Psychologia w Bydgoszczy
Psychologia - studia
Od dobrego psychologa oczekuje się przede wszystkim dużej dawki empatii, taktu, zrozumienia, ale też umiejętności słuchania, wzbudzenia zaufania, łatwości komunikowania się z pacjentem. Podstawą w pracy psychologa okazuje się otwarty umysł, ciekawość i wyzbycie się postrzegania rzeczywistości jedynie w czerni i bieli.
Statystyki są bezlitosne. Około 6 osób walczyło o jeden indeks na psychologii. Od lat ten kierunek studiów cieszy się wielkim zainteresowaniem osób wybierających studia.
Studia na psychologii trwają 5 lat, realizowane są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Czym zajmuje się psycholog?
W centrum zainteresowania psychologa zawsze jest człowiek – ze swoimi problemami, niedostosowaniami, zaburzeniami. Rolą psychologa będzie diagnozowanie ograniczeń przystosowania do życia w społeczeństwie, wspomaganie rozwoju dzieci i ich rodzin, praca psychologiczna z rodziną z problemami wychowawczymi, terapia osób chorych psychicznie i neurologicznie, ale też wspomaganie w rozwoju osobistym i zawodowym osób dorosłych, wpieranie rozwoju osób starszych.
Psychologia - przedmioty na studiach
Wybrane przedmioty w programie studiów na kierunku psychologia: psychologia społeczna, emocje i motywacja, biologiczne podstawy zachowań, osobowość, psychologia różnic indywidualnych, psychologia kliniczna, psychologia pracy, psychologia zdrowia, psychologia stresu, psychopatologia i psychologia kliniczna, psychologia rozwoju człowieka, podstawy pomocy psychologicznej, etyka zawodu psychologa, neuropsychologia, metody diagnozy i inne.
Psychologia - specjalizacje
Na bydgoskiej Psychologii dostępne są moduły:
- psychologia kliniczna
- psychologia zdrowia i rehabilitacji
- psychologia społeczna
- psychologia wspomagania rozwoju.
Psychologia - rekrutacja
Rekrutacja na studia odbywa się w oparciu o ranking średniej z ocen uzyskanych w części pisemnej egzaminu maturalnego. Dodatkowe punkty uzyskać można za zdawanie na maturze biologii.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Psychologię w innych ośrodkach akademickich możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia psychologiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po psychologii
Absolwenci psychologii przygotowani są do pracy w:
- placówkach oświatowych
- placówkach ochrony zdrowia
- instytucjach opieki społecznej
- jednostkach penitencjarnych
- firmach szkoleniowych
- sporcie
- firmach reklamowych
- działach PR
- instytucjach badania rynku
- czy prowadzenia własnej działalności w zakresie terapii psychologicznej.
Ile zarabia psycholog?
Psychologia - opinie
Przeczytajcie, które mity o studiach i samych psychologach obala Natalia.
Dzieli się informacjami o tym, co warto wiedzieć i co najbardziej zaskoczyło ją po rozpoczęciu studiów na psychologii:
Czy warto studiować Psychologię?
***
Dowiedz się więcej o innych kierunkach psychologicznych
Tutaj czytaj o studiach społecznych
Może szczególnie zainteresują Cię: