Bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce
Jak sprawić, aby transport był bezpieczny? Jak zadbać o sprawną i szybką dostawę towarów? Jak utworzyć bezproblemowe łańcuchy dostaw? Na te pytania mogą odpowiedzieć studia na kierunku Bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce.
Ich studenci zapoznają się ze specyfiką bezpieczeństwa procesów zachodzących w szeroko rozumianym sektorze transportu, spedycji i logistyki. Do wyboru mają natomiast dwie specjalności:
- bezpieczeństwo procesów logistycznych
- bezpieczeństwo łańcuchów dostaw.
Dla kogo studia na kierunku bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce
To studia adresowane do przyszłych specjalistów, kierowników, menedżerów oraz osób prowadzących własną działalność gospodarczą w szeroko rozumianym sektorze TSL.
Program kształcenia na kierunku bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce
W toku studiów wykorzystywane są nowoczesne metody dydaktyczne, w tym zajęcia prowadzone z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, która przenosi studentów do magazynu wielobranżowego lub pozwala sformować jednostkę kontenerową.
Poza VR studenci mają okazję poznać i nauczyć się obsługi oprogramowania powszechnie wykorzystywanego w praktyce, pozwalającego zarządzać, projektować, symulować i optymalizować systemy i procesy logistyczne. To między innymi system klasy ERP, FlexSim, ARIS, Excel, WMS, czy giełda TransEdu.
Dodatkowo zaplanowano zajęcia laboratoryjne, w czasie których wykorzystany zostanie m.in. symulator wózka widłowego, system do tworzenia i drukowania etykiet logistycznych, stanowisko RFID i system wizyjny do zastosowań logistycznych.
Kierunek przewiduje także podjęcie praktyk.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce
Podczas rekrutacji na ten kierunek trzeba posiadać świadectwo maturalne.
Perspektywy pracy po kierunku bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce
Absolwenci bezpieczeństwa w transporcie, spedycji i logistyce mogą znaleźć pracę w strukturach administracji publicznej, organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem obywateli czy zespołach reagowania kryzysowego.
Ich przykładowe stanowiska pracy to m.in. specjalista ds. transportu towarów niebezpiecznych, specjalista ds. obsługi klienta, kierownik gospodarki magazynowej czy doradca w zakresie logistyki.