studenci mogą spotkać się w klubach, pubach i kawiarniach lub wziąć udział w różnego typu festiwalach.

Kabarety, wino i piękna okolica sprawią, że studia w Zielonej Górze będą niezapomniane i przede wszystkim wesołe.

Wejdź także na: https://opinieouczelniach.pl/studia-zielona-gora