Terapia zajęciowa w Lublinie
Terapia zajęciowa – studia w Lublinie
Studenci kierunku uczą się identyfikowania oraz zabezpieczenia potrzeb podopiecznych w obszarach związanych z samoobsługą, edukacją, pracą czy organizacją czasu wolnego. Poznają zasady projektowania i realizowania programów terapeutycznych oraz komunikowania i budowania pozytywnych relacji z podopiecznymi oraz ich rodziną.
Studia na Terapii zajęciowej w Lublinie realizowane są na poziomie pierwszego stopnia.
Terapia zajęciowa – przedmioty na studiach
Program kształcenia na kierunku przewiduje m.in. takie kursy: neuroanatomia i anatomia narządu ruchu, fizjologia i patofizjologia, pedagogika ogólna, psychologia ogólna, zdrowie publiczne, podstawy terapii zajęciowej, podstawy komunikacji, gry i zabawy ruchowe, podstawy pielęgnowania, pedagogika społeczna i specjalna, socjoterapia, psychomotoryka, podstawy arteterapii, socjologia niepełnosprawności, terapia zajęciowa w warunkach klinicznych, arteterapia dzieci, wczesne wspomaganie rozwoju, podstawy integracji sensorycznej, terapia dzieci z trudnościami w uczeniu się.
Czym zajmuje się terapeuta zajęciowy
Terapeuta zajęciowy to specjalista, który pomaga osobom w różnym wieku poprawić lub odzyskać zdolności potrzebne do codziennego funkcjonowania, samodzielności i aktywności życiowej. Terapeuta zajęciowy pracuje głównie z osobami mającymi fizyczne, psychiczne lub społeczne trudności, aby poprawić jakość ich życia.
Jego praca może obejmować ćwiczenia fizyczne i umysłowe, ale także aktywności społeczne i kulturalne, które pomagają pacjentom zintegrować się z otoczeniem i odzyskać samodzielność.
Terapia zajęciowa – rekrutacja w Lublinie
Kandydaci przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych uzyskanych z dwóch przedmiotów wybranych spośród: matematyka, biologią, język obcy.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Terapię zajęciową możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Terapia zajęciowa – praca po studiach
Absolwenci przygotowani są do podjęcia pracy m.in. w takich miejscach, jak:
- odziały szpitalne i ośrodki rehabilitacji,
- placówki oświatowe przedszkola i szkoły integracyjne, terapeutyczne i specjalne,
- warsztaty terapii zajęciowej,
- domy pomocy społecznej,
- środowisko zamieszkania oraz środowisko pracy podopiecznego.
Czy warto studiować Terapię zajęciową w Lublinie?
W związku ze starzeniem się społeczeństwa oraz stałym wzrostem liczby osób z dysfunkcjami w obszarze bio-psycho-społecznym, zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu terapii zajęciowej nie maleje.
Kształcenie realizowane jest w trybie modułowym, różnorodność zajęć do wyboru oraz interdyscyplinarna kadra umożliwiają studentom rozeznanie w szerokim wachlarzu możliwości terapeutycznych z różnych dziedzin: terapii zajęciowej, psychologii, pedagogiki, socjologii, fizjoterapii czy zaopatrzenia ortopedycznego.
Studenci mogą korzystać z unowocześnianej, kompleksowej bazy dydaktycznej rozszerzonej o bazę trzech szpitali klinicznych.
Terapia zajęciowa – opinie
Studia na tym kierunku adresowane do osób empatycznych i wrażliwych na problemy innych, otwartych, łatwo nawiązujących kontakty oraz twórczych, pomysłowych i chętnych do ciągłego rozwoju.
***
Zobacz także kierunki:
Terapia zajęciowa z rehabilitacją
Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii
Zobacz typy studiów pedagogicznych.
Poznaj wykaz kierunków pedagogicznych.
Fot. Freepik