Kulturoznawstwo w Bydgoszczy

Kulturoznawstwo – studia w Bydgoszczy
Studenci Kulturoznawstwa uczą się badać zjawiska i teksty kultury. Zdobywają szerokie wykształcenie humanistyczne z naciskiem na umiejętności związane z argumentowaniem, analizowaniem zjawisk kulturowych, poprawnym i uporządkowanym formułowaniem opinii.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Kulturoznawstwo – specjalizacje
Studenci pierwszego stopnia mogą wybrać moduły:
- film i teatr
- moda w kulturze.
Na drugim stopniu dostępne są:
- kultura popularna
- kultura małych ojczyzn.
Kulturoznawstwo – przedmioty na studiach
W programie nauczania znajdą się przykładowo: dzieje kultury, językoznawstwo kulturowe, historia filozofii, semiotyka kultury, wprowadzenie do nauki o teatrze, teoria kultury, retoryka i teoria dyskusji, wprowadzenie do wiedzy o filmie, kultura języka polskiego, teoria i interpretacja literatury, warsztat badawczy kulturoznawcy, dziedzictwo i tradycja, cyfrowe obszary kultury, marketing i reklama w kulturze, filozofia kultury, współczesna kultura literacka, kultura i media, komunikacja międzykulturowa, metodologia współczesnej humanistyki, onomastyka polska, folklorystyka, analiza i interpretacja przekazów kulturowych, kultura totalitarna i jej korzenie.
Czym zajmuje się kulturoznawca?
Kulturoznawca to specjalista zajmujący się analizą i interpretacją różnych aspektów kultury – od sztuki, literatury i mediów po obyczaje, tradycje i zjawiska społeczne. Jego praca często łączy humanistykę, socjologię, antropologię i medioznawstwo.
Do jego zadań może należeć analizowanie zmian kulturowych, trendów społecznych, sztuki, literatury, filmu czy muzyki, badanie różnic kulturowych w biznesie, dyplomacji i społeczeństwie, tworzenie treści - artykułów, scenariuszy, recenzji, książek.
Kulturoznawstwo – rekrutacja w Bydgoszczy
Podczas naboru obliczana jest średnia arytmetyczna punktów uzyskanych z części pisemnej na świadectwie dojrzałości z języka polskiego, języka obcego i matematyki oraz maksymalnie dwóch przedmiotów dodatkowych.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Kulturoznawstwo możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Kulturoznawstwo – perspektywy pracy
Osoby, które ukończyły Kulturoznawstwo znajdą pracę wszędzie tam, gdzie potrzebne są umiejętności analizy, interpretacji i komunikacji tekstów kultury oraz wiedza humanistyczna. Pracują w:
- muzeach
- kinach
- galeriach
- centrach kultury
- urzędach
- placówkach edukacyjnych
- redakcjach gazet i czasopism
- wydawnictwach
- stowarzyszeniach.
Zatrudniani są w charakterze animatorów kultury, dziennikarzy, krytyków artystycznych (np. filmowych i literackich), ale także pracowników promocji.
Czy warto studiować Kulturoznawstwo w Bydgoszczy?
Absolwenci kierunku zdobywają uniwersalne kompetencje potrzebne na współczesnym rynku pracy. Dogodna lokalizacja Wydziału Nauk o Kulturze w samym centrum Bydgoszczy pozwala na życie zgodne z kulturalnym rytmem miasta.
Kulturoznawstwo – opinie
Studia te będą dobrym wyborem dla osób, które interesują się mediami, kulturą, sztuką.
Poznaj bliżej Wydział Nauk i Kulturze UKW:
***
Może zainteresują Cię również studia:
Kulturoznawstwo - teksty kultury
Kulturoznawstwo - wiedza o kulturze
Kulturoznawstwo międzynarodowe
Kulturoznawstwo i wiedza o mediach
Kulturoznawstwo - cywilizacja śródziemnomorska
Poznaj inne kierunki społeczne
Przeczytaj o studiach społecznych
Fot. ukw.edu.pl
Jakie uczelnie w Bydgoszczy oferują kierunek kulturoznawstwo

(+52) 341 91 61, -62, -63, -65