Studia azjatyckie

Studia azjatyckie to kierunek, na którym szczególną rolę odgrywa nauka języków orientalnych: chińskiego, japońskiego, hindi i arabskiego oraz przekazywanie wiedzy z zakresu gospodarki, ekonomii, kultury, społeczeństwa i polityki regionu Azji, Bliskiego Wchodu i Afryki Północnej.

Studia te łączą kompleksową wiedzę o kontynencie azjatyckim z wszelkimi jego zróżnicowaniami i specyfiką kulturową, religijną, społeczną, polityczną i gospodarczą. Specjalizacja jest przeznaczona dla osób planujących karierę w instytucjach i przedsiębiorstwach krajowych lub międzynarodowych podejmujących współpracę z partnerami z państw azjatyckich oraz organizacji w różnych regionach Azji.

W programie przewidziano: prawne i ustrojowe aspekty systemów politycznych w Azji, systemy ekonomiczne państw azjatyckich, system bezpieczeństwa i stosunki bilateralne, wpływ religii na stosunki polityczne (hinduizm, buddyzm, islam, taoizm, shinto), kultura w cywilizacji azjatyckiej i jej wpływ na inne kręgi kulturowe, Azja i świat - wzajemne relacje, interesy i zagrożenia.

Studia skierowane są do osób, które chcą zdobyć wiedzę na temat:

  • państw, społeczeństw oraz instytucji politycznych w państwach poszczególnych kręgów kulturowych Azji,
  • różnic kulturowych wynikających z odmiennego stopnia rozwoju cywilizacyjnego najważniejszych państw azjatyckich,
  • analizy i oceny procesów gospodarczych w Azji,
  • identyfikowania obszarów i określania trybu współpracy politycznej i gospodarczej najważniejszych państw świata z podmiotami politycznymi Azji.

Absolwenci kierunku Studia azjatyckie mogą pracować w placówkach dyplomatycznych, korporacjach transnarodowych, firmach azjatyckich, w roli ekspertów w mediach.

Jakie uczelnie oferują kierunek Studia azjatyckie

Total 4 items.

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

31-007 Kraków, ul. Gołębia 24
+48 (12) 663 14 01, 663 14 08,

W których miastach można studiować Studia azjatyckie

Kraków

Uczelnie: 28
Kierunki: 494

Łódź

Uczelnie: 24
Kierunki: 275

Warszawa

Uczelnie: 71
Kierunki: 588

Komentarze (0)

No comments found