Logistyka

Logistyka to proces planowania, realizowania i kontrolowania przepływu materiałów oraz odpowiedniej informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji w celu zaspokojenia wymagań klienta.

Sprawna organizacja przepływu materiałów do ostatecznego klienta przy wykorzystywaniu nowoczesnych technologii informatycznych opartych na elektronicznej wymianie danych, stwarza przedsiębiorstwu szansę osiągnięcia trwałej przewagi konkurencyjnej. Kierunek logistyka jest dziedziną interdyscyplinarną, ściśle związaną z marketingiem i zarządzaniem strategicznym. Studia na tym kierunku umożliwiają studentom poznanie odpowiednich metod zarządzania.

Program uwzględnia fakt, że logistykę charakteryzuje duża różnorodność zadań oraz problemów wymagających rozwiązania w procesie decyzyjnym. Podczas zajęć studenci poznają najbardziej istotne obszary zarządzania i logistyki, między innymi zagadnienia zarządzania, logistyki zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji, inżynierii systemów i analizy systemowej. Ich wiedza zostaje podparta silną bazą teoretyczną z dziedziny nauk ekonomicznych (ekonomia, ekonomika transportu, finanse i rachunkowość oraz marketing) i humanistycznych (prawo, etyka zawodowa, podstawy psychologii, socjologia). Ponadto w programie studiów znajdują się przedmioty umożliwiające studentom rozwinięcie ich umiejętności analitycznych (matematyka, statystyka).

Specjalności oferowane na kierunku logistyka:

 • systemy logistyczne
 • zarządzanie transportem
 • logistyka i spedycja międzynarodowa
 • logistyka w organizacji
 • zarządzanie usługami logistycznymi
 • zarządzanie zasobami ludzkimi
 • logistyka produkcji
 • logistyka handlu i dystrybucji
 • eurologistyka

Absolwent logistyki jest przygotowany do pracy w działach planowania produkcji, sterowania produkcją, zaopatrzenia, gospodarki materiałowej, transportu wewnętrznego, spedycji i transportu. Może pracować w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych trudniących się logistyką oraz w jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których wymagana jest wiedza logistyczna oraz umiejętności organizacyjne.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

Total 67 items.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

20-031 Lublin, pl. M. Curie-Skłodowskiej 5
+48 (81) 537 51 22,

Uniwersytet Zielonogórski

65-417 Zielona Góra, ul. Licealna 9
+48 (68) 328 32 70,

Komentarze (1)

 • absolventka

  Ten kierunek w moim przypadku to była strata kilku lat z życia wziętych. Uczelnie oszukują ludiz tworząc takie kierunki a potem się okazuje że zamiast konkretów to jest to jakiś bis zarządzania po którym wiadomo jak wyszli absolwenci jeszcze kilka lat temu lądując na zmywaku za granicą. To z logistyką jest teraz tak samo. Ci sami wykładowcy, prawie te same przedmioty i zero perspektyw. Kolejny śmieciowy kierunek po którym nie ma żadnych uprawnień i umiejętności. Ostrzegam wszystkich przed studiowaniem tego czegoś. Wiecie po czym poznać śmieciowy kierunek? Po tym że jest go pełno na wszystkich uczelniach, a szcególnie tych prywatnych szkółek hajsu i bajsu. Załóżmy jednak że będziecie ambitniejsi i pójdziecie na jakąś politechnike, to jeszcze gorzej zrobicie bo będziecie się męczyć na trudnych studiach z przedmiotami technicznymi i ścisłymi a i tak skończycie śmieciową logistykę olewaną na rynku pracy. Takie coś to możecie sobie studiować zaocznie jak wam ktoś obieca awans ale potrzebuje na to papier. Studiowanie logistyki w trybie dziennym to samobójstwo. A kto najczęściej zajmuje stanowiska typu logistyk, spedytor? Ludzie znający języki obce, często nawet bez studiów a jak już to po filologii włoskie, francuskiej, niemieckiej itd. Kwestia 3 lat i logistyka będzie memem.
  4/6/19